Seri Katillerden İlginç Sözler

felsefegunlugu

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.facebook.com
"Fahişeleri öldürmek bende saplantı olmuştu. Kendimi durduramıyordum.
Uyuşturucu gibiydi."
Peter Sutcliffe

"Ben sadece sokakları temizliyordum."
Peter Sutcliffe

"İnsanlar kurtçuklara benzer. Küçük, kör ve değersiz."
David Smith

"Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır."
John Christie

"Ölümlere...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

P

Pyramos

Ziyaretçi
bu sözler(!)* ilginç olarak nitelendirilemez..

* o ciğerler -söze- ses veremez ,oradan dışarı çıkan şey mide bulandırıcı kokudan başka birşey değildir..

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
bu sözler(!)* ilginç olarak nitelendirilemez..

* o ciğerler -söze- ses veremez ,oradan dışarı çıkan şey mide bulandırıcı kokudan başka birşey değildir..
Seri katilligin bilincli ya da bilincsiz felsefi temeli nihilizme dayanir. Birincisi seri katiller bireyci akilcilik olarak hem herseyin bilincinde ve...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Hic dusundun mu, bir askerin savasta oldurdugu kisiler olarak onun da aslinda bir seri katil oldugunu? Ama bu bilincsizdir ve sartlarin getirdigidir.

Aslinda seri katillerin yaptigi seri halinde cinayet islemek ve katliam yapmaktir.

Bu temelde kimlerin seri katiller olabuilecegini bir dusun istersen.
...

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
bence burda sanrıların, sanrılarla yüzleşmesi var..
Sanrı, diğer deyişle halüsinasyon, hiçbir uyarıcı -duyum- olmadığı halde beynin bunu varmış gibi algılamasıdır.Yani beyinsel bir rahatsızlıktır.Bu rahatsızlığın ortaya çıkması, yine insan temellidir.İnsansız sanrı olur mu? sanrı sanrıyla nasıl...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Sanrı, diğer deyişle halüsinasyon, hiçbir uyarıcı -duyum- olmadığı halde beynin bunu varmış gibi algılamasıdır.Yani beyinsel bir rahatsızlıktır.Bu rahatsızlığın ortaya çıkması, yine insan temellidir.İnsansız sanrı olur mu? sanrı sanrıyla nasıl yüzleşir?Yüzleşen insandır.Aynada ne gördüğü/doğru algılayıp algılamadığı...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Herşeyi var edenden onay olmadıkça hepsi cinayettir.katliamdır,vahsettir....Asker olması ve içinde bulunduğu şartlar bile bence durumu kurtarmıyor üstadım..

Uğrunda ölmeyi göze alacağım birçok dava var ama uğrunda öldüreceğim hiçbir dava yoktur. Mahatma Gandhi
Sence bunlar nelerdir, ya da neler...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Sence bunlar nelerdir, ya da neler olmali. Eger ortada bir yasam hakki sonlama soz konusu ise, bunun sence kendi yasamin olmasi ya da baskasinin yasami olmasi farki var mi?, nerden geliyor bu fark? ve varsa, bu fark nedir?
aslında söz direkt benim zihnimin ürünü değil o anda yazdıklarımla ilgili...

P

Pyramos

Ziyaretçi
kısaca uğrunda ölünmeye değecek bir dava gerçek bir dava olmalı zulme,zalimliğe,pisliğe kısaca apaçık ve tartışmasız insanlık dışı mutlak bir kötülüge karşı bir dava..
buna şunuda eklemek istiyorum; tüm ideolojiler ve siyaset uzun zamandır midemi bulandırıyor..hatta bunların tozunun bulaştıkları bile.. bu...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
buna şunuda eklemek istiyorum; tüm ideolojiler ve siyaset uzun zamandır midemi bulandırıyor..hatta bunların tozunun bulaştıkları bile.. bu yukarda yazdıklarım bunların tamamından bağımsız ve çok üstte .. yıllarca kandırıldığımızı/aldatıldığımızı fark etmem büyük başarı benim için..kısaca ideolojiler konusunda sizin...