özgür olmuyan irade.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan özgür olmuyan irade. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,328 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı özgür olmuyan irade.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
tanrı bir müslümanın cehenneme gitse biile sonunda cennete gidicegini biliyor
tanrı bir atheisti,veya deistı veya agnostiği cehennem için yarattık diyor ayette yazıyor,
demekki yaşarken özgür iradesini kişinin elinden almış,eğer almamış olsaydı
tanrı bu olasılıkları hesaplıyamaz bilmediği içinde sınavda gerçekten mantıklı olurdu.
tanrının bildiği herşey özgür irade değildir.tanrının insanlar üzerinde kurduğu gelecek ve zaman hakimiyeti özgür iradeyi imkansız kılar.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Allah ıslah etsin..

bu bedduayı hayatım boyunca çok duydum, sen bana tap ben senin allahından daha
gerçekçiyim, en azından doğruyu söylüyorum seni yalanlarla afyonlamıyorum.

T

Togepi

Ziyaretçi
Olursa güzel olur, olmUyorsa alıştık zaten.

Written by kahinolokko.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Son düzenleme:

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
bu bedduayı hayatım boyunca çok duydum, sen bana tap ben senin allahından daha
gerçekçiyim, en azından doğruyu söylüyorum seni yalanlarla afyonlamıyorum.

hakikaten tüm kurduğun cümleler boş. inançsız mısın inanacak yolda mısın belli değil keza bu da beni ilgilendirmez. lakin benim dinime gelip burda alay edici, dalga meselesi yaparsan o zaman bi hop derim. yorumunu yapıyorsan yap edep ve ahlak çerçevesinde gerçi snin inandığın doğrularda edep ahlak yoktur belki bilmezsin. saygı sınırı aşarsan karşılığı aynı olacak.
+ sen kimsin ki ben sana tapıcam? senin gerçekçiliğin Allah yok. H A Ş A ! ee bu zamana kadar sen nasıl nefes aldın, senin kaderini kim belirliyor Allahım istese şuracıkta HIK diye gidersin?
ya biraz özentileşmeyin, biraz kendiniz olun. sağdan soldan duyma cümlelerinizle burada süs yapıcam diye saygıdan yoksun kalıyorsunuz

kahin

Kahin
Yeni Üye
hakikaten tüm kurduğun cümleler boş. inançsız mısın inanacak yolda mısın belli değil keza bu da beni ilgilendirmez. lakin benim dinime gelip burda alay edici, dalga meselesi yaparsan o zaman bi hop derim. yorumunu yapıyorsan yap edep ve ahlak çerçevesinde gerçi snin inandığın doğrularda edep ahlak yoktur belki bilmezsin. saygı sınırı aşarsan karşılığı aynı olacak.
+ sen kimsin ki ben sana tapıcam? senin gerçekçiliğin Allah yok. H A Ş A ! ee bu zamana kadar sen nasıl nefes aldın, senin kaderini kim belirliyor Allahım istese şuracıkta HIK diye gidersin?
ya biraz özentileşmeyin, biraz kendiniz olun. sağdan soldan duyma cümlelerinizle burada süs yapıcam diye saygıdan yoksun kalıyorsunuz

rahibe,işte bende bunu diyorum,ben sana karşı neden? boş konuşuyorum, farklı düşünen
birine karşı kutsal konuşuyorum, ben bile bunu çözmüş değilim,bana tapma konusunda
espiri yapıyorum,haklısın ben sana boş konuşuyorum,bak gördünmü? sıradan biri olmadığımı anlamalısın, başka biri olsa,boş konuşmadığını anlatırdı,klasik ve sonuçsuz
kısır döngü tartışmalar asla sonuçlanmaz güven bana, seni güvenini kazanmak istiyorum, bunun için haklı olduğun noktalarıda yazıyorum, . :) yine haklısın bazen sınırları aşıyorum, bazende kırıcı oluyorum ama inankı kalbim ve ruhum çok temiz
seni kaybetmek istemiyorum, seni kazanmaya çalışıyorum, işte gerçekten beni görebiliyorsun ben gerçekten benim bir başkası asla olamam asla yalan söylüyemem, benim fikirlerime saygı duyma lütfen ben ben olduğum için saygı duymaya çalış ben klasik olarak yaşadığım herşeyin kopyasını alıp onlar! gibi düşnmüyorum, ben farklıyım, bunu gerçekten başardım, bunu herkes başaramaz, başarmak için gerçekten farklı olmak
gerekir. :)
ben burdaki hiç kimseye benzemem, beni insan olarak düşünüp eleştirmeiyn lütfen
farklı bir ırkmışım gibi davranın bana masum gerçekçi yalnız insan egosunun zayıflıklarından
uzak, bunu başarabilirmisiniz? bunu başarabilirseniz, yanıldığımı ispatlarsınız.

Son düzenleme:

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
rahibe,işte bende bunu diyorum,ben sana karşı neden? boş konuşuyorum, farklı düşünen
birine karşı kutsal konuşuyorum, ben bile bunu çözmüş değilim,bana tapma konusunda
espiri yapıyorum,haklısın ben sana boş konuşuyorum,bak gördünmü? sıradan biri olmadığımı anlamalısın, başka biri olsa,boş konuşmadığını anlatırdı,klasik ve sonuçsuz
kısır döngü tartışmalar asla sonuçlanmaz güven bana, seni güvenini kazanmak istiyorum, bunun için haklı olduğun noktalarıda yazıyorum, . :) yine haklısın bazen sınırları aşıyorum, bazende kırıcı oluyorum ama inankı kalbim ve ruhum çok temiz
seni kaybetmek istemiyorum, seni kazanmaya çalışıyorum, işte gerçekten beni görebiliyorsun ben gerçekten benim bir başkası asla olamam asla yalan söylüyemem, benim fikirlerime saygı duyma lütfen ben ben olduğum için saygı duymaya çalış ben klasik olarak yaşadığım herşeyin kopyasını alıp onlar! gibi düşnmüyorum, ben farklıyım, bunu gerçekten başardım, bunu herkes başaramaz, başarmak için gerçekten farklı olmak
gerekir. :)
ben burdaki hiç kimseye benzemem, beni insan olarak düşünüp eleştirmeiyn lütfen
farklı bir ırkmışım gibi davranın bana masum gerçekçi yalnız insan egosunun zayıflıklarından
uzak, bunu başarabilirmisiniz? bunu başarabilirseniz, yanıldığımı ispatlarsınız.

ha senin asıl amacını şuan anladım kusura bakma kahin ya ben senin inanıpta konuştuğunu sanıyordum sadece dikkat çekmek ve saygı görmekse derdin yanlış yoldasın, bu tutmadı farklı şeyler denemelisin.
ayrıca sana asla saygı duymuyorum, duymam da.
inançsızsındır eyvallah derim yorum dahi yapmam senin görüşün saygı duyarım, lakin aşağılayıcı ve dalga geçici cümleler kuruyorsan hiiiiiiçç kusura bakma saygı değil karşımda insan olarak bile görmem, yaratık derim mesela nasıl fikir????

kahin

Kahin
Yeni Üye
ha senin asıl amacını şuan anladım kusura bakma kahin ya ben senin inanıpta konuştuğunu sanıyordum sadece dikkat çekmek ve saygı görmekse derdin yanlış yoldasın, bu tutmadı farklı şeyler denemelisin.
ayrıca sana asla saygı duymuyorum, duymam da.
inançsızsındır eyvallah derim yorum dahi yapmam senin görüşün saygı duyarım, lakin aşağılayıcı ve dalga geçici cümleler kuruyorsan hiiiiiiçç kusura bakma saygı değil karşımda insan olarak bile görmem, yaratık derim mesela nasıl fikir????

hımmmmmm mükemmel bir fikir saygım gittikçe artıyor hissediyormusun? :D nerdeyse tapıcam. :D :D tanrılar çıldırmış olmalı :D tanrının tanrıca olduğunu bilmiyordum..
beni aydınlattın artık bir tapınakta rahip olabilirm prenses.. benımle gelirmisin?

Son düzenleme:

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
hımmmmmm mükemmel bir fikir saygım gittikçe artıyor hissediyormusun? :D nerdeyse tapıcam. :D :D tanrılar çıldırmış olmalı :D tanrının tanrıca olduğunu bilmiyordum..
beni aydınlattın artık bir tapınakta rahip olabilirm prenses.. benımle gelirmisin?

Sandığımdan daha çok şeymişsin sjflsllfldllslfalfkflkfdlgl
devamını nasıl uygun görürsen. hadi kalk sen dengin olanlar ile eğlen, dans et zira daha çok eğlenceli olacaktır ;d

kahin

Kahin
Yeni Üye
Sandığımdan daha çok şeymişsin sjflsllfldllslfalfkflkfdlgl
devamını nasıl uygun görürsen. hadi kalk sen dengin olanlar ile eğlen, dans et zira daha çok eğlenceli olacaktır ;d

içinde 40 kadın yok rahibe, sadece sen varsın, umarım bunuda görmüşsündür. ;)
sandığından çok daha şeyimdir, benimle tapınağa gelirsen gördüğün şeyin resmini
çizerim.

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
içinde 40 kadın yok rahibe, sadece sen varsın, umarım bunuda görmüşsündür. ;)
sandığından çok daha şeyimdir, benimle tapınağa gelirsen gördüğün şeyin resmini
çizerim.

canım sen ne tapınaktan bile anlamazsın, ttapınağa gidip tekbir getirirsin sen o kadar ahmaklık görüyorum sende ;d

kahin

Kahin
Yeni Üye
canım sen ne tapınaktan bile anlamazsın, ttapınağa gidip tekbir getirirsin sen o kadar ahmaklık görüyorum sende ;d

efsun ne güze? bir isim, sana kısaca efsuşşş diyebilirmiyim? tatlı tanrıcam benim.
gecenin karanlığı üzerine düştüğünde dahada kadınsı görünüyorsun. :D
boşver tapınagı, seni evrenin en karanlık ve en aydınlık dünyasına götürmek
istiyorum bebeğim orda yaşıyalımmı? belkı imana gelirim kim? biilir öyle değilmi ?

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler. Konuyu güncel tutalım herkes görsün :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç