konu açılımındaki hezeyanlar.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde şehrin yabancısı tarafından oluşturulan konu açılımındaki hezeyanlar. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,172 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı konu açılımındaki hezeyanlar.
Konbuyu başlatan şehrin yabancısı
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kaşıksurat

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
görüyorum ki aynı konu üzerinden olmasına rağmen farklı başlık altında konu açılıyor biraz eskiye doğru gitse açan üye görecektir ki o konuda da birşeyler yazılmış. ama bunu yapmıyor neden? çünkü ben egosu yatıyor altında.bunu her üyeniz için düşünebilirsiniz. yeni üye olan bir arkadaş bir bakıyorsunuz ki bir çok konu açmış,sonra bir daha uğramamış. onu geçtik. konu açıpta cevap vermeyenlere ne demeli. veya siz ne diyorsunuz? sonuç olarak diyorum ki konu açılım için bir önlem almanız gerekir. nasılmı diyorsunuz.ortaya soru koydum cevapta vereyim ;

konu açmak isteyen arkadaşımız önce belli bir mesaj hakkını doldurmalı. ama tabii bu öyle anlamsız sıradan mesajlar olmamak şartıyla. konu açılacağı zaman belirli bir siz admin mi diyorsunuz moderetörmü bilmem. o konuyu kontrol edecek daha önce o konuda başlık açılmışmı.kayda değermi. sonra işleme koyacak.konu açmak isteyen bir tuşa basıpta bunu açmamalı. neden? çünkü diğer konular eskiye gidip gündemini kaybediyor. bu konuda diğer form üyelerinden destek istiyorum. niçin? kendi açtığı konulardada aynı şey başlarına gelebilir bir anda gündemden düşebilir. eğer form yetkilileri de geçici haz ve ego taminkarlığı yapmak isteyen bu tür isteklerin önüne geçmek istiyorsa önlemini almalı. ortaya soru koydum cevapta. hastayı söyledim teşhisi ve tedaviyide sıra doktorumuzda..

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Ayni gordugunuz konulari buraya yazarsaniz birlestirme islemi yapabilirim.

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
yapmayın sevgili majör admin; ben size geçici çözümler değil, sorunu kökünden çözmekten bahsediyorum.şimdi ben size her konuyu söylesem bu balon patlağının hava kaçıran yerlerinden yamamak olmayacakmı..! ben diyorum ki böyle bir karar alıp uygularmısınız uygulamayamazmısınız. uygulayamazsanız nerde takılıyorsunuz? uygularsanız nerde?. uzun vadede size yardımcı olmaya çalııyorum, belki farkıdasınız belki de değil. görüyorumki değilsiniz böyle söyleminzle. bırakın bu yüz metre koşusunu gelin, maratonda koşun beni anlıyormusunuz yoksa anlıyor gibimi yapıyorsunuz. sizi profosyenellliğe davet ediyorum belki farkın da degilsiniz. belkide acemisiniz. ama çıkarların doğrultusunda değil gerçekçi bakınız.kazanan siz olursunuz ben değil.daha doğrusu sevdiğim site felsefe.. deger veriyorum vermesem bu kadar yazmazdım. dikkate alın...

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
yapmayın sevgili majör admin; ben size geçici çözümler değil, sorunu kökünden çözmekten bahsediyorum.şimdi ben size her konuyu söylesem bu balon patlağının hava kaçıran yerlerinden yamamak olmayacakmı..! ben diyorum ki böyle bir karar alıp uygularmısınız uygulamayamazmısınız. uygulayamazsanız nerde takılıyorsunuz? uygularsanız nerde?. uzun vadede size yardımcı olmaya çalııyorum, belki farkıdasınız belki de değil. görüyorumki değilsiniz böyle söyleminzle. bırakın bu yüz metre koşusunu gelin, maratonda koşun beni anlıyormusunuz yoksa anlıyor gibimi yapıyorsunuz. sizi profosyenellliğe davet ediyorum belki farkın da degilsiniz. belkide acemisiniz. ama çıkarların doğrultusunda değil gerçekçi bakınız.kazanan siz olursunuz ben değil.daha doğrusu sevdiğim site felsefe.. deger veriyorum vermesem bu kadar yazmazdım. dikkate alın...

1) Actiginiz konu basligina cevap vermeyip sundugunuz oneriyi yonetim ile gorusup en az 2-3 gun sonra cevap verebilirdim ama ben dem vurdugunuz sikintiya o an icin cozum olusturmak istedim ve size hangi basliklar ayni ise soyleyin birlestireyim dedim.

2) Felsefe.NET olarak uyelerimizin fikirlerini paylasmasinda elimizden geldigince esnek durmaya calisiyoruz. Foruma binlerce yasak getirip uyelerin ozgurluklerini kisitlamak istemiyoruz. Bu sebeple konu acilimi, konu altina yazi girislerini hic kisitlamadik. (Haberler forumunda konu acilimi sadece adminlere aittir)

3) Onerinize kisa cevap vermem benim acemi oldugumu gostermedigi gibi profesyonel oldugumuda gostermez. Ama sahsi dusuncem sizin kullandiginiz bu uslub ile profesyonellige davet sekliniz uyumsuz gibi.

konu açmak isteyen arkadaşımız önce belli bir mesaj hakkını doldurmalı. ama tabii bu öyle anlamsız sıradan mesajlar olmamak şartıyla. konu açılacağı zaman belirli bir siz admin mi diyorsunuz moderetörmü bilmem. o konuyu kontrol edecek daha önce o konuda başlık açılmışmı.kayda değermi. sonra işleme koyacak.konu açmak isteyen bir tuşa basıpta bunu açmamalı. neden? çünkü diğer konular eskiye gidip gündemini kaybediyor. bu konuda diğer form üyelerinden destek istiyorum. niçin? kendi açtığı konulardada aynı şey başlarına gelebilir bir anda gündemden düşebilir. eğer form yetkilileri de geçici haz ve ego taminkarlığı yapmak isteyen bu tür isteklerin önüne geçmek istiyorsa önlemini almalı. ortaya soru koydum cevapta. hastayı söyledim teşhisi ve tedaviyide sıra doktorumuzda..

4) Onerinizin uyelerimizin forumdaki serbestligini kisitladigini dusunuyorum sahsim adina. Fakat bu konuyu yonetim ile gorusup degerlendirecegiz. 3 gun icerisinde sonucu size iletiriz.

konu açmak isteyen bir tuşa basıpta bunu açmamalı. neden? çünkü diğer konular eskiye gidip gündemini kaybediyor. bu konuda diğer form üyelerinden destek istiyorum. niçin? kendi açtığı konulardada aynı şey başlarına gelebilir bir anda gündemden düşebilir. eğer form yetkilileri de geçici haz ve ego taminkarlığı yapmak isteyen bu tür isteklerin önüne geçmek istiyorsa önlemini almalı. ortaya soru koydum cevapta.

5) Actiginiz konunun gundemden dusmesine bu tepkiyi vermeniz zaten sizin tabiriniz ile gecici haz ve ego tatminkarligi yapmak ile ayni anlama gelmektedir. Yazdiginiz yazilarin, actiginiz basliklarin forumdan silinmedigi surece surekli kaldigini bilmenizi isterim. Ayrica elbette konular acilacak yeni seyler yazilacak. Bu benim konum az tutuldu onun konusu cok tutuldu yada benim konum gundemden dustu bunun konusu gundemde gozuyle yapiyorsaniz zaten bu direkt karsi ciktiginiz ego ve tatmin konusu ile dogrudan ortusmektedir.

Epilogue

Meraklı Üye
Yeni Üye
Öncelikle hitabınız ve kurduğunuz cümlelere dönüp bir bakın saygı ve seviyesine . Herşeyden önce insanız ama karşınızdaki bir admindir sizi de saygı çerçevesinde bir usluba davet ediyorum .

Actiginiz konunun gundemden dusmesine bu tepkiyi vermeniz zaten sizin tabiriniz ile gecici haz ve ego tatminkarligi yapmak ile ayni anlama gelmektedir. Ayrica elbette konular acilacak yeni seyler yazilacak. Bu benim konum az tutuldu onun konusu cok tutuldu yada benim konum gundemden dustu bunun konusu gundemde gozuyle yapiyorsaniz zaten bu direkt karsi ciktiginiz ego ve tatmin konusu ile dogrudan ortusmektedir.

Katılıyorum .

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
1) Actiginiz konu basligina cevap vermeyip sundugunuz oneriyi yonetim ile gorusup en az 2-3 gun sonra cevap verebilirdim ama ben dem vurdugunuz sikintiya o an icin cozum olusturmak istedim ve size hangi basliklar ayni ise soyleyin birlestireyim dedim.

2) Felsefe.NET olarak uyelerimizin fikirlerini paylasmasinda elimizden geldigince esnek durmaya calisiyoruz. Foruma binlerce yasak getirip uyelerin ozgurluklerini kisitlamak istemiyoruz. Bu sebeple konu acilimi, konu altina yazi girislerini hic kisitlamadik. (Haberler forumunda konu acilimi sadece adminlere aittir)

3) Onerinize kisa cevap vermem benim acemi oldugumu gostermedigi gibi profesyonel oldugumuda gostermez. Ama sahsi dusuncem sizin kullandiginiz bu uslub ile profesyonellige davet sekliniz uyumsuz gibi.

4) Onerinizin uyelerimizin forumdaki serbestligini kisitladigini dusunuyorum sahsim adina. Fakat bu konuyu yonetim ile gorusup degerlendirecegiz. 3 gun icerisinde sonucu size iletiriz.

5) Actiginiz konunun gundemden dusmesine bu tepkiyi vermeniz zaten sizin tabiriniz ile gecici haz ve ego tatminkarligi yapmak ile ayni anlama gelmektedir. Yazdiginiz yazilarin, actiginiz basliklarin forumdan silinmedigi surece surekli kaldigini bilmenizi isterim. Ayrica elbette konular acilacak yeni seyler yazilacak. Bu benim konum az tutuldu onun konusu cok tutuldu yada benim konum gundemden dustu bunun konusu gundemde gozuyle yapiyorsaniz zaten bu direkt karsi ciktiginiz ego ve tatmin konusu ile dogrudan ortusmektedir.

sevgili admin majör arkadaş;önce şunu bir açıklığa kavuşturalım.ortada ne benim açtığım konun gündemden düşmesi gibi bir durum söz konusu değildir. önce bu açmazı ortadan kaldıralım.benim yazmam genel anlamda sitenin tamamı dahilinde bir söylemdi.konuya bu şekilde, üzgünüm ama ben egosu ile sadece benim açtığım konuların gündemden düşmesi ile alakalı olduğunu söylemeniz bakış açınızdaki bir eksikliği gösteriyor gibime geldi. sakın bunu yine kişiselleştirmeyin burda tartışıyor konuşuyoruz. hiç bir düşünce fikri sadece tartışma çerçevesinde götürsek kişiselleştirmesek sonuca yaklaşırız diye düşünüyorum.yazdığım yazıdan bir iki cümleyi çekip yorum yapmak uygun olmadı.verdiğiniz cevap çerçevesinide buna sıkıştırmak..baştan alalım. ben egosunu burda yazı yazan birkere bir daha yazmayan veya bir kaçkere girip konu açan açtığı alıntı veya kendi yazdığına diğer site sakinlerinin cevap vermesi eleştirmesi karşılığnda cevap vermeyen veya veremeyen arkadaşlar içindi.
anlaşılmayan bir şey varmı? sevgili admin majör.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
1- aynı başlık altında ikinci ve sonraki forumların açılması mümkün ise de doğru olmadığı kanısındayım ve ilk açılan forumda tartışmanın yürütülmesi gerkektiğini düşünürüm,

2- tüm forumların güncelliklerini her zaman taşımaları nedeniyle forumdan düşme diye bir durum söz konusu olmadığı halde tartışılmasını anlamak zor,

3- ilkelerin belirlenmesi açısından site sakinlerinin görüş ve önerilerinin alınarak değerlendirilmesi demokratik bir seçim olmakla her zaman diğer tüm seçimlerden daha elzem olacaktır,

4- suskunluk her zaman çözüm olmaz,

kanısındayım

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
melisa hn; göruyorumki yine sahnedesiniz.sizinle ilgili olmayan bir konuda yorum yapmışsınız.galiba yanıldım. evet birilerine destek güzeldir savunmakta.her ne sebeple olursa olsun. yanılıyormuyum.birde elştiriniz var sanırım. majör arkadaşla olan kısmına verdim. beni saygıya davet ediyorsunuz hiçbirşeyi kişiselleştirmeden ve bir eleştiri çerçevesinde söylemeye çalıştım.ama yine de bir yanlış anlama varsa kabalık etmek istemem. üslubumda biraz sertlik olmuş kabul ediyorum haddini aştıysa. yıkıcı değil yapıcı anlamda bir söylemdi. kırdıysam özür dilemem gerekirse onuda yapabilirim. anlayacağınız hata yapınca kabul edebilirim. ama siz edebilirmisiniz. çok garip bir şekilde haddiniz olmadan gelip burda bana ders vermeye kalkıyorsunuz.nedense sizin açtığınız konuda eleştiri kabul etmediğinizi söylüyor,farklı bakabilrisiniz aynı fikir de olmak zorunda değiliz beğenmesseniz yorum yapmayın diyorsunuz.siz eleştirincede kabul etmeyip ben egunuzu itiraf yerine inkar ederek karşı tarafı suçluyorsunuz. lütfen kimseyi kırmak istemiyorum ama kırılmak hiç istemiyorum.seviyeye inanmam ama yinede herkes bilsin diyorum. yine burda konu dışına çıktığımı düşünüyor kendimi suçlu hissediyorum.

kaşıksurat

Yeni üye
Yeni Üye
görüyorum ki aynı konu üzerinden olmasına rağmen farklı başlık altında konu açılıyor biraz eskiye doğru gitse açan üye görecektir ki o konuda da birşeyler yazılmış. ama bunu yapmıyor neden? çünkü ben egosu yatıyor altında.bunu her üyeniz için düşünebilirsiniz. yeni üye olan bir arkadaş bir bakıyorsunuz ki bir çok konu açmış,sonra bir daha uğramamış. onu geçtik. konu açıpta cevap vermeyenlere ne demeli. veya siz ne diyorsunuz? sonuç olarak diyorum ki konu açılım için bir önlem almanız gerekir. nasılmı diyorsunuz.ortaya soru koydum cevapta vereyim

Tamane konu dahilinde bir cevap hakkım oldugunu düşünüp size bu konuda bir nebzede olsa bilgilendirici olmak isterim. 4 seneyi aşkındır forumlar içerisindeyim, 2 senedirde büyük bir forumun adminlerinden biriym böyle durumları çok fazla yaşıyorum, o yüzden bu konularda az çok bilgiliyim

Şimdi evet söz meclisten dışarı bu durumlarda biraz araştırma özürlüsüyüz (konumuz forum olduğu için genel olarak forumlardan yola çıkıyorum) açmak istediğimiz konuda daha önce konu açılmışmı, benzeri sorunları yaşayanlar çözüm aramışmı vs. bunlara bulunduğumuz alan içerisinde cevap araştırması yapmaktansa sıfırdan sanki birtek bize özelmiş gibi o sorunu ilk biz yaşamışız gibi tekrar sormak ya da gündeme sunmak daha kolayımıza gelir. Araştırma yapmak zaman kaybıdır.

Birde bunun egodan çok şöyle düşünüldüğünü gördüm; açtığımız konuyu başka bir gözle görüyoruz yani evet örneğin A konusu hakkında A kişisi bir konu açmış ama ben A konusunu B olarak görüyorum diye düşünüyoruz aslında iki konunda alfabe'den olduğunu görmüyoruz ya da fark edemiyoruz. Yani öreneğim biraz kafa karıştırıcı olabilir ama iki konunda aslında aynı şey olduğunu fark edemiyoruz. (Belkide ben böyle düşünüyorum)

Şimdi üyelere mesaj sınırı koymak biraz sert bir tavır sanırım, Zaten genel hayatta kurallardan sıtkımız sıyrılmış durumda. Birde böyle kafa dağıtmak istediğimiz ya da merak ettiğimizi araştırdığımız biraz genel kavgadan uzak olduğumuzu hissetttiğimiz yerlerdede her adımımızda kurallar olursa hoş olmaz diye düşünüyorum.

her konuyu önceden forum yöneticileri gözden geçirsin sonra açılsın diyorsunuz, burda da şöyle bir sıkıntımız var hak verirsiniz ki forum yöneticilerinde bu forum dışında yapması gereken bir sürü işi (bunun farkında olduğunuzu tabiki biliyorum yanlış anlaşılmasın) var, her an forumda gönderilen konu varmı yokmu diye takip edmez, etse bile mutlaka gözüden kaçacaktır.

Ha derseniz ki o zaman ne yapalım; evet forum yöneticileri bu konu üstünde dikkatli olmalıdır ama üyelerde ihbar (bildir) butonlarını kullanarak rahatsızlık duydukları konuları tekrar açılmış konuları ihbar ederlerse hem yöneticilere yardım etmiş olurlar ki bu yöneticilerin sorunlara daha hızlı gözatmalarını sağlar, hemde daha düzenli ve istediğimiz gibi bir foruma sahip oluruz.

umarım biraz yardımcı olur size gerçi adını bile yazamayan ben bu kadar uzun mesaj nasıl yazdım bende şaşırıyorum ama :=)))))))) yanlış bir anlaşılmaya mahal verecek bir şey söylememişimdir umarım...

şehrin yabancısı

Sorgucu Üye
Yeni Üye
bu ayrıntılı açıklamınız için tşk ederim.çok güzel belirtmişsiniz. her zaman söylerim; anlatmaktan çok, anlaşılmak daha güzel diye.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç