Kurban bayramınız mübarek olsun!

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
@Phi
Mümkünse konuyu daha fazla konuşmak istemiyorum ben kendimce doğru olanı yaptim sende kendince dogru olanı yaptin üzerinde daha fazla konuşmaya gerek yok o yüzden şunu iyi bilmeni istiyorum ki ben bu siteyi sevdiğim için buradayim bundan sonrada burada olacağım ben ayrılık vakti geldiğinde zaten giderim

[COLOR=rgb(41...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Phi

Tanınmış üye
Yönetici
Y.Admin
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
@elbisss
Sen de bu sitenin bir parcasisin ve degerisin. Emegin var sana burada kimse kalk git demiyor alinganlik gostermene gerek yok.
Sadece sabit fikirlerden dusuncelerden arinarak yonetmek gerekir. Ben de bazi seylerin fanatizme varacak savunuculugunu yapiyorum ama bu yonetim seklimi etkilememi..

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
@Phi
Ben alınganlık yapmam ki bende duyguya yer olmaz kararlarimi bir mecraya baglamam yazarken bile süzgeçten ve değerlendirmeden geçirir ondan sonra yayınlarım
Filtreleme hayatımda esas olan değerdir eğer bir yazı sadece yazilmak için yaxiliyorsa ondan bir anlam yada ifade çıkarmak güç olur

Eğer alinganlik yapmış olsaydim...

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
@Phi
Son söz olarak şunu söylemek istiyorum

Hayatımda çok sevdiğim güzel bir söz var oda

Görmek için görebilmek gerek diye.

Bazen hayatimizda ve yaşantımızda o kadar cok şeyler görür ve yaşarız ki çoğu zaman gördüğümüz şeylerin gerçek olduguna inanırız oysaki göremediğimiz ve içerisinde...

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
3 önemli forum kuralını hatırlatmak istiyorum bu konuda daha dikkatli ve özverili olmak umuduyla diyelim 🙏

__Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak...

elbisss

Kategori Yöneticisi
Yönetici
Kategori Yöneticisi
Haddini bil ne demek istiyorsun sen bu konuşma üslubunu neye güvenerek yapıyorsun

Hecate

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Forumun kaliteli insanlardan oluştuğunu düşünüyordum. Ancak 13-16 yaş aralığının yapabileceği saygısız yorumlar görmek üzücü.

Phi

Tanınmış üye
Yönetici
Y.Admin
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
@ls2 sakin kalmani oneririm zor duruma dusmeyelim olur mu?

• Beğen
Tepkiler: ls2

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
@ls2 sakin kalmani oneririm zor duruma dusmeyelim olur mu?
Aslında öfkemin ve nefretimin kaynagı sadece bu nick değil. siyasal islamcılar,tarikatcılar veya arka fona halkın kutsalını alıp konuşan ahlaksız ve yalancı insanlık düşmanları.. tartışıp konusunca anlıyorum ki bu...

Phi

Tanınmış üye
Yönetici
Y.Admin
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
Herkesin inanc duygu ve dusuncelerine saygi duymak gerekir, zaten bunun yasanabildigi parmakla gosterilebilecek yerler kalmisken felsefe.net'i de o parmaklar arasina katalim birlikte.

ls2

Tanınmış üye
Onursal Üye
Herkesin inanc duygu ve dusuncelerine saygi duymak gerekir, zaten bunun yasanabildigi parmakla gosterilebilecek yerler kalmisken felsefe.net'i de o parmaklar arasina katalim birlikte.
kesinlikle... ama bu nick felsefe forumunda cuma kutluyor,akp propagandası yapıyor gelde trol olduğundan...

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
Kimsenin inanç duygu ve düşüncelerine saygı duymak gerekmez. Saygı duyulmayan kişilere ve 'şey'lere müsammaha...

Phi

Tanınmış üye
Yönetici
Y.Admin
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
@ÜstünKişi

Tabii ki kendisine saygisi olmayan birinin cevresine duymasini bekleyemeyiz hem fikirim. Saygi kavrami bir kulturdur, temeli bu olmayan kulturde yetismek insanin elinde olan birsey degildir.

Saygi musamaha gostermek beklemek istemek degildir yada bir karsilik beklenerek yapilmayacak insani davranislarin basinda...

ÜstünKişi

FSEditör
Yönetici
@Phi
Her kültürde olduğu gibi saygı kültürü de pragmatik amaçlara dayanır. Bu amaçlardan en belirgin olanı güvenli, istikrarlı bir toplum/ortamdır. Örnek olarak a kişisinin kendi fikirlerini de düzgünce ifade edebilmesi için güvenli bir ortama ihtiyaç duyması ve bu güvenli ortamın da ancak b, c, d, e kişilerinin de görüşlerini...

Phi

Tanınmış üye
Yönetici
Y.Admin
Onursal Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
@ÜstünKişi

Varlik ve dusunce ozgurlugu farkli bir durumdur. Senin bastaki savin aslinda Turkiye'nin suan yasadigi toplumsal felaketin gostergesi. Gucu elinde tutan fikirlerini acikca paylasabilirken gucsuzler soz soylemeye cekinir. Bunun saygi ile sevgi ile alakasi yoktur zaten.

Ama benim savundugum sey ise kendi dusunce ve...