Nedir Aşık Olmak

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde flzf tarafından oluşturulan Nedir Aşık Olmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,397 kez görüntülenmiş, 59 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Nedir Aşık Olmak
Konbuyu başlatan flzf
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Bak işte bir kahkaha, iki yumurta dibine vurduk varolmanın:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Herşeyi anlatıyoruz bunuda anlatayım bari Şimdi o eski sevdiğim olacak lavuk kendisi diabedus insibudus hastası kilo problenmi vardı birbirimizden uzakta olduğumuz için telefonda konuşup yemek yapardık benim yaptığım yemek genelde iki yumurta kırmak oluyor tabi :)
Birgün buna yahu bu gün bi iki yumurta kırdım diye allandıra ballandıra anlatmaya başladım öyle güzel anlatmışım ki ertesi gün telefon etti açar açmaz
şerefsiiiiiiz ben diyorum yahu ne oldu ...alçak nasıl yaparsın bunu yahu kadın ne yapmış olabilirim ne oldu diyorum senin yüzünden bu gün üç yumurta kırdım yedim hemde nasıl hayvan gibi kimbilir kaç kilo alcam diyo sabahları da kalkar iki mekik çeker kendini spor yaptım sanardı zaten eşşek sanki ben zorla yedirmişim gibi bana sövüp duruyodu aklıma o geldi. En sonda ytediğim yumurta ile alay etmişti şerefsiz. ben niye sevdim bunu hala anlamıyorum kendimi.

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
[MENTION=469]flzf[/MENTION] valla ben 10 snyede beynimi bir diskete kopyalar, sonra o disketi şu nükleer araştırma reaktörüne koyar ve orayı bombalardım:)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=469]flzf[/MENTION] yanlız böyle hakaret gibi şeyler bizi bozar dostum,ne olursa olsun saygı şart,kendimizden ötürü,senden ötürü beya..

flzf

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4517]meyelan[/MENTION] mümkün olduğu kadar kibar kelimeler kullanmaya çalışıyorum ama boğmak istediğin birine karşı ne kadar kibar olunabilirse artık :) [MENTION=4498]karamel[/MENTION] orayı derken benimi onu mu vuruyon anlamadım ben :)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Allah allah ben ne yaptım yahu kadınlar hep aynısınız hani biz güçlüydük ne oldu hemen sattınız hem cinsiniz için biri ordan kadına kötü konuşma der biri ordan bende aynı tepkiyi verirdim der hep aynısınız işte ne kaderim var benim ya :)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Bunun adı kadın dayanışması hep birbirinizin arkasını toplayın heeep :)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Kadın dayanışması yok, nerden çıkardın, ben sana bu yumurta olayından yola çıkarak, yani bu mudur? bu mu seni paspas eden kadın diye atıfta bulundum.Oldu mu:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Kadın dayanışması yok, nerden çıkardın, ben sana bu yumurta olayından yola çıkarak, yani bu mudur? bu mu seni paspas eden kadın diye atıfta bulundum.Oldu mu:)

Beynimin alt yapısı sorduğun soru üzerine çalışıyor şuan. O lanet kadına yardımcı hayat şartları utansın herşey onun lehineydi yoksa slm bile vermiyeceğim bi tipti :) Hani bumu seni pas pas eden diyince kuyruğu biraz dik tutma isteğimi sizde sezdinizmi ben biraz biraz gördüm gibi şu yazımda :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Madem aşk sizilerin böyle dağılmasına sebep oluyor en mantıklısı aşktan uzak durmanızdır. Aşk acısı ve tatlısı ile yaşanır. Biten aşkların arkasından kahrolmayı anlayamıyorum. Duygusuz biri de değilim fakat bu perişanlığı cidden aklım almıyor.:)

flzf

Filozof
Yeni Üye
Dijital emin ol senin iyiliğin açısından zaten olmasında anlama bizi hep böyle kal emin ol böyle daha güzelsin :)

karamel

Meraklı Üye
Yeni Üye
Aşk hezeyanlarını hep birlikte bırakıp, gecenin gizemine girip kurt adamlar oluyoruz şimdi..)

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Aşk,suya ateş;ateşe su olmaktır.

Grönlanddaki buzların erime sebebidir aşk.Deniz seviyesinin yükselmesinin sebebi.Tüfe oranlarının artmasının sebebi.Eşiğin ikinci merdivenine oturmuş örülü sarı saçlı bir kızın ağlama sebebidir aşk.Delikanlı adamların yüreğindeki kan revanın sebebidir.

Sonrasında hiçliğe dönüşür.İlginin azalması ile devam eder insanlara.Hasretin kayıtsızlığa dönüşmesi ile yarılanır ve tekrar bir güzele vurulmak ile yenilenir.

Değişmeyen tek şey artık insanlara bir gözünü kapatarak baktığındır.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Faydalı bir konu olmuş fikri olan var mı? :)

Away

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Lise
Lambada titreyen alevin üşümesi gibidir aşk.

muskocan

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Tıp Fakültesi
bir şeyin sebeplerden ve sonuçlardan bağımsız olarak da yaşamak istediğimiz zaman aşık oluyoruz.. sanırım. hormonal ya da kaygısal olan platonik doyum ve kendimizi ayrı hissetmemiz gibi önermelerse zorlu yanılgılar.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Aşk üzerine söylenecek şeyler yani aşkı rasyonalize etme-k aşkı'ın büyüsünü bozuyor(.muş)..
O yüzden kavram kökündeki "aşk'ın'lık" / "aşk-ın-sal" ın bireysel yorumlamalarına dokunmamak gerekiyor çünkü onu yaparsan felsefe yaptığın söyleniyor ve bu çok ayıp...

Sanırım aşk sihir/magic kavramına en yakın kavram

Nedir aşık olmak?
Duyudışı tokatlanmak

Aşkı rasyonalize etme dediğim şu. Onu soğuk, duygusuz, mekanize/mekanik biçimde açıklamak ve tanımlamak. Bilim gibi .Bu sevilmeyecektir. Genelde bir aşk tanımında kişinin duygularını/hislerinin dahil olması istenir.

Aşk nedir? ya da nedir aşık olmak?
Aşkın hissetme, aşkın coşkun yeni duygular hissetme, birliktelik tamamlanma yoğun denetlenemeyen duygular,vs

Aşk nadiren iki taraflı olacaktır çünkü bir tarafın idealize aşkınlığı olmadan yani taraflardan biri diğerine göre aşkın (idealize edilmeden) hissedilmeden aşkın bir aşk sanırım yaratılamaz.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar