Kusur Arama Hastalığı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Psikoloji kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Kusur Arama Hastalığı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,994 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Psikoloji
Konu Başlığı Kusur Arama Hastalığı
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
@elbiss

Yaşam şartları eskiye oranla çok zorlaştı çünkü lüks tüketim miktarı arttı ve insanların yaşadığı hayatlar arasındaki adaletsizlik çok belirgin hale geldi. Çocuklar özeniyor çünkü okul arkadaşının sahip olduklarını onlar da elde etmek istiyor. Ailelerin bazıları da görgüsüz oldukları için başkalarını imrendirmek pahasına çocuklarının her istediğini alıp, hava atmayı seviyorlar. Örneklerde gördüğümüz gibi birileri aç geziyor birileri de görüntüsünü değiştirmek için büyük paralar harcıyor çünkü estetikli olmak bir sınıf farkı gibi sunulmaya başlandı ve insanlar tarafından destekleniyor.

Estetikli kadınlar ya da erkeklerin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ile büyük paralar kazanması çoğu insanın aklını çeliyor. Onlara benzemek ve kolay yoldan zengin olmak için 20 yaşlarına bile gelmeden estetisyen peşinde koşmaya başlıyorlar.

Paylaştığım fotoğraftaki kadının belli ki ruh sağlığı bozuk fakat o ameliyatı yapan doktorunki ondan daha da bozuk çünkü meslek etiğini hiçe sayıp, para için bu işlemi yapabilmiş olmasının başka bir açıklaması yok.

Komik olan da bu kadının benzemeye çalıştığı Angelina Jolie, Brad Bitt tarafından terk edildi ve doğal bir kadın için yani Angelina gibi çocuk yaştan itibaren estetikli olmayan bir kadına yöneldi. İnsanların algılayamadığı şey şu galiba; Estetik ile birbirinin aynı olmak yerine kendiniz olmanız çok daha çekicidir fakat sektör liderleri para için aksini iddia ettikleri için birçok insan bu tuzağa düşüyor. Olay iyi görünmek değil birilerinin kasasını doldurmak ne yazık ki.

angelina-jolie-brad-pitt-neri-oxman.jpg

brad-pitt-estetik-e1455537804242.jpg

Bu takıntıya sahip insanların hastanelerin yanık tedavi bölümüne gitmelerini ve o insanların acılarını görüp, utanmalarını tavsiye ederim.

Ekonomist Dergisi 2016-2017 verilerine göre estetik sektöründe ülkemiz 10. sırada ve Dünya genelindeki aç insan sayısı dikkate alınırsa bu para çok büyük bir israf fakat kime nasıl anlatacaksınız? Öyle bir devirde yaşıyoruz ki görüntü her şeymiş gibi sunuluyor ve birileri de kanıyor.

pyt213.jpg

Kaynak

Büyükdükçe isteklerimiz artıyor ama herşeye sahip olamıyorduk sadece bakmakla yetiniyorduk özentimiz vardı ama bir gün olsun babamız üzülmesin diye istiyoruz alacaksın demedik yani hayallerimizden isteklerimizden babamız üzülmesin diye hep geride kaldık....imkanlar neyse onunla mutlu olmaya çalıştık ve oldukçada başarılı olduk....imkanlar belki az dı ama mutluyduk hayallerımız her yenı bır hayalle hep devam etti..

Yokluk döneminde dahi olsa insan aslında az şeylerlede olsa mutlu olabiliyor bazı anlarda insanların hayalleri gerçekleşmesede yada yarım kalsada hayatın birşekilde devam edebildiğini ve her ne durum olursa olsun özenti heves gibi kavramların aslında insan hayatına zarar verebileceğidir...

İnsan hayatını yaşamak için değil gerçek manada yaşayabilmek ve yaşatmak için devam ettirdiğinde az şeylerlede olsa mutlu olabilmeyi başarabilmesi insanın kazanımı olasa gerek diye düşünüyorum..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Psikiyatristlerin de ortak verdiği mesaj; Sizi olmadığınız birisi gibi davranmaya ya da yaşamaya zorlayan her ortamdan uzak durunuz ki mutluluğunuza gölge düşmesin. Sosyal ağlar insanları mutsuz ediyor çünkü sürekli başkalarının yaşamları ile kendi yaşamınızı kıyaslamaya başlıyorsunuz. Üzerinde oynanmış fotoğraf ya da estetik yapılmış fiziklerle boy gösterenler de çok mutlu değil aslında çünkü sürekli rol yapmak zorundalar. Beklentiyi yüksek tuttukları için de biraz doğal davranmaya kalksalar besledikleri sahte zihniyetler tarafından eleştiri yağmuruna tutuluyor ve depresyona giriyorlar.

Marilyn Monroe intihar etmeden önce yaşadığı yaşlanma korkusu ve güzel kalamama endişesi ile çevresine hep içini döküyormuş ve 36 yaşında intihar ettiğinde eski eşine şöyle bir mektup bırakmış;

“Artık ne yaparsam yapayım bir erkeği kendime tam olarak bağlayamıyorum… Hiçbir erkeğin gereksinimlerini tam olarak karşılayamıyorum…"

İnsanların yaratılmaya çalışılan kusursuzluk dayatmasından kendini kurtarması için öncelikle bu algıya destek çıkan çevrelerini değiştirmeleri gerekiyor. Bu düşüncede insanları hayatınızdan uzaklaştırmakla ya da ortamlarda bulunmamakla bir şey kaybetmeyeceğiniz gibi çok daha huzurlu ve mutlu olursunuz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bazı insanlar nedense kendileri hakkında bazı gerçekleri ya da yaşlanma sürecini kabullenemedikleri için böyle bir eziyeti yaşamaktan çekinmiyorlar.
Hayatın insana ne getireceği bilinmez, büyük bir kaza sonucu tanınmaz hale gelseler ne olacak peki?

Ona benzemek uğruna bu hale geldi!
Kerry Miles hayalindeki oyuncak bebeğe benzemek için çeşitli ameliyatlar geçirdi ve hayatı bambaşka bir hal aldı.

5beac4f167b0a817bc8fa2b7.jpg

kahin

Kahin
Yeni Üye
hastalık farklı birşey bilnçsizce yapılan herşey hastalıktır tıbben, ama burdakı estetik ameliyatlar tamamen
biilçliyken yapılmış lefty :) peki? left sana soralım madem allah kusursuz yaratıyor bu ne o zaman

genetık bozuklukta kusursuz yaratılışa dahilmi? haaa ne dersin? lefy.. :D :D

kahin

Kahin
Yeni Üye
:):):)

Ekli dosyalar

• genetik-bozukluklar-1.jpg
    genetik-bozukluklar-1.jpg
    12.4 KB ·
    Görüntüleme: 0
  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    22.9 KB ·
    Görüntüleme: 1

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
hastalık farklı birşey bilnçsizce yapılan herşey hastalıktır tıbben, ama burdakı estetik ameliyatlar tamamen biilçliyken yapılmış lefty :) peki? left sana soralım madem allah kusursuz yaratıyor bu ne o zaman genetık bozuklukta kusursuz yaratılışa dahilmi? haaa ne dersin? lefy.. :D :D

Keşke sorularına gerçekten cevap arıyor olsaydın çünkü bu konular defalarca tartışıldı ya da cevaplandı. Sana bu kez ben soru sorayım ki belki bu şekilde anlaman kolaylaşır. Merak etme olabildiğince basit sormaya çalışacağım.

1. Dünya bir sınav yeri ise; her şey nasıl mükemmel olabilir veyahut mükemmel ise her şey, sınavın bir anlamı kalır mı?

2. İnsanlar her şeyin genetiği ile oynuyor ve doğacak nesillerin de sağlıksız olmasına sebep oluyorsa, gerçek suçlu kimdir?

3. Sen asla kavuşamayacağın ve seni kabul etmeyen bir kadının peşinde ömrünü feda etmeyi seçmekle, yaşadığın kabusun, tek suçlusu olduğunu neden kabul etmek istemezsin ki?

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Keşke sorularına gerçekten cevap arıyor olsaydın çünkü bu konular defalarca tartışıldı ya da cevaplandı. Sana bu kez ben soru sorayım ki belki bu şekilde anlaman kolaylaşır. Merak etme olabildiğince basit sormaya çalışacağım.

1. Dünya bir sınav yeri ise; her şey nasıl mükemmel olabilir veyahut mükemmel ise her şey, sınavın bir anlamı kalır mı?

2. İnsanlar her şeyin genetiği ile oynuyor ve doğacak nesillerin de sağlıksız olmasına sebep oluyorsa, gerçek suçlu kimdir?

3. Sen asla kavuşamayacağın ve seni kabul etmeyen bir kadının peşinde ömrünü feda etmeyi seçmekle, yaşadığın kabusun, tek suçlusu olduğunu neden kabul etmek istemezsin ki?

1: dünyanın sınav yeri olduğunu ispatla sonra nasıl? olsa cevap veririm, için rahat olsun :D

2: sen yazılarımı okumuyorsun galiba bu hastalık değil doğuştan genetiği bozuk insanlar

doğuyor sevgili lefty :D gerçek suçlu allahtır ötesi varmı? :D

3: ne yani? benmi? suçluyum lefty bir kadına aşık olmam onun peşinden gitmem
benim suçummu? ne kadar? değilmi? allahı koruman senin allahın sütten çıkmış
ak kaşık sanki sen tut aşkı yarat sonrada aşık olduğun kadına karşı hiç bir hissetme
dedimya sen allahı hiç tanımamışsın sen biraz gerçek hayatta bana takıl gerçek allahı
gerçekten tanımış olursun.
burada suçlu olucak en son kişi benimdir herhalde çünkü aşık olan benim sana bir sarkı armağan
ediyorum dinle bakalım..,

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye

kahin

Kahin
Yeni Üye
Yazıklar olsun, yazıklar olsun
Kaderin böylesine, yazıklar olsun
Herşey karanlık, nerde insanlık
Kula kulluk edene yazıklar olsun.

Batsın bu dünya, bitsin bu rüya
Ağlatıp da gülene, yazıklar olsun
Dolmamış çileler, yaşanmamış dertler
Hasret çeken gönül, benim mi olsun..

Ben ne yaptım, kader sana
Mahkum etti, beni bana
Her nefeste, bin sitem var
Şikayetim yaradana, şikayetim yaradana.

Şaşıran sen mi yoksa benmiyim bilemedim
Öyle bir dert verdin ki, kendime gelemedim
Çıkmaz bir sokaktayım, yolumu bulamadım
Of...of...of...of...of...of..of..of.....:(:(:(:mad::mad::mad::mad::(

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
1: dünyanın sınav yeri olduğunu ispatla sonra nasıl? olsa cevap veririm, için rahat olsun :D

2: sen yazılarımı okumuyorsun galiba bu hastalık değil doğuştan genetiği bozuk insanlar

Anomalili doğan çocuklar için bir sürü sebep sayılabilir; annenin yaşından tut da hamilelik sırasında yediği-içtiği, geçirdiği hastalık, enfeksiyon, maruz kaldığı radyasyon miktarı, çevresel faktörler v.s Akraba evlilikleri de sebep oluyor biliyorsun yani bu tip durumlara şu an bildiğimiz ya da bilmediğimiz milyonlarca sebep sıralanabilir.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile yaşayan insanlık, piyango kendisine vuruncaya kadar yaptıklarının sorumluluğunu asla almaz ve senin gibi suçlu arar durur. Geçmişten günümüze yaşanan olumsuzlukların kaynağı insanların bazılarının vurdumduymazlığı ile alakalıdır. Ozon tabakası delindiyse ve güneş ışınları artık kanser yapıyorsa ya da hormonlu gıdalar üretilip satılıyorsa, suçu insanlıkta arayacaksın.

Her insan kendi yaşamına göre koşullarını önce kabullenmeli daha sonra da varsa iyileştirme imkanı ona göre çözüm aramalıdır. Olmayacak işler peşinde bir ömür tüketilmez.

Aşk tek taraflı yaşanmaz. Karşı taraf sana cevabını verdikten sonra uzatıyor olman senin problemindir ve saplantıdır. Bu durumun suçlusu sadece sensin. Herkes birine aşık olabilir fakat karşı taraf istemiyorsa konu kapanmalıdır. Seninki gerçek aşk değil artık saplantılı bir tutku yani karşı tarafı bunaltan bir durum, bu sebeple o insanı gerçekten sevdiğini iddia ediyorsan onun seçimine saygı duymalı ve rahat bırakmalısın. Ömrünü bu şekilde tüketmek yerine sağlıklı düşünebilmek için uzman yardımı alman gerektiğinin bile farkına varamıyorsun çünkü beynin sana oyun oynuyor ve onun tutsağı olmuş durumdasın. Bu zihin yapısı ile birçok konuda hatalı düşünceler üretmen çok normal, önce beynini özgürleştir sonra cevapları bulman çok daha kolay olacaktır.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Anomalili doğan çocuklar için bir sürü sebep sayılabilir; annenin yaşından tut da hamilelik sırasında yediği-içtiği, geçirdiği hastalık, enfeksiyon, maruz kaldığı radyasyon miktarı, çevresel faktörler v.s Akraba evlilikleri de sebep oluyor biliyorsun yani bu tip durumlara şu an bildiğimiz ya da bilmediğimiz milyonlarca sebep sıralanabilir.

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile yaşayan insanlık, piyango kendisine vuruncaya kadar yaptıklarının sorumluluğunu asla almaz ve senin gibi suçlu arar durur. Geçmişten günümüze yaşanan olumsuzlukların kaynağı insanların bazılarının vurdumduymazlığı ile alakalıdır. Ozon tabakası delindiyse ve güneş ışınları artık kanser yapıyorsa ya da hormonlu gıdalar üretilip satılıyorsa, suçu insanlıkta arayacaksın.

Her insan kendi yaşamına göre koşullarını önce kabullenmeli daha sonra da varsa iyileştirme imkanı ona göre çözüm aramalıdır. Olmayacak işler peşinde bir ömür tüketilmez.

Aşk tek taraflı yaşanmaz. Karşı taraf sana cevabını verdikten sonra uzatıyor olman senin problemindir ve saplantıdır. Bu durumun suçlusu sadece sensin. Herkes birine aşık olabilir fakat karşı taraf istemiyorsa konu kapanmalıdır. Seninki gerçek aşk değil artık saplantılı bir tutku yani karşı tarafı bunaltan bir durum, bu sebeple o insanı gerçekten sevdiğini iddia ediyorsan onun seçimine saygı duymalı ve rahat bırakmalısın. Ömrünü bu şekilde tüketmek yerine sağlıklı düşünebilmek için uzman yardımı alman gerektiğinin bile farkına varamıyorsun çünkü beynin sana oyun oynuyor ve onun tutsağı olmuş durumdasın. Bu zihin yapısı ile birçok konuda hatalı düşünceler üretmen çok normal, önce beynini özgürleştir sonra cevapları bulman çok daha kolay olacaktır.

genetik bozukluk doğuştandır diyoruz sayın lefty nın verdıği cevaba bakın hele ,senin alalhına söyle yiyip içmesinler o zaman yiyip içmeden doğursunlarda görelim senın alalhının dogutturma gücünü ayrıca kendi kendini ele vermekte gerçekten ustasın ..
sayın lefty :D hastalık diyorsun bu hastalıgı babammı? verdı sanıyorsun ateşli hastalıklar diyorsun sen aslında allahını korumaya çalışırken allahına hakaret ediyorsun
farkında değilsın hahaha :D

şu radyasyon evrenın big bengınden beri varolan kimyasal maddedir, bak yine allalh suçlu oldu sayın lefty.. sen bu mantıkla allahı koruyamıyorsun, :D

asıl zor olanı sona saklamıştım, şimdi ne diyeceksin? bakalım ben bile merak ettim.

senin allahın normalde sağlıklı insanları 46 kromozom olucak biçimde yaratmış değilmi?
buraya kadar hem fikirmiyiz? problem yok değilmi? :D
peki? senin allahın arası sıra dengeyi kaybediyor 46 kromozom yerine 47 kromozmlu
down sendromlu insanlar yaratıyor budamı? gol değil haaa budamı gol değil. :D

down sendromu hastalık değildir, aksine yaratılışın en güçlü kusurudur, hatta ispatlanmış bir
kusurdur.

Örneğin sirke sineğinde 8, kurbağada 26, farede 42, köpekte 78 kromozom vardır. İnsanın kromozom sayısı ise 46'dır. 22'si çift otozom kromozomdur. İnsan hücresinde 1 çift de eşeysel kromozom bulunur ve toplam sayı 46 eder. Eşey kromozomları kadınlarda XX, erkeklerde XY dir.

bırak yaaa insanlarla ugraşmayı insanlar ozonu deldiler diye senin allahın güneşi radyasyonlu yaratmış ben ona bakarım , neden? güneşi radyasyonuz yaratmamış yaratıcak gücümü? yok
bir sürü soru çıkar böyle..

en büyük radyasyon kaynagı
1: güneş
2: toprak
toprak demek radyasyon demek radyasyon olmazsa ürünlerde gelişmesi çok uzun sürer..

bizi aptal yerine koyma lefty ,, kendini aptal yerine koy çünkü gerçekten öylesin,,

bizde biliyoruz aşk çift taraflı olursa aşk olur diye , benimle ne alakası? var
sen hiç aşık olmamışsınkı, aşktan bahsetmen çok trajıkomık oluyor.
aşkı ben yaratmadım bu yüzden aşık olduğumda bu aşkı ben kontrol edemem.
karşılıksız aşkıda ben yaratmadım, herşeyi benim üzerime yükleme sayın lefty..

iyice saçmaladın aşık olduğum kadını rahat bırak diyorsun, sen aşık olduğun adamı

rahat bırakırmıydın? kusurra bakma artık, biraz gerçekçi olalım sen diyorsunkı
kadını rahat bırak neden? rahat bırakayım aşıgım diyorum seviyorum diyorum
hatta tapıyorum diyorum. gözüm başka kadın görmüyor diyorum, içim yanıyor

sen bunları anlıyamazsın ..

aşk saplantı değildir, saplantı farklı birşeydir. aşkta sadece saf ve temiz duygular olur.
saplantı zamanla unutulu gider. ama aşk ölümsüzdür 32 yıldır oldugu gibi ölünceyedekte
bitmiyecek kadar güçlü bir aşkım var sakın kıskanma.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Geçen günlerde 'Deniz Çakır'ın aldığı kilolar hayranlarını üzdü.' diye bir haber yapıldı ve yine sosyal medyadan kendisine ağır hakaret-eleştiriler gelmeye başladı.

Deniz Çakır bir oyuncu olduğuna göre kilo alıp vermesinin bir önemi olmaması gerekiyor, kaldı ki zor zamanlar geçirdiği ve basına yansıdığı kadarı ile alkol problemi olduğu iddia ediliyor. Bu insanın sırf medyatik birisi olduğu için, kilo almaya ya da mutsuz olmaya hakkı yok mudur?

Kilo aldığı için insanları yerden yere vuran bu zihniyetin, kendi kompleksli bakış açılarını başka insanlara da dayatmaya çabalarını üzüntü ile karşılıyorum.

Charlize Theron "Cani" filmi için kilo almak zorunda kalmamış mıydı? Peki aldığı kilolar Charlize Theron'u görüntü olarak değiştirmek dışında, kendisini var eden değerleri etkiledi mi? Tabii ki hayır ve rol için alınmış kilolar olduğu için de, kısa sürede geri verdi.

Tiyatro oyuncularından Binnur Kaya, Uğur Yücel ya da Esra Dermancıoğlu gibi isimler görüntüleri ile değil oyunculukları ile varlar. Uğur Yücel sonradan kilo verdi fakat sağlık ile ilgili bir problem yaşadığı için yaptı bunu yani toplum baskısı için değil.

Kısacası insan bir bütündür ve sadece görüntüden ibaret değildir. Kendi takıntılı bakış açıları sebebi ile başkalarının hayatını cehenneme çeviren insanların, düşünce yapılarında bir sorun olduğunu idrak etmeleri gerekiyor ki daha fazla can, gereksiz yere yanmasın.

Kaynak:

2211547_942871748ff9eb86e5d7fc00190f52c6_640x640.jpg

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Botoks partisi diye bir organizasyonu ilk kez duyuyorum. Dünya çıldırmaya doğru ilerliyor. Bazı insanların kendi zihinlerinde olmayan kusurlar yaratıp ve beraberinde sahte bir görsellik algısı peşinde, şu geldikleri hale gerçekten inanamıyorum.

Partide ayak üstü dolgu yaptırdı bu hale geldi!

Arkadaşlarıyla katıldığı partide, Rachael dudaklarını doldurmaya karar verdi ama bunu yapan kadının, tıbbi eğitimi olmayan eski bir mahkum olduğunu fark edemedi ve dudaklarının son halini görünce gözlerine inanamadı.

Partiye başlamadan önce böyle bir düşüncesi olmayan genç kadın ”Arkadaşım bu güzellik uzmanını çok övdü ve ben de alkolün etkisiyle partide dolgu yaptırmaya karar verdim” dedi. ”Botox’umu yaparken dudağımı fark etti ve istersem dudağıma da dolgu yapabileceğini söyledi.”

”Adil olsun diye mutfağa gidip biraz düşünebileceğimi söyledi ama benim zayıf noktamı çoktan bulmuştu. Dudaklarım benim görünüşüm hakkında beni gerçekten rahatsız eden tek şeydi” dedi.

Kaynak:

BOTOX.jpg

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Haberdeki kişiyi yargılamıyorum fakat asıl aklıma takılan soru şu;

• Bu insan mı daha problemli yoksa bu ameliyatı sırf para için gerçekleştiren bazı sözde doktorlar mı?
  • Para için bir insanı bu hale getirebiliyorlar madem, bu durumda meslekten men edilmeleri gerekmez mi ya da zamanında edilen Hipokrat Yemini'ne bu tavır ne kadar uygundur?
Merdiven altı estetik yapanlara gün doğar diye, böyle ameliyatları gönülsüzce yaptıklarını iddia eden bazı doktorlar var. Kendi bedeni üzerinde hak sahibi olması açısında da eleştirmek pek doğru olmayabilir ve bir noktaya kadar haklılar da, ancak bu insan sağlıklı düşünemiyor olabilir, doktorun kabul etmemesi gerekmez miydi? Marilyn Monroe'ya benzema çabalarını da geçtim, ortada hem çirkin bir görüntü hem de gereksiz yere defalarca operasyon geçiren ve çok daha fazlasını hedefleyen bir insan var.

Kısacası yaptıran kişiden çok yapan kişileri hatalı buluyorum. Bu konuda ortak bir karar almaları ve bu işi para için yapanları tespit edip, meslekten ihracını istemeleri gerektiğini düşünüyorum. Kim ne derse desin, bu insanın kendi seçimiymiş gibi görünse bile, ortada para için yapılan bir kötülük olduğu göz ardı edilmemelidir. Bu tip insanları psikiyatristlere yönlendirip, kimseye benzeyemeyecekleri gerçeğinin de anlatılması gerekiyor.

Marilyn Monroe'ya benzemek isteyen adam görenleri hayrete düşürdü

İdolü Marilyn Monroe gibi görünmek için 18 ayda dudak dolgusu ve botoksa 5.000 sterlinden (yaklaşık 26.658.19) fazla harcama yaptı. Cyril Roux, görenleri hayrete düşürdü... Fransa'nın Toulon kentinde yaşayan 32 yaşındaki Cyril Roux, "Estetiğe bağımlı olduğumu söyleyebilirim" diyor. Garson olan Roux, ilk operasyonunu 26 yaşında yaptırdı. Birkaç yıl sonra da 16 dudak dolgusu ve botokslar da dahil olmak üzere 20 farklı prosedür uygulattı. Burnunu yaptırmak, yanak ve implantları için daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu söylüyor.

images

images

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç