Ormanda Kaybolan Çocuğu Ayı Korudu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hayvanseverler Kulübü kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Ormanda Kaybolan Çocuğu Ayı Korudu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 853 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hayvanseverler Kulübü
Konu Başlığı Ormanda Kaybolan Çocuğu Ayı Korudu
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İki gece ormanda kalan çocuk: Bana bir ayı göz kulak oldu.

ABD'nin North Carolina eyaletine bağlı Craven kasabasında, dondurucu soğukta ormanda kaybolan 3 yaşındaki bir çocuk sağ olarak bulundu. Casey Hathaway adlı çocuk polise yaptığı açıklamada 2 gece boyunca "bir ayının kendisine baktığını, göz kulak olduğunu" söyledi.

Craven Şerifi Crip Hughes'un verdiği bilgiye göre Casey Hathaway, geçen hafta salı günü Ernul'daki büyükannesinin evinin bahçesinde 2 arkadaşıyla oynuyordu. İki çocuk daha sonra eve dönse de Casey ortadan kayboldu. Polis, hava sıcaklığının eksi 6 dereceyi gördüğü bölgede helikopterler ve insansız hava araçlarının eşlik ettiği çoğu gönüllü 600 kişilik bir ekiple arama çalışmaları başlattı. Tam çalışmalar durdurulacakken ormanın içinden çocuğun sesi duyuldu. Hathaway, polis yetkililerine verdiği ilk ifadesinde 2 gece boyunca bir ayının kendisine eşlik ettiğini söyledi.

'Böyle mucizeler oluyor işte'
Çocuğun halası Breanna Hathaway, "2 gün ayı ile birlikteymiş. Tanrı güvende tutmak için ona bir arkadaş göndermiş. Tanrım, güzel tanrım. Böyle mucizeler oluyor işte" dedi. Annesinin anlattıklarına göre Casey'in ilk isteği biraz su oldu. Craven kasabası özellikle siyah ayıların yoğun olduğu bir bölgede yer alıyor.

Kaynak: bbc.com/turkce/haberler-dunya-47028976

_105368197_9003074-6634085-casey_pictured_center_with_his_mom_brittany_hathaway_left_and_au-a-3_1548465256240.jpg

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Geçen okudum,hayvanlarında hisleri var, yavru köpeği emziren kedi gibi haberleri hep görüyoruz zaten.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Geçen okudum,hayvanlarında hisleri var, yavru köpeği emziren kedi gibi haberleri hep görüyoruz zaten.

Çocuğun çaresizliğini algılayabilecek ya da kimin kendilerine zarar verebileceğini tahmin edecek kadar duyarlılar.

Pitbull cinsi köpek mesela özünde saldırgan değildir ve dadı köpek olarak da bilinir ancak onu vahşi hale getiren insanlardır.

Pitbull cinsi köpekler aslında zararsız ve sevecen köpeklerdir. Özellikle 1800’lerin başlarından günümüze kadar ABD’nin birçok bölgesinde pitbull cinsi köpekler “dadı köpek” olarak bilinirdi. Köpekler bebeklerin ve çocukların hem güvenliğini hem de arkadaşlık ihtiyaçlarını sağlardı. Aileler çiftçilik yaparken köpekler çocuklarla ilgilenir, onlara yalnız olmadıklarını hissettirir ve arkadaşlık yapardı. -Alıntı-

pitbull-8-265x193.jpg

pitbull-10.jpg

pitbull-12-331x207.jpg

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ayılar gerçekten çok ilginç hayvanlar ve 'ayı gibi' sözü hakaret amaçlı kullanılsa da hiç alakası yok bana kalırsa.

Sirkte çalışan Oleg Aleksandrov, 18 metreden yere düşünce ayaklarını kırmış ve daha sonra kendisini ayı yetiştiriciliğine adamıştı. Şimdi ise 3 aylıkken aldığı ayı, kendisine yardım ediyor.

Not: Hayvan gösterilerini ödül sistemi ile bile yapılsa kesinlikle doğru bulmuyorum.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç