Sanayi Toplumu ve Geleceği - Theodore Kaczynski

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitaplardan Alıntılar kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Sanayi Toplumu ve Geleceği - Theodore Kaczynski başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,266 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitaplardan Alıntılar
Konu Başlığı Sanayi Toplumu ve Geleceği - Theodore Kaczynski
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Bir kere eşcinsellik ve transeksualite "hastalık" değildir sana bu söylendi. Adı neyse ney. Yönelim, durum, olgu.
İkincisi olmayan şeyin tedavisinden sözedilemez. Kişi/kişilere yine kendi seçimine (isteğine) yönelik cinsel tercih değişikliği aracılığı sağlama ya da bunun hizmeti gibi bir kavram/tanım getirilmeli.
Birader okuduğunu anlamıyor musun nesin. Eşcinsellik şizofreni gibidir diyorum. Hastalık sınıfına isteyen sokar isteyen sokmaz.
Dilersen farklılık dersin. Mesela otizm için nörolojik farklılık söylemleri gündem de.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Heteroluk!?
Hetero olmayanda üreyebilir. Seksin üreme işlevi . Üreme işlevi varsa üreyebilir.

Neyin tedavisi
Heteroluk normal, diğeri anormal ya da hastalık mı? Hayır değil. Geçmişte öyleydi. Kişi sorun ediyorsa cinsel yönelim değiştirmek istiyorsa vs vs..
Tamam o zaman. Otizm de hastalık değil diyelim. Farklılık deriz. Yalnız şunu söyleyeyim Dünya'nın şunun şurasında 60-70 senesi kaldı. Eşcinselleri, otizm hastalarını öjeni bekliyor olacak.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Felsefenin kendisini çöp olarak görüyorum. Yazdığın şeylerin -Gaps diyeti gibiler dışında- tamamen çöp (benim için, bana göre) olduğunu düşünüyorum.
Yani senin yazdıklarınla alakası yok.

Öyle görüyorsan senin sorunun irdele: Getir çöpü
Ne olduğu belirsiz, katil bir teröristin yazısını buraya taşımak tam siz felsefecilere göre.

Bir de kişiye hakaretinle mi uğraşalım. Üzerime mi alayım?
Tartışmayı bana hakaret şeklinde bir soru sorarak başlattın.

Anlamadım!
Örnekle getir
Şimdi okumam diyorsun. İşte bencilik tam olarak bu.

Şimdi seni okumam! demişim. O cümlemi de getirir misin?
Neden alıntı tutmuyorsun.? Demişim etmişim de hani nerde?
Seni tutan yok dilediğin gibi saygın(!) içeriklerini üretmeye devam et.

saygın antisaygın bir ölçme. Ölçmelerin belirlemediği bir yazım ivmem var diyelim
Bunu yapan oruç, fakat oruç sadece aracı. Her şey yaratıcının kararı.

İşte dilinin altındaki baklayı çıkarıyorsun. Asıl sorun dilinde bakla tutarak konuşman

Evrensel-insan sen isen,

değil. çöple ilgili bir gönderme..

yazdıkların bilgi ve zeka seviyeni zaten gösteriyor. Sana iyi içerik üretmeler dilerim.

önyargılı ölçme kararları,

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Eşcinsellik şizofreni gibidir diyorum.

Sen diyorsun! Bundan bize ne!

İkincisi sen okuduğunu anlamıyor musun?

Cinselliğin /seksin bütün işlevi üremedir. Doğa da tüm canlılar bu amaçla yürütür. vs

İnsana dair ortalama bir anomali ama anomali oluşun doğası reddedildi. Olağan anomali ya da olağan normallik sınıflanıyor. Daha bunun farkında değilsin..

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
İşte dilinin altındaki baklayı çıkarıyorsun. Asıl sorun dilinde bakla tutarak konuşman
Her şeyi Allah'ın yaptığına inanıyorum. Yani hastalıkları, ölümleri vs... Buna dair kanıtım da var. Kişisel inancım budur.
Konu burada kapansın istiyorum. Yeterince tartışıldı...
Bir bakla daha çıktı. Baklaları çıkar! Baklalarsız olmaz/olmuyor. Baklaları görelim...
Bilgi seviyen benimle tartışmak için yeterli değil. Ben bakla filan yapmam. Sen algılayamıyorsun.
İnsana dair ortalama bir anomali ama anomali oluşun doğası reddedildi. Olağan anomali ya da olağan normallik sınıflanıyor. Daha bunun farkında değilsin..
Tamam.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Her şeyi Allah'ın yaptığına inanıyorum. Yani hastalıkları, ölümleri vs... Buna dair kanıtım da var. Kişisel inancım budur.
Konu burada kapansın istiyorum. Yeterince tartışıldı...

Bunu düşünüyorsan ya da her neyi nasıl düşünüyorsan gönderiler ya da forum duvarı orada. Düşüncelerini geniş bir çerçeve de açıklarsın ya da yorumlarda bunu belirtisin ve tartışmaya açmak istiyorsan açarsın, açmak istemiyorsan uygun üslupla zaten belirtirsin.

Bilgi seviyen benimle tartışmak için yeterli değil.

Tamam.

Kesin öyledir. Tamam...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Forumda bir sürü felsefi çöp içerik üretmişsin,

Ne ürettiniz?

Bunu yazanlar siz ne ürettiniz?

Yazara ve içeriğe saldırmaktan, içerik çorbalaştırmaktan başka ne ürettiniz. ?

Bütün gönderilerime ekürili girmişsiniz ve içeriğe çöp eklemekten başka hiç bir şey yapmamışsınız ve hala da öylesiniz.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç