Korona Virüsü Yalanları 2. Bölüm.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ignostik üye tarafından oluşturulan Korona Virüsü Yalanları 2. Bölüm. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,526 kez görüntülenmiş, 195 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Korona Virüsü Yalanları 2. Bölüm.
Konbuyu başlatan ignostik üye
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 3937
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Şimdi bu gönderi sevgili ignostik üye'nin.

Corona hakkında açılmış ikincisi gönderisi.

Lefty'nin biyolojik silah olabilir mi diye bir gönderisi var.

Bu gönderiler forumda ve ben bu gönderi 3 sayfaya ulaşana kadar hiç bir şey yazmadım ve izledim

Bunun tek sebebi var. Daha önce sosyal medya ve başka forumlarda hem kaşrılaştığım hem diğerlerine yapılırken gördüğüm çirkin/kaba toplumsal linç ama bunu yapanların arkasında ulu bilim var inanın.

Ben hala susuyor ve dur bulaşma içtenlik bir etikette ordan yeme diye bu gönderiye tek bir satır yazmamış olabilirdim.

Çifte komplocu damgası yememek için çünkü üye profilin zedeleniyor.

ve yazdığıma pişman edildim daha önce bazı düşünceleri açıkladığım için yapıldığı gibi ama üzülmeyin/paylaşmayın empati de istemiyorum çünkü arkanızda bilim var. Empati sağlamanız ve rasyonel, medeni empatik insanca iletişim kurmanızda da gerekmez çünkü arkanızda bilim var
Siz haklısınız ve arkanızı bilime dayadınız ve bunu yaptığınız için de cahil diye atıp tutabilirsiniz rahat olun

Benim facebookta yazdığım yaklaşık 1.000 kadar üyeli bir sağlık grubu (uzman hekimlerrce açılmış) facebook tarafından kapatıldı uzun yazışmalarla geri alındı

Başka bir 5.000 lik psikiyatri grubunda artık salgın içeriği paylaşamaz olduk grup uyarılar almaya başladı.

Benim bir facebook hesabım gitti. Ben toplayıp komplo içerik paylaşmadığım halde... Alternatif doktorlar, alternatif araştırmala makaleler vs

Ertesinde hesap açtım facebook bana saçma zırva komplo gruplar içerikler öneriyor reklam diye alınmış.
4. evre kanseri iyi edeceğini söyleyen bitki uzmanları reklam diye alınmış

Yani iktidarın işine geliyorsa sorun yok

İzlediğim kimi facebook gruplarında covid salgın gönderileri gördüm hiç birine yazmadım. Yazmadım demiyorum bakın yazamadım diyorum yazarsam saldırılıcağını ne olacağını biliyorum çünkü yapıyı görüyorsun.

Kurumsal olarak bilime dayalı sansür zorbalık ve aşağılama dahil bilimdir. Onları bilim korur .Arkalarında da bilim vardır.

Gidip istediğim yere hurafeler , komplolar yazayım eğer iktidarların gücüne gitmiyorsa herkes alay edip görmezden gelir dalga gerçer ve bana üzülür (kızmaz!)

İktidara çomak sokmuyorsa her türlü öğreti meşrudur. Ne kadar ağır komplo olduğu önemli değil.

Mesela düz dünyadan bahsediyorum diye bu bilim karşıtı diye kimse yazdığıma sinirlenmez., bozulmaz...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yani her ulke yonetilis bicimine gore asi degerlendirmesi yapiyor. bunun soylenis biciminden ziyade senin bakis acin onemli, s

Basit bir bilgi.

Tüm dünya çapında keto, low carb, lhcf, ve etçil diyet savunucuları. Özellikle akademik kariyeri olanlar .Twitter hesaplarına bakın.

Binlerce hesaba erişebilirsiniz. Tüm salgın dönemi içeriklerini gözden geçirin.

Bakın aşı salgın, maske diye bir gündemleri var mı? (Sınırlı -istisna- eminim vardır geneli söylüyorum. kolayca genellenebilir çünkü birbirini izlerler ağ gibilerdir)

Bakın sosyal medya hesaplarında test yaptırdıkları, covide yaklandıkları ya da yakalanmaktan korktukları ve ya da önlem aldıkları (hatta dünyada covid diye bir şey olduğu, çocukların ımaskelediği) gibi bir bilgi bulacak mısınız?

Sıfır komplo içeriği ve bağı olan ortalama demokrat bir orta sınıf profilininden sözediyoruz. Bin (1.000) tane twitter hesabı örnekleyin ve çalışın, derinlemesine inceleyin.

Bakın aşı alan da var mı? Savunan da var mı? Bakın covide ve gündemine taraflar mı?

Çoğu covidden bahsetmeyecek bile. twitter akışları muhtemelen 2019 a kadarkiyle aynıdır.

Bakın meslek grubu önemli değil kendini yeme tarzından tanımlayan bir profilden sözediyorum

60 binlik etçil facebook grubu var. Her tür sosyal tabandan insan var. %3'ü aşı almış olamaz. Gidin yazın inceleyin.

Oysa toplumunda %80-90 aşı aldı. Modern toplumlarda %10-12 kadar aşı almayan kaldı ve yaklaşık %8-10'u muhafazakarlar. Kalan %1-3 içinde hiç bir komplo düşüncesi bağlantısı olmayan,sol, demokrat özgürlükçü insanlar da var. twitter da kendini salgın önceisnden itibaren sol, anarşist, marksist vb de tanımlayan her türlü meslek grubu ve toplum kesiminden aşı almamış salgın/kililtenme sorgucusu ve aşı almamış profil bulabilirdim.

Sıkışmış bir %1-3'ten sözediyoruz ve muhafazkarlara yakınlaşan. Bence toplum ya da iktidarın istediği bu. Cadı avı. Onları istiyorlar ve kaldı ki muhafazkarlık işlerine geliyor olmalı çünkü açıktan komplo ve yanlış bilgi yayıp diğer tarafa koz veriyor. Kolayca susturılabilirler organize olamaz eylem yapamazlar, çabuk sinerler. Onlara cahil diyebilirsin. Eğitimsiz diyebilirsin. Belki de kimi dini değerler nedeniyle aşı almamıştır.

Benim mesela forumda yazma sebebim de bu. Yoksa susar yalnız hissederdim.

Benim gelcekteki refleks ve tavrımı bu %1-3 dediğim belirleyecek. Bağ kurduğum/duyduğum grup bu.
Yani salgın sürer aşı hukuki toplumdal dayatmaya dönerse kitlsel olarak onların tavrını izleyeceğim. Yani toplulumunun %90'ına ait bağ/benzer hissetmiyorum. Bu dediklerimi birincil grubum gibi benzerim gibi hissediyorum. Kendi takip ağım var.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
salalim herkesi, sizofrenleri, aidslileri, kizamik cikaranlari takilsinlar ozgurce istediklerini yapsinlar dogal bagisiklik olussun olen olsun kalan saglar bizimdir.

asiya tedaviye osuna busuna ihtiyac yok.

T

TENTEN

Ziyaretçi
salalim herkesi, sizofrenleri, aidslileri, kizamik cikaranlari takilsinlar ozgurce istediklerini yapsinlar dogal bagisiklik olussun olen olsun kalan saglar bizimdir.

Bu seferde ırkçı öjeni savunucusu illuminati damgası yersin. :)
Komplo teroileri bitmez.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
yok ya bunlarin istedikleri o, hirsizi, arlisi, arsizi, salgin hastalik yayani, yaymayani, kural kaide olmadan sal dunyaya, hastanaleride kapat, bilim vs olmasin ne haltlari varsa yesinler dunyada, bakalim kac sene yasayabilecekler.

maske takmam, asi olmam, diledigim gibi yasarim, ben ozgurum, fikirlerim onemlidir, yerim icerim, istedigimi yaparim.

en temel ve gelismemis dusuncesi bu altta yatan. az gelismis versiyonu iste azcik baska seyler katip fikrini beyan ediyor, kizamik olalim da covid asisi olmayalim gibi, maske takmam da mesafeli dururum gibi...

dunyada seker hastalarinin ve daha once kalp rahatsizligi gecirmis insanlarin covidi nasil gecirdiklerini biliyor musunuz?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Salalım herkesi, salmayalım herkesi derken herkes kim salmaya ve salmamaya karar veren kim?,

Şizofren ,AIDS, kızamık olanı anlamadım kontrol altında mı tutuyorsun?

Şizofreni ya da aids in aşı dahil/hariç tedavisi yok. İkincisi saydığın üçünün de o tedaviyi seçme alma/almama hakkı var ve bunları sen yada diğerleri değil de kendi seçiyor..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Tedavi (Sağaltım). Sağlığı bozulmuş olan bireyi sağlıklı duruma kavuşturma amacıyla yapılan tıbbi işlemler bütünüdür. *- Vikipedi

Birincsi sağlığım bozulmadı. İkincisi tedaviyi ben talep ederim, tedavi ve hekim seçme hakkım var. Hasta olmadığım gibi tedavide talep etmedim ya da herhangi tedavi için seçtiğim herhangi hekim bir ilaç/aşı da önermedi...

yok ya bunlarin istedikleri o, hirsizi, arlisi, arsizi, salgin hastalik yayani, yaymayani, kural kaide olmadan sal dunyaya, hastanaleride kapat, bilim vs olmasin ne haltlari varsa yesinler dunuz?

Her kimlersen bunun bana yazıldığını düşünmüştüm ama bakıp okuyup durdum ve temsil ettiğim bir bunlara dair bir şey yazılmış olduğunu sanmıyorum

maske takmam, asi olmam, diledigim gibi yasarim, ben ozgurum, fikirlerim onemlidir, yerim icerim, istedigimi yaparim.

İktidar ne derse yaparım, tüm emirleri harfiyen koyun gibi yerine getiririm, dilediğim gibi yaşayamam çünkü iktidar ne derse onu yaparım ve ben hiç bir şeye karar veremem, ben özgür değilim, istediğim hiçbir şeyi yapamam

Senin (sizler) için üzüldüm.

Sen insanları yönetebileceğini ve buna hakkın olduğunu sanıyorsun (sanırım sürüye dayanarak özgürlüğü savunan herkesi)
Bireyin özerkliğini ve itaati kontrolü ve kontrolün otoriteye devrini savunuyorsun
Otoriteyle/otoritelerle işbirliği yaparak çıkar sağlayabileceğini umuyor olmalısın.

dunyada seker hastalarinin ve daha once kalp rahatsizligi gecirmis insanlarin covidi nasil gecirdiklerini biliyor musunuz?

Niye şeker hastası ve kalp hastası olduklarını ve DSÖ nün neden bununla ilgilenmediğini biliyor musun?

Tim e sor

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Paul Zimmet'i tanıyor musun ?
Paul Zimmet ömrünü diyabeti küresel bir salgın olarak tanımlamaya adadı

Kariyerinin büyük bölümünde Zimmet, DSÖ ile yakın bir şekilde çalıştı. 1996 yılında, DSÖ Diabetes Mellitus Sınıflandırması Çalışma Grubu'nun eş başkanıydı. Ancak Zimmet, DSÖ ile çalışmanın "hayal kırıklığı yarattığını" söylüyor. Diyabeti büyük bir finansman sorunu olarak gündeme getirememiş olmamız hayal kırıklığı yaratıyor.” Bu izole bir sorun değil, diyor. Yıllar içinde birçok uluslararası fon sağlayıcıyı diyabetin aciliyeti konusunda ikna etmekte zorlandı. "Örneğin, EASD ve IDF'yi temsilen Washington'a en son gittiğimde, Amerikan Diyabet Derneği'nin baş bilim adamı Richard Kahn ile onları diyabeti ölüm listesine koymaya ikna etmeye çalışmak için Dünya Bankası'na gittim. konuşmak. Çok hayal kırıklığına uğradık.”

Emekli Profesör Paul Zimmet 1980'lerde Tip 2 diyabetin mevcut küresel salgınını öngördü ve 1984'te Melbourne'de Uluslararası Diyabet Enstitüsü'nü kurdu.

Yayınlanmış 890'dan fazla araştırma makalesi ile Profesör Zimmet, diyabet araştırmalarında dünyanın en iyi beyinlerinden biri olarak kabul ediliyor ve küresel etki açısından en iyi 10 diyabet araştırmacısı arasında yer alıyor.

Kendi başına tanınma aciliyetini gördüm. 40 yıl boyunca, yönetimi ve önlemeyi geliştirmek için bunun için savaştım.

Tip 2 diyabet tek bir hastalık değildir ve çok sayıda metabolik kusuru vardır, bu nedenle kullandığımız ilaçlar bazı insanlara yardımcı olabilir, ancak diğerlerine değil. Birçok durumda temel neden/leri bilmeden yaşam tarzı önlemleri ile önleyebiliriz. Bunlar diyabeti bu kadar ilginç kılan heyecan verici zorluklardan sadece birkaçı.

Şİmdi Tim'in twitine tekrar bak tabi bakabilyorsan ve yani tabi temel bir okuma yazma becerin varsa

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

10 yıldır keto, low carb ve lhcf diyetleri ve son 3 yıldır da bu diyeti sunan/savunan benim

Diyabet ve kalp hastalığı çok çok büyük oranda önlenebilir ya da çoğu durumda yaşam tarzı düzenlemeleri (doğru diyet başta) yönetilebilir

Tüm bunları ve SAD (standart american diet) denen şeyi on yıldır tüm sosyal medya da ifşa etmeye anlatmaya çalışan benim

Diyabetliye SAD önerilmesine sıfır tepki veren doktor örgütleri ve DSÖ

Diyetik diyabetliye SAD diyeti yazıyor kalori kısıtlamalı. Ben on yıldır bunları anlatıyorum

Bir anlat neyi bilidiğini/yaptığını/olduğunu bakayım

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Paul Zimmet'i tanıyor musun ?
Paul Zimmet ömrünü diyabeti küresel bir salgın olarak tanımlamaya adadı

Şİmdi Tim'in twitine tekrar bak tabi bakabilyorsan ve yani tabi temel bir okuma yazma becerin varsa

İctenlik yazilarina dikkat et, yoksa sana ne becerilerimin oldugunu gosteririm.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Salgının ilk gününden beri ben bunu yazıyorum. Ondan önce de ben bunu yazıyorum. (forumu yine tarayacağım)

Bunu 4 gün önce bu gönderiye yazmışım

Ben sana Covidden ölümün gerçek nedenini söyleyeyim. Aşırı yaş, ölüm sınırı bunlar ilk nedenler. Ölenlerin çoğu yaşam beklenti sınırını yani 80 yaşı aşan insanlar. İkincisi metabolik sendrom, kalp damar hastalıkları, obezite, tansiyon, diyabet, oto-immun kronik sorunlar. Kalp damar hastalığıın nedeni insülin ve kan şekeridir. Hareketsiz yaşamla birlikte. Yani asıl ölüm nedeni yüksek insülin, yanlış diyet ve yaşam tarzı. Virüs değil. Virüsten bin kat ölümcül ve virüsün asıl ölümcül olmasını sağlayan/gerektiren bu.

Aşağıdaki makaleyi en az10 gruba paylaşıp savunduğum bir facebook hesabını bilim gönülleri sildi ve susturdu

On yıldır yazar olarak ben yazdığım her yerde hiperinsülinemi ve hiperglisemi ile neden/nasıl savaşmamız gerektiğini anlatıyorum..

Hiperinsülinemi, magnezyum, D vitamini, tromboz ve COVID-19 arasındaki ilişkiler: klinik yönetimin gerekçesi

Soyut​

Daha kötü sonuçları olan COVID-19 hastaları için risk faktörleri arasında önceden var olan koşullar yer alır: obezite, tip 2 diyabetes mellitus, kardiyovasküler hastalık (CVD), kalp yetmezliği, hipertansiyon, düşük oksijen satürasyon kapasitesi, kanser, yüksek: ferritin, C reaktif protein (CRP) ) ve D-dimer. Ortak bir payda olan hiperinsülinemi, KVH, hipertansiyon ve felçlerin altında yatan makul bir etki mekanizması sağlar, tüm durumlar trombüs ile karakterize edilir. Temel bilim, cephedeki uygulayıcılar için teorik bir yönetim algoritması sağlar.

D vitamini aktivasyonu magnezyum gerektirir. Hiperinsülinemi şunları destekler: renal atılımın artması yoluyla magnezyum tükenmesi, hücre içi seviyelerin azalması, adipositlere sekestrasyon yoluyla D vitamini durumunu ve hidroksilasyon aktivasyonunun inhibisyonu. Hiperinsülinemi, trombüs gelişimine şu yollarla aracılık eder: fibrinoliz inhibisyonu, antikoagülasyon üretim düzensizliği, reaktif oksijen türlerinin artması, nikotinamid adenin dinükleotit tükenmesi yoluyla antioksidan kapasitenin azalması, hem oksidasyonu ve katabolizma, karbon monoksit üretimi, derin ven trombozu riskinin artması ve pulmoner emboli. Artan hem-sentez talebi, karbondioksit üretimini yükselterek oksijen satürasyon kapasitesini azaltır. Hiperinsülinemi kolesterol sülfirilasyonunu kolesterol sülfata düşürür,

Hiperglisemi ve/veya hiperinsülinemi ile başvuran COVID-19 hastaları, intravenöz dekstroz solüsyonlarının sınırlı kullanımı ile sınırlı bir rafine karbonhidrat diyetine yerleştirilmelidir. Kısıtlama derecesi/seviyesi, kan şekeri, insülin ve ketonların seri testiyle belirlenir. Ek magnezyum, D vitamini ve çinko uygulanmalıdır. Rafine karbonhidrat kısıtlaması uygulanarak inflamasyon, pıhtılaşma ve tromboz riskini artıran hiperinsülinemi, hiperglisemi ve hipertansiyon olmak üzere üç ana risk faktörü hızla yönetilir.

Tanıtım​

COVID-19'a neden olan SARS-CoV-2 enfeksiyonundan daha kötü sonuçlar alma riski en yüksek olan kişiler, 65 yaş ve/veya obezite, tip 2 diyabet (T2DM) veya yüksek D- gibi önceden mevcut durumları olan kişilerdir. dimer ve siyah, Asyalı ve etnik azınlık (BAME) bireyler. Bu sunumların ortak bir paydası olan hiperinsülinemi, ön saflardaki pratisyenler için önerilen yönetim algoritmamız için teoriyi sağlayan temel bilim tarafından bir açıklamaya sahiptir.
Artan yaş ile hipertansiyon, inme, T2DM, KVH ve kanser oluşumlarını içeren metabolik hastalık prevalansının artması arasında açık bir ilişki vardır. Ancak bu korelasyon nedensellik değildir. Geleneksel olarak 'yaşlanma hastalıkları' olarak bilinen bu koşullar, genç nüfus gruplarında daha yüksek oranlarda ortaya çıkıyor. Kronik hiperinsülinemi, bu morbiditelerdeki artışın altında yatan makul bir etki mekanizması sağlar. Bu mekanizma, bu bireylerin neden SARS-CoV-2 enfeksiyonları ile ilişkili daha kötü sonuçlara sahip olduklarını açıklamaya da yardımcı olabilir.
Hiperglisemi, artan hepatik pıhtılaşma faktörleri yoluyla proinflamatuar sitokin interlökin 6 (IL-6) salgılanmasını ve kan pıhtılaşmasını artırır. Tersine, hiperinsülinemi, plazminojen aktivatör inhibitörü tip 1'i (PAI-1) yükselterek fibrinolizi bozar. COVID-19 vakalarında postmortem bulgularda trombüs/emboli artışı tespit edilmiştir. Aslında birçok COVID-19 vakasında pulmoner trombüs oksijen desatürasyonunun ve akut solunum sıkıntısının nedeni olabilir. Bu nedenle, yayılmış intravasküler koagülopati riskini azaltabilecek stratejiler, COVID-19'da oksijenasyonu ve sonuçları iyileştirebilir.

Önerilen klinik yönetimin gerekçesi için temel bilim​

Hiperglisemi hemoglobin glikasyon hasarını arttırır. Diabetes Research and Clinical Practice'de yayınlanan bir çalışmada , hemoglobin A1c (HbA1c) seviyelerine göre üç gruba ayrılan COVID-19'lu 132 hasta analiz edildi; sonuçlar hemoglobin oksijen doygunluğu (SaO 2 ) ile HbA1c arasında anlamlı bir doğrusal negatif korelasyon buldu , p=0.01. Hiperinsülinemi, beta oksidasyonunu ve ketolizi inhibe ederek, glukoz substratından hücresel ATP oluşumunu 'zorlar'. Glikoz oksidasyonu iki asetil parçası üretmek için dört nikotinamid adenin dinükleotidi (NAD+) tüketirken, beta oksidasyonu iki, ketoliz bir ve asetoasetat hiç tüketir ( ); sonuç olarak, glikoz oksidasyonu, NAD+ hücre içi havuzunu diğer üç substratın birleşiminden daha fazla tüketir, böylece mitokondriyal deasetilaz sirtuin 3 (SIRT3) aktivitesi için NAD+ kullanılabilirliğini azaltır. NAD+ bağımlı SIRT3, lizin kalıntısı 68'in (K68) asetilasyonu yoluyla manganez süperoksit dismutaz 2'yi (MnSOD2) aktive eder ve oksitlenmiş glutatyonun (GSSG) indirgenmiş glutatyona (GSH) indirgenmesini sağlamak için izositrat dehidrojenaz (IDH2) yoluyla NADPH üretimini arttırır . Hücresel redoks sistemi üzerindeki glikoz yakıt etkisi ile birleştiğinde, insülin, seramid üretimi yoluyla reaktif oksijen türlerinin (ROS) mitokondriyal üretimini arttırır. Hiperglisemi ve hiperinsülinemi, düzensiz ROS üretimi ve yönetiminin ikiz kanatlarıdır

Şimdi yanılıyor muyum?

Şimdi aşı kan şekeri mi düşürüyor Phi
Aşı diyabet mi yönetiyor?
Aşı arteoskleroz ya da hiperinsülinemi ve hiperglisemi ilacı mı?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
İctenlik yazilarina dikkat et, yoksa sana ne becerilerimin oldugunu gosteririm.

Okur olarak okumana dikkat et , ve okuyuşuna dikkat ve yazılanlara dikkat et ve yazanı oku

Ne yazacağıma ben karar veririm

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

17 ocak 2022 de bu foruma bunları yazmışım. Mütemadiyen bunlaır yazıyorum. Bana bunu sorulmasını benim olumsuzluk olsrak algılamam normaldir kusura bakma.

İnfluenza tekrar eder ve bu şey tekrar edecek.... Yani bireylerin sapğlığını güçlendirmeliyiz.

Risk faktörü.
Diyabet, kalp damar hastalıkları, tansiyon ilacı vb kullanımı (Ölümlerin ağır vakaların %70-90 'ı)
Ölenleri nne kadarı Ace inhibitörü başta hangi ilaçları kullanıyoır;?

Siz hiç DSÖ ya da başkasının diyabeti küresel salgın ilan ettiğini gördünüz mü? Her gün Covidden fazla insan öldürüyor.

Size hiç diyabet için ağzınıza karbonhidrat kaskı önerdiler mi ve al yerine et ve yağ tüket geçer dediler mi?

4 gün et ve yağ yiyerek kan şekeri, a1c ve hipertansiyonu yönetebilirsin. Siz hiç bunu size DSÖ nün söyleyeceğini gördünüz mü?

Siz hiç DSÖ nün ya da sözde çakma TV uzmanlarıın günlük kardiyo düşük karbonhidrat ve yağ diyeti ya da insülin direnci ile savaş öneridğüini gördünüz mü?

Çin verilerini inceledim. %70-90 kronik tansiyon diyabet kalp problemi var,

Tamam şimdi tekrar soruyorum diyabet ve kalp hastalığından aşı mı koruyor?

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç