Para sizin icin ne demek ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Yıldıray tarafından oluşturulan Para sizin icin ne demek ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 865 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Para sizin icin ne demek ?
Konbuyu başlatan Yıldıray
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Yıldıray

Felsefe.net
Yeni Üye
Sizin icin para ne demek yani kulandigimiz odeme araci sizin icin gercekte ne ?

Bence para, insanlarin kazanmadan once birsey yapmasi gereken kagit parcasi. Ama bu kagit parcasi ne zaman bukadar degerli oldu ? Bir yandan da diyorum insanlarin yardimlasmasi diye. Cunki artik kimse hayatta kalmasi icin gereken seyleri yapmiyorlar. Herkes 1 işle mesgul ve birbirilerine yaptiklari faaliyetlerini para vererek kanitliyorlar ve mesala birsey satin aliyorlar. Yardimlasmak icin verilen kagit neden birilerin olumune yol açiyor ? Neden bukadar insanin cani yanıyor ?

Türkce yazı bilmiyorum inşallah anlamissinizdir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Önceleri tartışılan bir konu olduğu için aynı şeyleri yazmamak adına kısaca özet geçip, link veriyorum. Para hayatta kalmak için önemli olmakla beraber, çok fazla değer verilmesi durumunda insana ağır yükler getirir yani parayı paylaşmak, biriktirmemek gerekiyor. Para için köle gibi çalışıp, lüks içinde yaşayacağım diye ömrünüzü tüketmeden, dengeli bir şekilde parayı kullanmalısınız. Para benim için çok anlam ifade etmiyor çünkü biliyorum ki her kapıyı açan anahtar o değil.

Bu başlıkta da tartışılmıştı: http://www.felsefe.net/serbest-kursu/76156-cok-para-felaket-getirir-mi.html

Dünyanın en yoksul devlet başkanı: Harcadığınız para değil, hayatınız!

Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, "Az harcarsam sevdiğim şeyleri yapmak için daha fazla zamanım olur. Özgürlük budur" dedi. Mütevazi yaşam tarzı ile ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, "Filozof Seneca der ki, yoksul çok şeye ihtiyaçı duyandır, çünkü ona hiçbir şey yetmez. Ben yoksul değilim, sadece aklım başımda. Bir şeyi paranızla değil, hayatınızın o parayı kazanmak için harcadığınız kısmıyla alırsınız" diye konuştu.

Son düzenleme:

Yıldıray

Felsefe.net
Yeni Üye
Türkçe öğren de gel.

Senin baska yazilarinida gordum
Insanlari asagilamaktan ve daglar kadar olan egon sectigin nick den anlasiliyor.

Ben Belcika da dogdum buyudum ve hala burda yasiyorum onun icin bukadar bile yazdigim yeterli.

Kendini fazla birsey sanma bence anca negativ enerji
yayiyorsun 🤗

Bu arada ben Türkçe ogrenmeden sen ahlak kurallarini ogrensen iyi edersin. Fazla kasma

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Ne para istiyorum ne de pul. Tek bir istediğim var, o da yalansız bir kul."

Özdemir Asaf

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Senin baska yazilarinida gordum
Insanlari asagilamaktan ve daglar kadar olan egon sectigin nick den anlasiliyor.

Ben Belcika da dogdum buyudum ve hala burda yasiyorum onun icin bukadar bile yazdigim yeterli.

Kendini fazla birsey sanma bence anca negativ enerji
yayiyorsun 🤗

Bu arada ben Türkçe ogrenmeden sen ahlak kurallarini ogrensen iyi edersin. Fazla kasma

Tamaaaaaaaam. Yıldıray ağbi. Şu an Belçika'da büyümüş birisinin Türkçesiyle dalga geçtiğim için çok üzgünüm.

Neyse efendim konumuza dönersek para güzel bir şeydir çünkü güç de güzel bir şeydir, para güç getirdiğine göre güç de para da güzel bir şeydir. (Yıldıray Ağbime empati yapıyorum şu an.)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Para gücüyle kendisine saygınlık sağlayan biri, entelektüel değerlere önem verilen bir ortamda bulunmaktan kaçınabilir; her yerde birinci planda olmak isteyen bir başkası, girdiği bir toplulukta diğer insanların görüşlerini paylaşmamak ve onlardan farklı biri olduğunu vurgulamak için konuşmalara katılmayabilir. Çünkü değersizlik duyguları yaşayan bir insan üstün olmak zorundadır."

Prof. Dr. Engin Geçtan

Para sevgisi ile, kişinin kendine güveni olmaması ya da değersizlik hissi yaşamak arasında büyük bağlantı vardır. Böyle insanlar para ile etiket satın almaya çalışır ve parası ile kabul görmeye çabalar. Tanıdığım bu tip bir kadın var ve maalesef çok karaktersiz bir insan fakat para ile saygınlık kazanmaya çalışıyor, her girdiği ortamda da kalitesizliğini belli ediyor.

tazmanyayahnisi

Üye
Yeni Üye
Sn Lefty tanıdığınız kadında bir sorun olabilir ama hangimiz gerçekten iyiyiz ki bilinçaltımızı okuyabiliyormuyuz?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sn Lefty tanıdığınız kadında bir sorun olabilir ama hangimiz gerçekten iyiyiz ki bilinçaltımızı okuyabiliyormuyuz?

Kadın iyi birisi değil o kesin ama tabii ki hepimizin hataları var, her konuda iyi insan olmak mümkün değil fakat bu kadınınki başka türlü bir durum, sonradan görme ve zerre kadar kültür-akıl sahibi değil.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç