"kurulmuş yalan cümleleri dağıtmak"

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kültür ve Sanat kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan \"kurulmuş yalan cümleleri dağıtmak\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,527 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kültür ve Sanat
Konu Başlığı \"kurulmuş yalan cümleleri dağıtmak\"
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
"Güzel kurulmuş yalan cümleleri ansızın dağıtmak istiyorum"

"....Güzel kurulmuş yalan cümleleri ansızın dağıtmak istiyorum"

Bu gece sakın bana dokunmayın, bu gece benim gecem.

Bu gece sonsuzluğa uzanıp,yumruklarımı açacağım ve bir kaç satır arasında kalan, avuçlarımdaki çizgilerimi sayıp,okşayacağım.
Saatler beni bekliyor
...her gece beni beklediğini bile bile vuramadım kahrolası karanlığı
... tutunamadım,asılamadım,durduramadım yelkovanla akrebi
...ama bu gece inatla bu karanlığı yırtacağım ve tüm zamanlar benim olacak artık.

Hapsetmeyeceğim hiç bir anımı,gözyaşımı,
...bu gece kelimelerimi de tutmayacağım,hece hece akıp gitsinler,
nokta ve virgülü bile unutacağım,
Sakın bana dokunmayın,
saçlarım dahi enseme dökülmesin tenimde ürperti bile istemiyorum,
kâkullerimi de arkaya taradım çünkü derin ve sevimsiz alın çizgilerimle de konuşacağım
çok garip
...şöyle diyeceğim bu geceye
...şöyle sesleneceğim üç cümleye...
Hangi yoldan varacağımı bilemiyorum ama;
...Yolumu kaybetmek istiyorum
(?)

.....ve müebbet sessizlikle yaşamak istiyorum,daha başıboş,daha rahat
....çatık kaşlı,asık suratlı buz gibi soğuk...

----

Öncelikle,hayatımda işe yaramayan ,karışık ve şekilsiz bütün oyunları kaldırmak istiyorum.Bana açıklamasını bile yapamayan çamur,ıslak ve hazin oyunlar.Belki de emek israfı olacak ama,avucumda armağanım yok ki....

Aslında düşündüm de kalıcı bir armağanım var, alnımdaki derin çizgiler,...Çin atasözü der ki "Artık duygusuz insanlar görmek beni şaşırtmıyor,ancak utanmadıklarımı gördüğümde şaşırıyorum"

Aslında korkuyorum .
Ben yağmuru severim,güneşi severim,hele rüzgarı...Bir tek fırtına çıktığında /işte bundan korkarım/ önce açık penceremi aralarım,perdelerim uçuşmaya başlarsa pencereyi kapatmadan perdeyi çekerim, olmadı beklerim beklerim beklerim yavaşca pencereyi de kapatırım.Duvarları sarsmadan ,nazikçe,ev halkını korkutmadan,sokaktaki çocukları bile düşünerek...
Çünkü kızdığım zaman bağıran ben değilim hırsımdır,hırsıma yenilmemem lazım..

Bazen de diyorum ki, yolumu kaybetsem de,mutlak değerler vardır ya,bu değerleri bilmeden kendi fikirlerimle hareket etsem .Herkes gibi ama yine biliyorum ki,elbette bir gün bu değerlerle karşılacağım,dik kafalılığın gereği yok değil mi?

Neden bu kadar çok kanun var,fikirler yozlaşığı için.
Hegel der ki;"Tarihten aldığımız ders,tarihten ders alamadığımızdır,"Ben de bu sözü her zaman şöyle derim:"Hayattan aldığımız ders,hayattan ders alamadığımızdır."Aslında bu yaşamda herkes kendine ders veriyor ve kendini öğreniyor başkasını değil.Bir de ruhumuzun akışını gözlemek önemlidir.

O kadar garip ve mutluluk verici bir yanı vardır ki,insanın kendisini incelemesi...Ben şu yazdılarımla bu gece,dünya işlerinden çekilip,kendimi sorguya çekiyorum değil mi?,kurulmuş yalan cümleleri dağıtmak ve müebbet sessizlik istiyorum.,ama,aması var,ya kendimi özlersem,bu kadar yalnız bu kadar sessiz...Yok !

Ben,bu geceye yenilmeyeyim zararın neresinden dönersem kârdır.Müebbet sessizliği istemiyorum.Umut benim ruhumun ihtiyacıdır,Umut olmadan umut edilenler ele geçirilemez ki O zaman,.belki temiz ellerimle kirli ve duygusuz düşünceleri ayıklayabilirim,samimi olmayanları seçebilirim.

Sahte paralar gibi sahte insanların çevremde olduğunu hissediyorum.
Bir işi çok iyi yapmam için iki işi birden yapmamam lazım .Önce kendimi iyi biliyor muyum ? Kendimden emin isem karşımdakini tanımaya başlayacağım.Aslında benim hayat felsefem budur ama neden bu geceye ihtiyaç duydum?Bir şeyleri yanlış yapıyorum galiba.

Hayat, yaşam ya da yaşamak sevgi dir derim.Sevgi de beş duyudur,acılarıyla tatlarıyla,bunu da biliyorum,ama bu yolun kaldırımlarında aykırılık var gibi,yada ben mi çok irdeliyorum .Kendime öğütler vermem adına bana bu gece lazımdı,en iyi öğüdü de, en iyi ancak kendime verebilirdim.
Yaşlanmadan herşeyi öğrenmek isterdim acaba isteklerimi mi azaltayım,çok mu şey istiyorum...

İşte bu gece,yaşamımı sorguluyorum,sorgulanmamış bir yaşam,yaşamaya değmez ki..
Belki de şöyle düşünerek mutlu olabilirim"Çiçeğin dikeni var diye üzüleceğime,dikenin çiçeği var diye sevineyim.(Goethe)
Ya da bir tramvayda,otobüste ya da trende tam yer bulmuşken son durağa varmışım.,ama bu arada hala ayaktaysam bile yükse sesle yaşamak istiyorum,herşeye rağmen hayat keyif veriyor bana...

Saygılarımla.
Nihal Mirdoğan

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
--Cover--

sakın dokunma bana
uçsuz bucaksızlığa gidip bu gece ağlayacağım
saatler (ve zamanlar) bekliyor bizi/yetmiyor bana insan olmam için

...her gece beni beklediği yerde, vurup düşürüp indiremediğim (ve yere seremediğim) kahrolası karanlık
...ama bu gece inançla -ve umutla deneyeceğim

anılarımı ve gözyaşlarımı karanlığa hapsedemem
unutmayacağım bu gece
Sakın dokunmayın bana,

kabullerimi ve yalnızlığı arkaya taradım çünkü derin ve sevimsiz hissediyorum/
derin ve sevimsiz umutsuzlukla boğuşacağım
umutsuzluğu arkaya taradım çünkü yalnızlıkla konuşacağım
çok garip
...şöyle diyeceğim bu geceye

Hangi yoldan varacağımı bilemiyorum ama;
...Yolumu kaybetmek istiyorum
(?)

daha derin/mutlu olma bir durumda olmak, yaşamak ve varolmak istiyordum
bu kahrolası kahırlar biter mi?

----
yüzleşmenin bir yolu var mı?

Aslında korkuyorum .

söylemediğim zaman söylemediklerim- söylemediklerimdir

ben berbat bir egoyum ve baştan aşağı kendim duyuyorum
bu kendimlik laneti berbat bi şey olsa gerek

dikkafalılığın gereği var
,

Bir de ruhumuzun akışını gözlemek önemlidir.
Ezberleri unutmak önemlidir ve zordur evet

O kadar garip ve mutluluk verici bir yanı vardır ki,insanın kendisini incelemesi..
.Ben şu yazdıklarımla bu gece,dünya işlerinden çekilip,kendimi sorguya çekiyorum değil mi?,

belki evet belki hayır ama kendini kandırma

--
kurulmuş yalan cümleleri dağıtmak
müebbet ..... istiyorsun...

tutuklama? nın özgürlüğü mü?
serbest bırak

kendimi özlersem,bu kadar yalnız bu kadar sessiz...Yok !

Ben,bu geceye yenilmeyeyim zararın neresinden dönersem kârdır.
Umut benim ruhumun ihtiyacıdır
,Umut olmadan umut edilenler ele geçirilemez ki O zaman,

.belki temiz ellerimle kirli ve duygusuz düşünceleri ayıklayabilirim,samimi olmayanları seçebilirim.

Sahte paralar gibi sahte insanların çevremde olduğunu hissediyorum.
.Önce kendimi iyi biliyor muyum ?
Kendimden eminsem?

Hayat, yaşam ya da yaşamak ..şudur budur demem. neden bunları kendime öğrettim ve ezberlettim -bellettim- canım acıyor/canımı acıtıyor

ben mi çok irdeliyorum
.Kendime öğütler vermem adına bana bu gece lazımdı
,en iyi öğüdü de, en iyi ancak kendime verebilirdim.

Yaşlanmadan herşeyi öğrenmek isterdim acaba isteklerimi mi azaltayım,çok mu şey istiyorum...

İşte bu gece,ora da anlatmadığım bir şeyle/şeylerle ve kahrolası aşksızlıkla/kimsizlikle/babasızlık ve annesizlikle kimliksizlik ve yalnızlıkla kimsesizliklerle (elde edemediklerim ya da tuhaf durumlarla) boğuluyorum ya da boğuşuyorum ama sanane mesele bu değil ki
sen neden işime karışıyorsun benim

Belki de şöyle düşünerek mutlu olabilirim"Çiçeğin dikeni var diye üzüleceğime,dikenin çiçeği var diye sevineyim.(Goethe)
bu cümleleri hep ezberlediğimi söyleyerek beni mutlu edemezsin
onları bırakmam gerektiğini söyleyerek
kendi ruhumun şarkısı mı? komiksin laf anlatma bana!
ve kendim öğrenmem gerektiği
ve yoluma bakmamı

Ya da bir tramvayda,otobüste ya da trende tam yer bulmuşken son durağa varmışım.,ama bu arada hala ayaktaysam bile yükse sesle yaşamak istiyorum,herşeye rağmen hayat keyif veriyor bana...

varsaymıyorum sayın sanal çabalıyorum ben
iyi-git başımdan

Saygılarımla.
Kimsiz Kim Ki Duk

zurna-

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İşte bu gece,yaşamımı sorguluyorum,sorgulanmamış bir yaşam,yaşamaya değmez ki..

"Sorgulanmamış bir hayat, yaşanmaya değmez" Sokrat

Sorgulamadan yaşayabilen insanları ben de hiç anlamıyorum. Gezmek, eğlenmek ve iyi yaşamak dışında bir amaçları yok ve bu şekilde nasıl mutlu olabiliyorlar, akıl erdirmek mümkün değil.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
sorgulamak/zorgulamak ve zorgu

suç niteliğinde görülen bir konuyla ilgili olarak, durumun aydınlanması ereğiyle, yargıcın sanığa sorular sorması ve sanığın bunları yanıtlaması işi.

soru düzgün-dürüst, içten bir merakın,, incitmeyen ve hırpalamayan pençesi olsa keşke
zorla konuşturma çağında
ve ifade verme birliklerinde
ifade verdik
ifademiz asılsızdır-usulsüzdür
içten değildik..kargacıktık..burgacıktık..
yalnızdık ve usulsüzdük.zorla konuşturulduk-anlamadık,, hiçbir şeyi anlatmadıkta,,
dinlemedikte bazen
zorla alındı ifadelerimiz. baskıyla alındı. kargaşayla alındı
yeniden diyecekelerimiz var çağında ,,özgürüz

--
doğaç doğan meraklarda özgün sorgular yaşar

--
zorgondan/sorgandan/sorganadan kaçış
tutara I chapter X,
varoluş kaybı

,
soraradan kaçış-tüyüş;

zor günler zorguyla geçer