Ortacag Kilisesinin Bilim Adamlarina Tavri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde phi tarafından oluşturulan Ortacag Kilisesinin Bilim Adamlarina Tavri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,210 kez görüntülenmiş, 48 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Ortacag Kilisesinin Bilim Adamlarina Tavri
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

monaliza

Ziyaretçi
Haddinizi aşmanızın sizi sefil göstermesi ve içinde boğulmakta olduğunuz bir kaşık suda çırpınmanızın acziyeti ile bağrıntılarınızı hoş görüyorum sevgili euhemeros.
Ancakİ Ci eki kullanmışsınız. Biz din satıcısı mıyız ki DİNci deme cüreti gösteriyorsunuz?Saygıya davetiyeniz var ,icabet tercihi size kalmış,kişilik kalitenize yani..

cakmatasi

Yeni üye
Yeni Üye
Bakın emperyalist dinci dostlarım. Sözleriniz, davranışlarınız, inanç biçiminiz ve kurallarınız sizi sefil gösteriyor. Ve etrafınızdaki insanları kırıyorsunuz. Cidden inanılmaz dogma görünüyorsunuz. Yaptığınız şey felsefe değil, sanki buraya cemaat toplamaya gelmiş gibi konuşuyorsunuz. Hepiniz aynı şekildesiniz. Bir başkası da dinden çıkartmak için... Ama anlamış değilim ne yapmaya çalışıyorsunuz. Gözlerinizi nefret bulamış gibi davranıyorsunuz. Sizleri anladım. Fakat böyle olabileceğinize inanmak istemiyorum. Bu kadar çok şey bilen insanlar neden bu kadar tutucu ve bu kadar tek el ve tek tipçi diyesim geliyor. Sanırım herkesin böyle davranmaktan bir çıkarı ya da egolarını tatmin etmeye ihtiyaçları var ya da varmış gibi davranıyorsunuz. Sebebini bildiğim halde reddetmek istiyorum. Sizler ne yapmaya çalışıyorsunuz diye sorunca kan dökmek istiyorsunuz. Hiç kimse hiç biri ile anlaşamaz düşüncesi hükmediyor her an beyinlerinize...
Anlayamıyorum bu çaresizliğinizi. Bir an olsun katı kurallardan vazgeçin. İnsan dediğimiz şeyin bu olduğuna inanmak istemiyorum. Bir hayalperestim belki ama öyle kalmasında da ısrar etmek istiyorum.
Bir an olsun aynaya bakın sanki bu karşımdakiler sizler değilsiniz. Birbirinize zarar vermenizi isteyen kurallarınızı bir kenara atın ve bir an olsun şu aciz surat ifadenizi değiştirmenizi öneriyorum. Acizliğinizi yaymaktan da vazgeçin...

Hep aynı sözler.Offfff baydı artık
Ne yapalım senin gibi din'i lağım faresi müslümanlığada fanatizm ve inancada virüsmü diyelim????????????????????????????????????????????????????

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Sevgili Monoliza
Bu konu başlığında Emek olarak gördüğünüz ve üstün el iddaalarınızı içeren mesajlarınızın felsefiii katkılarını bir daha değerlendirmede yarar gördüm ve benim gibi tüm arkadaşlarında yararlanacağına inanıyorum.
Neden bu kadar kişilere takıyorsunuz, sadece kişilere...
Neden bilgi sizin için bu kadar önemsiz...
Neden hep başkalarının bilgisi...
Yaşantınızda birileri sizi çokmu üzüyor...
Bunları yazınıza karşılık olarak alabilirsiniz ama ben o düşünce için yapmıyorum tam tersi, bu takıntıları bir araya getirerek gerçekten kendi kendinize tartmanız için, kendinizle yüzleşmeniz için yapıyorum...

Monoliza Konu ile ilgili tüm cevapları
  1. Doğru yolda ilerlemekte olan ve gerçekleri dile getirenlerin prestij kaygısı içerisinde olacaklarını hiç sanmıyorum.
    Ancak maneviyattan uzak kalanların,garip ukalalıklar sergilemekten kaçınmadıkları tarihsel bir gerçektir.
    Onca,onca,onca sabıkası olan ortaçağ kilisesinin bilime bakışı ile İslamiyetin bilime bakışının çakıştırılması ise affedielemez bir gaflettir.

Bilimden bir haberlerin,pervasızca çırpınışlarına göz yumulmasının bilime ve dine verdiği zararların ceremesini bu günki nesil çekmektedir ne yazık ki...​

1. Araştırmacı yazarların daha objektif ve bölgesel tarihin detayları konusunda daha fazla bilgiye sahip olduklarını düşünürdüm. Böylesi at gözlüklü bakışlardan sonra araştırmalara da güvenim kalmayacağından korkmaya başladım açıkçası...Üzgünüm...Şaşkınım ...İnanamıyorum ve yakıştıramıyorum...​

1. Şu an sadece gülüyorum sevgili telrunya:)Sadece gülüyorum...HÜMANİZM mi?O nedir?İlk defa duydum sanıyorum...:)

1. Haklısınız telrunya,başka bir şey beklememekte çok haklısınız...Boşa kürek çekmeyeceğimi,ne söylenirse söylensin,idrak sorunu olan insanlara kar etmiyeceğini anlayacak ve boşa emek harcamayacak kadar akıllı olduğumundan başka yanıt vermeyeceğimi anlamış olmanız sizin açınızdan sevindirici olmalı.Hiç değilse bunu anlamışsınız:)

1. Akıl varsa eğer baştadır,yeri insanın kafasıdır yani.Ya akıl yoksa?Bırakın yaşı,başı taşımanın ne anlamı var?Yoksa elbette akıl yaşta değil,başta...Göndermeleriniz sanırım her fırsatta aşağılamaya çalışarak insanların gözüne sokmaya çabaladığınız islami inanç sahiplerine fatiha okutacak ortaçağ kilisesi mensuplarınaydı,öyle olması gerekiyor zira. Lakin üskünüm,ulaşması olanaksız,zira hepsi mefta olmuş asırlar önce,pek benimsediğiniz hümanist atalarınız...​

1. Ayrıca Bilimi de en fazla kendi menfaatleri için kullanan bağnazlar İslami inancının dışında olan,ancak kuzu postu giymiş kurtlardır. Bunun da bilincinde olmak lazım. Ortaçağdan beri de böyle süregelmiştir. Alet olmamak lazım...​

1. TELRUNYA;konu başlığı olan Majör yazısı ile hemen ardındaki kendi yorumunuzu okuyunuz lütfen...Bu konunun neden ve nasıl bu noktaya geldiğini anlayabilirsiniz umarım...Aklıselim olmak lazım biraz...Önemli olan laf üretmek değil,biraz da düşünmeye sevk etmek olmalı...Gönderme yapıp durmakla bitmiyor iş. Önce hırsınızdan vazgeçip bir sakinleşin...diyorum...Gerisi daha kolay olur eminim...​

1. Sorumluluk taşımak,algılamak,düşünmek,emek sarf etmek ve üretmek ne yazık ki belli insanların tekelinde kalmış durumda.Nasibini alamayanlardan biriyim.
    EEe,ne de olsa ben emekçi değil burjuvayım..Ortaçağdan kalma bir burjuva zihniyetinin milenyuma versiyonlanmış nadir bir türüyüm. Bu nedenle tekelciliğe de karşı çıkma hakkına sahip olamam.
    Emek kokan bilgi değil,yemek kokan mutfakları severim ben:)burjuvanın tarzı budur zira..Araştırmacı abilerimiz var,onların emekli bilgilerinin kokuları ile yetinmek bile onurdur...
    Özgürlük,hapis ve güç...
    Ben de gülümsedim,teşekkür ederim...​

1. Şimdi tekrar okurken ilgimi çekti sevgili turko;son yazınızda emek kokan yazıma rastlamadığınızı yazmışsınız,bu sizin fikriniz,, olabilir.Sizin emeğe bakış açınızla ilgilidir.
    Ben böyle yorum yerine,son görüşünüze dayanak aldığınız yazımda belirttiğim konulara yanıt ve yorum getirmenizi beklerdim.
    Acziyetinizi gördüm,ama pas dedim..Veren el alan elden üstündür:)

1. Haddinizi aşmanızın sizi sefil göstermesi ve içinde boğulmakta olduğunuz bir kaşık suda çırpınmanızın acziyeti ile bağrıntılarınızı hoş görüyorum sevgili euhemeros.
    Ancakİ Ci eki kullanmışsınız. Biz din satıcısı mıyız ki DİNci deme cüreti gösteriyorsunuz?Saygıya davetiyeniz var ,icabet tercihi size kalmış,kişilik kalitenize yani..​

Sahi yarışma olarak kabul edersenizde bunu bencede siz üstünsünüz...

M

monaliza

Ziyaretçi
TEŞEKKÜR EDERİM,ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SEVGİLİ TURCO..:D.Şu an gerçekten çok güldüm...
Bir ara bazı şeylere üzülmüştüm biraz,fakat bu yaşam felsefemi etkileyecek düzeyde ve ilintili de değildi..
Bazı şeyler fazla ideole edilmek istenirken de aynı komedya yaşanıyor.
Beni güldürdünüz çok yaşayın..Bazen fikirlere takılırım,bazen tekdüzelik gösteren kişilere.
Bunun kadar doğal ne olabilir?
Yoksa gerçeklerle bunca zaman sonra yüzyüze gelmiş olmak sizi dumura mı uğrattı?
Sorduğum ve sizi zorladığı belli olan bazı sorularımın yanıtını vermek yerine,gerçekten saygıya değer bir emek göstererek,
yazdığım yazılardan alıntılar toparlamışsınız ki,gerçekten saygıdeğer bir çalışma olmuş.Teşekkürler,merciler,thankyoular efendim:D

turko29

Meraklı Üye
Yeni Üye
Yazdığınız yazılardan alıntılar değil ne yazıkki bu konu ile yazdıklarınızın tamamı ve sürekli birilerine saldırmışsınız ve gülmüşsünüz son yanıtınızda anlayışınızın özeti, zeka ile bilgiye ihtiyaç duymadan her şey çözmeye çalışan bir insan...
Zekanız bilgiyi basit görebilir, insanları tiyede alabilirsiniz, .
(Teşekkürler,merciler,thankyoular efendim:D ) ne yazıkki bu ifade bile özet olarak üzüntü verici, yine kendi adıma değil...
Bu yanıtınızdanda gördüğüm kadarı ile kendi yazdıklarınız tartmak için okuma zahmetine girmemişsiniz, İnsan yüreği kadar değil yaşama kattığı bilincin değeri kadar değerli insandır...

cakmatasi

Yeni üye
Yeni Üye
-Bence bu sezon bursa şampiyon olur.
-Ben spora inanmıyorum hoca.
-Olabilir saygı duyuyorum.Peki hangi takımlısın?
-Ben takımlarada inanmıyorum.
-Olabilir saygı duyuyorum.Peki hiç maça gittinmi?
-İnanmadığım bir şeye gitmem.
-Müzik? -Onada inanmıyorum -Eğlence? -Yok yok. -Kültür sanat? -Yok hoca inanmıyorum dedim ya Allah Allah ne sorup duruyorsun.
-Saygı duyuyorum sana.Peki saygıya inanırmısın?
-Hmmm bursa şampiyon olabilir aslında..........

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Konu kisisel hakaretlerden oturu kapanmistir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç