KUGES X ve XS Projesi...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan KUGES X ve XS Projesi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 362 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı KUGES X ve XS Projesi...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
AKILLI EVLER PROJE DİZİSİ SERİ 2

robot-cagi-dijitallesme.jpg

Çağ değişiyor Teknoloji değişiyor aslında Dünyanın kendisi değişiyor işte değişen bu dünyada bildiğimiz bir çok şeyi kenarda tarihin tozlu sayfalarında bırakıyoruz

Geride bir çok şeyleri bırakırken aslında yeni ve yepyeni envanterler ile karşı karşıya kalıyoruz...

Şöyle geriye doğru gidip baktığımızda ve hatırlamak gerekirse eskiden tuşlu cep telefonları vardı şimdilerde ise cep telefonlarımız akıllı ve dokunmatik oldu diyebiliriz..

İşte bizde bundan esinlenerek geleceğin değişen çağında neden yeni bir ürün ortaya koymayalım dedik ve bende aynen böyle bir ürün sunmak istedim...

Eski TV kumandalarından basitleşmiş kullanım arayüzünden sizde sıkılmadınız mı???

EVET dediğinizi duyar gibiyim işte bu proje yenilikçi ve farkındalık esası ile sizlere yepyeni bir kullanım keyfinin sunmasının yanı sıra sizlere daha çağdaş ve özgün fikir ve çeşitlendirmeler sunmaktadır diyebilirim...

Lafı fazla uzatmadan içeriğe girmek istiyorum...

KUGES X VE XS olmak üzere iki farklı konsepte ürünü sunmak istiyorum Ürün piyasaya sunulurken KUGES X olarak TV ile beraber sunulacak KUGES XS ise atıyorum 10 dolar
fark ile müşterilere sunularak daha farklı konsept içinde yepyeni bir deneyim ve keyfin hazını alacaksınız umudu içindeyim..

KUGES X

KUGES X.jpg

Bu ürün yukarıdaki GÖRSEL de görüldüğü üzere tamamiyle dokunmatik bir TV kumandası özelliğini taşımakta ürün 2 şekilde etkileşime geçiyor isteyen evde internet varsa WİFİ ile eger
evde internet yok ise isteyen Bluetooth ile tv etkileşimine geçip aynı cep telefonlarında ki gibi

TV kumandanızı dokunmatik ekran vasıtası ile kullanarak dokunmatik TV kumandasının keyfini sizlere yaşatıyor olacak TV kumandasının içinde ufak bir batarya olacak TV kumandanızın Bataryası bitmeye yakın oldugunda uyarıcı ışık kırmızı yanarak TV kumandanızı
şarja takmanızı isteyecek bunun dışında başka hiçbir zorluk size ugramayacak Birde Kumanda üzerinde tuşa basıldığında açılan bir ön kamera var bu kamera ile görüntünüzü çekip TV nizde ki ayrı bir yer
oluşturulmuş olan yerde resminizi tv de görebilecek ve dilerseniz TV nize FLASH bellek takarak bu anları daha da ölümsüzleştirmiş olursunuz TV de de resim için 1 gb lık kayıtlama içerigide beraberinde olacak
yani usb yi 1 gb verileri aştıgında kullanabileceksiniz diyebilirim..

Görsel de TV Kumandasının şarj yerini göstermedim belki ama yerini söylemek gerekirse Kumandanın alt kısmı diyebilirim.

Keyifli Nice Güzel Kullanımlara diyelim...

KUGES XS

KUGES XS.jpg

Neden 10 dolar daha fark verip bu XS Modelini seçeyim...

Çok güzel bir soru KUGES XS alanında bir devrim tasarımında ise bir harikalar dünyası diyebilirim size 10 dolardan daha fazlasını sunan çok güzel pratik ve bir o kadar eğlenceli
bir tv kumandası keyfini sunacağını garanti edebilirim..

Görselde ki resmi incelediğimizde

KUGES XS Dokunmatik ve WİFİ yada BLUETOOTH etkileşimli bir kumanda fakat içerisinde ki içerik ve özellikler bakımından sınıfının birincisi ve ilki olma özelliğini
taşıyor diyebilirim

KUGES XS de dikkat ettiyseniz dokunmatik ekranın hemen altında bir video paneli diye adlandırdığımız ayrı bir görüntü ekranı birimi var bu birim TV kumandasından etkileşim yapıp TV üzerinden
seçeceğiniz ilk 10 favori kanalınızı TV kumandanızdan TV nizi açmadan sadece TV nizin pişini prize takarak bu 10 kanalı TV kumandanızın şarjı vasıtasıyla hem izleyeceksiniz hemde TV kumandasının
üzerinde ki hoparlör vasıtasıyla ile sesini de duyacaksınız evet yanlış duymadınız il 10 favori kanalınızı TV niz açık olmadan sadece tv nizin fişini takarak TV ile kumanda arasında etkileşim sağlayarak
TV nizde ki ilk 10 kanalı TV kumandasından izleyeceksiniz böylelikle TV de neler var bakıp daha pratik bir şekilde göreceksiniz

Sadeece bununla mı sınırlı??
Hayır elbette değil 10 dolar fark ile tv kumandanızın sag alt köşesinde bulunan usb girşi ile tv kumandanızı hem şarj hemde USB bağlantısı ile usb nizdeki videoları TV Kumandanızdan izleyebileceğiniz gibi akabinde
USB nizdeki Müziklerinizi de TV Kumandanızdan dinleyebileceksiniz diyebilirim.

TV kumandanızda Depolama alanı yok fakat USB baglantısı ile aslında bir çok fonksiyonel işleride yapabildiğinizi görebiliyorsunuzdur diye düşünüyorum..

KUGES X de TV KUMANDASI şarj yeri ayrı iken KUGES XS de TV KUMANDASI şarj yeri tamamiyle usb baglantısı ile priz e takılarak yapılabiliyor diye dip not eklemek isterim.

KUGES X deki TV KUMANDASI kamerasının işleme mantığı KUGES XS de de aynıdır diye dip no eklemek isterim..

Aslında GÖRSEL de içerik bir çok manada kendisini anlatıyor diyebilirim İşin mantığını ana değerini anlayabildiysek sorun yok diyebilirim..

Gelecek yeniden şekillendiğinde TV ve yapısı değişirken aslında beraberinde ROBOTIC ÇAĞ da da TV KUMANDASIN da büyük ve çoklu değişimlere ön ayak sağlıyor diyebilirim...

...NOT..
KUGES XS ile TV Kumandanıza bagladıgınız USB nizi TV Kumandanızdan VİDEO ve Müzik izleme imkanınız varken sadece TV KUMANDANIZ dan MÜZİK ve VİDEO izlemeyeceksiniz ayrıca TV nizde ayrılmış bir yer ile dilerseniz TV KUMANDANIZI TV ile etkileşime
geçirerek TV nizdende TV KUMANDASI görüntülerini izleyebilir yada dinleyebilirsiniz diye eklemek isterim..

Nice Güzel Yeni nesil Yenilikçi TEKNOLOJİLERE diyelim..

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yenilikçi Çağdaş ve bir o kadar da Özgün tasarımlar sunmak ve var olan eski teknolojileri değiştirmek güne değilde zamanın yapısına göre teknolojileri çeşitlendirmek ve gelecek için ufak ama bir o kadar anlamlı adımlar atabilmek hepimizin hayali olsun isteyen biriyim...

Akıllı evler dizisi projelerinin ikinci ayağı olan KUGES X ve XS projesi aslında gelecek adına bize ufak ama bir o kadar anlamlı adımlar sağlayacağı kanaatindeyim ben bu projeyi sunarken aslında bu projenin daha iyisini yaptığımı kurguladığımı söylemeden geçmek istemiyorum...

Gelecek için ilk etapta dokunmatik tv kumandasını kullanalım istiyorum fakat daha ileri ki zaman ve süreçte TV kumandası özelliğini tamamen ortadan kaldırmak istiyorum bununla birlikte TV lerin LED ve QLED özelliklerini de tamamen ortadan kaldırmak istiyorum bununla ilgili özgün tasarımlar tasarladığım gibi aklımda çok çılgın çok anlamlı projelerde mevcut diyebilirim..

Dünyada ki teknolojileri değiştirmek istiyorum ve zamanın gerekliliği olan ROBOTIC ÇAĞ a uygun yeni nesil teknolojiler oluşturmak istiyorum ve bunun için büyük çaplı bilgi havuzu oluşturmaya özen gösteriyorum bilgi havuzu çeşitlenmeli ve daha yenilikçi olması gerektiğine inanıyorum...

Zihnime hafızama kayıtladığım o kadar çok proje var ki zamanı geldikçe yavaş yavaş bu projeleri sizlere sunumlamaya özen göstermeyi umut ediyorum Bende tek sorun zaman oluyor o yüzden bazen zihnimdeki projeleri geç sunumlayabiliyorum...

Bazen öyle projeler sunacağım ki biz bunu neden düşünemedik diyeceksiniz aslında basit ama atladığımız detaylar diyeceksiniz ben bu konuda varım bu konuda size fikir zenginliği oluşturmak için çabamı olduğunca göstermeye gayret edeceğim benim sunduklarımı gönül rahatlıgı ile çeşitlendirip oluşturabilirsiniz benim hak kaygım gibi bir sıkıntım yok istediğim an istediğim yeni nesil teknolojiler kurgulayabiliyor ve tasarlayabiliyorum değişik bir yeteneğim var bende bunu paylaşıyorum nimet paylaşıldıkça daha değerli olurmuş..

Geçmişte Manyetik etki yaratan bir askeri teknoloji paylaşmıştım bunu İSRAİL askeri envanterine eklemişler benden mi esinlendiler bilemem ama var olan bir ürünü gördüm ve mutlu oldum....Gelecekte askeri alanda Paletsiz tank projemi de sunmak istiyorum Bazen diyeceksiniz ki aslında biz bunu biliyorduk ama düşünemedik diye dediğim üzere ben bunun için varım size bilgi havuzu elimden geldiğince karınca kadarıyla elimdeki imkanlar ile sunumlamaya devam edeceğim...

Gelecek için eski olan irili büyüklü bir çok teknoloji değiştirmek istiyorum çünkü ben yenilikçi bir insanım ve yeniliği ve her daim yeniliği çok seviyorum bu hep bende böyle oldu ve böyle olmayada devam edecek inşallah..

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Tasarladığım her ürünün ilk öncesinde sorunun ana kaynağını buluyorum sonrasında zihnimde parça parça birleştiriyorum fakat bununla sınırlı kalmıyorum ürettiğim yada tasarladığım ürünün eşssiz ve alanında ise farklı olmasını ve ilk kez olan olmasını isteyen biriyim...

Bunun için zihnimde büyük bir derleme havuzundan geçiriyorum bunu yapıyorum çünkü elimde sentezleyebileceğim çok değerli veriler olsun istiyorum devamında projelerin taslak halini oluşturduğumda diyorum ki ben bunu modellemeliyim ve bunu yapıyorum modelliyorum bunu yaptıktan sonra tüm ürün yani proje oluşturduğumda projeyi zihnimde kullanıyorum devamında kendimle çelişiyorum kendimle daha iyi ğrün ortaya koymak için neredeyse kavga ediyorum neticede bir ürün ortaya koyduğumda ve bu ürünü sunumladığımda diyorum ki ben bu ürünün daha iyisini yapabilirim diyorum ve ortaya koydugum projeden sonra aynı projenın daha ıyısı ıcın yenıdeen dusunmeye başlıyorum ve surec hep böyle devam ediyorum....

Bunu bahsetmek ıstedım cunku gunumun neredeyse 3 te 2 lık bolumunu çok dusunerek tasarlayarak gecırıyorum hayatımı bu surectede bu zamana kadar asla aksatmadım

Bu surec içerisinde bu tv kumandasını sıze sunarken aslında ben TV kumandalarını komple kaldırmak ıstıyorum aklımda tasarladığım çok daha ıyı bır proje var bunun tasarımlarını zıhnımde yaptım fakat bu zaman ıcınde sunmayacağım bu sure zarfına kadar bılgı havuzunu dahada genışletmek ve yenı nesıl teknolojileri daha da çeşitlendirmek istiyorum...

Söylediğim üzere hayatımda hiç kaygılarım olmadı istediğim an farklı bir proje yada sıstem oluşturabiliyorum o yüzden şunu söylemek isterim ki ben dunyada eskiyen teknolojileri değiştirmek istiyorum ROBOTIC ÇAĞ a uygun yenı nesıl teknolojiler yeni dünya düzeninde istiyorum ben bu konuda öncü olmak istiyorum çünkü içimdeki enerjiyi bastıramıyorum ben birşeyler üretmezsem beynim çok agırlık veriyor bırşeyler üretip sunduğumda beynimi rahatlatıyorum bunun esas temel sebebı sureklı dusunuyor olmam ve bunu dusunduğunuzde benı kendınızın yerıne koydugunuzda benım nedemek ıstedıgımı daha ıyı anlayacaksınız dıye umut edıyorum..

Önümde sunumlamamı bekleyen 3 proje daha var bunları zihnimde hazırladım sadece nasıl daha fazla ve guzel çeşitlendirebilirim diye düşünmekteyim zamanım oluncada part part paylaşmayı umut ediyorum inşallah...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Mesela Çılgın projelerımın arasında raptor Projesının 2 cı ayağı var bununla bırlıkte yapay zeka etkileşimli Droid projem var bununla birlikte Hologram ın zenginleştirilmesi ve çeşitlendirilmesi projesi var bununla birlikte 4,5D CINEMERC Projesi var bu proje tamamiyle sinema sektöründe yeni bir izleme keyfini sunacağını dusunmekteyim bununla birlikte Paletsiz TANK projem var bununla birlikte FX 3 savaş uçağı modellemesi var bununla birlikte manyetik silah 2 modellemesi var bununla birlikte JANCER 2 HELIKOPTER projesı var ...vsss bu projeler üzerinde çok daha yogunlaşıyorum...

Ufak projelerde ise bu aralar yogunlaştığım akıllı evler dızısı proje safhaları var aklınıza gelecek akıllı evler ıle ıglılı el atabıleceğım bir çok projeye ulaşmak istiyorum kendımı bu konuda oldugunca zorlamak ıstıyorum

Bununla birlikte yogunlaştıgım bir diger alan olan SANAYİDE DEĞİŞİM TEKNOLOJIDE GELIŞIM sloganı ile bizzat kendımın derleyıp oluşturmaya özen gösterdiği endustrı 6.0 projem var bununla birlikte Ekonomi alanında sistem oluşturmak istiyorum bununla birlikte Yeni nesil para alışverışınde DIGITAL PARA proje konsept sunumum var bununla bırlıkte sıstemsel temalı anlatım sunumlarım var bununla birlıkte farklılaştırıp zengınleştırebıldıgım kadar karıyer ve basamak yukselısı ıle ılgılı sunumlarım var

Bununla bırlıkte socut arama oyuncu derleme havuzumu paylaşmayı umut edıyorum amacım 1 yılda 100 oyuncu sunmak kendımınde 250 oyuncu derlemesını yapmak

Farklı söyleşiler ve farklı konu temalı anlatım sunumları yapmak istiyorum...aaslında çok şey paylaşmak istiyorum o yüzden bu sitenin daha diri kalmasını istiyorum çünkü sadece burada olmak istiyorum çünkü bu siteyi seviyorum..

Bunları anlatmamın esas temel sebebı kafamın yanı zıhın yapımın ne kadar yogun oldugunu göstermek istedim kendim bu konuda hiç sıkılmıyorum çünkü ben üretmeyi ve çalışmayı çok seviyorum bende ki tek sorun zaman sorunu başka bir sorun yok çok şükür..

Öyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Proje güzel mi oldu yoksa güzel olmadı mı bilemem fakat bildiğim bir şey var alanında ve sınıfında fark oluşturacağı akabinde ise yenilikçi fikir ve düşüncelere yeni bir kapı aralayacağını devamında ise bilgi havuzunu çeşitlendireceği kanaatindeyim..

Böylece.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Öyle bir proje olsun ki içinde bir çok rahatlığı sunsun aslında gelecek yazılarımda kumanda yı komple kaldırmak istiyorum alternatif ve farklı bir konsept sunmak istiyorum buna dair çizimlerim konseptim hazır fakat o zamana kadar bu konseptin yaygınlaşmasını daha çok istiyorum çünkü aşama aşama emekleyerek bazı değerlere kavuşmanın emekle beraber daha değerli olabileceğini düşünmekteyim...

Bu konuya son yazımı böyle yazmak istedim..

Böylesi.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç