Sıfatsız sıfatlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde humanistica tarafından oluşturulan Sıfatsız sıfatlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,093 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Sıfatsız sıfatlar
Konbuyu başlatan humanistica
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tempter

humanistica

Yeni üye
Yeni Üye
Hayatımız tezatlar ve karşıtlar üstüne kurulu,pratikte eylem çok önemli ne yaptınız? içtim!,ne içtin? sür içtim bu doğru bir eylemken şarap içtim yanlış bir eylem olarak karşımıza çıkmakta en azından benim gibi ahlakçılarda peki iyi -kötü,eğri düz,uzun-kısa bu sıfatlarda uzar gider..
Yüklendikleri çok önemli çünkü değer yargımızı ve inançlarımızı gösteriyorlar bunları değersiz kılarsak yani sıfatları sıfatsız kılarsak niteleme eyleminden uzak tutarsak kendimizi ve çevremizi tanıyıp değerlendiremeyiz...Bir an için kötüye kötü demediğinizi hatta iyi dediğinizi düşünün bu sizin bütün değer yargılarınızı yıkacaktır sonra yeniden programlanmak zorunda kalırsınız..Peki bu sıfatların bizlerde önyargı oluşturduklarını düşünüyormusunuz evet o da geçerli insan kolaycıdır ve çabuk yaftalar evet şarap içmek kötü ama kime göre neye göre..
Tabi şarap içip direksiyon başına geçerseniz o zaman kötülük eylemine sizi mahfetmesi için izin vermiş olursunuz veya içip kavga ederseniz..

Sıfatlar çok önemli namaz kılmamanın kimseye zararı yok ama veya sabah namazlarını kaçırmanın ama kul hakkının yenmesinin başkalarına zararı büyük veya zina yapmanın o yüzden inançlarda günümüz insan için reform şart,sıfatsız sıfatlar kime göre neye göre...

tempter

Felsefe.net
Yeni Üye
Sıfatlar mı?
benden tavsiye yapabiliyorsanız sıfatlar dahil öğrendiğiniz her şeyi ama her şeyi çöpe atın. Zihninizi temizleyerek hayata yeniden başlayın. Ve hayatı hiç kimseden dinlemeden kendiniz öğrenin.
Saygılar...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç