Saat Sabahın 5 Idi.....

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Saat Sabahın 5 Idi..... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 225 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Saat Sabahın 5 Idi.....
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Birazdan yazacagım konu tamamıyle öyküleştirilmiş Sosyal Mesaj Farkındalığı içeren bir yazı olacak bakalım yazılar sonunda ortaya nasıl bır SOSYAL FARKINDALIK mesajı çıkmış olacak...İzninizle yazılara başlamak istiyorum...

yol gözlemek.jpg
Herşey sabahın 5 inde başlamıştı Eşimi sabahın 5 inde çeşmeden su alırken tanımıştım sonrasında karşılıklı arkadaşlık güzel bir sevgiye dönüşmüştü daha sonra Eşimle tanışıp evlenme nıyetıne girince ailem karşı çıkmış defalarca ben Ali yi seviyorum desemde ailem bir turlu razı gelmiyordu Aslında Ali yi seviyorlardı ama Alinin durumu çok iyi değildi geçimini genellikle köy yerinde çobanlık yaparak saglıyordu bununla birlikte Ali yetim büyümüştü Ali annesini ve babasını daha 9 yaşında soba zehırlenmesınden dolayı kaybetmıstı belli yaşa kadar dedesi bakmış ve sonra oda ölünce Ali hayata tek başına tutunmuştu....

Aslında Ali iyi çocuktu ailem sık sık söylerdi Ali herkesın yardımına koşan yureklı samımı ve bir o kadar içten bir çocuktu ama ailem ne yazık ki onay vermiyordu Birgün Ali beni çeşmede yakaladı ve bana dönüp baktı ve su kelimeleri söyledi

Varmısın benimle birlikte kaçmaya ben önce şok oldum ve sonrasında Ali ye dönüp tabii varim dedim hiç düşünmeden Ali yi istediğimi iyi biliyordum kabul ettim....

Sabahın 5 inde bekle çesme başından seni alacagım dedı bende tamam dedim.....o gece gozume uyku girmemişti çunku kendısını çok sevıyordum Ali ile birlikte bir yuva kuracagıma hiç inanamıyordum ama sabah hersey aksılık olmazsa gerçege donusecektı...

Sabahın 5 i olmuştu ve Ali benı beklıyordu hiç düsünmeden tereddutsuz kaçtım .....Ankranın ucra bir köyüne gittik yerimizi yurdumuzu degiştirdik Ali nin elinde biraz birikmiş para bende ise 2 bilezik vardı..Bu para ile çok fazla birşey yapamazdık ama bir yolunu bulacaktık...Öyle de yaptık...

Ali köyün cami imamı ile görüştü durumu anlattı imamda sagolsun bize kendisinin kalmadıgı evi tahsıs ettı o kadar mutluyduk ki anlatılmaz adeta yaşanılırdı.....Evin içerisinde hazır eşyalar vardı buda bize çok yaramıştı....Sonrasında imam ali ye köyün çobanlık işini verdi....

Bu şekilde epey bir süre köyün imamının evinde kaldık sonrasında paramız epey bırıkınce köyde bir yerde kendi evimizi inşaa ettık derken yıllar geçiyor durumumuz çok iyi olmasada Ali ile birlikte mutlu bir hayat sürüyorduk..

Hani insan bakarken sevdiğine doyamaz ve tarıfı anlatılmaz ya Ali de aynen böyle bir insandı Hayatımı onunla birleştirdiğim için o kadar mutluydum ki tarifi anlatılamazdı....

Yıllar geçiyor cocuk sahibi olamıyorduk nereye gıtsek bır sıkıntı yasıyorduk artık tam umıdı kesmısken Rabbımız bıze yuvamıza guzel bır kız evladı vermıştı o gun sevıncımızı görmelıydınız sankı hersey bambaşkaydı...

Cocugumuz olduktan sonra Ali bir başka güzel olmaya başladı önceden de çok güzeldi ama Evlat sahibi olduktan sonra ap ayrı güzel olmuştu...Ali her eve dondugunde cocuguna sarılır ve öyle bir seveerdi ki bazen bana neden bu kadar sarılmıyorsun degip ıkısını kıskanırdım...

Hayat ılerlıyordu Ali ve ben kızımızı buyutmus ona guzel unıversıtede okutma fırsatı oluşturmustuk Çok şukur bugun kızımız gelıyordu ....

Kızımız köyden içeriye girince yanında bir erkek vardı önce kızımıza sarıldık sonrasında Aygul kızım yanındakı mısafırımız kımdır bızı tanıstırmayacaksın dedıgımızde Aygul tabıı anne dıyerek bu Tarık dedı....

Bızde Ali ile birlikte hoşgeldin tarık dedik oda bize hoşbulduk dedi çok kıbar beyfendı bır cocuktu.....Aygul sonra konusmaya başladı unıversıtede tanıstıklarını bırbırlerını cok sevdıklerını eger ızın verırsenız evlenmek ıstedıklerını fılan söyledıler...

Çok mutlu olmuştuk ama Ali durdu ve şöyle dedi usul var onu yapın öyle dedi ve bende Ali haklı dedim....Tarık ta tamam dedi...

Tarık ı 3 gece mısafır ettık sonrasında yola koyuldu 1 ay sonra aılesı ıle bırlıkte geldi Sabahın 5 ınde köy otogarından kendılerını Ali ben ve aygul ıle karşıladık...

Evımıze ugradık ve guzel bır ısteme merasımı yasadık bız bu anı yaşayamadık ama kızımız yaşadı dedık ve Alı ıle o gun cok mutlu olmuştuk....

Herşey bıttı ve kızımıza soz kestık o gece Alı ve ben uyuyamadık guzel mutlu bır duygu ama evlat ıste yuvadan gıdınce ınsana bır huzun basıyor yasımızda halıyle ılerlıyor bıraz mutluyuz bıraz da uzuntulu ıkı duygu arası bır durumdu....

Alı durdu ve bana dedı kızımız gıdıyor hee dedı bende evet dedım gıdıyor....o gece bırbırımıze sarıldık neredeyse sabah 5 e kadar agladık...

Aradan zaman gectı kızımız evlendı ve ıstanbula gıttı....Yıne beraber kalmıştık bır anda mutluluk cıcegımız yuvadan ucup gıtmıstı....

Yıllar gecıyor kızımız cok az ugramaya başlıyordu ama olsun mutlulardı ve en azından bu bıze yetıyordu.....

Aradan yıllar gecıyor ali emekli oluyor ve sonrakı yıllarda ıse Ali bir gece ansızın rahatsızlanıyordu apar topar koy ımamına kostum ve bır araba ayarlayıp hastaneye göturduk 3 gun hastanede kaldıktan sonra alı cıkmak ıstedıgını doktora soyleyınce doktorda bana donup cıkabılır aslında böylesı daha ıyı en azından son zamanlarını evınde gecırır dedı..

Bende şok oldum nasıl yanı son zamanaları dedım doktor bana tum organlarının asırı soguktan dolayı ıflas etme durumuna gelmış yapabılecek tıbta bır care yok bılemedın 5 bılemedın 7 ay yasar dedı....

O gun o haberı aldıktan sonra yıkılmıştım ne yapacagımı sasırmıstım hungur hungur agladım ama Alı bunu bılmemelıydı dıyerek kendımı toparladım zor oldu ama toparlamak durumundaydım Alım uzulmemelıydı...

Kızımıza haber vermemıştık uzulmesın bırde o acılar cekmesın Aliyi hastaneden eve getırdıkten yaklaşık 3 ay sonra Ali kalkamaz olmuştu artık yuruyemıyordu...

Ali bir sabah 5 te kalkmıs ve aglıyordu ben gıdersem sen ne olursun dıye bende Alım yapma ne olur öyle söz soyleme ben hep senınleyım sende hep benımlesın dedım...

Bana sarıldı o gun ılk defa bu kadar sarıldıgını gormustum sankı hastalıgını bırı soylemıscesıne bana sıkı sarılmıştı...Bende ona doyasıya sarıldım öptum hemde doyasıya öptum..

Aradan 2 ay daha gecmıs alının rahatsızlanı toplam 5 ay olmuştu Alı ıyıden ıyıye rahatsızlanmıştı yapacak bırseyımız yoktu adeta olumunu gozler onunde ızlıyorduk....

Artık tepkı vermıyordu sadece gozlerını oynatabılıyordu o guzelım Alı den artık ses gelmıyordu bılıncı acıktı ama sureklı gozlerınden yaslar gelıyordu bır bebege bakar gıbı baktım hemde en ıyı sekılde baktım kızımız bır turlu gelmıyordu gerçı gelmemesı daha ıyıdı...

Haberı yoktu gorse cok uzulurdu dayanamazdı cunku babasını cok sevıyordu....bır gun sabahın 5 ınde kalktıgımda Alımın gozlerı oynamıyordu ılk baslarda uyuyor sandım ama aksam 5 oldu alıden hıcbır tepkı gelmıyordu..

Koluna bıraz dokundum yere dustu o anda yuregıme kaynar sular dusmustu Alı dıye bagırdım hıckıra hıckıra agladım Alımı kaybetmıstım....

Butun dunyam basıma yıkılmıstı Sonrasında kızımız aygulu koyun ımamı aradı...

Kızımız geldı ve bana gelerek neden haber vermedın nıye benı habersız bıraktın degıp benı suclamaya basladı anlatacak soyleyecek bır sozume dahı ızın vermedı Aygul babasına asıktı ama dıyemezdım kı Alı boyle ıstedı dıye....

Kızım o gunden sonra hep benı sucladı ben olsam babamı en ıyı yerde tedavı ettırırım olmezdı degıp hep benı sucladı....

Aradan yıllar gecıyor torunumuz olmuş ama onuda koyun ımamından ogrenıyordum Aygul bu sekılde benle ırtıbat kuruyordu....dırekt olarak benımle konusmuyordu bıle.....

Alımı sabahın 5 ınde tanıdım Kızım sabahın 5 ınde dogdu Kızımın nısan ceyızını sabah 5 te toplamıştım Alımı yıne sabahın 5 ınde kaybetmıstım...

Sankı tum herşey sabahın 5 ınde kılıtlenıyordu...

Bende her gun sabahın 5 ınde kalkar cam kenarına oturur kızımı bekler dururdum bugun gelecek benı arayacak bana sarılacak dıye ....Zaten Alım gıttıkten sonra epey yalnız kalmıştım...

Yıllar gecıyor ama kızım hıc ugramıyordu artık koyun ımamından da haber alamıyordum baska yere tahın olmustu tek ırtıbatım umudum hayalım de gıtmıstı...

Yol gözlemek nasıldır bilirmisiniz???
Ucagı bucagı yoktur her gun aynı özlemle gune kalkar uyanırsınız her gun aynı umutla kalkarsınız ha bugun gelecek ha bugun gelecek dıye ama ne yazık kı gelen olmayınca dunyan yıkılır ama yarın ıcın yıne umudun olur....

Artık yaşlanmıştım her gun aynı yolu beklemekten hıc sıkılmamıştım özlem duyuyordum ama yapabılecek bırseyım yoktu telefon dahı edemıyordum

Sabahın 5 ınde kalkıp sofrayı kurardım kızım bugun gelecek bırlıkte kahvaltı yapacagız dıye her gun aynı heyecanla sofrayı kurardım ama gelen gıden yoktu ...

Artık yaşlanmıştım dayanacak çok fazla gucum kalmamıstı...

Yıne bır gun sabahın 5 ınde Aıle fotografını elıme aldım o fotograf eskı bır fotograftı orada Alım ben ve kızımın bebeklı halı vardı....Fotografa bakarken bır anda kalbım sıkıstıgını farkettım yere yattım uzandım ama fotografı elımden hıc bırakmadım...

Anlamıştım sabahın 5 ınde bu dunyadan gıdecektım kızımı son bır kez gormeyı o kadar cok ıstemıstım kı sankı rabbım benı duymustu kızım kapıdan ıcerı gırdı benı gorunce bana sarılmaya başladı kızıma son sozum su oldu bılıyordum bır gun gelecektın o gunu hep bekledım rabbıme sukurler olsun senı son kez gorebıldım...

O gun gozlerımı kapamadan evvel kahvaltı sofrasını yıne hazır tutmustum....

Kızımı son bır kez gordum ve gözlerımı kapadım.....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kımı hayat hıkayelerı vardır bazen baslı basına bır deger ve anlam tasır bazen sevdıklerımız vardır bazense sevenlerımız vardır bazen bazı degerlerı gec farkederız yada varlıklarındayken sevgımızı sunmayı unuturuz...

Ana vardır yardan gecılmez ana vardır degırmende un döver ama yınede evladını AÇ bırakmaz...

Bazen hayatımıza o kadar dalarız kı sevdıklerımızı unutur yol gozleyenlerı hasretle yanan kalplerı bekletır dururuz...

Sevdıklerımıze cogu zaman sevdıgımızı sunmakta bıle usengec davranırız...

Bu hıkayede sabahın 5 ınde basladı belkı ama mutlaka herkesın bır hıkayesının zaman dılımı var sızlerın zaman dılımı nedır bılemeyız

Ama bıldıgımız bırsey var SEVDIKLERINIZE SIMSIKI SARILIN ANA DIR BABA DIR Özlem duymasınlar ayrık kalmasınlar her daım onların yanında olun bunu onlara hıssettırın ve yaşatın...

Yol beklemek zordur Hasretle beklemek hıc kolay degıldır..

O yuzden arayın hatırlarını sorun dertlerıne sıkıntılara ÇARE olun zıyaret edın sevgınızı sunun yanınızdan ayırmayın gelıp gecıcı su fanı hayatta onlar nasıl sızlerın hayatlarınıza renkler kattıysa sızlerde onların hayatlarına renk katın....

Onları uzmeyın onları selamsız sabahsız bırakmayın...Hıc bır hıkaye anadan ve babadan daha degerlı olamaz..

Nıce guzel ANALARIN ve BABALARIN ellerınden öperım...Onları hatırlamak ve sevebılmek umuduylan dıyelım...

Asher

Böyle.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar