Mark Ryden

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Ressamlar kategorisinde emily tarafından oluşturulan Mark Ryden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,603 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Ressamlar
Konu Başlığı Mark Ryden
Konbuyu başlatan emily
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan tamara

emily

Felsefe.net
Yeni Üye
Mark Ryden hakkında fazla bilgiye ulaşamadım ama çok beğendiğim bir ressam olduğu için resimlerini sizlerle paylaşmak istedim :)

markryden.jpg

adszbpk.png

markrydenalicia.jpg

sdfgh.png

ghostgirl.jpg

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
Ynt: Mark Ryden

kimsenin beğenisine bir diyeceğim yok ancak bu resimleri hiç beğenmedim. ayrıca çocukların kesinlikle görmemeleri gerektiğini düşünüyorum. ne anlatıyor sizce?!

emily

Felsefe.net
Yeni Üye

Bence bu resimler üzüntü ve umutsuzluğu anlatıyor. Bazen bana çok şey ifade ediyorlar. Yinede herşeye rağmen sizin görüşlerşinizede saygı duymak zorundayım tabiki :)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye

teşekkür ediyorum emily, yanıtın için. ancak unutmamak gerekir ki, kaotik yapılanmalar her zaman umut denilen cevheri yok ettikleri sürece varlıklarını sürdürürler. bu nedenle kaotik ortamdan yararlanmak isteyen sözüm ona kemirgenleri yok etmek için, zincirin en zayıf halkası olsa da umuda tutunmak gerekir.

emily

Felsefe.net
Yeni Üye

Aslında haklısınız sanırım hiç bu yönden bakmamıştım diyebilirim. Yanıtınız için bende teşekkür ederim =)

emily

Felsefe.net
Yeni Üye

teşekkürler =)

nilüfer

Üye
Yeni Üye

bence resimler gayet güzel
ressam sadece iyi şeylerimi yansıtmalı resimlerine?
hüzün ve üzüntü sezdim bende bu resimlerden ama gayet iyi çizilmiş ve duygu cok iyi yansıtılmış. Bazılarındada sürrealist bir hava var enteresan bence.

fides

Kahin
Yeni Üye

Bu resimlerde "Halka" filmiyle dalga geçilmiş. Orijinal bir şey göremiyorum. Korku filmlerinden çakma bir resimler...

sümeyra

Üye
Yeni Üye

mutsuzluğu anlatan resimler bence,mutsuzluk da sevinç kadar içinden hayatın fakat masum sonuçlar doğurmuyor harzaman mutsuzluğun ifade edilişi..

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye

çocuk çocuktur; rengi, dili cinsiyeti ayrıştırılamaz ve çocuklara büyük kişi görüntüsü vererek büyüklerin iç-daralmalarını resmetmek doğrusu hiç hoş değil!? ben bu resimlerde dram göremiyorum. vahşeti anlatmak için başka resimler yapılabilir.

kalliope

Ordinaryus
Yeni Üye

Mark Ryden' in illüstrasyon çalışmaları belki yetişkinlere çocuk dünyasının, nasıl da masalın içinde gerilim filmlerine dönüştüğünü anlatıyor... Ama bu tarz çalışmalara yetişkinlerden çok çocuklar ilgi gösteriyor ve kendileriyle özdeşleştirerek biraz daha yalnızlaşıp umutsuzluğa düşebiliyorlar. Sanatta acı, mutsuzluk, yalnızlık konularını anlatırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Eğer, doğru bir dil kullanılırsa, bu ibreyi olumlu yöne bile çevirebilir. Özellikle sinema sanatında bunu yakalamak çok daha kolaydır. Çünkü işitsel ve görsel algılama birlikte işler...
Artık bu tarz görüntüler/çalışmalar her alanda yaygınlaştı...Kalbini göğsünden çıkarıp avuçlarında kanlı bir şekilde tutan insanların photoshop' ta hazırlanmış fotoğrafları ve benzerleri... Bir de üzerine o çok sevdiğimiz şiirleri eklemiyorlar mı?... Ya da çok yaygın olarak karşımıza çıkan müzik videoları... Beğenerek dinlediğimiz eski şarkılara öyle kareler ekliyorlar ki; kanlı korku filmlerinden çıkmış gibi çoğu...
İnsanlar çok büyük acılar yaşayabilirler...Öncesinde de yaşıyorlardı, yaşanmaya devam edecek... Bunu sanatın aydınlık yüzüyle, evrensel normlarda anlatan sayısız sanatçı var... Ve o aydınlığın üzerine kapkara kanatlarıyla bağıra bağıra gelen yoz bir kültürün pençesindeyiz... Bu şekilde ifade etmek duyguları eğer bir fayda sağlasaydı, mutlu insanların sayılarında artış olurdu diye düşünüyorum. Ama tam tersi bir ivme var...
Tabi ki pembe bir gökyüzü, çiçekler-böcekler ve sonu hep iyi biten filmlerle de bir yere varılamaz. Yaşamın bize dönük ve bizden uzaktaki yüzünü de gösterecek adımlar atılmalı. Ama bunu doğru eller yapmalı. Yapılan her işin, yazılan her sözün, çizilen en küçük noktanın geri dönüşümünün nasıl olacağını bilerek hareket etmek gerekiyor. Ve bu atılan adımların sonucunda pencereler aydınlığa açılmalı; çölü de vahayı da görebilmeli gözler... Bir yanda çaresizliği tadarken, bilmeli ki az ötede güzel olan/güzelleştirebileceği bir alan ve elinde seçtiği renkle dolu bir fırça var...

emily

Felsefe.net
Yeni Üye

Arkadaşlar eleştirileriniz için hepinize teşekkürler. Ben biraz daha resim paylaşmak istiyorum.

furgirl.jpg

bigdoll.jpg

swapmeetman.jpg

thedebutante.jpg

uncleblack.jpg

youngyak.jpg

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye

emily,

inan bu resimler kan-gölü resimlerden daha iyi ve fakat çocuklar ile ilgili görüşümü hala korumaktayım.

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye

bende nejdet 'e katılıyorum.Bu resimlerin üzerine çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın yazması gerek. ;D ;D

nilüfer

Üye
Yeni Üye

bilgisiyar oyunları ve televizyon gibi çocukların sağlığını daha çok etkiliyecek unsurlar varken bu resimler çokta tehdit edici gelmedi bana . Çocuklar bunları görmeli demiyorum ama tepkilerinizi anlayamadım.

tamara

Felsefe.net
Yeni Üye
gördüğüm kadarıyla bu resimleri çocukların görmemesi gerektiği konuşulmuş. bence sıra bu resimlere gelene kadar özellikle televizyondaki hemen hemen bütün dizilerde kan ve silah var biz bunları bile bu kadar tartışmazken, nerdeyse kimsenin tanımadığı bir ressamın resimlerini tartışıyoruz. bence bu resimler çocuklar için değil, büyüklere çocuklar üzerinden mesaj verme üzerine yapılmış.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar