Mücadele

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Düşünen Beyinler kategorisinde kripteks tarafından oluşturulan Mücadele başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,246 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Düşünen Beyinler
Konu Başlığı Mücadele
Konbuyu başlatan kripteks
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihaveanidea

kripteks

Felsefe.net
Yeni Üye
Şimdi bu satırları yazarken bir camdan dışarı bakıyorum ve utanıyorum. Pencere bir çoban ve koyunlarına bakıyor. Her gün kalktığımda o çoban çoktan uyandığı andan itibaren kendini yaptığı işin mükemmeliyetine adamaya başlamış oluyor. Soruyorum kendime onun kadar "Onurlu muyum?”
Ya da dört ayaküstünde insanlık için mücadele veren Loukanikos kadar..
İlk defa aklımla değil de kalbimle yaklaştığım bir insan hem de “sevmek gerekli” diyen bir insan beni sevmedi diye vaz mı geçecektim her şeyden. Kendim için değil de insanlar için de mi mücadele veremezdim.Bir çocuğun gülümsemesi de mi yetmezdi yada bir köpeğin dizlerimin önünde çökmesi..
Belki kalbim artık hiç konuşmayacak ama sesini herkes duyucak. Belki "o" bile.
Duyuramasam da mücadelesini vereceğim.
En azından “Onurlu bir insandı” desinler diye.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yazar Pablo Neruda: "İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankörüdür." der. Sana şu an bu duyguları yaşatan her kimse değerini bil, derim.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 01:25 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 00:34 ----------

Bu yazdıkların bana Tolstoy'un "İnsan Ne ile Yaşar?" sorgulamasını da hatırlattı. İnsan, hissettikleri için yaşar. Duyarsızlaşmaya başladığın gün, iki sokak öteye bile gidecek gücü kendinde bulamazsın. Bu nedenle doğru zamanda doğru adımı atmak çok önemlidir.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Şimdi bu satırları yazarken bir camdan dışarı bakıyorum ve utanıyorum. Pencere bir çoban ve koyunlarına bakıyor. Her gün kalktığımda o çoban çoktan uyandığı andan itibaren kendini yaptığı işin mükemmeliyetine adamaya başlamış oluyor. Soruyorum kendime onun kadar "Onurlu muyum?”
Ya da dört ayaküstünde insanlık için mücadele veren Loukanikos kadar..
İlk defa aklımla değil de kalbimle yaklaştığım bir insan hem de “sevmek gerekli” diyen bir insan beni sevmedi diye vaz mı geçecektim her şeyden. Kendim için değil de insanlar için de mi mücadele veremezdim.Bir çocuğun gülümsemesi de mi yetmezdi yada bir köpeğin dizlerimin önünde çökmesi..
Belki kalbim artık hiç konuşmayacak ama sesini herkes duyucak. Belki "o" bile.
Duyuramasam da mücadelesini vereceğim.
En azından “Onurlu bir insandı” desinler diye.

öncelikle hoşgelmişsiniz
Yazınızın acı,hüzün ,kırgınlık koktuğu kesin,fakat bunlar sizi olduğunuzdan daha onursuz hale geldiğiniz konusuna nasıl getirdi ki acaba.Bazı güzel acılar, insanı daha kamil daha onurlu yapmak için peyda olurlar.Kalbini hatırlatır,eksiklerini gösterir insana,başka acıları duyumsamak için nasırlarınızı söker alır.Sevmeyen sevmesin diyebileceğiniz gün gelecek,ama acınızın tadını çıkarın ,edindiğiniz yeni sizden sonra ötekinin kahramanı olmaya niyet edin derim...bence tabi.saygımla..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Kızdır bu gelir gider.Sen başkalarını da sev.İllaki aşk değil.

Cebindeki son 5 lira ile kankine dürüm al.Onun karnını doyur.

Parkta banklarda oturan yaşlı amcalar olur ya.Hatta genelde emekli olurlar.Onlara bir selam ver,iyi günler amca de.Cevap vermesini beklemeden yürü yoluna.Yürüdüğün sırada bir anlık düşün:

"Bir insana da etkide bulundum.Bir insan da bana hoş duygular besledi."

Şu an içinden bulunduğun buhran kripteks'e +1 puan tecrübe kazandıracak.

100 puan topladığında da fazladan bir can elde edeceksin.

Kolay gele.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç