lisans Ödevim Yardım Lütfenn

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde ibrmrdl tarafından oluşturulan lisans Ödevim Yardım Lütfenn başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,856 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı lisans Ödevim Yardım Lütfenn
Konbuyu başlatan ibrmrdl
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

ibrmrdl

Felsefe.net
Yeni Üye
Eğitim insanı kendini taslak olarak mı görmeli yoksa onu yetiştirmeyi amaçlayan bir taslak mı yaratmalı bu konu hakkında siz değerli üyelerin değerli bilgilerine yardımlarına ihtiyacım var

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:21 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:37 ----------

arkadaşlar yok mu yardımcı olacak kimse

X

FAdmin
Onursal Üye
Sabırla koruk helva olur.

Konuyu goren arkadaşlar yardımcı olacaktır muhakkak azizim. :)

ibrmrdl

Felsefe.net
Yeni Üye
İnşallah teşekkürler Sizinde fikrinizi duymak beni mutlu edecektir :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Ben kalın kafalıyım, noktalama işaretleriyle cümlenizi uygun parcalara ayırabilir misiniz

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
saçma bir soru ama soranın ne dediğini açıklamaya/ya da anlamaya çalışalım

eğitim;
insanı/insanın kendini bir taslak mı olarak düşünemeli/görmelidir? - - düzenlemeye açık
ya da eğitim
kendinden ve insandan bağımsız mı bir taslak yaratmalıdır/olmalıdır
(eğitim taslağı) ve insanı/kendini ona (bu taslağa) uydurmaya çalışmalıdır
ne demekse?

sanırım insanı tasarlamak ve/ya da eğitimi tasarlamak -ayırdı- gibi bir düşünce var ama soranın düşüncesi net değil gibi
- bi şey ortaya attığını düşünür ya da sanır -olmalı
her neyse ona sromak lazım bunu açmayı
-sorana sorular -ne istediğini

(bu arada siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sn./sevgili ibrmrdl )

eğitimin (ya da eğitimci) insanı bir taslak olarak görmesini anlamadım
- bir taslağa insan uydurmayı (ya da eğitimi -eğitim taslağı yaratmayı da) hiç anlamadım bir eğitim taslağı ya da insan -(taslağı)

cümlenin öznesi /de eğitim bu arada

-soru başlı başına soranın düşüncesini/karmaşasını/ açıklıyor ve sorana yöneliyor-
-yani kopuk kafasına bi şeyler işte-

farketmez, bence bu konuda iki tarafında konusu-tarafı olabilirsiniz?
insan yaratmak ya da eğitim yaratmak-farketmez
yani ister insan taslak olmalıyı, ister eğitim taslak olmalıdırı savlayın ve savunun farketmez-güçlü savunun birini tutun ve savunun
İkisini ayrı ayrı da tutabilir savunabilirsiniz –ele alabilirsniz? İkisini birden de tutabilirsiniz
Kendinizce açıklamayı deneyebilirsiniz
Başlangıçta uzun eğitim anlam ve tanımlarına girebilir ve yer verebilirsiniz- eğitim üzerine bi şeyler okuyabilirsniz-eğitimcilik –bu size fikir verecektir

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bence bu soruyu soran kişiden biraz daha açmasını ve örneklemesini-detaylandırmasını isteyebilirsiniz
olmadı
gidip insanı taslak olarak görmek şu mudur;? bu mudur? gibi sorularla

eğitimin/eğitimcinin insanı bir taslak olarak görmesiyle insanı yetiştirmeye yönelik bir taslak yönetmesi arasında bir fark var mıdır? sonuçta özne insandır.
ikisinde de insana ve insanı yetiştirmeye odaklanacak ve yönelecektir
birincide insanı geliştirmeye ikincide eğitimi geliştirmeye örneğin ya da eğitim içeriğini ama aynı amaca hizmet edecktir, aynı sonuca
Birinci vurgada insan yoğun (ya da odaklı) ikincide içerik yoğun ya da eğitim ve eğitim anlayışı-içeriği yoğun gibi/benzeri bir anlatım var

eğitim insanı bir taslak olarak görürse;
bu cümlenin altını dolduralım
taslak nedir?

eğitim, insanı yetiştirmeyi amaçlayan bir taslak yaratırsa?

bakın başlıklarınız (ve tartışmalarınız) bunlar olabilir altını doldurabilir ve şu sonuca varabilirsiniz-bizce aynı şey , özne insan-insandır-eğitilen insandır ve yüklem eğitimdir-iş
aynı iş yapılacaktır ieğitim iş ve insan eğitilecektir /aynı sonuca hizmet eder
ama size kalmış -biz sizi sınırlamayalım ve siz başka sonuçlara varın-kendi sonuçlarınızı tartışın/yaratın -keskin bir doğru aramayın /tartışmanın içeriği-ham ürün- tartışmadan ve ortak doğruya varmaktan ziyade önemli ya da
içerik değerlidir
oluşturacağınız içerik- tartışmadan ve sonuçtan-yapılan iş
önemli
bizce

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar