oneri Silinen Konular

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Önerileriniz & Şikayetleriniz kategorisinde odun tarafından oluşturulan Silinen Konular başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 645 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Önerileriniz & Şikayetleriniz
Konu Başlığı Silinen Konular
Konbuyu başlatan odun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 3937
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Şimdi yeni farkına vardım. Geçenlerde @DemoKratos ´un açmış olduğu bir konu silinmiş. Konunun mevzusu yanılmıyorsam forumdaki özgürlükler ile ilgili idi. Hatta oraya ben de bir iki kez yazmıştım.
Silinme nedenini hiçbir yerde göremedim. Bence böyle durumlarda forumdaşların bilgilendirilmesi gerekir, çünkü öyle pat diye herhangi bir bildiri yapılmadan konuların silinmesi pek hoş değil.

bilgisezgi

Yeni üye
Yeni Üye
Yanlış hatırlamıyorsam DemoKratos arkadaşımız forumda özgürlüğün sınırlı olduğunu düşünerek tepki gösterdi.
Hatırladığım kadarıyla normal tartışma kişisele dönünce forum yöneticisi arkadaşımız daha ileri gitmesin diye olacak başlığı sildi.
Oysa DemoKratos arkadaşımız olgun biri, böyle şeyleri normal karşılaması gerekirdi, bu derece tepki göstermesine gerek yoktu.
Kendisini bu forumda görmek isteriz, özellikle din konusunda kendisinden yararlandığımız bir arkadaşımız.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Forum kuralları gereğince silinmiştir büyük ihtimalle. Onun dışında bir silme olmaz.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Forum kuralları gereğince silinmiştir büyük ihtimalle. Onun dışında bir silme olmaz.
O konunun silinmesini gerektirecek bir şey göremedim ben açıkçası. Dediğim gibi, sebebi söylenmeden silinmesini yadırgadım. Böyle yapılınca, sanki gözlerden bir şeyler kaçırılıyormuş gibi oluyor.
Silineceğine, konu kilitlenebilirdi.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Forumda düşünce özgürlüğü olmadığından yazmayı bıraktım. Sadece bu açıklamayı yapmamın doğru olacağını düşündüğüm için şimdi yazdım.

DemoKratos

Üye
Yeni Üye
Yazık ki tüm forumların yazgısı bu olmak zorunda gibi bir durum var. Halkta düşünce özgürlüğü kavrayışı ve bilinci sıfır. Bu halktan da bundan başka bir şey çıkmaz.

Çapsız, bilgisiz, saplantılı bir kişi mod yapılıyor ve keyfinin istediğini yapmasına kimse ses çıkarmıyor. Kaliteli bilgili tek kimse kalmayıp hepsi gidiyorlar.

Tabii bu ileti de silinecek ilgili kişi tarafından ve bu forum da çöp olacak. Bu kaçınılmaz.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Yazık ki tüm forumların yazgısı bu olmak zorunda gibi bir durum var. Halkta düşünce özgürlüğü kavrayışı ve bilinci sıfır. Bu halktan da bundan başka bir şey çıkmaz.

Çapsız, bilgisiz, saplantılı bir kişi mod yapılıyor ve keyfinin istediğini yapmasına kimse ses çıkarmıyor. Kaliteli bilgili tek kimse kalmayıp hepsi gidiyorlar.

Tabii bu ileti de silinecek ilgili kişi tarafından ve bu forum da çöp olacak. Bu kaçınılmaz
Forumları forum yapan, forumdaşların hepsi aslında. Yöneticiler, moderatörler ve elbette diğer forumdaşlar.
Hepsinin öyle ya da böyle etkisi var.
Ağır hakaret ve bireysel saldırı olmadığı müddetçe, forumdaşların banlanmasına, iletilerin veya konuların silinmesine karşıyım.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Forumun kurallarına bir bakayım dedim...
Şunları gördüm:
- Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon...).

- Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır.

Demek ki forum kurallarına göre dini mevzular ile ilgili yazılar ve tartışmalar yasakmış. Bir de TC ve İslam karşıtı denmiş. Diğer ülkeleri, Hrıstiyanlığı, Museviliği ve diğer dinleri eleştirmek serbest yani?

Açıkçası çok şaşırdığımı söylemeliyim. İtiraf etmeliyim ki üye olmadan evvel bu forumun kurallarını okumak aklıma gelmemişti. Yanlış anlaşılmasın: Herhangi bir inancı veya ülkeyi karalamak gibi bir amacım yok, böyle bir şey olamaz da. Ancak mevzu fikir/düşünce özgürlüğü ise, bu şıkların olmaması gerekirdi.

Sanırım bu benim son mesajım. Sağlıcakla kalın.

Ü

Üye silindi 3937

Ziyaretçi
Forumda düşünce özgürlüğü olmadığından yazmayı bıraktım. Sadece bu açıklamayı yapmamın doğru olacağını düşündüğüm için şimdi yazdım.

Düşünce özgürlüğü farklı, forum kuralları farklı. herkesin düşüncesine saygımız sonsuzdur. Ama forum kuralları dahilinde.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç