Nedir bölümü kuralları

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde N Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde phi tarafından oluşturulan Nedir bölümü kuralları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,701 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı N Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı Nedir bölümü kuralları
Konbuyu başlatan phi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba degerli uyerlerimiz.
Nedir bolumumuzu hem siz kullanicilarimizin daha rahat bazi konulara erisebilmesi icin hemde googleda arama yapan kisilere daha cabuk ulasmak icin tasarladik.
Bu bolumde baslik acarken dikkat etmeniz gereken bazi hususlari sizlere belirtmek istiyoruz.
Konu basliginiz mutlaka ornekteki gibi olmak durumundadir.

Ornek: Felsefe nedir?
Ornek: Deizm nedir?

Bu bolumde acacaginiz basliklari kopyala yapistirdan ziyade bildiginiz konu hakimeyeti uzerince kendi kelimelerinizle aciklamanizi rica ediyoruz.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
"Bu bolumde acacaginiz basliklari kopyala yapistirdan ziyade bildiginiz konu hakimeyeti uzerince kendi kelimelerinizle aciklamanizi rica ediyoruz. "

yukarıda belirlediğiniz kurala ne denli uyulmaktadır?

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Nejdet abi,

5N1K bizim nedir konularımızı otomatik dakikada 1 adet giren bir bot diyebiliriz. 65500 adet konu açılacak yaklaşık 1 ay gibi bir sürede. Burada yorumsuz salt bilgi söz konusu. Bu bilgi de TDK sözlüğü zaten. İşin yorum kısmı ondan sonrası için.. Örnek verecek olursak; Abıhayat Nedir başlığı..Aynı mantıkta yazıldı ama geldiği duruma bakalım.. Ne kadar çok yorum aldı...Örnek veriyorum Empati Nedir? diye bir başlığı bot açaçaktır ama onun eklediği bilgi genel geçer bir bilgi, sözlük bilgisi, herhangi bir sitede bir başkasının yaptığı kişisel yorum değil. Herhalde mantığı anlatmış olmam gerekir diye düşünüyorum..

Neden böyle bir Nedir? konuları açmak gerekli diye soracak olursanız. Birincisi Googla da aratılan kelimelerden bir çok başlığa kullanıcı çekebileceğiz. Diğeri de hiç düşünemeyeceğim bir çok başlık içinde çok güzel yorumlar yapılabilir diye düşünüyorum.

Mesela bundan sonraki hedefimiz şiir ve özlü sözleri büyütmek. Şimdi ben buraya Aristo'nun yazmadığımız sözlerini yazmış olmam pastelemek belki ama bu bilgi. Bunda yorum yok. Yine Ahmet Arif'in burada olmayan bir şiirini yazmakta aynı mantık..

Bunların her birisi bizi google'de aramalarda bir üste taşıyacaktır..

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Su anda yasanan gozlemsel sorun, bu "nedir?" bombardimaninda yanit alan mesajlarin arayip bulunma sorunudur. Ben o sorunu yasiyorum. Cunku diyelim dunku mesajlari bulabilmek icin, en az bir kac sayfa arastirtma yapiyorum ve yanitlarda ara ara ve daginik geldigi icin ve bir sira da takip etmedigi icin her sayfadaki her yeni baslik ya da mesaja tek tek bakmak zorunda kaliyorum.

Teknik olarak bu acilan basliklar ile mesaj eklenmis ve guncellesmis eski basliklar arama kolayligi adina farkli kilinamaz mi?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç