Merdan Yanardağ: Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı artık yok hükmündedir

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Merdan Yanardağ: Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı artık yok hükmündedir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 708 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Merdan Yanardağ: Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı artık yok hükmündedir
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan evrensel-insan

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Erdogan'in aciklamasi asagidaki linkte:

http://www.felsefe.net/gundem-dunya...-turkiye'nin-yonetim-sistemi-degismistir.html

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Recep Tayyip Erdoğan darbe yaptıklarını itiraf ettiği "Türkiye'nin yönetim sistemi bu anlamda değişmiştir. Şimdi yapılması gereken, bu fiili durumun hukuki çerçevenin anayasal olarak kesinleştirilmesidir" sözlerini hatırlattı.

Yanardağ, "Erdoğan, suç işlediğini de itiraf etmiş oldu. Derhal görevden alınıp yargılanmalı" dedi. Türkiye'nin yönetim sistemi bu anlamda değişmiştir. Şimdi yapılması gereken, bu fiili durumun hukuki çerçevenin anayasal olarak kesinleştirilmesidir."

Merdan Yanardağ'ın tweetleri şöyle: "Erdoğan anayasal düzeni ve Cumhuriyeti yıktığını itiraf etti. "Siyasi sistem değişti" dedi ve "fiili duruma uygun yeni anayasa" istedi.

Erdoğan "Türkiye'nin yönetim sistemi değişti" dedi ve fili duruma uygun bir anayasa istedi. Bu cumhuriyeti yıktık, darbe yaptık demek.

Cumhuriyeti bir darbe ile yıktıklarını dün ilan eden Erdoğan, suç işlediğini de itiraf etmiş oldu.

Derhal görevden alınıp yargılanmalı. Erdoğan, kendisini cumhurbaşkanlığına taşıyan mevcut Anayasal düzeni yıktıklarınıa ilan etti. Makamının artık hiçbir hukuki temeli yok.

Kendi sözlerine göre Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı artık yok hükmündedir. Mevcut anayasal düzeni yıkmaktan yargılanmasının önü açılmıştır. Artık kimse Anayasayı ihlal suçuyla yargılanamaz. Erdoğan, sistemi fiilen yıktıklarını, Anayasanın geçersiz olduğunu ilan ve itiraf etti."

Yurt Gazetesihttp://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/merdan-yanardag-erdoganin-cumhurbaskanligi-artik-yok-hukmundedir-h94452.html

Diktator 13 senelik doneminde oyle seyler soyledi, oyle Anayasa'yi ihlal etti ki, yine de kimse bir sey yapamadi.

Diktator sanki "efsunlanmis"

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç