Mısır Tanrıçası Tawaret

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mısır Mitolojisi kategorisinde DüşünceliKarga tarafından oluşturulan Mısır Tanrıçası Tawaret başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,539 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mısır Mitolojisi
Konu Başlığı Mısır Tanrıçası Tawaret
Konbuyu başlatan DüşünceliKarga
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DüşünceliKarga

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
'Tawaret' (aynı zamanda Taurt, Tuat, Taueret, Tuart, Ta-weret, Taweret ve Taueret) hamile kadınların bebeklerin koruyucusu olan tanrıçadır. Yüzü timsah, vücudu hipopotam, ayakları ise ceylan şeklinde betimlenir en komik tanrıçadır (bence) şişkodur sevimlidir(bence)
370px-Taweret.svg.png

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Peki bu Tanrılar ya da Tanrıçalar senin için ne ifade ediyor [MENTION=4558]DüşünceliKarga[/MENTION] ? Anlaşılan o ki Mısır Kozmogonisi-Mısır Ölüler Kitabı ve Antik Mısır Tarihi'ne ilgi duyuyorsun fakat araştırmalarının daha çok başında olduğunu tahmin ediyorum. Mesela Mısır Ölüler Kitabını okudun mu? Ayrıca sakıncası yoksa yaşını da merak ettim çünkü bu konular çok ağırdır ve çok erken yaşlarda başlamak ciddi anlamda kafa karıştırabilir.

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
Peki bu Tanrılar ya da Tanrıçalar senin için ne ifade ediyor @DüşünceliKarga ? Anlaşılan o ki Mısır Kozmogonisi-Mısır Ölüler Kitabı ve Antik Mısır Tarihi'ne ilgi duyuyorsun fakat araştırmalarının daha çok başında olduğunu tahmin ediyorum. Mesela Mısır Ölüler Kitabını okudun mu? Ayrıca sakıncası yoksa yaşını da merak ettim çünkü bu konular çok ağırdır ve çok erken yaşlarda başlamak ciddi anlamda kafa karıştırabilir.
Lise 1'deyim abi Param yok o yüzden alamadım önerirsen alırım evet araştırmalarımın başındayım ve Antik Mısıra çok fazla ilgi duyuyorum dayım tarihçi onun kitaplarından alıp okuyorum bazı zamanlar :D fakat küçüklükden beri ilgileniyorum :D

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
Peki bu Tanrılar ya da Tanrıçalar senin için ne ifade ediyor @DüşünceliKarga ? Anlaşılan o ki Mısır Kozmogonisi-Mısır Ölüler Kitabı ve Antik Mısır Tarihi'ne ilgi duyuyorsun fakat araştırmalarının daha çok başında olduğunu tahmin ediyorum. Mesela Mısır Ölüler Kitabını okudun mu? Ayrıca sakıncası yoksa yaşını da merak ettim çünkü bu konular çok ağırdır ve çok erken yaşlarda başlamak ciddi anlamda kafa karıştırabilir.
Abi bu Tanrı Ve Tanrıçalar Benim İçin İnsanların Tapınma Amaçlarını Gidermek İçin Yıldızlardan Oluşturdukları Yada Hayal Güçleriyle Yapdıkları Tanrı Anlamına Geliyor [MENTION=4324]dijital[/MENTION]

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Lise 1'deyim abi Param yok o yüzden alamadım önerirsen alırım evet araştırmalarımın başındayım ve Antik Mısıra çok fazla ilgi duyuyorum dayım tarihçi onun kitaplarından alıp okuyorum bazı zamanlar :D fakat küçüklükden beri ilgileniyorum :D

:) Ölüler Kitabı çok ağır gelir zaten bu aşamada dayının tarih kitaplarını okuman ve beraberinde üniversite yıllarında daha ağır kitaplara geçmen senin açından çok daha faydalı olacaktır. Ben de üniversite sonrası 25 yaşından itibaren daha yoğun araştırmaya başlamıştım, lise yıllarında Felsefe'ye ağırlık vermeni ve sonrasında Antik Mısır'a yönelmeni öneririm. Antik Çağ filozofları ile başlayabilirsin mesela özellikle Eflatun hakkında okumaya başlayabilirsin çünkü kendisi uzun bir süre Mısır'da İsis İnisiyasyonu'na( İnisiyasyon; Gizli Öğreticilik ) dahil olmuş ve sonrasında ülkesine dönerek Academia okulunu kurmuştur.

Kısacası lise yıllarında Antik Yunan Felsefesi'ne ağırlık vermeye çalış zaten sonrasında Antik Mısır'ı anlaman kolaylaşacaktır.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Abi bu Tanrı Ve Tanrıçalar Benim İçin İnsanların Tapınma Amaçlarını Gidermek İçin Yıldızlardan Oluşturdukları Yada Hayal Güçleriyle Yapdıkları Tanrı Anlamına Geliyor [MENTION=4324]dijital[/MENTION]

Aslında bu tanrıların her biri birer sembol ve sembollerin her yerde kullanımı aynı değildir. Gerçek anlamlarını anlayabilmen için Sembolizm'i de öğrenmen gerekiyor ki bunun için çok erken [MENTION=4558]DüşünceliKarga[/MENTION] adım adım ilerlemelisin. Sen çok derin konulara merak sarmışsın ne güzel fakat bir o kadar da kafa karıştırıcı bu sebeple yavaş adımlarla ilerlemelisin.

DüşünceliKarga

Yeni üye
Yeni Üye
:) Ölüler Kitabı çok ağır gelir zaten bu aşamada dayının tarih kitaplarını okuman ve beraberinde üniversite yıllarında daha ağır kitaplara geçmen senin açından çok daha faydalı olacaktır. Ben de üniversite sonrası 25 yaşından itibaren daha yoğun araştırmaya başlamıştım, lise yıllarında Felsefe'ye ağırlık vermeni ve sonrasında Antik Mısır'a yönelmeni öneririm. Antik Çağ filozofları ile başlayabilirsin mesela özellikle Eflatun hakkında okumaya başlayabilirsin çünkü kendisi uzun bir süre Mısır'da İsis İnisiyasyonu'na( İnisiyasyon; Gizli Öğreticilik ) dahil olmuş ve sonrasında ülkesine dönerek Academia okulunu kurmuştur.

Kısacası lise yıllarında Antik Yunan Felsefesi'ne ağırlık vermeye çalış zaten sonrasında Antik Mısır'ı anlaman kolaylaşacaktır.
Tamam abi öyle yaparım

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç