Nezaketle Örtülmüş Cehalet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Ferdinand Bardamu tarafından oluşturulan Nezaketle Örtülmüş Cehalet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,172 kez görüntülenmiş, 21 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nezaketle Örtülmüş Cehalet
Konbuyu başlatan Ferdinand Bardamu
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mavimor
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Tipik mevzulardan birine dikak çekmek istedim..Kişiler sadece tevazu sahibi imajı vererek yahut sivri laflar etmemeye çalışarak ( veya etseler de etmemiş gibi yaparak) esasında cehaletlerini örtme çabası içerisindeler...Bu bir ritüele dönüşmüş durumda..Yeni değili tabiki ancak acınası bir durum olduğu ve giderek de yerleştiği kanısındayım...Cehalet ki geri adım atmayanını kastediyorum yoksa cahil olmak öğrenebilmenin ön şartıdır, tüm insanlığa karşı yapılmış bir nezaketsizliktir...İnsanlığın yarattığı tüm değerlere nezaketsizliktir..Ne dinde ne bilimde yeri yoktur..Neredeyse tüm normların savaş açmış olduğu bir olgudur...Bilgiye karşı mücadele eden cehalete taviz verilemez, nezaket gösterilemez.Bu , bir insanı öldürmek üzere olan kişiye gösterilen nezaket gibidir...

fides

Kahin
Yeni Üye
Güzel bir konu. Forumun ihtiyacı olan konulardan biri. Gülüyorum böyle karakterlere her lafı söylüyorlar cevap alınca ve bu cevabı çürütemeyince ya da cevaplayacak zekası/yorum yeteneği olmayınca karşı tarafa hakaret edip altına da "sevgiler ya da saygılar" yazınca sanıyorlar ki çok nezaketli, çok kibar oluyorlar. Eee karşı taraftakiler de gerizekalı değil ya böyle insanların kendi cehaletlerini örmeye çalıştıkları ve içinde boğuldukları kısır oyunu biliyor elbet.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Felsefe denen şeyi evde otururken ""Yahu şu nedir? Bence budur yaa, vallaha da budur billaha da budur"""zanneden bir çok kimse var...Yahu bunun bir sistematiği vesairesi var..Kişinin altyapısı olmadan yapabileceği bir şey değil ki bu...Bilgi ile desteklenmeyen hiç bir fikir hedefe ulaşamaz..Ben ortaya bişey atarım sündürürüm de sündürürüm, laf kalabalığı yaparım, nezaketi kalkan yaparım , olmadı saygı sevgi vs giderim ...
Felsefe gerçeği aramaktır , haklı çıkmak değildir...Haklı olmak gerçeğe yaklaşmak ile alakalıdır..Derdi bu olmayanlar yarattıkları dünyanın ispatını yapabilmek için gerçeği baş aşağı dahi çevirebilirler...Önemli olan şey düşüncelerinizi gözden geçirmektir,kendinizle münakaşa etmektir,kendi ile konuşmayan kişi felsefe yapamaz.Ancak bu şekilde düşünceleri kendi içerisinde tutarlı olur ve yüzeysel çelişkileri olmaz...Çelişkileri olmaz demiyorum , olur ancak bunlar hemen fark edilmeyen , daha derin çelişkilerdir..Karşıdaki bunları tespit edemeyebilir hatta kişinin kendisi de bunların farkında olmayabilir, .Kendisi ile ya da başkası ile yapılan tartışmalar bu çelişkileri tespit edebilmesini sağlar...Önemli olan kişinin cehalet ile olan mücadelesidir, onu korumaya çalışmak bir erdem değildir...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Önemli olan kişinin cehalet ile olan mücadelesidir, onu korumaya çalışmak bir erdem değildir...

iyi güzel hoş esmişsin ama cahile cahilliğini nasıl tanıtacan/anlatacan arkadaşım? öyle kolay mı? Ne olursan ol gel diyen Hz.Mevlana bile sözlerine bakarsan cahillerden çokca çekmiş ve çokca eleştirmiştir..

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
iyi güzel hoş esmişsin ama cahile cahilliğini nasıl tanıtacan/anlatacan arkadaşım? öyle kolay mı? Ne olursan ol gel diyen Hz.Mevlana bile sözlerine bakarsan cahillerden çokca çekmiş ve çokca eleştirmiştir..

Anlatmayacağım ve hayır kolay değildir..Eleştirir tabi adam zira cahilin inadından bıkkınlık gelmiştir...

fides

Kahin
Yeni Üye
Kişinin altyapısı olmadan yapabileceği bir şey değil ki bu...Bilgi ile desteklenmeyen hiç bir fikir hedefe ulaşamaz..

Felsefe gerçeği aramaktır , haklı çıkmak değildir...Haklı olmak gerçeğe yaklaşmak ile alakalıdır..

Aynen şu alt yapı olayına değinelim. Arkadaş, hala forum sayfalarında bilimin evrenselliğine, nesnelliğine kafa tutuluyor. Eline her milli eğitim kitabını (milli eğitim bile hani!) alan ilköğretim eğitimi almış birinin bilmesi gereken bir şey bu. Ben bu bilginin bilinmesi gerektiğini savunurken "dayatmacı" oluyorum ama kimse cehaletini sorgulamıyor. Yanlış anlaşılmasın bu sadece bir kişiye mahsus bir durum değil. Kaç defa yazışırken rastladığım bir durum.Yorumlara bakıyorum "din, dogmadır." diye klasik dinin özelliğini dile getiriyorum sanki değil de böyle olduğunu ben iddia ediyorum. Felsefe de subjektiftir. Bunlar bilimin, dinin, felsefenin temel özellikleri. Daha bu kadar basit/temel bilgi yoksa ne diyelim?Hala bilimin, felsefenin,dinin özelliklerini tartışıyoruz. (Elbette herkesin bir çok konuda bilgisizliği/cehaleti vardır ama bir şeylere kafa tutulacaksa azcık kitap vs. kurcalanmalı. Bir de felsefe sitesindesiniz buraya gelen burada yazan insanlar daha mantıklı şeyler söylemeli.)
Üye geliyor; dengesiz/alakasız/mantıksız şeyler yazıyor hatta karşındakini küçümsüyor(bu küçümsemelerde bilgi içermiyor daha çok kişisel saldırı oluyor.) altına da "saygılar,sevgiler" yazıyor. Ohhh valla ağzına geleni fütursuz şekilde söyle ucuzca linç girişimine gir senden nezaketlisi senden bilgilisi olmasın(!)

Cahile cahilliği anlatmak zordur elbet de "cahillik, mutluluktur" (!)

Bakınız:
[video=youtube;7ZguIPRL8jI]http://www.youtube.com/watch?v=7ZguIPRL8jI[/video]

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Güzel bir konu. Forumun ihtiyacı olan konulardan biri. Gülüyorum böyle karakterlere her lafı söylüyorlar cevap alınca ve bu cevabı çürütemeyince ya da cevaplayacak zekası/yorum yeteneği olmayınca karşı tarafa hakaret edip altına da "sevgiler ya da saygılar" yazınca sanıyorlar ki çok nezaketli, çok kibar oluyorlar. Eee karşı taraftakiler de gerizekalı değil ya böyle insanların kendi cehaletlerini örmeye çalıştıkları ve içinde boğuldukları kısır oyunu biliyor elbet.

Senin de bilmedigin birsey yok masallah.

Asil cehalet ve nezaketsizlik bilgisini baskasini hor gorerek kucumseyerek asagilayarak aktarmaktir.

fides

Kahin
Yeni Üye
Senin de bilmedigin birsey yok masallah.

Asil cehalet ve nezaketsizlik bilgisini baskasini hor gorerek kucumseyerek asagilayarak aktarmaktir.

Başkasının bilgisi yalan,yanlış, temel bilgi düzeyinde değilse bigisini küçümserim. Yobazlığa,yalan, yanlışa, iftiraya şapka çıkartacağımı mı sandım?Forumda bilgi eleştirilmeyecek de ne eleştirilecek?Kaşın gözün mü? Ben forumda bilgi düzeyini eleştiriyorum başkaları gibi avatara sataşıp, ya da bu konu nedir bilmiyorum ama deyip bilmediğim konular hakkında ahkam kesmiyorum.
Bilimin, felsefenin, dinin özellikleri oturtamamış kadar cahil değilim. Her özelliğini bilirim ama haklısın bu özellikleri bilmeyen insanların yanında "maşallah" demek gerekir.
(Öncesinde dedim elbette bilmediğimiz şeyler çok. )Ama birisine bu temel bilgileri bilmiyorsun deyince cehaletini sağa sola sataşarak örtmeye çalışan karakteri değil de "kral çıplak" diyeni nezaketsizlikle suçlamak da cehalette terfilik getiriyor herhalde:)

sakal

Kahin
Yeni Üye
davulun içi boş olduğundan sesi gür çıkar.meyvesi bol ağacın dalları yere eğilir.ne güzel sözler.bilmediğini bilen utangaç olur,öğrenmeye çalışır yüzü kızarır.
bilgisini küçümsediğin kişide senin bilmediklerini biliyordur.herhangi bir konu hakkında görüş belirtmek için o konuya hakim olmakmı lazım.bence her görüşün düşüncenin bir değeri var katılırsın katılmazsın ayrı konu.bence birilerinin bilgi düzeyini değilde fikirlerini eleştirmek daha doğru.sonuçta herkes aynı eğitimi
görmüyor.ama merak ve bilgiye olan açlık varsa birinde ve herşeyi bilgi almak adına kurcalıyorsa,onu incitmeden kırmadan açlığını gidermek lazım.

fides

Kahin
Yeni Üye
herhangi bir konu hakkında görüş belirtmek için o konuya hakim olmakmı lazım.
Şahsen ben metalurji hakkında hiç bir yazı makale kitap okumadım. Ben de olmayan bilgi birikimimle gidip bu konu hakkında salak saçma şeyler mi yazmam gerekiyor? Bilmiyorsam susarım. Olmayan bilgimle neyin yorumunu yapayım?
Yani ola ki bilimsel bir konuda salak saçma ispatlayamayacağım yorumlar yazarsam birilerinin bilgimi basite olması, küçümsemesi, çürütmesi güzel olur. Birilerinin benim boş beleşliğimi yüzüme vurması olmayan bilgi birikimimi küçümsemesi hoş olur . Tam ibretlik görüntü hani. Beni böyle recm etsinler ki ibreti alem olayım. :)

"Cahil cesareti olanlar" bilmediği konular hakkında yorum yapanlardır.

Beril

Üye
Yeni Üye
Siz hangi alanda ordinaryussunuz ,siz kimsiniz ki kuzum sizinle muhatap olmak istemeyen insanları aşşağılıyor ,cahillikle suçluyorsunuz.Siz gerçekten de kimsiniz? Çok ciddi bir soru yöneltiyorum.Kimsiniz?
Bunun yanıtını burada bulmanız da mümkün.Ancak bunun yolu ''aşşağılamak'' değildir ve olmamalıdır.
İnan bana Fides kainatı döndüren güç sadece ve sadece erdemdir.Erdemler de zamanla kök salar benliklerimizde ... Sonra emek,sabır,gözyaşı ile yeşerir nihayet büyür ve sonsuzunda yerini alır.
Ben Beril olmak için ,gerçekten bir ömür verdim.Hala da doğrularım doğrultusunda yaşarım.Bunun için hayata diyet öderim.En basiti ben cahil bir sınıf öğretmeniyim.13 yıldır binlerce çocuğu kendi evladım gibi sevdim;doğrularının yanında hatalarının karşısında oldum.Hiç haram lokma yemedim.Hayatımda her anımın hesabını yaptım.Yaşamımda her şeyin ama her anın bir değeri vardır.Vicdanım rahat başımı koyarım yastığıma.
Siz elinize klavyeyi almadan ben neler yapabileceğinizi ,neleri yazabileceğinizi inan bana tahmin edebilirim.Bu bir yetenek değildir ancak bilgidir.Nasıl bir bilgi biliyor musunuz?!Vahdet'i vücut ile panteizm arasındaki farkı anlayamamış cahil bir kafayla
salt Allah'tan gelene rıza göstermeye ,teslim olmaya,şükr etmeye aynı zamanda insanlara içten olmaya ,gündelik hayatı götürmeye çalışarak kendimde keşfettiğim sonra insanların bende keşfettiği bir bilgidir.Dilerim sen de ulaşırsın.Dilemeseydim
burda olmazdım.İstedim ki konuşup tartışalım.Eksiklerimi,kusurlarımı bileyim.Gerçektende size açıkladım israrla açıklıyorum.Vahdet'i vucut ve bilmem ne canına yandığım kavramları biliyorum yazarak okudum.
Ancak amacım sizi düşündürmekti.Sanırım başardım.Şimdi ben bu kavramları burda yazarsam sence bilgili mi olurum.Ne komik?!!!
Fides dağ başındaki hiç bir şey bilmeyen çoban sizden ve bizlerden emin olun daha bilgili ve daha insancıldır.Birbirimizi kıracak bir sorun göremiyorum ortada.En azından konu başlığı açacak denli.Kim olursa olsun kast ettiğiniz kişi yakışmadı size....Saçma!

fides

Kahin
Yeni Üye
İyiymiş valla övdünüz durdunuz kendinizi bana cahil dediniz gene :) Altına da nezaketli tavrınızı "Birbirimizi kıracak bir sorun göremiyorum ortada." diyerek son noktayı koydunuz.(!)

Ama durun ben size kendinizi göstereyim:

Aslında vahdet-i vücut bir haldir. Düşünce değildir. Çünkü bunun düşüncesi apaçık olarak İslam’a aykırıdır. Zındıklıktır. Felsefede bu sapkın düşünceye panteizm derler

Yazının bir kusuru yok.

Vahdet'i vücut ile panteizm arasındaki farkı anlayamamış cahil bir kafayla
salt Allah'tan gelene rıza göstermeye ,teslim olmaya,şükr etmeye aynı zamanda insanlara içten olmaya ,gündelik hayatı götürmeye çalışarak kendimde keşfettiğim sonra insanların bende keşfettiği bir bilgidir
.

O eklenilen vahdet-i vücut yazısını da da övdünüz durdunuz orada vahdet-i vücut'a panteist anlayış denmişti siz de doğru dediniz . Şimdi de arasındaki farkı bilmiyorsun "cahil" diyorsunuz :)))) Pek tutarlıymışsınız(!) Bazı üyeleri gösteriyorsunuz o üyeden hiç öğrenemedin mi diyorsunuz ki o üye din konusuna pek yazmaz o kadar bi habersiniz sonra gene bana o üyeden öğrenemedin mi "cahil" diyorsunuz :) Altına da "saygılar" "sevgiler" yazıyorsunuz :)Bir de ayetlerle beni lanetlemeye çalıştınız :)

Evet, beni çok düşündürdünüz(!) umarım siz de benim sizi düşündüğüm gibi düşleyip "düşünerek" yazıyorsunuzdu(r!)

Ben kendimi biliyorum cahil olduğum konuları biliyorum yazmıyorum. "metalurjiye,mühendislik konularına, hakkında fikir sahibi olmadığım bilimsel yazılara vs. kusmuyorum. Harika olmak gibi durumum da iddiam da yok!
Evet bildiklerim kumsaldaki bir kum tanesi ama sahip olduğum kum tanesinin ne olduğunu biliyorum. Ön bilgim, temel bilgim olmayan konulara yazmıyorum. Kaynak gösteremeyeceğim bilimsel bir konu hakkında yorum yapmıyorum.Bu benim bilgim senin bilgini döver değil ki ben bilgi sınırlarımı biliyorum.

Beril

Üye
Yeni Üye
Yaa güzel kardeşim !Gerçekten de yazının bir kusuru yok özde!Ama beni ısrarla anlamak istemiyorsan ben ne yapabilirim.Oturup kavga mı edeyim senle.)
Din kardeşinin derdiyle dertlenmeyen gerçekten bizden değildir.(Hadis)Benim dinimde kardeşime zındık ,kafir demek yoktur.Kaldıki islamda da böyle bir şey yok tur.Vahdet_i vucut hal değildir.Tasavvufta yol -erkandır,usuller bütüdür.panteizmde insan doğanın bir parçasıdır Doğada ve insanda pante denilen beş bileşen mevcuttur.İnsanda özü -yaratıcısı olan toprağa doğaya dönecektir.Yaratıcı Tabiattır.Öncüleri en sevdiğim filozoflardan Spinoza'dır.''Kızma!,Horlama,Kızma ama Anla''demiştir o çağlarda...
Vahdet'i Vucuda düşünce demek neden zındıklık olsun.Vahdet-i vücud hallerini yaşayan melek mi oluyormuş.Vahdet-i vucud hallerini yaşatan Allah'u Tealadır.Değil mi ?Neden Yaşatır kuluna!Çoğunluk-kalabalık için...Tanrı için mühim olan bireyin mutluluğu değil çoğunluğun huzuru kurtuluşudur.Hem Vahdet-i vucud hallerine götüren yol- erkan düşüncenin taa kendisidir!

Beril

Üye
Yeni Üye
Son 3 şey; senin bilgin beni dövmeye yetmez bu1.
2.si kusurlar bizler için bir yanlış-eksik anlama mümkün görünüyor.
3.Hakkın aynasından başka aynaya bakarım ancak aynanın kalitesine bağlı!Aynan bana beni gösteremez.

Şimdi kızacaksın güzel kardeşim bana.)Bu yazdıklarımda özel bilgiler saklıdır.Düşün derim.

iyi geceler Fides

sakal

Kahin
Yeni Üye
iyiya işte cehalet gömleğinden kurtulmaya çalışıyoruz.sadece sizin yazılarınız değil bu sitedeki pek çok arkadaşın fikir ve düşüncelerini merakla ve ilgiyle okuyorum.her konu başlığı o konuya hakim insanların katıldığı bir konferans değil sanırım.birileri bu yazılardan eğitimde almıyor hani yalan yanlış bilgilerle donatılmasın.elbetteki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak boş beleşlik ama konu başlıkları ilgisini çekenlere yok kardeşim sen buraya giremezsin yazamassın diyenmi var.karşıt görüşler olmasa tartışmanın mantık yürütmenin ne anlamı var.önemli olan insanları düşünceye sevketmek yoksa kimsenin buraya matrak olsun diye geldiğini sanmıyorum.bilmediğimi bilenlerdenim.

fides

Kahin
Yeni Üye
her konu başlığı o konuya hakim insanların katıldığı bir konferans değil sanırım.birileri bu yazılardan eğitimde almıyor hani yalan yanlış bilgilerle donatılmasın.elbetteki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak boş beleşlik ama konu başlıkları ilgisini çekenlere yok kardeşim sen buraya giremezsin yazamassın diyenmi var.karşıt görüşler olmasa tartışmanın mantık yürütmenin ne anlamı var.önemli olan insanları düşünceye sevketmek yoksa kimsenin buraya matrak olsun diye geldiğini sanmıyorum.bilmediğimi bilenlerdenim.

"Bilmediğini bilen" hiç okumadığı, bilmediği materyalizme yorum(asılsız) yazmaz, idealizmi bilmiyorsa yorum(asılsız) yazmaz, evrimi bilmiyorsa yorum(asılsız) yazmaz. Gider bunlar neymiş diye bir okur. Kafasına bir şey mi takıldı soru sorar, anlamaya çalışır.
Ben 3.felsefeyi bilmeyen birisiyle neyin tartışmasını yapayım? Konunun ne olduğunu bilmiyor ama asılsız iddialar yazıyor. şapka mı çıkartalım?
Cehalette bu kadar övülmez ki; hala temel bilgileri tartışıyoruz.

Konu asıyor asılsız iddialar, saçmalıklar vs var altına da "Amin" demiş bir an kutsal ilan ediliyor dokunulmazlık zırhını giyiyor(!)
Ya diyorum ya 12 Eylül Faşizmini aratmıyorlar.Faşist,dövüyor solcuyu tam karşı atakta cebinden Kur'an çıkartıyor ya da İstiklal Marşı'nı okuyor:) Dayak yiyince de yok dine yok Allah'a yok milli değerlere saldırı diyorlar :)
İyi valla ben de her türlü hakaret edeyim her türlü cehaletle dolu yazılar asayım altına da " sevgiler, saygılar, Amin" diyeyim kendimi kurşun geçirmez yapayım(!)

Yukarda örnek verdim. Ben ne anlarım metalurjiden? Zerre bilgim yok. Bir konu varsa metalurji hakkında gidip oraya "benim eski sevgilim metalurji mühendisiydi." desem demez misiniz "yahu ne alaka bilgin varsa konuş, bilgin yoksa sus" diye?

Ben öğrenmeye çalışanları eleştirmiyorum ki; bilmediği konulara asılsız yorum yazanları, saçmalıkları sahte nezaketle örmeye çalışanları eleştiriyorum.

sakal

Kahin
Yeni Üye
yanlış anlaşıldı bilmediğini biliyormuş gibi yapan değil,gerçekten bilmediğinin bilincinde ve merak duyduğu konu hakkında kendi çapında okumuş araştırmış kişi anlamında söyledim.felsefenin milyon kere milyon tartışacak yorumlanacak konusu varken filozof olamayan ama felsefeye meraklı birtakım insanlar olamazmı.merak ettiği birşeyi araştırıp bilgiye ulaşmak için filozofmu olmak lazım.öğrendiği bilginin doğruluğunu sorgulamak nerde kaldı helki şu bilgi kirliliğinde,felsefenin konusuda bu değilmi zaten sorgulamak yorumlamak.yalnız şu var kimse artık gerçek duyguları olsa bile mesajını(sevgiler,saygılar,hürmetler) diye bitiremeyecek zannedersem zira öyle bir kestirip attınızki nezaketi cehaletle örttünüz.nedesem dilim düğümlendi kaldı.nezakete bu yakışmadı.

Turgut Saka

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Tipik mevzulardan birine dikak çekmek istedim..Kişiler sadece tevazu sahibi imajı vererek yahut sivri laflar etmemeye çalışarak ( veya etseler de etmemiş gibi yaparak) esasında cehaletlerini örtme çabası içerisindeler...Bu bir ritüele dönüşmüş durumda..Yeni değili tabiki ancak acınası bir durum olduğu ve giderek de yerleştiği kanısındayım...Cehalet ki geri adım atmayanını kastediyorum yoksa cahil olmak öğrenebilmenin ön şartıdır, tüm insanlığa karşı yapılmış bir nezaketsizliktir...İnsanlığın yarattığı tüm değerlere nezaketsizliktir..Ne dinde ne bilimde yeri yoktur..Neredeyse tüm normların savaş açmış olduğu bir olgudur...Bilgiye karşı mücadele eden cehalete taviz verilemez, nezaket gösterilemez.Bu , bir insanı öldürmek üzere olan kişiye gösterilen nezaket gibidir...
olduğu gibi katılıyorum ki, alttaki alıntı buna tipik bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. :)
Aynen şu alt yapı olayına değinelim. Arkadaş, hala forum sayfalarında bilimin evrenselliğine, nesnelliğine kafa tutuluyor. Eline her milli eğitim kitabını (milli eğitim bile hani!) alan ilköğretim eğitimi almış birinin bilmesi gereken bir şey bu. Ben bu bilginin bilinmesi gerektiğini savunurken "dayatmacı" oluyorum ama kimse cehaletini sorgulamıyor. Yanlış anlaşılmasın bu sadece bir kişiye mahsus bir durum değil. Kaç defa yazışırken rastladığım bir durum.Yorumlara bakıyorum "din, dogmadır." diye klasik dinin özelliğini dile getiriyorum sanki değil de böyle olduğunu ben iddia ediyorum. Felsefe de subjektiftir. Bunlar bilimin, dinin, felsefenin temel özellikleri. Daha bu kadar basit/temel bilgi yoksa ne diyelim?Hala bilimin, felsefenin,dinin özelliklerini tartışıyoruz. (Elbette herkesin bir çok konuda bilgisizliği/cehaleti vardır ama bir şeylere kafa tutulacaksa azcık kitap vs. kurcalanmalı. Bir de felsefe sitesindesiniz buraya gelen burada yazan insanlar daha mantıklı şeyler söylemeli.)
Üye geliyor; dengesiz/alakasız/mantıksız şeyler yazıyor hatta karşındakini küçümsüyor(bu küçümsemelerde bilgi içermiyor daha çok kişisel saldırı oluyor.) altına da "saygılar,sevgiler" yazıyor. Ohhh valla ağzına geleni fütursuz şekilde söyle ucuzca linç girişimine gir senden nezaketlisi senden bilgilisi olmasın(!)

Cahile cahilliği anlatmak zordur elbet de "cahillik, mutluluktur" (!)

dediğin gibi fides, cahillik mutluluktur. bir de "kedi uzanamadığı ciğere murdar der"miş...

Beril

Üye
Yeni Üye
Dere itsiz olunca tilki de bey olurmuş.Ne diyebiliriz ki !Sizlere verilecek cevabı Sn Nejdet Kendimce Aforizmalarım köşesinde yazmıştır.Gerçekten bilgili olsaydınızÖnce o sayfayı okur ,sitede kendinize eğlence yaratmak amaçlı böyle komik başlıklar açıp ,uzatmazdınız.Acıyorum eşşek yükünce sırtlandığınız bilginize ki ;gerçek bilgi olsaydı size faydası olurdu.
Var oluşunun sırrına yaklaşmaya korkup-hatta onu yalanlamış tipler isterse ordinaryus olsun-ruh yoktur diyor-kaç yazar.
İnancını, bilgisini -içeriği ne olursa olsun- paylaşan insanlara burda savaş açan Çok Sayın Bilginler:)D) ;evet ağzınız iyi laf yapıyor.Şu tarzınız duruşunuzla gerçekten de zındıktan daha kötü duruma düştüğünüzün farkında mısınız?Düşünün derim.
Bizler cahiliz okey!Sizin cahilliğiniz inanın bana çok daha koyu-tutucu,ön yargılı...

fides

Kahin
Yeni Üye
sitede kendinize eğlence yaratmak amaçlı böyle komik başlıklar açıp ,uzatmazdınız.Acıyorum eşşek yükünce sırtlandığınız bilginize ki ;gerçek bilgi olsaydı size faydası olurdu.
Bizler cahiliz okey!Sizin cahilliğiniz inanın bana çok daha koyu-tutucu,ön yargılı...

İlk olarak bu başlığı ben açmadım. Ferdinand Bardamu açtı. Koyu yazılı yerlere dikkat. Siz öğretmendiniz değil mi:)))

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç