Neler yeni

Kuran'da evrenin genişlemesi mucize yalanı.

kahin

Yeni üye
Katılım
1 Ağu 2018
Mesajlar
1,196
Puanları
0
Yaş
52
(51/ZÂRİYÂT-47: Gogu, gucumuzle Biz kurduk; suphesiz biz onu genisleticiyiz.) / Celal Yıldırım (51/ZÂRİYÂT-47: Göğü de kudretimizle yapıp kurduk. Şüphesiz ki biz, hep genişleticileriz.)


görüldüğü gibi bilimsel bulgu ortada yokken,ayetin çevirilerinin hiç biri,evrenin genişlemesinden söz etmiyor,yani kurana bakarak herhangi bilimsel bir bulguya ulaşamıyorsunuz.
ancak ve ancak bilim bulmuşsa,bir ayeti obulguya işaret edicek yorumlayabiliyorsunuz hepsi bu.
yani tüm kuran mealleri bilimi kullanarak çevrilmiştir.12.yyda tahrif olan gerçek kuran ayetleri farklıdır.


1920 lerde evrenin genişlediği tespit edilmiştir.
zariyart süresinin 47.ayetide 1960 larda yazılmıuştır.işte 2. ispat.


elmalılı hamdi yazar:biz göğü kudretimizle bina ettiik..hiç şüphesizki biz çok genişlik vekudret sahibiyiz. genişleme yok sadece allahın genişlediğine vurgu yapmış

ömer nasuhi bilmen.ve göğü bir kuvvetle bina ettik.ve şüphe yokki biz kadirleriz..diye çevirmiş..genişlemeden söz etmiyor.

abdülbaki gölpınarlı big beng teorisi konusunda bilgisi yoktu)ve biz gökleri kurduk,kudretle onlardan daha üstününü,dah abüyüğünü kurmaya gücümüzde yeter.çevirmiş..

kuran meallerinin tamamı 1950 lerden sonra yazılmıştır.1400 yıl önce değil.

1400 yıl önceki orjinal kuran aramice!! olduğu için türkçe meali yoktur.
kuranı arapçaya osmanlı döneminde çevirmişlerdir.


şimdiki meallerin (tamamı)gerçek kuranla uzaktan yakından zerre kadar bagı yoktur.
 
Son düzenleme:

ls2

Aktif üye
Katılım
1 Kas 2012
Mesajlar
2,768
Puanları
38


Bu ayette evrenin genişlediği bilgisinin olduğunu iddia etmek apaçık kurana hakarettir. kuranı nefslerine göre yorumlayanlardan daha kötü bir günahtır bana göre.

ve kuran dünyanın döndüğünden bile habersizdir. (dünyanın döndüğü ne zaman bulunmuş googleden bakınız. aristo ve hristiyan teoloji (ispatlanana kadar) ne diyor bakınız. kuranda tabiki onlar gibi dünyanın sabit olduğunu (yer-gök kozmolojisi) düşünüyordu)

tarikatları sevmem ama daha az kıvırdıkları için bu davranışlarına saygı duyuyorum. (youtubeden dinlerdim bazı konulardaki görüşlerini) buyrun gerçeği söylüyor. (video uzun 35 ci dakkadan sonra dinleyin yeter)

https://www.youtube.com/watch?v=KxpiuynZqOY
 
Son düzenleme: