Ölümsüz olmak ister miydiniz?

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
bu soruyu birde tersinden düşünmek gerek; ölümsüz olmak istemiyorum demek ölmek istiyorum demek diğer yönü ile. peki neden ölmek isteriz? bilmediğimiz birşeyi neden isteriz? bu da garipliklerimizden biri bence. Sevgili Mor ve Ötesi, kurtulmak için ölmek isteriz demişti. evet öyle. katılıyorum. ama birde eklemek istediğim birşey var buna; ölümün...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

"ictenlik"

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüz olmak ister miydiniz?Evetse neden?Hayırsa neden?
Neleri yapardınız? Ertelediklerinizi mi? Neleri ertelediniz?(Evetse)
Neden istemezdiniz? Sizi kıran üzen süreci etkileyen neler?(Hayır)
Ben zaten ölümsüzüm; ölüm bi yanılgı değil mi?
Ama bu hayatta hiç ölmesek ve yeniler de doğmaya devam etse çekilmezdi...

seridea

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ölü olduğumuza göre uyanmak bence ölümsüz bir hareket olur

ElChupakabra

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Madem mümkün olmayanı hayal ediyoruz.. Hem ölümsüz olmak hem de dinozorlar çağına yolculuk edip geçmişi tümden yaşamak ve bugünden geleceğe sonsuza dek yaşamak isterdim.. Bazıları cevap verirken ileride olabilecekleri düşünmüşler ve olumsuz yaklaşımda bulunmuşlar, hollywood da vampir filmlerinde filan çok yapar bu tür yaklaşımları lanetlenmiş...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüzlük olsaydı neler olabileceğini düşündüğüm zaman, içim kararıyor ve niye bu işin peşine düştüklerine anlam veremiyorum.

Ölümsüz olduğumuz takdirde herkesin bildiği gibi Dünya'da yer kalmayacaktı ve bu kez de "İnsanı nasıl öldürebiliriz?" diye onu araştıracaklardı. Bu formülü bulana kadar da yapacaklarını düşünmek bile...

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Evet. İlk önceliğim insan türünün farklı gezegenlere yayılmasını sağlayıp insanlar arasında çeşitlilik sağlamak olurdu. Ondan sonra bu çeşitlilik sayesinde çok farklı kültürler, çok farklı inanışlar olmasını sağlayıp gezegen gezegen dolaşırdım. Canım sıkılırsa gezegenleri savaştırıp star wars tadında bir şey yapardım.

Ölümsüzlüğümü ölümlülere...

M3CSL

Üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüz olup napıcam, bir mutlu bir mutsuz, kalıcı mutlu olamadığım, kalbimin bir türlü tatmin olmadığı, sıkıntıları olduğu dünyada.

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüzlük bulunacaktır hiç kuşku yok hatta 2029-2045 arası bunun gerçekleşeceğini söyleyen bilim insanları var. Dünya yaşanmaz hale geldikten sonra ölümsüzlüğün ne anlamı var, bilmiyorum. Başka gezegen hayali kurmanın da bir mantığı yok çünkü orada da başka yaşamlar var, insana hayat hakkı tanımazlar....

Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bilim ölümü yenebilecek mi? (Daniel Zajfman)

Dünyanın en eski bilim ve teknoloji şirketlerinden birisi olan Merck, 350’nci yaşını kurulduğu kent olan Darmstadt’ta organize ettiği ‘Curious 2018’ isimli bilimsel merak ve gelecek temalı konferans ile kutladı. 3 gün süren konferansın konuklarından olan dünyanın en iyi araştırma enstitüleri...

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Şu başlığı her gördüğümde içimden bir ses hemen evet diyor. Galiba içimdeki ses benden bile daha çok ölümsüz olmak istiyor.

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüz olmak ister miydiniz?Evetse neden?Hayırsa neden?
Neleri yapardınız? Ertelediklerinizi mi? Neleri ertelediniz?(Evetse)
Neden istemezdiniz? Sizi kıran üzen süreci etkileyen neler?(Hayır)
ölümsüz olmak istiyorum, çünkü delicesine aşık olduğum kadın bu dünyada bir hata yapmış
ve bedelini...

ÜstünKişi

Aktif üye
Kayıtlı Üye
ehehhe:)

bu gün ölümsüz olmayı hak edecek ne yaptın:p
Ölümsüzlüğü ararken garanti olduğunu düşündüğüm yaklaşık elli senemi harcamak için hiç bir şey yapmadım. Ölümsüzlüğü başkası bulsun ben de ondan öğreniyim banane ben tembelim.

Phi

Aktif üye
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
ölümsüz olmak istiyorum, çünkü delicesine aşık olduğum kadın bu dünyada bir hata yapmış
ve bedelini ödemiş ,bir başkasıyla evlenmiş ve ayrılmış ve dul yaşıyor bir kadın için tanrının
verebileceği en ağır cezayı almış. işte bu kadınla evlenmek ve sonsuza dek beraber yaşamak için ölümsüz olmak...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüzlüğü ararken garanti olduğunu düşündüğüm yaklaşık elli senemi harcamak için hiç bir şey yapmadım. Ölümsüzlüğü başkası bulsun ben de ondan öğreniyim banane ben tembelim.
50.ci yılın şafagında doğuya bak!

lokman hekimin oğlu ls2:cool:

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
supermis bu :)

sen kadini seviyorsun diye olumsuz olmak istiyorsun ve evlenip ayrildi diye tanrinin cezasi olarak goruyorsun :)

kadin seni seviyor mu? hic dusundun mu? kendi sevgin ugruna gozunu karartip karsindakini goremeyecek kadar acizlestiren bu hirsin, kadinin duygularini nasil hice sayabilir ki...

Son düzenleme:

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
HAYIR İstemezdim ...Vakti saatim geldiğinde gitmek en güzeli....Sıramı sıradaki kardeşlerime bırakmak en güzeli...

Bu dünyada ebedi kaldıgım sürece Bizi yaratan oluşturan ve şekil veren büyük ve tek olan Yüce ALLAH ı göremiyor olacak olmamdır...

Ona layıkmıyız bilemeyiz ama onu görmek buradaki tüm arzulardan daha önemli benim için...

Vakti...

T

Togepi

Ziyaretçi
Kahin bey'in her ''delicesine aşık olduğum kadın'' cümlesini okurken içime oturan öküzü biri kaldırsın.

Ayrıca, ölümsüz falan olamam. Sıkılırım bir kere ben.

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bu dünyada ebedi kaldıgım sürece Bizi yaratan oluşturan ve şekil veren büyük ve tek olan Yüce ALLAH ı göremiyor olacak olmamdır...

.eyyyyy elbissss :D

öldükten sonra allahı görüceğinden eminmisin. :D yani allah senin yanına gelicek sende
onunla bir insan gibi muhabbet ediceksın öylemi? seni fena doldurmuşlar.