Kola İçen Kadının Kemikleri Eridi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde Objectivity tarafından oluşturulan Kola İçen Kadının Kemikleri Eridi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 738 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Kola İçen Kadının Kemikleri Eridi
Konbuyu başlatan Objectivity
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kahin

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bir zamanlar ben de kola bağımlısıydım artık çok az içiyorum.

Antalya'da 5 yaşından bu yana günde yaklaşık 5 litre kola içen Betül Bayram'ın kemikleri eridi, omurgasında çökmeye bağlı 5 kırık oluştu. Ağrı içinde kıvranan, yataktan kalkamayan kadın, hastalığının nedenini bulmak için doktor doktor dolaştı. Sonunda Betül Bayram'ın kemik erimesi ve kırıklarına, aşırı kola içmesine bağlı asidik beslenme tarzının neden olduğu belirlendi.

Kaynak:

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Çayı bile şekersiz içen ben, bir bardak kola içsem beynimde patlamalar olur herhalde.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Clickbait başlık ismi.

Kola içmekle günde beş litre kola içmek aynı şey değil. Biraz daha kadın kola solumaya başlayacakmış.

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Gazsız şekersiz beslenmeye alışkın biri hafif kola vs içtiğinde bile dengesi bozuluyor direk.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Çayı bile şekersiz içen ben, bir bardak kola içsem beynimde patlamalar olur herhalde.

Çayı-kahveyi ben de şekersiz içiyorum fakat Coca-Cola olduğu zaman orjinali dışında, ne Zero ne de Pepsi içemiyorum sadece Coca-Cola içebiliyorum ve Yedigün, Sprite, Fanta da içemem.

Clickbait başlık ismi.

Kola içmekle günde beş litre kola içmek aynı şey değil. Biraz daha kadın kola solumaya başlayacakmış.

Coca-Cola bağımlılık yapıyor. Fast food restoranlarda menünün yanında verilmesi ve 'king' boy diye bir seçenek olması da çoğu insanın tükettiği kola miktarını arttırıyor. Birçok insan günde 5 litre içmese bile 2-3 litre tüketiyordur. Özellikle sıcak bölgelerde tüketim çok daha fazla ve aynı şey olmadığı halde su yerine kola içiyorlar.

Videoda doktorun ifade şekli ile; 1 bardak kolanın vücuttan atılması için 32 bardak su içmek gerekiyormuş, bu durumda en az 1 litre içen bile büyük risk altında demektir.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Gazsız şekersiz beslenmeye alışkın biri hafif kola vs içtiğinde bile dengesi bozuluyor direk.

kolanın içinde tıpkı sigara izmaritinde olan nikotin vardır, bu nikotin miktarı kolada
daha az olmasına rağmen dikkat edersen kola bağımlılık yapar uzun süre içmediğinde
psikolojık olarak içndeki nikotin senın kan basıncını uyarır ve canın kola içmek ister, bir tür
uyuşturucudur nikotin aslında satılması yasak olan maddelerle modifiye edilmiştir.

sigarada ise nikotin sigarıın izmaritinde gizlidir. bu nikotın miktarı fazla olduğu için
sigara ilerki yaşlarda karaciger yetmezliği akçiger kanseri yapar bir arkadaşım
gözümün önünde göz göre göre öldü, akçiğer kusuyordu, ölmesine 30 dakıka
kala yanındaydım, son anda kan kustu ve arkasındanda parca parça akciger kustu ve sonrada
aniden nefes borusu tıkandı ve nabzı durdu.. hemşireler ve doktorlar bile korktu izlerken.

arkadaşım 36 yıldır sigara içiyordu..

ben hayatımda hiç sigara ve alkol kullanmadım..

keşke tüm dünyada sigara ve alkol yasaklanmış olsaydı bu tarz ölümler olmazdı..

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç