kusursuz kusurlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde düşünceli prenses tarafından oluşturulan kusursuz kusurlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 328 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı kusursuz kusurlar
Konbuyu başlatan düşünceli prenses
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

düşünceli prenses

Felsefe.net
Yeni Üye
yılın bu dönemlerinde çoğu insanda oluşmaya başlayan bir duygudan bahsetmek istiyorum bu gece. mükemmeliyetçilik. biz insanlar öyle ki her durumda mükemmel olmamız gerektiğini düşünmeden edemiyoruz. sanki herkes çok iyi çok güzel çok zekiymiş gibi ki bu ölçütleri kim belirliyor orası büyük muallak, kendimizi gereksiz bir konuma sokmaya zorluyoruz. bunları söylüyorum diye engelleyebildiğimi sanmayın. bende bu konudan nasibini almışlardanım. ama demek istediğim, sizce de bu çok yanlış bir algı değil mi ? kendimizi kalıplara sokmaya çalışmamız, bu uğurda kendimizi kaybetmemiz. evet söz ettiğim tamda bu. yaptığımız bu aptalca hamleler ve beraberinde gelen kusursuz kusurlarla aslında biz en çok kendimizi kaybediyoruz. herkesten her şeyden çok bir birey olduğumuzu hatta ve hatta bir canlı olduğumuzu unutup bir robot misali duygusuz ve hissiz mükemmel bir kusurluya dönüşmeye çalışıyoruz. bu yaptığımız şeyden sonra mutlu olmayı ve sevgi dolu bir hayat beklememiz de cabası. insan nasıl kusurlarını yok etmeye çalışıyorsa, o kadarda kusurlarına kusur ekliyor.
evet gece kuşları, uzun bir aradan sonra yeniden soruyorum sizlere, sizin ne gibi kusursuz kusurlarınız var ?

siz ne kadar mutlusunuz ?

düşünceli ve kusurlarıyla mutlu bir prenses.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kusursuz olmak da mümkün değil kusursuz bir yaşam sürmek de...
İnsan kendi gerçekleri ile barışık olmayı başaramadığı takdirde mutsuz olur. Başkalarının algısında kusursuz olmanın bir anlamı yoktur çünkü kusursuz diye ifade edilen, başka birine kusurlu gelebilir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
sizin ne gibi kusursuz kusurlarınız var ?

kusurlar gibilerle sayılarak ölçülemez gibi .. insanın en insan olanı bile düz insandır..
Niçe'nin deyişi var; kim ahlak/erdem şövalyeliği yapıyorsa -belki de kusursuzu oynuyorsa- muhtemelen kusurlarını görme ile problemi vardır..
Böyle değildi ama sözü biraz coverladım..

siz ne kadar mutlusunuz ?
mutluluk atını alıp gitti.... yokluğu daha iyi. özletiyor....

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç