Kusursuz Yaratım Mümkün mü?

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
o zaman şuna mantıklı cevap vermeye çalışın bakalım, madem allahın yaratılış sanatı muhteşem,
o zaman herkesi allah yaratmış demektir, şimdi soralım madem allahın yaratılış sanatı
muhteşem o zaman neden kötülerin yaratılmış aklı ve mantığı sürekli kaos yaratıyor?
kaosu evrende aramayın zira asıl kaos içimizdedir...
söz konusu yaratılış gerçek...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
@Lefty
Dogruluk neye göre yada kime göre doğru bireysellikte ki paylara bakıp yola çıkarsak bir çok sorular akla gelir kurallarda ki uyum esaslarındaki doğruluklara bakarsak değişmez esaslarını görebiliriz lakin kişilerin doğruları her insandan insana göre değişkenlik oldukça gösterecektir

@kusursuz...

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
o zaman şuna mantıklı cevap verin, bir türlü mantıklı cevaplar verilmiyor,kuran ayetleri dışında allahal ilgili
hükümler geçersizdir, allahla ilgili yorumlar müspettir.

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
@Lefty
Dogruluk neye göre yada kime göre doğru bireysellikte ki paylara bakıp yola çıkarsak bir çok sorular akla gelir kurallarda ki uyum esaslarındaki doğruluklara bakarsak değişmez esaslarını görebiliriz lakin kişilerin doğruları her insandan insana göre değişkenlik oldukça...

Son düzenleme:

Lefty

Tanınmış üye
Onursal Üye
@kusursuz agnostik

Geçmiş dönemde yaptığın gibi her konuyu dini yorumlarla farklı bir çizgiye çekmezsen sevinirim, din ve siyaseti lütfen kendi başlıklarında tartışalım. Kaldı ki benim dini ya da siyasi konulara uzun zamandır yorum yapmadığımı iyi bilirsin.

Bu başlık üzerinden sorgulamana devam edip, beraberinde her konuyu...

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
@kusursuz agnostik

Geçmiş dönemde yaptığın gibi her konuyu dini yorumlarla farklı bir çizgiye çekmezsen sevinirim, din ve siyaseti lütfen kendi başlıklarında tartışalım. Kaldı ki benim dini ya da siyasi konulara uzun zamandır yorum yapmadığımı iyi bilirsin.

Bu başlık üzerinden...

Lefty

Tanınmış üye
Onursal Üye
tamam sevgili lefty! ben hepinizi seviyorum, şu ön yargıları aşın lütfen, burası tartışma ortamıdır,
iş başka arkadaşlık başka, benim internet dünyasında çevrem çok geniştir, ben ünlü biriyim,
beni mutlaka görmüşsündür, ben karik atheistim, şimdi agnostiğim,
milyonlarca takipçim olmuştu...

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
o zaman şuna mantıklı cevap verin, bir türlü mantıklı cevaplar verilmiyor,kuran ayetleri dışında allahla ilgili
hükümler geçersizdir, allahla ilgili yorumlar müspettir.
birazdan yeni konu başlığı açıcam oraya yorumunu yaparsın allahın kusurlu olduğunu açıkça ispatladım.

devam edelim...

Son düzenleme:

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
Sen kendince ispatladığını düşünüyorsun benim bakış açıma göre ise bir arpa yol dahi alamadığını söyleyebilirim :)

Ikı turlu hadıs vardır ılkı sahıh hadısler ıkıncısı ıse mutevasır hadısler bu ayrımı yapabılmek oldukça önemlıdır dıyebılırım....İnsan aklı nedir biliyormusun insan aklı aslında birer...

Son düzenleme:

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
هذا هراء ضريبة ...
غبي مثلك ...

mesela burada ne yazıyor?

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
sevgili elbiss seni severim bilirsin, ama böyle gidersen sen yorulucaksın, benim öyle bir derdim yok, mesele yorulmak yada yorulmamak değildir, senin daha ciddi sorunların var, sen müslümansın madem
yorumların ayetlere göre şekillenmelidir, ama öyle olmuyor yorumlarının tamamını...

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
Beni sevdiğine müteşekkirim fakat kendi değerlerimizide savunmak durumundayız gördüysek görmezden gelemeyiz biz üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz gerisi ALLAH a kalmış bir durumdur kimse mükemmel değildir her insan hataya açkıktır o yüzden demem o dur ki dönemleri bu zaman ki gibi değil o zaman...

Son düzenleme:

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
İNANILMAZ SIN!!!

Yav bu kadar saçmalarken karşındaki insanları nasıl değerlendirdiğini çok merak ediyorum...

Bu davranışın iki nedeni olabilir
1-Gerçekten şizofrensindir kendi yarattığın kişilik dünyasında insanlardan bağımsız yaşıyorsundur
2-Gerçekten aptalsındır insanların yazdıklarını hiç bir şey bilmeseler bile hazreti googleden...

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
sen beni yanlış anlıyorsun yazılarının % 90 ıçöptür sen felsefe yapmıyorsun, sen vaaz veriyorsun,felsefe zor iştir.
eğer felsefe yapmayı becerebilirsen, senınle çatır çatır tartışırım ve gerçekten yorulursun, ciddi birşeyler yazmanı bekliyorum. b yazdıkların uzun değilki, sıradan basit...

M3CSL

Üye
Kayıtlı Üye
sen beni yanlış anlıyorsun yazılarının % 90 ıçöptür sen felsefe yapmıyorsun, sen vaaz veriyorsun,felsefe zor iştir.
eğer felsefe yapmayı becerebilirsen, senınle çatır çatır tartışırım ve gerçekten yorulursun, ciddi birşeyler yazmanı bekliyorum. b yazdıkların uzun değilki, sıradan basit...

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Kusursuzluk ölçütü nedir?

Ölçüt: Bir insanın kusursuz olması için; yaşaması, 1.75cm boyunda ve kahverengi saçlı olması gerekmektedir.

Sonuç: Yaşayan, 1.75cm boyunda ve kahverengi saçlı her insan kusursuzdur.

Yani herhangi bir şeyde kusursuzluk arıyorsak öncelikle elimizde kusursuzluk seviyesini ölçebilen bir ölçüt olması gerekmektedir.

fikir_hammalı

Üye
Kayıtlı Üye
@Lefty
Dogruluk neye göre yada kime göre doğru bireysellikte ki paylara bakıp yola çıkarsak bir çok sorular akla gelir kurallarda ki uyum esaslarındaki doğruluklara bakarsak değişmez esaslarını görebiliriz lakin kişilerin doğruları her insandan insana göre değişkenlik oldukça...

fikir_hammalı

Üye
Kayıtlı Üye
kusursuzluk nedir sorusundan ilerlemek bence daha verimli olur, yuzyillardir imgeler uzerinden vasat diyalektik kavgalarla kendimizi ilerliyor zannettik ama iletisimin omurgasi aslinda kavramlardir imgeler yerine kavramlari tartisirsak belki ozaman ilerlemek gibi bir şansimiz olacaktir..

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
oncelikle insan akli kusursuz degildir zira (sizin donelerinize gore) akli ile tanriya ulasamamis tanri kavramini yadsimiş milyarlarca insan ortaya cikmistir.
ayrica insan secim yapar demissiniz buda baslica bir safsata lakirtidan ibarettir cunku sizin tanri olgunuz insan iradesini mumkun...