kusursuz kusurlar

düşünceli prenses

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Katılım
5 Ocak 2021
Mesajlar
7
Tepkime puanı
5
Puanları
3
yılın bu dönemlerinde çoğu insanda oluşmaya başlayan bir duygudan bahsetmek istiyorum bu gece. mükemmeliyetçilik. biz insanlar öyle ki her durumda mükemmel olmamız gerektiğini düşünmeden edemiyoruz. sanki herkes çok iyi çok güzel çok zekiymiş gibi ki bu ölçütleri kim belirliyor orası büyük muallak, kendimizi gereksiz bir konuma sokmaya zorluyoruz. bunları söylüyorum diye engelleyebildiğimi sanmayın. bende bu konudan nasibini almışlardanım. ama demek istediğim, sizce de bu çok yanlış bir algı değil mi ? kendimizi kalıplara sokmaya çalışmamız, bu uğurda kendimizi kaybetmemiz. evet söz ettiğim tamda bu. yaptığımız bu aptalca hamleler ve beraberinde gelen kusursuz kusurlarla aslında biz en çok kendimizi kaybediyoruz. herkesten her şeyden çok bir birey olduğumuzu hatta ve hatta bir canlı olduğumuzu unutup bir robot misali duygusuz ve hissiz mükemmel bir kusurluya dönüşmeye çalışıyoruz. bu yaptığımız şeyden sonra mutlu olmayı ve sevgi dolu bir hayat beklememiz de cabası. insan nasıl kusurlarını yok etmeye çalışıyorsa, o kadarda kusurlarına kusur ekliyor.
evet gece kuşları, uzun bir aradan sonra yeniden soruyorum sizlere, sizin ne gibi kusursuz kusurlarınız var ?

siz ne kadar mutlusunuz ?


düşünceli ve kusurlarıyla mutlu bir prenses.
 

Slash

Tanınmış üye
Onursal Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ara 2012
Mesajlar
5,243
Tepkime puanı
312
Puanları
83
Kusursuz olmak da mümkün değil kusursuz bir yaşam sürmek de...
İnsan kendi gerçekleri ile barışık olmayı başaramadığı takdirde mutsuz olur. Başkalarının algısında kusursuz olmanın bir anlamı yoktur çünkü kusursuz diye ifade edilen, başka birine kusurlu gelebilir.
 

"ictenlik"

Kategori Yöneticisi
Kategori Yöneticisi
Katılım
7 Ara 2013
Mesajlar
4,063
Tepkime puanı
128
Puanları
63
sizin ne gibi kusursuz kusurlarınız var ?
kusurlar gibilerle sayılarak ölçülemez gibi .. insanın en insan olanı bile düz insandır..
Niçe'nin deyişi var; kim ahlak/erdem şövalyeliği yapıyorsa -belki de kusursuzu oynuyorsa- muhtemelen kusurlarını görme ile problemi vardır..
Böyle değildi ama sözü biraz coverladım..

siz ne kadar mutlusunuz ?
mutluluk atını alıp gitti.... yokluğu daha iyi. özletiyor....