Osmanlı'da Hukuk

fides

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
Osmanlı Devleti'nde Hukuk Sistemi

OSMANLI DEVLETİ’NDE HUKUK

Teokratik bir yapıya sahip olan Osmanlı Devleti’nde, devletin ve toplumun yönetimi İslam hukukuna göre düzenlenmiştir(şeriat düzeni). Bu düzende müslüman halk şeriat kurallarına göre yönetilirken, yabancı ve azınlıklar ise kapitülasyonlar nedeniyle kendi hukuk kurallarını...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Hiç

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Dördüncü paragrafın sonlarına doğru kelime eksikliğinden kaynaklı bir cümle düşüklüğü mevcut. Bunun dışında birkaç yerde daha anlamsal cümle düşüklükleri mevcut.

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Dördüncü paragrafın sonlarına doğru kelime eksikliğinden kaynaklı bir cümle düşüklüğü mevcut. Bunun dışında birkaç yerde daha anlamsal cümle düşüklükleri mevcut.
4.Paragrafta "karar vermektedir" yerine "karar vermemektedir" olmalı.Metni okuyup hataları bulmanızı ve haberdar etmenizi takdir ediyorum.Düzeltme fırsatı...

Hiç

Yeni üye
Kayıtlı Üye
4.Paragrafta "karar vermektedir" yerine "karar vermemektedir" olmalı.Metni okuyup hataları bulmanızı ve haberdar etmenizi takdir ediyorum.Düzeltme fırsatı yaratıyorsunuz.Keşke düzeltilmiş halini de yazsaydınız.Ayrıca "anlamsal cümle düşüklüğü" olmaz."Cümle düşüklüğü" veya "anlam bozukluğu" olur.
Kavramlar...

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kavramlar konusunda bu kadar katı olmamaktan yanayım. Eğer cümlenin yada kelime grubunun ne olduğu muğlaklığın ötesinde bir anlama ulaşabilmiş ise bu kullanım yanlış değildir. Düzeltme işini yazı sahibine bırakmak istedim, üslup konusunda sorunlarım var, ötesi ukalalığa kaçabilirdi.

Ve eğer tamamı okuyacak olursanız, "ve...