Neden yaptıklarımızın karşıdaki kişi tarafından unutulacağını bile bile utanırız?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde ÇaresizDüşünen tarafından oluşturulan Neden yaptıklarımızın karşıdaki kişi tarafından unutulacağını bile bile utanırız? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 993 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Neden yaptıklarımızın karşıdaki kişi tarafından unutulacağını bile bile utanırız?
Konbuyu başlatan ÇaresizDüşünen
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

ÇaresizDüşünen

Felsefe.net
Yeni Üye
Tiyatroda hapşuruğumuzu tutmamız, otobüste biriyle özel konuşurken insanların size bakması vs mesela ben dün kuzenimle tanrı konusunda konuşurken karşıdan geçen kadının bizi duyması ve gülümsemesi üzerine utandım ve kuzenime insanlar geçerken konuşmayalım dedim..... bunun gibi örnekler.
ama bana saçma geliyor mesela bi cinayet zanlısı haberlere çıkınca 70 milyondan küfür yer sonra öbür gün unutulur ama katil haberlere çıktığını bilir ve hayatı boyunca dışarda rahat gezemez utanır sıkılır. unutulacağını bile bile neden yaptığımızı hatırlayınca yenıden utanırız?

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Çünkü utanç,durumdur;karakter meselesi değildir.Bir filmden ömür boyu etkileneceğini bilsen yine de onu izler misin?İzlemezsin.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Çünkü utanç,durumdur;karakter meselesi değildir.Bir filmden ömür boyu etkileneceğini bilsen yine de onu izler misin?İzlemezsin.

Etkileneceğimi bildiğim filmi neden izlemeyeyim ki, iz bırakmayan boş filmler yerine tabii ki etki bırakacakları tercih ederim ancak vahşet içerenleri değil tabii ki.

Utanır çünkü karşı tarafla negatif bir bağ kurmuş olur ve aklına geldikçe hatırlamak istemez, karşıdaki kişi unutsa bile sen o anı tekrar tekrar yaşarsın.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç