Ordusuz Dünya

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde tazmanyayahnisi tarafından oluşturulan Ordusuz Dünya başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,572 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Ordusuz Dünya
Konbuyu başlatan tazmanyayahnisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbiss

tazmanyayahnisi

Üye
Yeni Üye
Size çok garip gelebilir hele insanlık tarihi savaşlarla bu kadar yıkıma uğramışken,savaşsız yüzyılımız yokken, düşünün ordusuz bir dünya olsaydı, nasıl olurdu?

Can yitirmek savaş meydanlarında bu kadar basit olmasaydı üstlerine kahramanlık destanları yazılmasaydı,dünyamız nasıl olurdu?İnsan öldürmek elbetde suç ama savaş meydanında bir hak olup çıkıveriyor,peki bunun kararını kim veriyor? Birleşmiş Milletler mi,Ulus devletler mi,Gelenek mi,Politika mı?
Ya vicdan,vicdanın sesi ne olucak? Nasıl bastıracaksınız bu sesi?

Oysa kimse kimseye düşman doğmuyor,eğer düşmanlaşıyorsak bu eğitim sisteminin,bize öğretilen değerlerin yanlışlığı yüzünden gibi geliyor bana...
Eğitim sistemi inanın çok önemli derhal şiddetsizlik,barış,uzlaşı dersleri konmalı,insan sevgisi,doğa sevgisi çocuklara aktarılmalı...

Kaybettiğimiz bunca insan,emek zayi olup giden ömürler artık bizlere ders olur umarım.Konuya ideolojik yaklaşsakta,dinsel yaklaşsakta veya çıkarımızı öncesellesekte bize barışın en çok fayda getiren olgu olduğunu görmemiz gerekir...İnsanlık kendine gelmeli,geçmişe sünger çekip,dersler alıp bir gelecek inşaa etmeli...

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Güneş merkezli evren sistem modeli var bu sistem modeli piramit şeklinde en yukarıdan aşağıya dogru oluşmakta

Bu sistemde gelecekte Tek devlet altında yeniden bir inşaa düşünülüyor gerçi uygulanabilirlik durumları tartışılabilinir lakin sistemin ele aldığı en can noktası farklılıklarımızı bir kenara koyup tüm milletleri tek bir devlet tek din tek millet tek ordu tek dil kavramı altında birleştirmek oluyor...

4 semavi dini bir çatı altında toplayıp hepsinin ortak noktalarından yeni bir din anlayışı ortaya koymaları arzulaştırılıyor lakin bu sistem olduğu kadarıyla aslında çarklar arasında sistemsel arızalarıda oldukça mevcut ...

Sistemi oldukça fazla inceledim lakin sistem içerisinde hoşnut olduklarımla hoşnut olmadıklarımda oldu..

Sistemde devletleri küçük parçalara bölüp yeniden bir inşaanın öngörülmesi benim hoşuma gitmeyen kavramlardan sadece bir tanesi...

Çok fazla devletçikler oluşturmak çok fazla söz hakkını meydana getirir ki ileride oluşacak teklik kavramında sorunlar meydana getirir..Parçalara ayrılmış devletçikler oluşturulmuş olanların güç konumlarının zayıflıklarını baz alan insanlar aslında gelecekte öngörülerden oldukça fazla uzaktalar diyebilirim...

Şahsi fikrimi soracak olursanız...

Gelecek yeniden şekillenmesi için devletlerin bütün parça içerisinde kalması daha makul diyebilirim...çünkü gelecege sorunlardan arındırılmış devletler ortada olması gerekir...devamında devletlere özgür refah dagılımın eşit dağıtılması konusunda halklar nezdinde yardımcıda olmak gerektiği kanısındayım...

Tüm devletleri bir çatı altında toplamayı yabancı bir UFO saldırısıyla bir arada kenetlendirmeyi düşünenler aslında kısa süreli bir birlikteliği hayal etmekteler...

UFO saldırısı olmadan da gayet bir çatı altında devletleri toplayabilir tek dil tek devlet altında birleştirebilirsiniz...

Ben olsaydım...

Öncelikle Tek bir dünya devleti oluşturmak için oldukça geniş bir havuzunuz olması gerekiyor bu geniş havuz için ise elde tutulur bir sistem modellemesi olması gerekiyor ...

Yıkımlar olmadan yeniden Yeni Dünya için bir düzen oluşturabiliriz kanısındayım...

Benim sistemimde KONSÜL DEVLET modellemesi sistemi oluşturmak var bu sistemi istenildiği taktirde sözlü olarak anlatabilirim Yazılı olarak ise kime aktaracağım önemlidir.

Kısaca değinmek istiyorum..

KONSÜL DEVLET modellemesi Avrupa birliğinden yada Birleşmiş milletlerden daha ileri düzeyde bir sistem modellemesi diyebilirim..

KONSÜL DEVLETTE her ülkeden oluşan ordu yapısı müsaitken her ülkeyi eyalet olarak baz alan bir modellemedir...

KONSÜL DEVLET modellemesi ülkeleri içerisine yapısına alırken tek bir merkezden yönetim idare şeklini alacak ...

Hiçbir devlet sınırlarını yapısını bozmayacak aksine oldugu gibi sınırları korunacak lakin konsül devlet içerisinde olan ülkeler atıyorum ingiltere fransa almanya vss gibi olan ülkeler KONSÜL DEVLET yapısında İngiltere eyaleti Fransa eyaleti Almanya eyaleti olacak....

Devamında devletlerin gelirleri tek bir noktada KONSÜL DEVLET çatısı altında birleşecek olmasıdır... Yine Devletler kendi seçimlerini yapacaklar kendi insanlarını seçecekler sadece Konsül devlet için ayriyeten vekil yada Senatör seçimleri yapacaklar

Devletler askeri yapılanmaları için ek bütçeleri isteyebilecekler Eğitim modellemesi ise KONSÜL DEVLET in halklara ve dinleri baz alarak bir ortak eğitim modellemesi sistemi olacak......

KONSÜL DEVLET içerisinde yer alanlar TEK BİR PARA birimi kullanacakları gibi dil alışverişinde TEK BİR DİL kullancılacak olmasıdır...

Ülkeler ALMANYA EYALETİ olurken kendi dillerinin yanında tek ortak olan İNGİLİZCE dilinide bilmek durumunda olacaklar KONSÜL DEVLET BİRLEŞMESİN de ülkeler TEK ana dili kullanacaklar...

KONSÜL DEVLET in ordusu siyasi yapılanması vss TEK BİR ÇATI altında olacak...

Yıkımlar olmadan yeniden bir inşaa bana göre mevcut ve bu konuda ikna olmak isteyen herkesi ikna edebilirim sözle değil anlatımlarımla...

Bana sorarsanız devletlerin parçalara bölünmesi ve UFO saldırısı gibi teorimler bence kısa bir zaman sonra evet tutar ama sonra tehdit ortadan kalkınca yeniden ayrışmalar başlar diyebilirim..

Bence yıkımlar ve ayrışmalar olmadan BARIŞ eksenli yeniden yeni bir dünya düzeni inşaası olabilir kanaatindeyim....

Ekonomik ayrışmalar Ekonomik farkındalıklar vss hepsini Dengeli bir terazide buluşturmak esas olan diye düşünüyorum..

Peki bunların hepsi KONSÜL DEVLET ÇATISI altında nasıl birleştirilecek bu ÇATI SİSTEM MODELLEMESİ nasıl oluşturulacak derseniz bunların tüm ANAHTARI SİSTEMİN TÜM OLUŞUMUNUN ÇÖZÜMLÜ cevapları benden geçer olurda bir gün yeni bir sistem ararsanız Yıkımlar olmadan bana ulaşabilirsiniz :)

Bugün oturupta detaylı bşr şekilde tüm sistemi anlatabilecek vaktim yok lakin bir gün dinlemek isteyeceğiniz birileri olursa bana ulaşabilirsiniz diyebilirim...Çünkü düşündüğüm o kadar güzel bir ÇATI modellemesi ve modellemeleri var ki gerçekte ÜTOPYA yada hayal gibi dursada aslında önemli olan İmkansız gibi duranı zor olanı başarmaktır diye düşünüyorum...

Anlatılacak yazılacak o kadar çok şey var ki...Bence Tek ordu Tek millet Tek dil Tek para sistemini yıkımlar olmadan Yeni bir DÜnya düzeninde inşaa etmek oldukça mevcut nasıl mı cevaplar bende diyebilirim..

Böyle.

Son düzenleme:

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
@elbiss ummet ve kadinlar hakkindaki dusuncelerini merak ettim, paylasabilir misin?

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Güvence verilirse silahsızlanılır.

(Verilmeyecek)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Dünyadaki savaşların bir sebebi de ahlak göreceliliğidir.

Dünya üzerinde kaynağı stoa(doğa),Tanrı,akıl ya da irade olsa bile ve bunlardan herhangi birini benimseyen insan sayısı milyonlarca da olsa hatta Platonun deyimiyle doğru ve iyi idelerine ne kadar yakın olsa da bunlardan herhangi bir görüş yine de bir insan,bir grup,bir toplum bakımından benimsenmeyecek ve o insanlar mahzenlerinde kendi ahlak anlayışlarını savunmak için hep silahlar bulunduracaklardır.

Altını çiziyorum.Hiçbir zaman tek bir ahlak bulunmayacak bulunsa bile sürdürülebilir olmayacak ve silahlar susmayacaktır.

Misalen,hayatın anlamı var mıdır yok mudur sorusunu soralım.Hayatın anlamını Tanrıya bağlayıp var demişsek bir görüş olan Tanrı ahlakına tutunacağız;hayatın anlamının olmadığını rasyonel bir şekilde seçersek yine de Tanrı ahlakı dışında az yukarıda saydığım görüşlerden birini seçeceğiz ve eğer seçiyorsak rasyonel de başlasak bu işe,iş ahlak görüşlerini seçmeye gelince yine keyfiyete düşeceğiz.Yine ihtilaflar ve savaş olacak.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
@elbiss ummet ve kadinlar hakkindaki dusuncelerini merak ettim, paylasabilir misin?

ÜMMET...

Bir peygambere inanıp onun yolundan gidenlerin tümüne denir...İslamiyette ise Müslümanlığa baglı olan Hz Muhammed SAV yolundan giden müslümanların tümüne denir...

İnsanlar başlangıçta tek ümmet idiler yani tevhit dini üzere idiler sonradan şirk ve kufur zuhur etti..(Yûnus, 10/19). Allah, isteseydi insanlar tek ümmet, yani tek din, tevhit dini İslâm üzere olurlar, ihtilaf etmezlerdi. (Hûd, 11/118).

Kur'ân'da kendilerine peygamber gönderilen toplumlara "ümmet" denilmiştir. (Enâm, 6/42; Ra'd, 13/30) Bu manada "ümmet" kelimesi, mümin kâfir bütün insanları ifade etmektedir. Kendilerine peygamber gönderilen ümmetlerden îmân edenler de etmeyenler de olmuştur. Îmân edenlere ümmet-i icabe (peygamberin davetini kabul eden ümmet/toplum), îmân etmeyenlere de ümmet-i dave (îmâna davet edilen ümmet/toplum) denir.

Hem hak dine îmân eden bütün insanlara hem de müminler içinde belli niteliklere sahip olan bir gruba, meselâ insanları hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü men eden belli bir mümin grubuna da ümmet denilmiştir. (A'râf, 7/181, Âl-i İmrân, 3/104, 110; Bakara, 2/143). Bu manada insanları ümmet yapan ortak değer îmân ve İslâm'dır. Yüce Allah; Müslüman ümmeti (Bakara, 2/128), Allah'a ve ahiret gününe îmân eden (Bakara, 2/143), doğru ve adil (kaime) (Âl-i İmrân, 3/113), mu'tedil (mukteside) (Mâide, 5/66), îmân edip iyilik yapan, iyi davranan ve Allah'ı görüyormuş gibi ibadet eden (muhsin) (Saffât, 37/113), insanları hakka ileten ve hakla hükmeden (A'râf, 7/181), iyiliği emredip kötülüğü nehyeden ve hayırda yarışan (Âl-i İmrân, 3/104, 110, 113) vb vasıflarla nitelendirmiştir.

KADIN..

Kadın narindir aslında. Narin olması hemen yenilmesi demek değildir ama. Güçlüdür de aynı zamanda, kolayca pes etmez. Dünyanın yaratıcı, doğurgan, yenilenen, temizleyen, sakin yanıdır kadın. Savaş kadına göre değildir. Yalnızca sevgi için savaşır kadın veya sevdiklerini korumak için…

Yuvayı dişi kuş yapar lafı doğrudur. Betondan bir evi, bir kadın “yuva” yapabilir ancak. Sevgi ile yapamayacağı şey yoktur ki kadının… Yeter ki ihtiyacı olan sevgi, ilgi, şefkat ve güveni alsın karşısından.

Kadın olmak güzel olmaktır, güzelliktir. Gülümsemektir, huzur vermektir. Aynaya baktığında kendini sevme sanatıdır kadın olmak. Saf olmaktır, iyi düşünmektir kadın olmak. Akıldır ama daha çok duygudur kadın ve yanılmaz duygularında asla.

Sevilendir, el üstünde tutulandır. Sevildikçe güzelleşen ve hayatı güzelleştirendir. Aldığını 2 katına çıkarma gücü vardır kadında. Sevgi veren de nefret veren de 2 katını alır…

Sonunda yine de sevendir kadın. Bu yüzden çok kıymetlidir. Zariftir, güzeldir, huzurdur, neşedir, hayatın renkli tarafıdır kadın.

Öyle..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:03 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:01 ----------

GÜVEN VE AHLAK Üzerine...

Dünya yeryüzeyinin var oluşundan beri en çok sahip olması gereken en temel özelliklerinin başlarında Güven ve Ahlak yer almaktadır diyebiliriz...

Bugün dünyada hangi kuruma i,şe girip başvuru yapsanız size kurum içi kuralları ve ahlaki deger niteliklerini sonrasında ise vizyon prensip ve hedeflerini bahsederler hatta mulakatlar öncesinde kurumun prensip hedef ve vizyonlarından haberdar olup olmadığınızı size sorgularlar...

Hatta ben sporcunun cevik zeki ve ahlaklısını severim diye Mustafa kemalin güzel bir sözü vardır...

İnsan zeki oldugu kadarıyla çevik olabilmesi gerekir lakin iki etmende olsa insanda ahlak terimi yoksa yada eksikse o insan tekil anlamda yetersiz kalır...

Dünyanın tamamını topyekün ahlaklı yapabilmek nerdeyse zordur...Günün şartlarını ele alırsak kolayca erişim ile kolayca ahlak travması insanlar yaşayabiliyor...o halde ahlak üzerinden degilde ortak olan inancımızda olan ALLAH ın biz insanlığa sunduğu prensiplerden yola girmek gerektiği kanısındayım...

Senelerce yıllarca amansız şekilde savaştık sadece daha iyi olabilmek herkesi bir araya toplayabilmek için ama neler olduysa insanlık daha fazla ayrışmaya daha fazla kutuplaşmaya başladı...

Sorunumuz farklılıklarımızı bir kenara koyup ortak olan yolumuzdan İNSANLIK VE ALLAH üzere olmayışımızdan kaynaklanıyor olmasıydı...

Dünyaya birleştirici tek bir devlet üzerinde toplayıcı ve rol dagıtıcı yeni modellemeler yeni sistemler ihtiyaç dogmakta...

Bölünmek ayrışmak yerine aksine bir arada tüm dünya devletleri olarak olabilmek gerektigidir...

Senelerce düşündük araştırdık vss derken bir çuval adım dahi ileriye gidemedik...Guvencenin en dogal özü güzel işlenebilir bir sistemin modelleme olarak oluşturulup konulmaması oldu...

Projeler üzerinde ilerledik ama çözüm bulamadık çünkü projelerin tamamına yakını sadece zaman içerisinde anlık kazanımlardı uzun vadeli planlar yapıldı oluşturuldu ama sonuç yine aynı devam etti..

Dünyanın yeni bir Millet anlayışına ihtiyacı var bu anlayısında en guzel temel kaymagı KONSUL DEVLETLER BİRLİĞİN den geçmektedir diye düşünmekteyim..

Ynei bir anlayış yeni bir bakış yeni bir vizyon yeni bir hedef olması gerektiği inançlarımı taşımaktayım...

Bugün oturduğumuzda masada olduğumuzda KONSUL DEVLETLER BİRLİĞİ ni açıkladığımızda buyuk onurla ve içtenlikle anlatabiliriz dediğimiz de yeni bir dünya bakışı olacak yeni bir çağın başlangıcı olacak..

Eski anlayış eski bakış eski görsell temaları bir noktada geride bırakıcaz çünkü AYDINLANMA sürecine girip karanlık ve belirsiz buhrandan çıkıp tüm dünya halklarının özgür ve engin bir şekilde hür yaşaması için çaba göstermeliyiz..

Gelecek eğer bugünden şekillenecekse elimizde elde tutulur bir sistem ve modelleme olması gerektigidir ben bugün inandıysam yarını bugünden duşundugumden olsa gerek..

Dünya yeni bir Dünya savasını kaldıramaz kaldıramadıgı gibi sonuçları oldukça agır olur....İnsanlar olarak bir araya gelmeli ve ben yeni bir çağ için şunları düşünüyorum değip paylaşmalı ortak konuşmalıyız ortak hareket etmeliyiz DUR diyebilmeliyiz ve bakın ben burada şuna yardımcı olabilirim insanlık olarak diyebilmeliyiz..

Dün bugün ve yarın için ortaklaşa hareket etmeli yerimizde degılde aktıf olarak sahada hareket edebilmeliyiz..

Bugunlerde moda akımı gibi yayılan envanterlere degıl surada sunu ekleyeceğiım diyerekten yenı şeyler uretıp sunumlamalıyız bugün yarın olmadan şekillendirmeliyiz..

Eğitim modellemelerimizi sistemsel altyapılarımızı yeniden kurgulamalı ve insanlık olarak değiştirmeliyiz...

Çalışıp üretmeliyiz bakın ben buradayım birşeyler sunabilirim demeliyiz çünkü başarmanın ilk yolu inanmaktan geçer kanısındayım...

Konsül devletler birliği yapısını oldukça fazla genişletebilir Dünya ordusunu daha modernize edebilir bunun yanından YAPAY ZEKA lara daha fazla ağırlık verebilir bunun yanında daha farklı üretimler yapıp insanlara daha fazla boş zaman alanları oluşturabiliriz..

Biliyorum gelecekte sanayii kollları olmayacak bunun yerine robotlaşmış bir sanaayi kolu olacak bununla birlikte insanlığın daha fazla boş vakti olabileceği gibi iş sıkıntılarıda mevcut baş göstereecek...

İşte bu aşamaada 3 lü bir KONSÜLASYON buna bağlı ana merkezde ise KONSÜL DEVLET modellemesinin olabilmesi geleceğin ALTIN ÇAĞLARI nı yaşamamıza vesile olacak sistemi kurmaya ben adayım diyebilmeliyiz...

Bugün eğer inanırsak gelecekte başarmamak elde değil o halde Devletleri savaşmadan uzakta tutabilmenin en güzel yolu YENİ BİR KONSUL oluşturmakta diye düşünüyorum...

Bununla birlikte SİLAH ENDUSTRISI zarar görmemesi adına onlarıda yeni modernize araçlara temin ve gelişim için yeni PAZAR PAYLARI açmayı düşünmeliyiz...

WİN WİN sisteminde kaybeden değil kazanan herkesim olacak her yapı tüm ince detayıyla incelenip düzenlenerek geldiğinde daha iyisi için yeniden üretim olacak..

Bugün ben söylediğim için değil yarın siz söyleyin diye olsun diye yazıyorum bu yazıları....bir adım bir çok adımı beraberinde getirecetir....

Bugün yeni bir fikir ortaya atıldıgında yarın daha ıyı bir fıkır ortaya çıkacak işte fıkırlerle yeni fıkır yolları oluşturabiliriz kanaatındeyım....

Bır adımın yolu dıger adımların sundukları gayret ozverı ve cabalarla oluşabılır diyerekten yazıları sonlandırmak ıstıyorum..

Böyle.

Son düzenleme:

tazmanyayahnisi

Üye
Yeni Üye
Sayın Elbiss yazılarını zevkle okumaya başladım çok sağol sizin gibilere ihtiyaç var taraf olmayan iyiden güzelden yana olanlardan biz çoğalmalıyız sorunları çözücü olmalıyız ,,,
insanlık çok çekti çekiyor gereksiz yere enerjimizi harcıyoruz oysa erdemli bir yaşam kurulabilinir denemek lazım yeniyi..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:30 ----------

Dünya belki tek devletden oluşmaz ama anlaşabilen insanlardan oluşabilir her birimiz birbirimize saygı sevgi duyarak bunu başarabiliriz..

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sayın Elbiss yazılarını zevkle okumaya başladım çok sağol sizin gibilere ihtiyaç var taraf olmayan iyiden güzelden yana olanlardan biz çoğalmalıyız sorunları çözücü olmalıyız ,,,
insanlık çok çekti çekiyor gereksiz yere enerjimizi harcıyoruz oysa erdemli bir yaşam kurulabilinir denemek lazım yeniyi..

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:33 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 13:30 ----------

Dünya belki tek devletden oluşmaz ama anlaşabilen insanlardan oluşabilir her birimiz birbirimize saygı sevgi duyarak bunu başarabiliriz..

Tesekkurler bende senin konularına yazmaktan hoşnutluk duymaktayım yeni bir konu açsanda yeniden birşeyler karalasak diye bakmaktayım...Eline sağlık.

Düşünseydin Adam Olurdun

Felsefe.net
Yeni Üye
Size çok garip gelebilir hele insanlık tarihi savaşlarla bu kadar yıkıma uğramışken,savaşsız yüzyılımız yokken, düşünün ordusuz bir dünya olsaydı, nasıl olurdu?

Can yitirmek savaş meydanlarında bu kadar basit olmasaydı üstlerine kahramanlık destanları yazılmasaydı,dünyamız nasıl olurdu?İnsan öldürmek elbetde suç ama savaş meydanında bir hak olup çıkıveriyor,peki bunun kararını kim veriyor? Birleşmiş Milletler mi,Ulus devletler mi,Gelenek mi,Politika mı?
Ya vicdan,vicdanın sesi ne olucak? Nasıl bastıracaksınız bu sesi?

Oysa kimse kimseye düşman doğmuyor,eğer düşmanlaşıyorsak bu eğitim sisteminin,bize öğretilen değerlerin yanlışlığı yüzünden gibi geliyor bana...
Eğitim sistemi inanın çok önemli derhal şiddetsizlik,barış,uzlaşı dersleri konmalı,insan sevgisi,doğa sevgisi çocuklara aktarılmalı...

Kaybettiğimiz bunca insan,emek zayi olup giden ömürler artık bizlere ders olur umarım.Konuya ideolojik yaklaşsakta,dinsel yaklaşsakta veya çıkarımızı öncesellesekte bize barışın en çok fayda getiren olgu olduğunu görmemiz gerekir...İnsanlık kendine gelmeli,geçmişe sünger çekip,dersler alıp bir gelecek inşaa etmeli...

Ordusuz dünya ve mutlu bir yüzyıl tamamen hayal ürünü . Ne ideolojik ne de dinsellikle ilgisi yok bunun . Tamamen biyolojik . Biyolojik çünkü insanoğlu çok vahşi . İçinde bir yerlerde , bir canavar var . İntikam ve öç alma hisleri ile hareket eden bir canavar ..... o yüzdendir ki , ordusuz dünya düşünülemez.......

tazmanyayahnisi

Üye
Yeni Üye
O zaman bari nükleer silahlar olmasın peki insanın içerisindeki meleğe ne diyorsunuz?

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
İnsanların içerisinde ki melek kavramı göreceli değişken bir kavram hele ki söz konusu durum parayla ilişkilendiğinde insan daha da değişken olabiliyor her ne kadar istisnalar olsada genelde böyle...

Dünyanın geleceği için varlığı için nükler silahlardan insanoğlu uzak durması gerekir lakin GÜÇ kavramı devreye girince ne yazık ki nükler silah dünyada büyüklüğü ifade ettiği için bu envanterden insanlık ne kadar uzak durabilir bilinmez..

tazmanyayahnisi

Üye
Yeni Üye
Sayın elbiss nükleer silahın çok yıkıcı olabilir öteki silahlar iyi anlamına gelmesin sakın bütün silahlar kötü...

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Silahlar ülkelerin gelişim evrimesi diyebiliriz bir nevi yaşamda var olma korunma sanatı diyebiliriz...Silahların her biri kötü lakin söz konusu güvenlik olunca kullanıması kaçınılmaz oluyor..

Ordusuz bir dünya için yeni bir kurgu gereklidir ve bu kurgunun en iyi yazılabilmesi için yeni bir senarist gereklidir...Dünyayı bir çatı altında tek düzende toplayabilmek bir çok dünya sorunlarını ortadan kaldırabilir nitelikte olacaktır lakin bunun için konsülasyon gibi daha büyük çapta geniş bir düşünce akışı gerekmektedir...

Düşünce akışı gelişen ve üreten olabilmelidir...İnsanın sundukları sunumlar ise gerçekte elde tutulabilir ve samimi oluşturulanlar olabilmelidir...

Ordusuz ve silahlanmasız bir yapının en temel kaynak ilacı yeniden değişen bir yönetim şablonunun rol ve model dağıtımları olması gerektigidir..

Tamamen dünyayı silahsızlaştırmak olması mümkün değil lakin yeni bir kol ve dağıtımla silahlanma sektörünü farklı bir rol ve çatıda kullanılabilir olabileceğidir....yeni rol ve modellemelere bence dünyanın oldukça ihtiyacı oldğu kanatindeyim.

Böylece.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç