Narsisizm

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde N Harfinden Nedir? Başlıkları kategorisinde odun tarafından oluşturulan Narsisizm başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 482 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı N Harfinden Nedir? Başlıkları
Konu Başlığı Narsisizm
Konbuyu başlatan odun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Narsisizm veya özseverlik, kişinin kendi bedensel ve/veya zihinsel benliğine karşı duyduğu hayranlık ve bağlılık, kabaca tabirle kişinin kendisine aşık olması olarak tanımlanan bir terimdir.

Kaynak:

Surtimur

Felsefe.net
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Varoluşçuluk
Narsisizm başıma bela bir huy. Demek yaradılıştan böyle geliyor. Acaba kalıtımsal mı diye de merak etmiyor değilim. Herşeyde her ortamda ben en iyisini yaparım diye hemen ön plana çıkıveriyorum. Kötü bir haslet

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Narsisizm başıma bela bir huy. Demek yaradılıştan böyle geliyor. Acaba kalıtımsal mı diye de merak etmiyor değilim. Herşeyde her ortamda ben en iyisini yaparım diye hemen ön plana çıkıveriyorum. Kötü bir haslet
Bence sizde böyle bir huy yok, çünkü olsaydı, bu şekilde özeleştiri yapmazdınız. Özeleştiri yapabildiğinize göre, demek ki aşırıya kaçmayan bir kişiliğiniz var. Bu hastalıktan müzdarip olanlar özeleştirinin ö´sünü bilmezler, çünkü hep haklıdırlar. Hiç hata yapmazlar vs...

mohini

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Turizm
Narsist insanların en belirgin özelliği kendilerini kral veya kraliçe olarak görmeleridir. Bu tarz insanlar kendilerini dünyayı yaratmış gibi zannederler. Onlara tahammül etmek ve bir arada yaşamak âdeta imkansız.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Bir narsistin duası

Böyle bir şey hiç olmadı,
ve olduysa o kadar da kötü değildi,
ve öyle olsa da benim suçum değildi,
ve öyle olsa dahi, öyle demek istememiştim,
ve öyle olsa bile,
o zaman sen suçlusun!

- Anonim -

Tüm sayfalar yüklendi.