Patlamanın Görgü Tanığı: Canlı Bombanın Parçaları Birleştirildi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde Mehmet tarafından oluşturulan Patlamanın Görgü Tanığı: Canlı Bombanın Parçaları Birleştirildi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,333 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Patlamanın Görgü Tanığı: Canlı Bombanın Parçaları Birleştirildi
Konbuyu başlatan Mehmet
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

Mehmet

Yeni üye
Yeni Üye
Suruç'taki patlamanın kaynağının bir canlı bomba olduğunu CNN Türk'e konuşan görgü tanığı Ömer Leventoğlu söyledi. Leventoğlu, canlı bombanın parçalarının birleştirildiğini gördüğünü anlattı.

İşte görgü tanığının anlattıkları:

"Biz sabah 6 civarında buraya vardık. Buraya gelenler içerisinde birkaç araç vardı. Biz onların toplanmasını bekliyorduk. Amara Kültür Merkezine geldiğimizde ana baba günüydü. Bombanın patladığını haber alıp bura gelmiştik. Kültür merkezinin bahçesi adeta toplu cenaze alanına dönmüştü. Canlı bomba olduğu söyleniyor. Gördüm ben o kişiyi. Parçalarını bir araya toplamışlar."

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Evet, parcalari birlestirince ortaya ne cikacagini hepimiz cok iyi biliyoruz

Kurdish_demonstrators_hol_004.jpg

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
"Tüm otobüsleri didik didik arayan polis bizim otobüsümüzü durdurmadı"
Suruç’ta düzenlenen bombalı saldırı anında görüntü çeken Kürt yönetmen Garip Çelik, o anları anlattı.

Patlamanın basın açıklamasının yapıldığı grubun içinden meydana geldiğini belirten Çelik, kitleye sızmış 16 yaşında bir kadından söz edildiğine dikkat çekti. Çelik, saldırının organize ve profesyonelce yapıldığını vurgulayarak IŞİD'i işaret etti.

Patlama kitle içinden geldi

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ile birlikte İstanbul’dan Suruç’a yola çıkanlardan birisi de yönetmen Garip Çelik’ti.

Belgesel çekmek için Kobanê’ye gitmek isteyen Çelik, yaşananları şöyle anlattı:

“Sabah Amara Kültür Merkezi'nin bahçesinde kahvaltımızı yaptık. Daha sonra yasal işlemler için kaymakamlığa başvurulacaktı. Kimlik fotokopileri toplandı ve kitleyi bilgilendirmek üzere Amara Kültür Merkezi’nin önünde toplanıldı.

Burada basın açıklaması yapıldı. Ben o esnada basının bulunduğu noktadan çekim yapıyordum. Kitle ve bizim aramamızda 2-3 metre vardı. Kobanê’de görev dağılıma ilişkin konuşma yapılıp, basın açıklaması biterken korkunç bir patlama meydana geldi. Öyle şiddetliydi ki, bacaklar, kollar üzerimize uçuştu. Cesetler paramparça olmuştu. Her yerde yaralı ve vücutları paramparça olmuştu.”

"Tüm otobüsleri didik didik arayan polis biz otobüsümüzü aramadı"

Patlamanın basın açıklaması yapan kitlenin ortasında meydana geldiğini, adeta kitleyi yardığını belirten Çelik,“Kitleye sızmış 16 yaşında bir kadından söz ediliyor” dedi. İlginç bir şekilde polisin olay yerinde görünmediğini ancak patlama sonrası olay yerine gelerek toplanan halka saldırdığını belirten Çelik, ambulansların da çok geç geldiğini, o nedenle birçok yaralının sivil araçlarla hastaneye kaldırıldığını vurguladı.

Suruç’a ilk giren otobüste olduğunu, ancak güvenlik tarafından hiç aranmazken, kendilerinden sonra gelen otobüslerin teker teker didik didik arandığına dikkat çekerek, “Bu önemli dikkatimi çekti” dedi.

(Zeynep Kuray | BirGün)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
16 yaşında kadın mı? 16 yaşında olsa olsa çocuk olur, zavallı çocukları da kandırmak, korkutmak kolaydır.

Tüm İslam alimleri ortak bir çağrı ile bu örgütün İslam ile bağlantısının bulunmadığını ivedilikle açıklamalıdır. Taliban da IŞİD' e katılacakmış, al birini vur ötekine...

Bu kadar farklı mezhep olursa, fıkıh olursa olacağı buydu.

Cennete değil ama cehenneme direkt gideceği garanti olan bu vahşilerden nasıl kurtulacağız bilemiyorum ancak bu vahşete ancak İslam'ın gerçek temsilcileri son verebilir tabii birlik olmayı başarabilirlerse...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Maşallah suçlu ilk dakikada bulundu,ilan edildi,infaz edildi.

AMA HERKESİN Kİ BAŞKA BAŞKA.

NE OLACAK BU MEMLEKTİN HALİ?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Kadin dan ziyade, Kadin kiliginda bir erkek oldugu soyleniyor.

Yani Kadin carsafi giymis bir erkek.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kadin dan ziyade, Kadin kiliginda bir erkek oldugu soyleniyor.

Yani Kadin carsafi giymis bir erkek.

Kadın kılığında erkek bile olsa 16 yaşında ise sadece çocuktur. Bu yaşta birine ne kadın ne erkek denilebilir, sadece çocuktur. Gerçi 20 yaşlarında yaralılardan birinde de bomba pimi çıkmış, araştırılıyor.

Örgüt bu tip küçük yaşta çocukları ya da gençleri daha kolay kandırıyordur, belki tehdit belki de inanç istismarı ile bu zavallı gençleri iğrenç eyelmelerine alet ediyor olabilir hiç şaşırmam çünkü bunlarda Allah korkusu yok...

Uydurma fetvalarla her yaptıklarına bir kılıf uydurmaya çalışan bu vahşet çetesinden herşey beklenir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Kadın kılığında erkek bile olsa 16 yaşında ise sadece çocuktur. Bu yaşta birine ne kadın ne erkek denilebilir, sadece çocuktur. Gerçi 20 yaşlarında yaralılardan birinde de bomba pimi çıkmış, araştırılıyor.

Örgüt bu tip küçük yaşta çocukları ya da gençleri daha kolay kandırıyordur, belki tehdit belki de inanç istismarı ile bu zavallı gençleri iğrenç eyelmelerine alet ediyor olabilir hiç şaşırmam çünkü bunlarda Allah korkusu yok...

Uydurma fetvalarla her yaptıklarına bir kılıf uydurmaya çalışan bu vahşet çetesinden herşey beklenir.

Buradaki konu fizikseldir. Bir cocuk dogumdan itibaren ya erkek ya da disidir.

Evet zaten beyinler gencken yikanir.

alpine

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bu saldiriyi ISID yapsa, simdiye kadar "ben yaptim" diye bangir bangir bagiriyordu.

Bu saldiriyi birisi ISID in uzerine yikmak istese, simdiye kadar twitter olsun, facebook olsun, bir sekilde yine "Ben ISIDim, ben yaptim" diye bagiriyordu.

Bu saldiriyi birileri Kurt memleketinde, Turklere karsi yapti, ve ustlenmedi. Yani meydani serbest birakip, herkes istedigini karisina alip eski husumetleri hortlatabilsin, catisabilsin diye yapti. Yani memleketi corbaya cevirmek, iyicene karistirmak icin yapti.

Peki NEDEN?

Cevabi cok basit.

Cunku memleketin basinda ona buna hayt huyt cekmeyi, ona buna posta koymayi meziyet zanneden, real politikadan uzak, laftan sozden anlamayan, dedigim dedik caldigim duduk bir zihniyet var. Onunda basinda Erdogan oturuyor. Ic siyasette bizimle kavga etmek yetmiyor dunya liderine, her gittigi yerde kavga edecek birilerini buluyor.

Yani Erdogan siyaseti, memleketimizi oyle bir noktaya getirdi ki, puslu vadilerin butun karanlik odaklarinin hedef tahtasinin tam ortasina oturttu.

"Bu saldiriyi kim yapmis olabilir" diye soru soruyorum,

aklima 1 degil 3 degil 5 degil, 10 larca cevap geliyor.

3 gram akli olan insan, kendisini boyle bir noktaya getirmez
3 gram akli olan insan, 3 gram akli olmayanlara memleketini bu noktaya getirtmez

Demek ki neymis?

3 gram da aklimiz yokmus..............

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bu saldiriyi ISID yapsa, simdiye kadar "ben yaptim" diye bangir bangir bagiriyordu.

Bu saldiriyi birisi ISID in uzerine yikmak istese, simdiye kadar twitter olsun, facebook olsun, bir sekilde yine "Ben ISIDim, ben yaptim" diye bagiriyordu.

Bu saldiriyi birileri Kurt memleketinde, Turklere karsi yapti, ve ustlenmedi. Yani meydani serbest birakip, herkes istedigini karisina alip eski husumetleri hortlatabilsin, catisabilsin diye yapti. Yani memleketi corbaya cevirmek, iyicene karistirmak icin yapti.

Peki NEDEN?

Cevabi cok basit.

Cunku memleketin basinda ona buna hayt huyt cekmeyi, ona buna posta koymayi meziyet zanneden, real politikadan uzak, laftan sozden anlamayan, dedigim dedik caldigim duduk bir zihniyet var. Onunda basinda Erdogan oturuyor. Ic siyasette bizimle kavga etmek yetmiyor dunya liderine, her gittigi yerde kavga edecek birilerini buluyor.

Yani Erdogan siyaseti, memleketimizi oyle bir noktaya getirdi ki, puslu vadilerin butun karanlik odaklarinin hedef tahtasinin tam ortasina oturttu.

"Bu saldiriyi kim yapmis olabilir" diye soru soruyorum,

aklima 1 degil 3 degil 5 degil, 10 larca cevap geliyor.

3 gram akli olan insan, kendisini boyle bir noktaya getirmez
3 gram akli olan insan, 3 gram akli olmayanlara memleketini bu noktaya getirtmez

Demek ki neymis?

3 gram da aklimiz yokmus..............

Aslinda bir eylemi kimin yaptigi degil; kimin azmettirdigi onemlidir.

Yani ortada aranacak olan vucut ve fizik degil, bu vucut ve fizigi yonlendiren zihniyettir.

Dolayisi ile orgut ya da vucut olarak ISID'in yapmasi ve ustlenmesi onemli degildir, onemli olan bu yapilanin zihniyetidir ve bu da insanlikdisi vicdandisi katliamci yasam hak ve ozgurlugunu yok eden bir zihniyettir.

Zaten bu zihniyet te eylem icin bir vucut/fizik kullanir.

Burada kullanilan fizikin ya da vucudun insanoglu olarak ta bir degeri yoktur.

Terorun amaci bellidir. "korku salmak" iste burada onemli olan da kimin neye neden ve nasilkorku salacagi ve bu saldigi korkudan neyi nasil elde edecegidir.

Bu acidan terorun adi da hangi etik degere sahip oldugu da onemli degildir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç