Neler yeni

Ölümsüz olmak ister miydiniz?

ls2

Aktif üye
Işığı gördükten sonra oraya doğru mu gidiyoz ls2 Hocam?
evet ışıkları geçtikten sonra aldacı çıkacak karşına sana soldan ilerle kandaş diyecek. sakın onu dinleme sağdan ilerle

sebebi şu; https://www.etimolojiturkce.com/kelime/sa%C4%9F-

sağ yola girdiğin zaman birden bire şahin olup (şunkar boldı) uçacaksın ve uçmağa varacaksın.

uçmağa geldiğin zaman şöyle sesler duyacaksın,

Gök
Gök bilge
Gök bilge Üstünkişi
uçmağa vardı.
Duydun mu? ey Tanrı Gök Tanrı, Görklü Tanrı!

bi süre uçmağda takılacaksın ..sonra içinden bir ses gidelim buralardan diyecek..artık işi ögrendin..karşına yol ayrımı çıktığında devamlı sağdan.. bir sağ iki sağ derken üçüncü sağ yolda karşına tulpar çıkacak..atlayacaksın tulpara günlerce yol alacaksınız ve ufukta bir görkemli bir tabela belirecek;

Tengri yir (tengrinin yeri)

kapının önüne geleceksin veee..

dırınınınnn

..

to be continued..

Yoda

Yeni üye
Başlığı okuyunca kafamda bir dolu baloncuk oluştu. Bir çok ontolojik sorgulamaya tâbi bir soru bu bence.
Ve gelip dayandığı en sarsıcı nokta şu olmalı; ölümsüzlüğün herhangi bir yolu bulunursa şayet; tanrıya ihtiyaç kalır mı? Yahut tanrılık ideası hala varlığını koruyabilir mi?
İnsanın kendi kendisine yetebilecek düzeyde bir bilgi çağına geldiğini görüyoruz evet. Fakat tarihin en eski çağlarından bu yana -sözgelimi mitlerden bahsedilebilir- tanrılara isnad edilen yegane kudretlerden birinin insan bilgisi dahilinde olması tanrının varlığını sorgulamaya sebep olmaz mı? Gerçekten tanrı ya ihtiyaç duyar mıyız?
(İnançlı bir birey olarak ontik meselelrin cesurca tartışılmasını mecburi buluyorum )
Fikir ve bilhilerinizi epey değerli görüyorum dikkate alıp cevaplayan bir arkadaşım olursa şayet şimdiden çok teşekkür ediyorum:)

elbiss

Yeni üye
Ölümsüzlük kavramı fani insanın isteyebileceği en büyük arzu ve degerli bir hazine olacaktır....Lakin şu sözler aklımıza gelmektedir her insan ve canlı bir gün ölümü tadacaktır konusu..

Bu durumda degerlendirdiğimizde aslında İNSAN ın hiçbir zaman ölümsüzlüğü bulamayacağı aşikar olacaktır...

Dünyaya ben TANRIYIM diyerek gelecek bir DECCAL olacaktır bu deccal da Lucıferın YANI ŞEYTAN ın ogullarından olacaktır...İnsan görünümünde olup insanları öldürme ve canlandırma gibi büyük bir ne diyelim ALLAH tarafından verilmiş mucizeye sahip olacaktır....Sadece bu mucızeye sahıp degıl akabınde Yagmur yagdırıp Yagmurları da dındırebılen olacaktır...

Lakın onun ınsanlara sundukları ınsanların cehennemi olacaktır ınsanların onu kabul etmemesıde aslında ınsanların cennetı olacaktır...

Deccal hayattamıdır evet çünkü ona verilmiş bir ölümsüzlük zırhı vardır YAŞAM ADINA Fakat rivayetlere göre onun canını HZ İSA alacağı söylenilmektedir dogrusunu ALLAH bilir. o hep hayattaydı dünyanın belirli bir kaderi için x bir adada varlıgını sürdürdüğü söylenilmektedir.Zamanı vakti geldiğinde de ortaya çıkacaktır herkes onu görecektir.ALLAH deccalin şerrinden tüm insanlığı korusun inşallah AMİN..

ALLAH katından verilen bir durumdur Dünyada ki kaoslar ve sistemler onun eserinden çıkmıştır...Dünyada her yıl adaya giderek deccalin varlığına dahir inanları yada müritleri adına ne koyarsanız koyun o kişiler ahinler yapar ve deccali ziyaret ederler akabinde ise ona kurbanlar sunulur bu kurbanların en önemlileride dünyada ki ölen insanların kanları ve oluşturulan korku ortamının yaygınlaştırılıp ALLAH a guvenı ve ımanı zedeleyıp sevgısızlık ortamı oluşturulmuş olmasıdırr..Tabi gerçeği sadece ALLAH bilir..

Benim sunduklarımın gerçek net delilleri yoktur Lakin şunu söyleyebilirim ki ALLAH varlıgını korumaya ıhtıyacı yoktur bu ıhtıyacı bız ınsanlar dusunuruz ALLAH oyle bır sebep sonuç ılışkısı oluştururkı tum herşeyı bır anda tersıne çevırır ve curutur nıtelıkte olur..

ALLAH a inanmak ve iman etmek gerekir..ALLAH herşeyin en iyisini sunar unutmamak gerekir...

Böyle.

Son düzenleme:

Yoda

Yeni üye
[MENTION=6391]elbiss[/MENTION] yazdıklarınızda ciddi misiniz? Ciddiyseniz sorn şu ki ben yaratıcının bir ispatından bahsetmiyorum, insan düşünce sisteminin şekillenmesi ve inancının yönünün belirlenmesşnden söz ediyorum. Yoksa tanrı vardır ya da yoktur dendiğinde bu tanrının mevcut konumunu elbette değiştirmeyecektir ( o konum neyse nasılsa artık zira bu felsefe yoluyla bulunabilir olsa da kesinlik taşımaz) deccal lucifer filan, aklın öğretilerinden uzak fantastik söylemler gibi geliyor şu anda bana:) fakat başka bir başlık altında bunları da konuşabiliriz tabii.

elbiss

Yeni üye
@elbiss yazdıklarınızda ciddi misiniz? Ciddiyseniz sorn şu ki ben yaratıcının bir ispatından bahsetmiyorum, insan düşünce sisteminin şekillenmesi ve inancının yönünün belirlenmesşnden söz ediyorum. Yoksa tanrı vardır ya da yoktur dendiğinde bu tanrının mevcut konumunu elbette değiştirmeyecektir ( o konum neyse nasılsa artık zira bu felsefe yoluyla bulunabilir olsa da kesinlik taşımaz) deccal lucifer filan, aklın öğretilerinden uzak fantastik söylemler gibi geliyor şu anda bana:) fakat başka bir başlık altında bunları da konuşabiliriz tabii.

Benim sunduklarımın gerçek net delilleri yoktur diye yazılarımın bir köşesinde belirtmiştim..Evet biraz fantastik bir hava oldugu aşikardır :) Lakin Deccal de ben Tanrıyım diyerek gelecektir sadece ne diyelim o günün şartlarında esas ALLAH ı kalplerin hatırlaması unutmaması için ayrıca söylemek istedim

İnsanı kurtacak en buyuk etmen ımanı ve ınancı olacaktır hepımız ıcın gecerlı bır durum....

Düşünce açısından ele aldıgımızda Her canlı bir gün ölümü mutlaka tadacaktır kelimesini aslında söylemiştim Yani insanın ölümsüzlüğü bulabilmesi söz konusu dahi olmayacaktır rahatlıkla söyleyebilirim..

Öyle .

Yoda

Yeni üye
O halde sıradaki şarkııı çorumlular için gelsin mi [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] bey ehe

Ocean

Yeni üye
yağmurlu bir pazar günü öğleden sonra ne yapacaklarını bilmeyen milyonlar ölümsüzlüğü istiyorlar, dağılın buradan.

kahin

Yeni üye
her ilah birgün ölümü tadıcaktır, yehova öldü başımız saolsun tanrı öldü başımız saolsun, şimdide allah ölmüş başımız saolsun peki? şimdi başımızda gerçekten kim? kalmış merak etmiyormusunuz? insanın doğası geregi bir ilah gelir birde peygamber binlerce yıl sonrada unutulur gider geride kalan tel şey ise;
gerçekliktir. ve gerçeklik bana diyorki! evreni kim? yarattıysa gizemlı biri olmalı. çünkü onu göremiyoruz
onu görme şansımız yok çünkü şansı bile o yaratmıştır. ama bir ipucu bırakmıştır ben çok net! görüyorum, bu ipucu herşeyden degerlidir. oda dünyamız lütfe ndünyamızı yok etmeyin dünya yok olursa herşey sona erer tanrı bile.
uyanın artık dünya yok oluyor dünyayı yok eden betonlaşmadır. gerçekleri ne zaman? görüceksınız .

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mara

Üye
Ben istemezdim şahsen, Sylvia Plath da istemezdi ki istemedi şöyle de güzel ifade etmişti;

Ölüm çok güzel olmalı,
yumuşak, kahverengi toprakta yatmak,
birinin başının üzerinde çimlerin dalgalanması, ve sessizliği dinlemek.
Dünün olmaması, ve yarının olmaması.
Zamanı unutmak, hayatı affettmek, barışta olmak…​

elbiss

Yeni üye
Dün yazacaktım yeteri kadar vaktim olamadıgı için bugüne bıraktım gerçi bugünde yeteri kadar fazla vaktim yok fakat olabildiğince zamanı olumlu kullanmak istiyorum...

Her canlının bir gün ölümü mutlaka tadacagı bir fani hayat içerisinde yaşamaktayız..

ÖLÜMSÜZ olmaktan ne anlıyoruz onu bilmek gerekir...??

Ölümsüz olmak insanın hastalıklardan korunup uzun bir süre yaşam mücadelesi vermek demektir Kısacası DNA zincirinin yeniden kodlanması diyelim...

Olaki bu kodlama yeniden yapılandırıldı böyle bir durumda dahi sigara içenin ve Alkol içenin de hiç hastalanmayacagı anlamına gelir yada genetiği bozulmuş gıdaların da vucuda hiç zarar vermeyecegi düşünülür lakin böyle bir durumda trafik kazasında uzuv kopmaları sonucunda dahi yada agır kan kaybından dolayında dahi insanın Ölümlü olabileceğini düşündüğümüzde aslında insanın Ölüm gerçeğinden kaçamayacagını görüyor olacagız...

Hadi herşeyi bırakalım...

İnsanın ölümsüzlükle yaşlanma sürecini durduramayacağı ve beklenen Yaşlılık süreciyle gelen artan yükle birlikte insanın vücüt direncini kaybetmesi ile birlikte özellikle 100 lü yaşlardan sonra insanları yataga bagımlı hale getirebileceği gibi hayırlı evlat varsa bakım alacaktır yoksa yaşlılar yurdunda hayatının gerı kalanında ölmeyi dileyecektir..Yataga bagımlı bir şekilde insan uzun süre umut ve hayal kuramaz..

Yani canlı türü insanın aslında ölümsüzlükle kaçabileceği bir durak yoktur kaldı ki ölümsüzlük birşekilde bulummuş olsaydı bile bunu alt sınıfa insanlara vermezlerdi kendi emelleri için kendilerine kullanırlardı fakat ne kadar kullanılırsa kullanılsın ölümsüzlük bir zırh değil zaman içerisinde oldukça külfet olacaktır..

İşin özü..

Vakti sırası gelen insan dünya hayatından göçer gider ve sırasını başka bir insana devreder Tıpkı dünya ya gelmiş bunca insan yaşayıp dünyadan göç etttikleri gibi diyelim..

Böyle.

Son düzenleme:

ls2

Aktif üye
Başlığı okuyunca kafamda bir dolu baloncuk oluştu. Bir çok ontolojik sorgulamaya tâbi bir soru bu bence.
Ve gelip dayandığı en sarsıcı nokta şu olmalı; ölümsüzlüğün herhangi bir yolu bulunursa şayet; tanrıya ihtiyaç kalır mı? Yahut tanrılık ideası hala varlığını koruyabilir mi?
İnsanın kendi kendisine yetebilecek düzeyde bir bilgi çağına geldiğini görüyoruz evet. Fakat tarihin en eski çağlarından bu yana -sözgelimi mitlerden bahsedilebilir- tanrılara isnad edilen yegane kudretlerden birinin insan bilgisi dahilinde olması tanrının varlığını sorgulamaya sebep olmaz mı? Gerçekten tanrı ya ihtiyaç duyar mıyız?
(İnançlı bir birey olarak ontik meselelrin cesurca tartışılmasını mecburi buluyorum )
Fikir ve bilhilerinizi epey değerli görüyorum dikkate alıp cevaplayan bir arkadaşım olursa şayet şimdiden çok teşekkür ediyorum:)
Ölümsüz olduğumuz anda ölüm sonrası vaadleri olan tanrılara inanan kalmaz. sonsuz hayat ,cennet,cehennem anlamsızlaşır, hakikat,adalet vaadleri ise sekülerleşmek zorunda kalır.

bereket tanrıları,korucu tanrılar,savaş tanrıları gibi dünyada etkin tanrılar ise bu durumdan etkilenmez..