Nedir Aşık Olmak

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde flzf tarafından oluşturulan Nedir Aşık Olmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,454 kez görüntülenmiş, 59 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nedir Aşık Olmak
Konbuyu başlatan flzf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

flzf

Filozof
Yeni Üye
Ismarlama ile olmaz zaten demek istediğim hayatına devam et şu kötü psikolojiyi aş ve yaşamaya devam et. O arada birisi çıkarsa çıkar, çıkmaz ise de dünyanın sonu değil :)

Sürekli aynı insanı ve olayları düşündüğünüz sürece acı hissi kolay kolay geçmez. İnsan acıyı hatırlamaz normalde fakat aşk acısını yaratan beyindir yani telkin ile bu acıyı yok etmek hatta o kişiye karşı nötr olmak mümkündür.Çabalamak gerekiyor sadece fakat sen flzf canlı tutmaya çalışıyorsun acını bu sebeple hiç şikayet etme!!!

[MENTION=4498]karamel[/MENTION] aşk çok güçlü bir duygudur ve kime aşık olacağını bilemez insan fakat kişi kendini en iyi yansıtana aşık olur genelde yani uygunsuz birine aşık olunmaz eğer aşık olduysanız sizi yansıtıyordur bu insan ve bu sebeple insanın vazgeçmesi kolay olmuyor maalesef.

Allah allah ona başka bana başka telkinler veriyon hayırdır buna çifte standart denir ama :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
önce şöyle derince bir yara açıp,sonra bir kilo tuzu sargı bezine döküp yaranı sarmak gibi,zor iş vesselam zor Allah kolaylık versin.

flzf

Filozof
Yeni Üye
önce şöyle derince bir yara açıp,sonra bir kilo tuzu sargı bezine döküp yaranı sarmak gibi,zor iş vesselam zor Allah kolaylık versin.

Aynen öyle ya bi ara geçiyo gibi oluyo yalnız kalınca gene başlıyo bazen kendimle alay etmek iyi geliyor bende öyle yapıyorum :)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
[MENTION=4324]dijital[/MENTION], katılmıyorum insan kendine bilakis bence benzemeyene aşık oluyor.Başlangıçta da dediğim gibi aslında neye nasıl benzediğinin hiç bir önemi kalmıyor.Ama böö kişi kendi yansıması gibi birine deil, hayalerine götürecek bir prens yada prensese aşık oluyor.Çok pasif birinin yanında cevvel biri yada tam tersi zıtlığın verdiği bir çekim, rahatsız olmak, keşfetmek .Yani kendinde olanı zaten biliyor, en kötü ihtimalle olsa olsa arkadaş olurlar gibime geliyor..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=4324]dijital[/MENTION], katılmıyorum insan kendine bilakis bence benzemeyene aşık oluyor.Başlangıçta da dediğim gibi aslında neye nasıl benzediğinin hiç bir önemi kalmıyor.Ama böö kişi kendi yansıması gibi birine deil, hayalerine götürecek bir prens yada prensese aşık oluyor.Çok pasif birinin yanında cevvel biri yada tam tersi zıtlığın verdiği bir çekim, rahatsız olmak, keşfetmek .Yani kendinde olanı zaten biliyor, en kötü ihtimalle olsa olsa arkadaş olurlar gibime geliyor..

Yansıması derken aynısı anlamında kullanmamıştım yani her şey zıttı ile varlık bulduğu için de aşık olduğumuz kişiler de zıt görünen fakat kendimize en uygun olan kişidir. Beklenti içinde aşk yaşanmaz ve süresi de sonsuz değildir. Gün gelir aşk biter işte o noktada karşımızdaki insanla yola devam edebilecek başka vasıflar bulamazsak biten aşkın yarattığı boşluğu doldurmak da zorlaşacaktır. Aslında [MENTION=469]flzf[/MENTION] şu an acı çekiyor çünkü o süreyi yaşama şansı olmadı yani o süre geçince de aşk bitecekti ve geriye ne kaldığı önemli olacaktı. Her aşk birgün bittiğine göre insana acı veren zamanlama ile ilgili yani aşkın süresi dolunca ayrılık yaşamak kişiye daha kolay geliyor. Zamanla insanın aşka bakış açısı da değişiyor sanırım yaşanmışlıklarla ilgili olarak aşk herkes için aynı değerde olmuyor. Yani 20 li yaşlarda aşk için fedakarlık yapabilirken 30 dan sonra mantık aşkın önüne geçiyor ve aşk acısı çekme oranı ciddi oranda azalıyor.
[MENTION=469]flzf[/MENTION] 30 dan sonrasına kadar dayan bu düşüncelerine güleceğin anlar gelecektir elbet:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4324]dijital[/MENTION] aslına bakarsan teşekkür ederim :). Umut verici yorumların için belki düşündüğün gibi olmasada kendince en doğru yorumları yapıyorsun senin yaptığın yorumları enaz birkaç sefer bende yapıyorum. Ama mantıklı olmak gerçeği apaçık görmek bile bazı durumlarda işe yaramıyor. Bu belkide benim yaşantımdan bana özel bir durum çektiğim bütün sıkıntıların yanında bir süre yanımda olmuş gibi gözüken birinden vazgeçememe arzusu. Çok güzeldi herşey ama sahteymiş Kadın kefaşenin biri de olsa düşünmeden edemiyoır insan acaba gerçekte böyle iyi bir insan yaşıyormu yani aşık olduğumu düşündüğüm kefaşenin 2. yüzü gibi bir insan birgün karşıma çıkacak mı yoksa herşeye karşı ben hep tek başımamı kalıcam diye soruyorum. Ben o sahtekar ile yaşadığımı nefes alıp verdiğimi anlamıştım ama gerçek yüzü ortaya çıkınca öldü gitti artık kimse geri getiremez. Geri gelse bile dediğin gibi birşey değişmez ama o dediğim hayali öyle bir özlüyorum ki kendimi kandırmak istiyorum sanki bir kuklaya onun elbiselerini giydirip o gibi bakmak. Ama gerçeği bende görüyorum benim aşık olduğum kadın meğer hiç yaşamamış. Belki bu sorun tek başına aşılabilecek birşey bunun yanında başka sıkıntılarımda oluyor fakat gün geçtikçe hepsi çözülüyor ister maddi ister manevi olsun çalışan zeki iyi bir insana dayanmıyor çözümler belki ilahi bir el yardımı ile kendi ayağı ile geliyor. Beni ençok sarsan bu aşk hikayesi oldu işte bütün dengemi alt üst etti hala içimin yanmasına sinir oluyorum kendimi boğasım geliyor. O kadını düşünüp şereflendirmek bile berbat bir duygu çünkü insanların duyguları ile hiç düşünmeden oynamak yapılabilecek en kötü şeyleren biridir. Dilerim tanrıdan o namussuzda cezasını çeker ve bende şahit olurum belki o zaman yüreğim soğur. OLayın yaşlada bir alakası yok iyi bilirim aslında yaşın tecrübe ve bilgi ile çok alakalı olduğunu ama ben yaşadıklarımla 70 yıl devirmiş gibiyim. Biliyormusun bende isterdim çocuk olmayı genç olmayı ama olamaz ben bir yetişkin olmazsam biterim hayat bana bu şansı tanımadı.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
aynı tip bir durumdayım senle flzf,ama ben ne kızabiliyorum,ne lanet edebiliyorum ,aşk çıkar dışılık arzediyor-muş.bana açtığı mariana çukuruna rağmen andıkça tebessüm etmekten,yada en fazla 30 dakikada bir durup dururken kendi kendine konuşup ,iç çekmekten vazgeçemiyor insan.yaş konusu bir fark oluşturmuyor bence gidişatta ,aşk acemilik aynı zamanda..ama ne varki yalan konusu asla affedilmeyecek tek şey..katılıyorum

flzf

Filozof
Yeni Üye
aynı tip bir durumdayım senle flzf,ama ben ne kızabiliyorum,ne lanet edebiliyorum ,aşk çıkar dışılık arzediyor-muş.bana açtığı mariana çukuruna rağmen andıkça tebessüm etmekten,yada en fazla 30 dakikada bir durup dururken kendi kendine konuşup ,iç çekmekten vazgeçemiyor insan.yaş konusu bir fark oluşturmuyor bence gidişatta ,aşk acemilik aynı zamanda..ama ne varki yalan konusu asla affedilmeyecek tek şey..katılıyorum

seni çok iyi anlıyorum.Ben de karamsarlığa kapıldığım zamanlar zor durumlarımı düşünüyorum nasıl yavaş yavaş düzeldiğini göz önüne getiriyorum gözlerimin gördüğünü yürüyebildiğimi düşünüyorum ve benim gibi seven fakat sevilmeyen belkide benim gibi duyguları ile oynanmış bir sürü insan olduğunu düşünüyorum ve şöyle soruyorum ya ben sevdiğimi yarı yolda bırakmak zorunda kalsaydım öyle bir şerefsizlik yapsam dahamı iyi olacaktı o zaman ben kendime nasıl hesap verecektim boşver böylesi daha iyi diyorum kendi kendime bazen teselli oluyor bazen olmuyor ama hayat devam ediyor işte.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
bir çıkış bulursan ,kardeşini de unutma derim,aklımla aram açık şu sıra,geçmişler olsun bize ne yapalım..yakmazsan kötüsün ey aşk ..diyip yıkasım var..
derin nefes al 1...2...3....4...meyelan sakin ,sakin...:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
bir çıkış bulursan ,kardeşini de unutma derim,aklımla aram açık şu sıra,geçmişler olsun bize ne yapalım..yakmazsan kötüsün ey aşk ..diyip yıkasım var..
derin nefes al 1...2...3....4...meyelan sakin ,sakin...:)

Bir dost bul gerçek bir dost seni anlayan seni dinleyen sana tahammül edebilen aşk derdi dinlemek normalde çok sıkıcıdır kimse tahammül edemez.Hem yanlızlık hemde bu dertle baş etmek çok zor ama derdini veren dermanda verir derler ya gıcık olduğumuz o şeyden başka çare kalmıyor sabır :) Hem boşver zaten seni beni hak etmiyor öyle şerefsizler sevmesini bilmeyenin yanında sevenin ne işi var. Onlar hiç yaşamadı var olmadı biz gönlümüzü bizim gibi olduğunu düşündüğümüz kişilere kaptırdık ama yanıldık.Gördük ki sevebiliyoruz fakat şuan için sevebilecek adam gibi adam yok kadın gibi kadın yok. Sorun bizde değil yani dışarda :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
damdan düşenin halini damdan düşen anlar diyip atladık ,sanırım fazla döküldüm ama kadınların elinden çekmeyen birini de tanımıyorum ki.iyi olur inşallah sağol ,ilk dinleyenim sen oldun eywallah..

flzf

Filozof
Yeni Üye
Eyvallah sıkıntı yok zaten ben bütün foruma açık açık yazıp herkese dinletiyorum derdimi acayip kurnazım gördüğün üzre ama ne yapim benimde birilerine anlatma ihtiyacım var. Ne zaman olsa dinlerim dediğin gibi damdan düşenin halini ya üstüne düştüğün yada gene başka bir düşen anlar :)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
@flz affedilmek istediğin an kendinin özgürlüğe ilk uçak biletin alınmış olacak.İnsan aşkta hele böyle yaralı ve muzdarip bir aşkta önce kendini affedecek.Affedecek de nolacak hiçç.Sasece daha iyi ayakta duracaksın, kendi zaafların ve kendi aşkının gurunun yaşayacaksın, hezeyanını deil.Biraz bu dik duruşa, aşıkların en iyisiyim, sevdiğim için sonuna kadar gittim olmadı da dedikten sonra, kabuleniş evren başlar.Sonra ne olur biliyor musun, şaşırma yine deli gibi özler, bir lafıyla ölürsün.Gurur mekanizman, kendine falan saygıyı geç...

Sonra ne olur,bir gün yine aşık olursun ama bu kez temkinli olursun, inanç sistemlerin hep tetikte olur.Acaba mı, acaba mı diye diye.
Ama yoluna devam edersin , seversin sevilirsin.Hayatın da yaşadığın bu önemli aşkın yerini hiç dolduramazsın.Çün ki bir daha hiç öyle aşık olmazsın.Vücut mikrobu almış, bağışıklık geliştirmiştir.Bir daha kolay kolay yere serilmezsin.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4498]karamel[/MENTION] damdan düştün sanki sen de şu ara,bizbizeyiz anlat kurtul rahatlıyor insan walla flzf nickini psklg yaptı sağolsun :)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
[MENTION=4517]meyelan[/MENTION] ,ben yanlız kaldığımız da sana anlatırım:)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
ne zaman dersen beklerim ,iyi de dinlerim öm ,açık değil sanırım senin yoksa özrümü öyle iletecektim atamadım,buralar pek tenha olmaz ama ,karşıda selvi altında 21 de bir çay içeriz dersen dostum selametle..

flzf

Filozof
Yeni Üye
@flz affedilmek istediğin an kendinin özgürlüğe ilk uçak biletin alınmış olacak.İnsan aşkta hele böyle yaralı ve muzdarip bir aşkta önce kendini affedecek.Affedecek de nolacak hiçç.Sasece daha iyi ayakta duracaksın, kendi zaafların ve kendi aşkının gurunun yaşayacaksın, hezeyanını deil.Biraz bu dik duruşa, aşıkların en iyisiyim, sevdiğim için sonuna kadar gittim olmadı da dedikten sonra, kabuleniş evren başlar.Sonra ne olur biliyor musun, şaşırma yine deli gibi özler, bir lafıyla ölürsün.Gurur mekanizman, kendine falan saygıyı geç...

Sonra ne olur,bir gün yine aşık olursun ama bu kez temkinli olursun, inanç sistemlerin hep tetikte olur.Acaba mı, acaba mı diye diye.
Ama yoluna devam edersin , seversin sevilirsin.Hayatın da yaşadığın bu önemli aşkın yerini hiç dolduramazsın.Çün ki bir daha hiç öyle aşık olmazsın.Vücut mikrobu almış, bağışıklık geliştirmiştir.Bir daha kolay kolay yere serilmezsin.

Şaşırma dedikdensonra şaşırdım ama neye biliyormusun şaşıracağımı düşündüğün cümleler aynen içimden geçti öyle olduğunu gördüm çünkü.
Ve 2. 3. paraflarında benimde korktuğum o zaten hayatımın en önemlisini o aşk için harcamış olmak hayır olamaz yeniden aşık olduğumda bana onu tamamen unutturucak birine aşık olmalıyım.O aşktan geriye sadece şunlar kalmalı bana bu yanlışları yaptığı için ona minnet duymalıyım çünkü artık hakeden birine karşı o güzel duyguları yaşıyor ve yaşatıyorum ve gerçeğe o sahte sayesinde ulaşmış olurum birnevi kelebek etkisi.
Yere serilmekte istemiyorum bir daha öyle aşık olamamakta anlıycağın. :)

Bu arada farkettinizmi burası şeye döndü hani toplu halde otururlar ve tek tek söz alırlar şöyle derler

-Pardon ben murat falanca bir alkol vs bağımlısıydım burda bundan kurtulucam :)

Toplu terapimi deniyodu buna ne deniyodu tıpkısının aynısı oldu :p

meyelan

Filozof
Yeni Üye
seni pskgl yaptık görmedin mi,eweeet birlikte kurtulucazz,biz güçllüüüyüüüz.;)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Varya öyle güldüm ki tost ve ayran her yere saçıldı.Saol flzf yaaa:))))))

flzf

Filozof
Yeni Üye
Afiyet olsun bende yeni 2 yumurta kırıp yemiştim iyi oldu ya bendede bariz bir mutluluk havası oluştu şu saatlerde psklg da flzf kadar estetik durmuyomuş flzf den memnunum ben kimileri filiz diye okuyo ama flzf baştan aşağı kalite marka yahu değiştirmiyim bunu :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç