Neler yeni

Kuşatılmış Benlik Ve Baştan Çıkarılmış Bilincin Teslimiyeti Üzerine-

Tahir Yasin PALA

Yeni üye
Katılım
27 May 2019
Mesajlar
16
Puanları
3
Gün! Arılar gibi toplumsal peteklere işgücü polenlerini taşıyanların günüdür ! Bu (iş)lenme arzusunun temel beslenme kaynağı tarafından kısıtlandırılmış düş ve söylem gücü yetkinsizliğinin genel hayata yayılımsal olarak betimlenmesi çerçevesinde - sosyo- yapısal konstrüksiyon süreçlerinin kapsamlarında yaşayan varlıkların bilinci’nin izleksel hududları, kişinin kendi üzerine varoluşsal sorumluluklar yüklediği alt faaliyetler üzerinde gözetilir!

Siyaset, Politika, Sanat, Edebiyat, Spor, Magazin ve bilimum bu bir arada yaşama etkinliklerinin tesir ettiği alanlar da dahil olmak üzere- tüm herşey bu entipüften ahenk sarmallarının boyunduruğunda olma/olmama durumudur. Günümüzde kanısal olarak örgütlenen insanların halen süregelen yönetilme arzularının etkinliğini koruması meselesi, siyasal bir çözümlemenin, politik bir açılımın üstesinden gelebileceği bir maslahat değildir !

Ölçülü güzergahlar ve insani yaklaşımlar adı altında –eğitsel olarak, mental-ruhani ve cismani tarzlarla yaşantılara aktarılmaya ve uyarlanılmaya çalışılan ideolojik, etnik, normatif, bilişsel ve kültürel güdülerin toplumsal varlıklar üzerindeki entegrasyonu aracılığıyla gün yüzüne çıkan egemen oluşumlar- kendi aralarında süregelen baskın olma mücadeleleri, menfi dayanaklar ve karşılıklı zaaflar etrafında dönen amaç- çıkar didişmeleri , ülkü-tavır-tutum-tearuzları, yığınları ereklendirmek adına sergilenen orta oyunları / Hacivatlar… Karagözler… Takım elbiseli meddahlar… Elektronik ses stüdyolarında aranje edilmiş sermayelerine simsarlaşmış, insan zekasını deforme etme girişimlerinin şarkıcıları… Kavramsal olarak fethedilmiş dillerin ucundaki edebi seyirler… Aklın ofansif krampları, çalımları… Yığınların uyku tulumları stadyumlar, tiyatrolar, kültür ve sanat merkezleri…

Monofazik düşüncelere doğru -

Nokta