Neler yeni

Ölümsüz olmak ister miydiniz?

seyduna

Yeni üye
Ölümsüz olmak ister miydiniz?Evetse neden?Hayırsa neden?
Neleri yapardınız? Ertelediklerinizi mi? Neleri ertelediniz?(Evetse)
Neden istemezdiniz? Sizi kıran üzen süreci etkileyen neler?(Hayır)

Turgut Saka

Yeni üye
hala ve şuan yaşıyorsam ölümsüzüm. şuan yaptığımdan farklı bir şey yapamazdım ki yapmıyorum. bakın ölümsüzüm ve yazı yazmak istiyorum... ahan da yazdım

M

monaliza

Ziyaretçi
EVET...Öolümsüz olmak isterdim. ÇÜNKÜ YAŞAMAK BANA GÖRE ÇOK GÜZEL. Çünkü kendi çapımda da olsa insanların yararına olacak işler başarabilen, insanlara mutluluk saçan biriyim ben. Pozitif kişiliğimle insanları olumlu etkileyebiliyorum. Düşünme yetenğimi kullanmak, yeni şeyler öğrenmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Paylaşmayı çok seviyorum ayrıca. Güzellikleri, doğrulukları, iyi olan her şeyi paylaşmayı...Çevreme bunun doğru yansıması ve bana dönüşü de ayrıca mutlu ediyor beni...

Yaşım ve yaşam deneyimlerim nedeniyle ütopya peşinde koşmak evresini atlatmış bulunuyorum. Bu yüzden hayal peşinde koşmaktanda,insanlık için daha kalıcı şeyler yapmak benim yaşamsal hedefim.Huzur evi ve Çocuk Yetiştirme Yurtlarında fahri görev yapmak,çevremi güzelleştirmek ve ağaçlandırmak için çalışmak gibi.
Ertelediğim en önemli şey kendimim ne yazık ki. Artık kendimi ötelemiyorum. Kişisel özgürlüğüm adına ertelediğim ne varsa gerçekleştirme kararında ve aşamasındayım.

Beni kıran ve üzen şeylere rağmen yaşamayı hep sevdim. Bu süreçte öğrendiğim en önemli şey, insanın ancak kendisi izin verirse kırılıp,üzüleceği oldu. Yani artık daha duygusuz ve bencil oldum. Başkalarının beni üzmesine izin vermemeyi öğrendim.

Son nokta... Ahh,keşke ölümsüzlük olsaydı. Şimdiki gibi;Sağlıklı, mutlu,akıllanmış,deneyimli ve huzurlu halimle tabii:)

gamze

Yeni üye
Tabiata aykırı..Ölümsüz olmayı istemek için hep genç kalmak gerek,hayatın acılarının olmaması gerek,insanların yalansız dolansız maskesiz olması gerek,acılara dehşey verici insanlık ayıplarına eziyetlerine göz yumamilmek gerek..Ve bütün bunları kabullenip çekebilecek kahırdan ölmeyecek bi insan olmak gerek.

gamze

Yeni üye
monaliza nerdesin ya senin yaşadıgın dünya ne güzelmiş..

M

monaliza

Ziyaretçi
BENde hiç sorunsuz yaşamıyorum sevgili Gamze. Benim de sorunlarım, zaman zaman çıkmazlara düştüğüm oluyor tabii. Konu bence; sorunlarla doğru şekilde mücadeleyi başarmak. Ben bunu başarıyorum. POZİTİF ve OBJEKTİF bakışımla. Empati yapmaktaki başarımla ayrıca. Kendime olan ölçülü güvenimle. Keşke yaşadığım hayat tarzında sonsuza kadar yaşayabilsem. Eminim hiç bıkmam. Şimdiye kadar hep böyle hissettim. Dilerim hep böyle hissederim. Sevgiler.

hitman44

Yeni üye
Büyük ihtimalle istemezdim.. ilginç bi soru bu yahu :) ölümsüz olmak istermiydim bilmiyorum fakat unutkan olmak isterdim :)

ellanore

Yeni üye
Eğer sevdiklerim ölümlü olsalardı ölümsüzlüğü istemezdim...

cogito

Yeni üye
Eğer ölümsüz olacaksam yaşlanmak ta istemezdim.İstediğim yaş döneminde kalmak isterdim. Eğer diğer insanlarda ölümsüz olacaksa benle beraber nasılsa zamanım sınırsız diye her şeyi ertelerdim.Bir gün yaşamak istemezsem düşüncesiyle kaygıya kapılırdım çünkü ölüm yok.Sanırım kötü olurdu hayır istemezdim.

naz

Yeni üye
Başımıza gelecek en kötü şey ölümün yok olmasıdır diye düşünüyorum.

Aksiyom

Yeni üye
EVET...Öolümsüz olmak isterdim. ÇÜNKÜ YAŞAMAK BANA GÖRE ÇOK GÜZEL. Çünkü kendi çapımda da olsa insanların yararına olacak işler başarabilen, insanlara mutluluk saçan biriyim ben. Pozitif kişiliğimle insanları olumlu etkileyebiliyorum. Düşünme yetenğimi kullanmak, yeni şeyler öğrenmek beni inanılmaz mutlu ediyor. Paylaşmayı çok seviyorum ayrıca. Güzellikleri, doğrulukları, iyi olan her şeyi paylaşmayı...Çevreme bunun doğru yansıması ve bana dönüşü de ayrıca mutlu ediyor beni...

Yaşım ve yaşam deneyimlerim nedeniyle ütopya peşinde koşmak evresini atlatmış bulunuyorum. Bu yüzden hayal peşinde koşmaktanda,insanlık için daha kalıcı şeyler yapmak benim yaşamsal hedefim.Huzur evi ve Çocuk Yetiştirme Yurtlarında fahri görev yapmak,çevremi güzelleştirmek ve ağaçlandırmak için çalışmak gibi.
Ertelediğim en önemli şey kendimim ne yazık ki. Artık kendimi ötelemiyorum. Kişisel özgürlüğüm adına ertelediğim ne varsa gerçekleştirme kararında ve aşamasındayım.

Beni kıran ve üzen şeylere rağmen yaşamayı hep sevdim. Bu süreçte öğrendiğim en önemli şey, insanın ancak kendisi izin verirse kırılıp,üzüleceği oldu. Yani artık daha duygusuz ve bencil oldum. Başkalarının beni üzmesine izin vermemeyi öğrendim.

Son nokta... Ahh,keşke ölümsüzlük olsaydı. Şimdiki gibi;Sağlıklı, mutlu,akıllanmış,deneyimli ve huzurlu halimle tabii:)
Bence ölümsüzlük sizin aksinize günün değerini,anlamını,..yitirmemizi sağlardı.Nede olsa sonsuz?Cogito'nunda dediği gibi ertele ertele ertelel nede olsa sonsuz...

M

monaliza

Ziyaretçi
Bence ölümsüzlük sizin aksinize günün değerini,anlamını,..yitirmemizi sağlardı.Nede olsa sonsuz?Cogito'nunda dediği gibi ertele ertele ertelel nede olsa sonsuz...
Sevgili aksiyom; ben kendi değerlerim çerçevesinde hayatın bana anlamını ifadeye çalıştım. Sonsuzluk istemi,yaşam sevgisi ve hayallerin gücü ile ilgilidir.Düşünsenize, ölüm korkunuz olmayacaktı,sevdiklerinizi yitirme korkunuz da..Soruyorum;yaşamda insanın sevdiklerini yitirmesi ve sevdiklerinizin sizi yitirmesi durumunda yaşayacakları acıyı eksilerseniz, yaşam ne kadar hoş olurdu. Gerçekten hoş olurdu. Şimdi diyebilirsiniz ki;peki ya sevmediklerimiz?İşte ben bu handikabı yaşamıyorum. Belki bu yüzden böyle bir bakışa sahibim.

Sonsuzluk kavramının cennette var olduğuna inanmıyor muyuz? Evet,ben inanıyorum. Bıkmayacağıma da inanıyorum. Önemli olan yaradanın rızasına layık olabilmek. Şayet yaradan uygun görseydi ölümsüz olmayı isterdim.

Ertelemek? Özüne bakarsak neleri erteliyoruz? Ertelemekten hoşlanmıyorsak ertelemeyiz.
Ertelememek?Neyi ertelemiyoruz? Neleri ertelemiyoruz ki? Yapmak istediğimiz her şeyi doyasıya yapardık.Bundan güzel ne olabilirdi?

Bence günün değeri,anlamı ölümden kaynaklanmıyor ki. An'ın değerinden,nefes almanın,sevginin,paylaşımın gücünden,güneşin sıcaklığından,çiçeklerin güzelliğinden. Gülümsemenin içtenliğinden..Bunlar nasıl değersizleşebilir ,anlamını nasıl yitirebilir ki?

Sevgilerimi gönderiyorum. Bıkıp usanmadan,değerinden,anlamından hiç bir şey kaybetmemecesine.

Kim sonsuza kadar yaşamaya cesaret edebilir ki ?

Hayat zıtlıklarla bir bütündür.Kötülük olmadan iyiliğin, ölüm olmadan yaşamın bir anlamı yoktur.

efefel

Yeni üye
Bana kalırsa da ölümsüzlükte anın hiç bie anlamı kalmazdı
çünki zaman kavramı ortadan kalkardı
çok korkunç bir durum
ben düşünmek bile istemiyorum

nehir

Yeni üye
Ölüm insanlığın varlığından itibaren tartışılan,gizeme en yakışan kelimedir.Öyle de kalmalı diye düşünüyorum çünkü düşüncenin açabileceği ama nihai karara bağlayabileceği bir gerçekliği yok.Varlık içindeki yokluktur ölüm.Ölümü sevmek, doğumu sevmek,doğayı sevmek ve Tanrı'yı sevmek hepsi eş gözümde.Tanrı'yı sevmek, bendeki ölüm kavramına eşitleme demek.Çünkü ölümsüzlük sahip olduğumuz enerjiye,yaradılış hikayelerine ya da gerçekliklerine aykırı.Aykırılığa aykırılık değil sadece bendeki Tanrı inancına yani kendi değerlerime karşı etik bulmuyorum bu düşünceyi.Her sahipliğin el ve mekan değiştirmesi gerektiğine inanıyorum.Metafizik algılarımdan ve yer mekan zaman üçleminin gizilliğine inanmamdan kaynaklanıyor.Ölümsüzlük huzursuz bir kelime gibi,hep var olmak var olmanın özüne aykırı gibi.Canlıların hepsi değişim sürecinde neden biz değişime kapalı olalım,boyut değişimi insan olmaya en çok yakıştırdığım değişim,büyülü,kozmik,kaoslarla dolu ama güçlü...

Makyavel

Yeni üye
Hem evet hem hayır.

Hayır istemezdim çünkü; hayat acılarla dolu.

Evet isterdim çünkü; daha yaşanacak çok mutluluk var.

serotonin

Yeni üye
Tüm sevdiğim, değer verdiğim kişilerin bir bir yitişini görerek nasıl ölümsüz olmayı dileyebilirim ki?

homunculus

Yeni üye
Ben isterdim. Kafamda tam bir tanrı kavramı henüz oluşmadı. Gerçi ölümsüzlük tanrı olmak gibide gözukur yani en azından dünyada yaşıyan coğu kişi için . Onların gözünde tanrı olmak ...kulağa hoş geliyor. Ve ölümsüz olsaydım kötü biri olurdum iyilikde bir yerden sonra sarmaz. Yani kötülüğüde denerdim. Ölümsüzlük beraberinde teist düşünce barındırmaz yani ölümsüz olduğumda anlarımki
kesinlikle bir tanrı yokdur sonrası bana kalmış . İnsanların inandıkları tanrı boşluğunu büyük bir zevkle doldururdum
nihayetinde onlara ihtiyacım olucak....

telrunya

Üye
Ölüm güçtür ancak en gerçek olgu da o sanıyorum.
Ölümsüzlüğe gelince zamandan ayrı düşünmeyi başarabilirsek, zaten ölümsüzüz.