Sana Değil Şeriata Düşmanlık Edene 'kAfir' Dedi! Sen Niye Üstüne Alındın Mustafa?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde @Búri tarafından oluşturulan Sana Değil Şeriata Düşmanlık Edene 'kAfir' Dedi! Sen Niye Üstüne Alındın Mustafa? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 316 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Sana Değil Şeriata Düşmanlık Edene 'kAfir' Dedi! Sen Niye Üstüne Alındın Mustafa?
Konbuyu başlatan @Búri
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan @Búri

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

Sana değil şeriata düşmanlık edene 'kafir' dedi! Sen niye üstüne alındın Mustafa?​

2023-09-13 19:48:00 - 2023-09-13 20:07:01

Şarkıcı Mustafa Sandal, Halil Konakcı Hoca'ya hakaretler savurdu.

Sosyal medyada Konakcı Hoca'ya yönelik başlatılan linç kampanyasına, şarkıcı Mustafa Sandal da hakaretlerle destek verdi.
Konakcı Hoca'nın, "Allah'ın ahkamıyla yönetilmeyi, yaşamayı istemiyorsan kafir olursun. Bunu ben söylemiyorum, ayet söylüyor." sözlerini üstüne alınan Sandal, "Şimdide kafir olduk öylemi" diye sordu.
Sandal mesajının devamında hakaret diline başvurdu:
Seni gidi şarlatan kılıklı provokatör. Burası Atatürk ve silah arkadaşlarının kan dökerek kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bugün, yarın ve ilelebet de öyle kalacaktır. Hadi koçum başka kapıya, yemezler!

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

Kâfir diyeceksin de ne olacak a be hoca​

Eylül 14, 2023 06:294dk okuma
Paylaş

Yine Halil Konakçı diye bir hoca. Yine lüzumsuz, boş beleş bir çıkış.​

Haberin Devamı

*
Bu ülkede acilen ‘Müslüman / Kâfir’ ayrımı yapılması lazımmış. Bir kişi şeriata sövüyor ya da istemiyorsa kâfirmiş.
*
Konakçı, bunu söylüyor ve millet hop oturup hop kalkıyor. Bir kısmı ateş püskürüyor, bir kısmı destekliyor.
*
Bense her zaman sorduğum soruyu soruyorum: Derdin nedir senin hoca?
Kâfir diyeceksin de ne olacak a be hoca

Halil Konakçı

*
Kafir diyeceksin de ne elde edeceksin? Kalpleri İslam’a ısındırmış mı olacaksın? İslam adına çok güzel bir tebliğde mi bulunmuş olacaksın?
Hem hangi şeriat senin şeriat dediğin hoca? Taliban şeriatı mı, İran’ın molla şeriatı mı, Suudi şeriatı mı? Bu üçüne ben de karşıyım.
Ne yani? Kâfir mi oluyoruz şimdi?
*
Senin şeriattan anladığın farklı, onunki farklı, bununki farklı. Hangisine karşı çıkarsak Müslüman kalacağız, hangisine karşı çıkarsak kâfir olacağız?
*
Eğer temel derdin...
Haberin Devamı

Gündeme gelmekse, üç beş habere konu olmaksa, sosyal medyayı sallamaksa bil ki başardın.
Eğer temel derdin...
İslam’a hizmet etmekse, güzel söz söylemekse, kalpleri İslam’a ısındırmaksa bil ki başaramadın.
*
(SÖVGÜ İÇİN ÖZEL NOT: Bir konuya sövgü girdiği andan itibaren orada “konuşma” olmaz. Sövmek acizlik belirtisidir. Sövene söz söylenmez, sövenden uzaklaşılır. Söven kişinin herhangi bir şey ilan edilmesi ona lütuftur. Bu durum sadece şeriat için de geçerli değildir. Her türlü inanç, ideoloji, düşünsel tartışma için geçerlidir).

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
"Allah'ın ahkamıyla yönetilmeyi, yaşamayı istemiyorsan kafir olursun. Bunu ben söylemiyorum, ayet söylüyor." sözlerini üstüne alınan Sandal, "Şimdide kafir olduk öylemi" diye sordu.

O heretic de sen müslümansın öyle mi? diye, bende sana sorayım. ben demiyorum "cihat farz", "yeryüzü tamamı ile islam oluncaya dek diğerleri ile öldürüşün" diye. "alllahın cennet vaadi bu kişiler üzerinedir," faizin her türlüsü ile iş yapanlar allllah ve resulüne harp açmıştır(ne oldu bir nascı 360 derece tornistan başefendiniz vardı hani), yeryüzünde bozgunculuk çıkarmıştır"diye. .)

ben kurana bakınca agnostik ile bunlar arasında nünasdan başka bir şey göremiyorum. sözün özü; savaşmaya d*tü yemeyen ile seküler yaşayarak kendisini din mensubu sanan arasında fark mark yoktur.

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

Kâfir diyeceksin de ne olacak a be hoca​

ılımlı dünci kadar çakalını bulamazsınız şu dünyada. dinci hep zengindir. dindar ise fakirdir. "kafir" demeyecek, gerçeği örtecek(kafir) ki neması, taraftarı azalmasın. bak sen kurnaz dinciye. ben o sebepden her daim ılmısızını bunlara yeğlerim. adam kuranın içinde ne yazıyor onu bile bilmeden "kafir" ama dindar. ya bırak işte sana uymuyor. oku anla sonra ister kabullen ister kabullenme kendini kandır. bu din öyle ahmet hakan gibi şarlatanların pazarladığı hümanist bir din kesinlikle değil. öyle bir şey yok. en basitinden "karınızı itaaat etmesse dövün" diyen bir şey hümanist, kutsal olabilir mi?
Hem hangi şeriat senin şeriat dediğin hoca? Taliban şeriatı mı, İran’ın molla şeriatı mı, Suudi şeriatı mı? Bu üçüne ben de karşıyım.
Ne yani? Kâfir mi oluyoruz şimdi?

Ne oluyorsun peki? kendi kafanda orjinale aykırı yorumla, işine geldiği yeri cımbızla alıp, işine gelmeyeni örttüğün(kafir) zaman müslüman mı oluyorsun?

mekke/kabe elinde, şeri islam hukuku ile yönetilen suudlara karşıysan sana zaten kıçımla güler geçerim. adamlar en azından mihenk taşı(indirdiği ile hükmetmeyenlere kafirsiniz diyorya hani) olan ayete muhalif değiller.

zaten suudlar da seni ciddiye almayıp, "kafir"(gerçeği örten) diyor. laiklik heretic' liktir. adamlar doğru söylüyor. gerçi onlarda kafir(cihad farzına kulak asmıyor, d*tü yemiyor ölmeye çünkü. halbuki bunlara görünmez ordularla yardım edeceğini sylüyor kuranda tanrıları. demekki güvenmiyorlar tanrılarına. :ROFLMAO:)

arabistan lebette işine gelmez. o ütülü kim bilir kaç para markalık takım elbisenle ezan okundumu koşa koşa tıpış tıpış camiye cemaatle namaza gideceksin. cumalarda yarım saat-bir saat dizlerin üzerinde nasihat dinleyeceksin v.s v.s. nişantaşında kafelerde kadeh kaldıramu-ıyacaksın. elbette işine gelmez dinci. sen karşı olmayacan da ben mi olacam? nesin yani sen kurana göre müslümaanmısın şimdi? iddia sahibisin kanıtla bakalım hem kuran ahkamı istemeyip nasıl müslümanlık iddiasındasın?. nerenden uydurdun böyle bir ılımlı laght islamcı olunabileceğini?

Son düzenleme:

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human

"Filenin sultanları kafirdir" diyen imamı duyan Mustafa Sandal sinirlendi! 'Emniyet göreve'​

17.09.2023 10:14 | Son Güncelleme: 17.09.2023 10:22

İstanbul Eminönü'nde iddiaya göre, bir imam camide Filenin Sultanları'nı hedef aldı. İmamın 'Filenin Sultanları kafirdir, izlemek günahtır, bir de alkış tutuyorsunuz' dediği anlar sosyal medyada yayılınca şarkıcı emniyete seslendi.​

İddiaya göre İstanbul Eminönü'nde bulunan Elhaç Timurtaş Camisi'nden yayıldığı iddia edilen bir konuşma gündem oldu. Bir imamın A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı hedef alması tepki çekti.
Sosyal medyada dolaşıma giren görüntülerde hutbe okuyan imamın milli takım oyuncularına ilişkin "Filenin sultanları kafirdir, izlemek günahtır, bir de alkış tutuyorsunuz. Bu kadınlar Müslümanlığı törpülüyor" dediği duyuldu.

Şarkıcı Mustafa Sandal o anları paylaşarak isyan etti ve emniyete seslendi. Mustafa Sandal paylaşımında şunları :

aaa

"VATAN HAİNLİĞİDİR"​

"Camide alkol fotoğrafı paylaşan edepsizi paketleyen emniyetimizi yürekten tebrik ediyorum. Aynı muamelenin 'Filenin sultanları kafirdir, izlemek günahtır. Böyle mi oluyor ahlak?' diyen (sözde) imama da yapılmasını bekliyoruz. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik değil de nedir bu sözler? Size göre nefret suçu, bana göre vatan hainliğidir ve yargılanmalıdır! Asıl din düşmanı bu sözleri söyleyip dini kullanan basiretsizlerdir. Emniyet göreve!"

@Búri

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
mythology
Ünvan
the first human
gördüğünüz üzere kendisini müsliman sanan iki guruhun ikiside zararlı. çünkü düşünceye düşman, ağzını açanın, kelime edenin tutuklanması gerektiğini düşünmekle kalmıyor. kamuoyu baskısı ile tutuklanması için elinden geleni ardına koymuyor. ve bunun adı hak hukuk oluyor. ulan cahil mustafa dinde müzik haram, kazancı hayli hayli haram bilmiyormusun? yoksa işine mi gelmiyor. sen kendine din arıyorsan bu sadece sana değil o kendisini imam sanana da uymaz. bu çok açık. istediğiniz kadar kendinize göre, zevk ve hevalarınıza göre çarpıtıp, eğip bükerek, yorumlamaya kalkışın. değişik yorumlamaya o kadar net kapalı ki orjinal kuran ve hadisler. sıkıyorsa götürelim sizi bir iran, suudi, hatta başefendinin dizinin dibine çöktüğü talibanın kadısı önünde iddialarınızı dile getirinde görelim bakalım.

elimde sihirli bir değnek olsa keşkede ikisinide bir şeriat ülkesine postalayabilsem de orada sıkıyorsa konuşsunlar bakalım. sahi kaç tane islam var? hanginiz gerçek /orjinalmüslüman?

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar