Para sayma görüntüleri soruşturması... Onur Öksel'in ifadesi ortaya çıktı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel ve Son Dakika Haberler kategorisinde FelsefeHaber tarafından oluşturulan Para sayma görüntüleri soruşturması... Onur Öksel'in ifadesi ortaya çıktı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 180 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel ve Son Dakika Haberler
Konu Başlığı Para sayma görüntüleri soruşturması... Onur Öksel'in ifadesi ortaya çıktı
Konbuyu başlatan FelsefeHaber
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan FelsefeHaber

FelsefeHaber

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bu Haber Hurriyet.com.tr 'den Alıntılanmıştır.
Kaynak :

CHP’deki para sayma soruşturmasında Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Onur Öksel ifade verdi. Öksel, yaklaşık 1 saat süren ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıt vermeden adliyeden ayrıldı. Öksel ifadesinde, o tarihte Şişli Belediye Başkanı olan Muammer Keskin'in verdiği çantayı teslim ettiğini ve amirinin talimatına uyarak çantayı götürdüğünü, çanta içinde ne kadar para olduğunu bilmediğini belirterek suçlamaları reddetti.
Haberin DevamıCHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği iddia edilerek sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmada, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Onur Öksel ifade verdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında bugün Onur Öksel saat 10.00'da adliyeye geldi. Öksel, yaklaşık 1 saat süren ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıt vermeden adliyeden ayrıldı.İFADESİ ORTAYA ÇIKTIŞişli Belediye Başkan Yardımcısı Onur Öksel'in ifadesine ulaşıldı. Öksel ifadesinde, 2019 yerel seçimlerinden sonra Kasım ayında Şişli Belediye Başkanı özel kalemi olarak bakanlık onayıyla istisnai memuriyet atama yoluyla görev yapmaya başladığını ve halen Şişli Belediyesine memur olarak gözüktüğünü belirtti. Halen Şişli Belediye Başkanı Yardımcısı olduğunu ifade eden Öksel, soruşturmaya konu görüntülerin çekildiği 9 Aralık 2019 tarihinde belediye başkanının özel kalemi olarak görev yaptığını belirterek, "O tarihte Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin beni kendisinin avukatı Ergün Özer'in Harbiye tarafında bulunan ofisine çağırdı. Avukatın ofisine gittiğimde görüntülerde benim elimde bulunan çantayı bana verdi. Çantayı avukatın makam odasında bana verdiği sırada odada; ben, Muammer Keskin ve avukat Ergün Özer vardı, başka birisi yoktu. Çantayı aldığımda içinde para olduğunu biliyordum ancak parayı nereye götüreceğimi, götürme amacımı bilmiyordum. Olayın Belediye Başkanının kendi şahsi olayı olduğunu ve bu nedenle avukatının yanında bana çantayı teslim ettiğini düşündüm. Muammer Keskin çanta ile birlikte bana şu anda hatırlayamadığım bir adres verdi ve çantayı oraya götürmemi istedi. Ben de çantayı alarak tek başıma görüntülerin çekildiği avukat Gökhan Taşkapan'ın ofisine gittim" dedi.Haberin Devamı"OFİSE GİTTİĞİMDE PARTİ İLE İLGİLİ BİR DURUM OLDUĞUNU ANLADIM"Öksel, "Ofise girdiğimde o tarihte CHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve yine il başkanının basın danışmanı Can Poyraz oradaydı. Onları görünce parti ile ilgili bir durum olduğunu anladım. Oraya gittiğimde tanımadığım ancak sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Küçükçekmece Belediye Başkanının oğlu olduğu belirtilen şahıs da oradaydı. Masanın başında duruyorlardı. Masa üzerinde para vardı ve paralar sayılıyordu. Ben de laptop çantası boyutunda bir çantanın içinden paraları çıkararak masanın üzerine bıraktım ve görüntülerde yer alan koltuğa oturdum. Bir sigara içtim. Yaklaşık 5-10 dakika oturduktan sonra yine ofisten tek başıma ayrıldım. Görüntülere yansıyan paranın nereden geldiğini ve nasıl temin edildiğini bilmiyorum. O tarihte Şişli Belediye Başkanı olan Muammer Keskin'in bana verdiği çantayı alarak sorgulamadan bana vermiş olduğu adrese götürdüm, ve oradaki kişilere teslim ettim, benim dahilim bu kadardır" diyerek suçlamaları reddetti. Onur Öksel, çanta içinde ne kadar para olduğunu bilmediğini, kendisine sadece "Belirtilen ofise götür, teslim et" dediğini, amirinin talimatına uyarak çantayı götürdüğünü, paraları çıkararak masa üzerine koyduğunu belirtti. Öksel, ofise gittiğinde Özgür Nas'tan CHP İstanbul İl Binasının satın alınacağını öğrendiğini de belirtti. Görüntülerde Özgür Nas ve Can Poyraz dışındakileri o tarihte tanımadığını söyledi. Öksel, yaklaşık bir saat süren ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıt vermeden adliyeden ayrıldı.
Haberle ilgili daha fazlası:#CHP#Onur Öksel#İfade

65fd455740202004f7bde51d.jpg

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar