Rüyalar, Seyahatler, Durugörüler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Kamos tarafından oluşturulan Rüyalar, Seyahatler, Durugörüler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 248 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Rüyalar, Seyahatler, Durugörüler
Konbuyu başlatan Kamos
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

Kamos

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Tarih
Ünvan
Kam
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
İdealizm
Dün gece durugörü bekliyordum, göz kapaklarımın altında geziniyordum. O sırada oda bir anda doldu. Kafaları sarıklı, beyaz sakallı, altları yemyeşil olan garip imgeler çıktı karşıma. Bir hengame başladı. Bu olay kesinlikle rüya değildi. Daha sonra kendimi Ankara Çubuk'ta gezerken buldum. Üç tane adamın konuştuğunu görüyordum. Bir gariplik vardı ama dış görünüş olarak insan gibiydiler. Ne konuştuklarını duyamasam da felaket bir korku içerisine düştüm. Daha sonra içlerinden birisi sanki orda olduğumu biliyormuşçasına gözünü bana çevirip gülümsedi. Onun korkusuyla gözümü açtım. Kesinlikle uyku halinde değildim daha önce birkaç sever daha durugörü yapsam da ilk kez bu kadar uzağa gittim. Aslında ne tam durugörü ne de tam olarak astral seyahat sayılır.

Konuyu gördüğünüz rüyaları paylaşmanız için açtım. Ben çocukluğumdan beri gördüğüm her rüyayı hatırlıyorum. Yani şöyle bir otursam 5 yaşına kadar geriye gidebilirim. Gördüğüm her rüyayı defterlerime yazıyorum. Siz bu işin bilimiyle uğraşmıyorsanız bunu çok da yapmanızı tavsiye etmem.

Rüyalar ile ilgili anlam bulmak istiyorsanız ilk önce yatmadan önce ne düşünüyordunuz onu bulmanız gerekiyor. İlk etapta zor olsa da daha sonraları alışacaksınızdır. Daha sonra rüyayı net hatırlamaya çalışın. Demin dediğim gibi uyanır uyanmaz hemen yazarsanız iyi olur. Sonra rüyalarda gördüğünüz imgeler ile yatmadan önce düşündüğünüz şeyler hakkında bağlantı kurmaya çalışın. Eğer havada kalan olaylar varsa da bana sorabilirsiniz.

Ve esenlikler...

Fethi Karabay
22 Ağustos 2021
@fethikarabay ( Instagram otağı)

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Uzun zamandan beri rüya gördüĝüm pek yok, görsem de kalkar kalkmaz unutuyorum. Hatırlamaya çalışsam da pek faydası yok. Muhtemelen çocuklukta ve genç yaşlarda rüya görmek daha yaygın, en azından ben de öyle idi. Yaşlandıkça azaldı, hatta tükendi diyebilirim.:D

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç