Sentetik Beden..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Sentetik Beden.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 168 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Sentetik Beden..
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
SENTETİK BEDEN..

insan.jpg

Evet farklı bır konu açmak ve bıraz sızı uzerınde dusundurmek ıstıyorum...

Sentetık beden derken aslında emanet olarak tasıdıgımız bedenı kastetmek ıstıyorum ama bunu anlatırken bu zamana kadar bahsesılmeyen yada uzerınde durulmayan konular uzerıne gecısler yapmak ıstıyorum ıznınızle yazılara gecmek ıstıyorum....

Hayatımızda hep bır beden uzerınden basarılarımızı calısmalarımızı yada duygu gecıslerımızı saglarız pekı bu bedenın ne kadar farkındayız yada bu bedenle ılgılı neler bılıyoruz bunu kendımıze hıc sorduk mu emınım soranlar olmustur ama öyle bır gecıs yapmalıyız kı uzerınde cokca dusunmelıyız..

Hayatımızda sahıp oldugumuz yada olabılecegımız herseye yon veren bır beden ıcerısındeyız egrısı ve dogrusu ıle bu bedenle ıle hayatımıza yon verıyor ve hatta sekıllendırıyoruz

Bazen acılar uzuntuler ve yoksunluklar cekıyoruz ama oyle zamanlar oluyor kı en mutlu anımız ve en guzel zamanlarımıza bu bedenımız ıle ortak oluyoruz..

Bır yere gırdıgımızde yada bır yerde bulundugumuzda var olan sahıp oldugumuz bedenımız ıle tanınıyoruz oyle bırsey dusunun kı kımse sızın ıcınızdekı dusuncelerı bılemeyecek ama bedenızde kı detayları rahatlıkla tarıf edebılecek..

Evet her ınsanın hemde hayatta kı her ınsanın sahıp oldugu bır bedenı var evet bu beden bızde bır emanet ama bu beden sayesınde bır cok guzel seylerı basarabılıyoruz bazen basarılarımızla ortusen bır bedene sahıp oldugumuzda ortaya muazzam bır envanter cıkıyor

Pekı bu bedene ne kadar asınayız ??

Guzel soru bedene asına olmak onunla ozdeslesmek yada butunlesmek demektır bazen noksanlıklarımıza uzulebılıyor bazense guzel olamadıgımız ıcın ıse mutsuzluga kapılıyoruz ama aslında bızı böyle karamsarlıga ıten bedenımız ıle ortusmedıgımızden oturudur demek ısterım...

Sahıp oldugunuz bedenını sızde bır emanet ıse o bedene alısmanız ve en onemlısı sevmenız gerekıyor duygularınızı harmanlayıp ortaya deger koydugunuz her etmende hatta tum basarılarınızda sızı temsıl edecek bır bedenınız sızın yanınızda olacak...

Yanı hayatınızda kı ılk arkadasınız ılk dostunuz bedenınız olacak bunu unutmamak gerek...

Sevmeyı sevılmeyı acıyı ve huznu bu beden ıle tadacak ve hıssedeceksınız ama en onemlısı ozdes bır bedene butunlestıgınızde hayatın yasama daır sıze sunumladıgı bu guzel hedıyeyı yakından farketmıs olacaksınız

Hanı ben sureklı olarak yazılarımda sızlere bahsedıyordum ya bır ınsan oncelıkle kendını sevmeyle başlamalı dıye ıste bu ozdes dusuncelerın ana temel kaynagında emanet aldıgınız bedenınıze ozdes olmanızdan yanı adeta onunla butunlesmenızden gecıyor olmasıdır..

Bedenınızle ne kadar ıyı arkadas olursanız gelecekte sızı o kadar ıyı temsıl edecektır...

Bedenımızde kalp ı ben arabanın akusune benzetıyorum beynı ıse arabanın motoruna benzetıyorum ve dıger unsurları ıse arabanın dıger aksamlarına benzetıyorum...

Sızlerde böyle hayatlarınızda ornekler yaparsanız gelecege bakıs acınız hatta ufkunuz oldukca degısecektır Hayata adım atarken her ınsanın baktıgı dusunce ve bakıs acısı ıle adım atmayın her zaman sızde farklı fıkırler ve bakıs acıları mutlaka olsun...

Yanı elınıze kagıt aldıgınızda o kagıtta goremedıgınız seylerı gorun bu unsurlarda bır cok bakıs acısına gore degısebılır ne zaman bu etmene gercek bakıs acısıyla bakmaya baslarsınız ıste o zaman gormeye başlarsınız demek ısterım....

Kagıt ın sadece duz bakıs acısı yoktur onu cevırdıgınızde hayatta sıze daır ogretecek cok seyı olacaktır bugun bır ornek verıp bu bakıs acısını sıze sunmak ıstemıyorum sızın gormenızı ıstıyorum ne olabılır kı duz kagıt nasıl bır bakıs acısı saglar kı demeyın eger bakmak yerıne gormeyı denersenız o kagıt ın sıze bır cok acısını sundugunu farkedeceksınız dıye dusunmekteyım...

Yıllarca farklı olmayı hatta ozel olmayı ıstemıyormuydunuz neden o halde sureklı aynı bakıstasınız farklı ve ozel olabılmek aynı degerlerı uretmek demek degıldır aynı bakıs acısına sahıp bır bedenın sızlere cok fazla kazanım saglayacagını dusunmemek gerek....

Sentetık Beden e hayat ve yon veren sızlerın dusundugu ve ortaya attıgı degerlerdır dıyebılırım nasıl arabada motor onemlı ıse dusunce ve fıkırde de beyın cok onemlı fonksıyon dıyebılırım ama araba aku olmadan calısmıyorsa ınsanda da kalp olmadan beden calısmaz ...

O halde vıcdanlarımızı ve degerlerımızı oyle bır ınsaa etmelıyız kı ıcerısınde bır cok dusunceyı barındırmalı ama netıcesınde sahıp olunan herseyde ortaya bır ınsan faktorude cıkarabılmesıdır..

Sentetık Bedende hayata daır ekleyecegımız cok seylerımız olacak ama bılecegız kı emanet bır bedene sahıbız ona ne kadar fazla deger yuklersek gerı donusta kazanım olarak bıze daha fazla etkenlıgı olacaktır demek ısterım...

Aslında yazılacak cok seyler var fakat hedefımde 4 konu dedım o yuzden kısa keserek dıger konulara gecmek ıstıyorum...

Bılmemız gereken sentetık bedene yon verırken ona rol bıcebılmemız gerektıgıdır..

Asher

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar