Ölümsüz olmak ister miydiniz?

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Işığı gördükten sonra oraya doğru mu gidiyoz ls2 Hocam?
evet ışıkları geçtikten sonra aldacı çıkacak karşına sana soldan ilerle kandaş diyecek. sakın onu dinleme sağdan ilerle

sebebi şu...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Yoda

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Başlığı okuyunca kafamda bir dolu baloncuk oluştu. Bir çok ontolojik sorgulamaya tâbi bir soru bu bence.
Ve gelip dayandığı en sarsıcı nokta şu olmalı; ölümsüzlüğün herhangi bir yolu bulunursa şayet; tanrıya ihtiyaç kalır mı? Yahut tanrılık ideası hala varlığını koruyabilir mi?
İnsanın kendi kendisine yetebilecek düzeyde bir bilgi çağına...

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
Ölümsüzlük kavramı fani insanın isteyebileceği en büyük arzu ve degerli bir hazine olacaktır....Lakin şu sözler aklımıza gelmektedir her insan ve canlı bir gün ölümü tadacaktır konusu..

Bu durumda degerlendirdiğimizde aslında İNSAN ın hiçbir zaman ölümsüzlüğü bulamayacağı aşikar olacaktır...

Dünyaya ben TANRIYIM diyerek gelecek bir DECCAL...

Son düzenleme:

Yoda

Yeni üye
Kayıtlı Üye
[MENTION=6391]elbiss[/MENTION] yazdıklarınızda ciddi misiniz? Ciddiyseniz sorn şu ki ben yaratıcının bir ispatından bahsetmiyorum, insan düşünce sisteminin şekillenmesi ve inancının yönünün belirlenmesşnden söz ediyorum. Yoksa tanrı vardır ya da yoktur dendiğinde bu tanrının mevcut konumunu elbette değiştirmeyecektir ( o konum neyse nasılsa...

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
@elbiss yazdıklarınızda ciddi misiniz? Ciddiyseniz sorn şu ki ben yaratıcının bir ispatından bahsetmiyorum, insan düşünce sisteminin şekillenmesi ve inancının yönünün belirlenmesşnden söz ediyorum. Yoksa tanrı vardır ya da yoktur dendiğinde bu...

Yoda

Yeni üye
Kayıtlı Üye
O halde sıradaki şarkııı çorumlular için gelsin mi [MENTION=4933]esekherif[/MENTION] bey ehe

Ocean

Üye
Kayıtlı Üye
yağmurlu bir pazar günü öğleden sonra ne yapacaklarını bilmeyen milyonlar ölümsüzlüğü istiyorlar, dağılın buradan.

kLara

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Her canlı birgün ölümü tadacaktır

kahin

Yeni üye
Kayıtlı Üye
her ilah birgün ölümü tadıcaktır, yehova öldü başımız saolsun tanrı öldü başımız saolsun, şimdide allah ölmüş başımız saolsun peki? şimdi başımızda gerçekten kim? kalmış merak etmiyormusunuz? insanın doğası geregi bir ilah gelir birde peygamber binlerce yıl sonrada unutulur gider geride kalan tel şey ise;
gerçekliktir. ve gerçeklik bana...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mara

Üye
Kayıtlı Üye
Ben istemezdim şahsen, Sylvia Plath da istemezdi ki istemedi şöyle de güzel ifade etmişti;

Ölüm çok güzel olmalı,
yumuşak, kahverengi toprakta yatmak,
birinin başının üzerinde çimlerin dalgalanması, ve sessizliği dinlemek.
Dünün olmaması, ve yarının olmaması.
Zamanı unutmak, hayatı affettmek, barışta...​

elbiss

Üye
Kayıtlı Üye
Dün yazacaktım yeteri kadar vaktim olamadıgı için bugüne bıraktım gerçi bugünde yeteri kadar fazla vaktim yok fakat olabildiğince zamanı olumlu kullanmak istiyorum...

Her canlının bir gün ölümü mutlaka tadacagı bir fani hayat içerisinde yaşamaktayız..

ÖLÜMSÜZ olmaktan ne anlıyoruz...

Son düzenleme:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Başlığı okuyunca kafamda bir dolu baloncuk oluştu. Bir çok ontolojik sorgulamaya tâbi bir soru bu bence.
Ve gelip dayandığı en sarsıcı nokta şu olmalı; ölümsüzlüğün herhangi bir yolu bulunursa şayet; tanrıya ihtiyaç kalır mı? Yahut tanrılık ideası hala varlığını koruyabilir mi?
İnsanın kendi kendisine...