Oneri

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde SenexIratus tarafından oluşturulan Oneri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,241 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Oneri
Konbuyu başlatan SenexIratus
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan phi

SenexIratus

Üye
Yeni Üye
Merhabalar benim bir onerim var,
Felsefi bir tartismada en azindan karsimizdaki kisinin neyi bilip neyi bilemeyebilecegini onceden kestirebilmek, daha iyi anlasabilmek ve zaman kazanmak acisindan mesajlarimizin yaninda (avatarimizin altinda) ve profillerimizde felsefe ile ne turden bir iliskide bulundugumuz da yazabilir. Ornegin;

genc felsefe meraklisi
kidemli felsefe meraklisi
felsefe ogretmeni
felsefe ogretim gorevlisi (uni. ile birlikte)
felsefe mezunu (uni. ile birlikte)
felsefe yuksek lisans (uzmanligiyla birlikte: orn. bilim tarihi, felsefe tarihi, mantik, sistematik felsefe, vb.)
felsefe doktora (uzmanligiyla birlikte)
felsefe ogrencisi (uni. ile birlikte)
vb.
turunden felsefe ile ne turden iliskimiz oldugunu belirtecek bir sembol yer alirsa daha oturmus diyaloglar kurulabilir saniyorum, kolay gelsin

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Oneriniz icin tesekkur ederim. Biz bunu zaten uye guruplandirmasinda yaptik. Uye, felsefe asigi, dusunur ve filozof olarak. Lakin bu guruplandirma kisinin foruma yazdigi yazilarin adedi ile orantili. Dediginiz sekilde kisileri nasil siniflandiracagiz yani birseyi baz almamiz gerek? Ben ondan ziyade en begendigi 2 yada 3 filozofun profilde gosterilmesini istiyordum isim olarak daha sonra vazgectik boylece en azindan begendigi filozoflara bakarak kisinin azda olsa konu hakkindaki bilgisi yada konuya hakimiyeti kestirilebilirdi. Simdi uye olup bir kac yazi yazip ondan sonra foruma ugramayanlar var. Surekli forumda olanlar var. Bu onerdiginiz kategorizasyonun isimlendirmesinden ziyade neyi baz alarak birine felsefe ogrencisi yada ogretmeni diyebilecegiz?

SenexIratus

Üye
Yeni Üye
kistasi foruma katilimdan cok kisilerin gercek yasamda felsefe ile olan iliskileri olarak dusunmustum aslinda, yani insani siniflamaktan cok herkesin birbirini daha iyi tanimasini saglamak amacli ama sevilen filozofun profilde yazmasi da cok iyi bir fikirmis cunku boylece herkes birbirinin hangi baglamlarda okumalar yaptigini, hangi baglamda konusacagini bilebilir ve belkide paylasimlar daha saglikli olabilir

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
genc felsefe meraklisi
kidemli felsefe meraklisi
felsefe ogretmeni
felsefe ogretim gorevlisi (uni. ile birlikte)
felsefe mezunu (uni. ile birlikte)
felsefe yuksek lisans (uzmanligiyla birlikte: orn. bilim tarihi, felsefe tarihi, mantik, sistematik felsefe, vb.)
felsefe doktora (uzmanligiyla birlikte)
felsefe ogrencisi (uni. ile birlikte)

Benim demek istedigim iste bu dediklerinizi neyi baz alarak yapacagiz? Mesela a uyesi kayit oldu ve ara ara foruma geliyor bir kac sey yazip gidiyor. Buna hangi sifati verecegiz ve nasil?

Begendigi filozoflar konusunda degerlendirme yapalim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç