Kitap önerisi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde türkoglu tarafından oluşturulan Kitap önerisi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,198 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı Kitap önerisi?
Konbuyu başlatan türkoglu
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan meyelan

türkoglu

Felsefe.net
Yeni Üye
Merhaba,

ben buraya kayıt olalı 2 seneyi geçmiş olması lazım. Bir ara buraya üye olduğumu dahi unutmuştum. Burayı bir nevi yeniden keşfettim ve bu kez burda etkin bir şekilde katılım sağlamak istiyorum.

Kısacası kendimden bahsettikten sonra asıl soruma geçmek isterim:

Bende felsefe merakı üniversite yıllarımda bir kaç konuyu hususu sorgularken başladı.
Okuduğum bölüm ama felsefe değildi, ama felsefe dersleri de vardı.

Elhamdülillah Müslümanım, ama aklımda soru işaretleri çoğaldıkça felseye başvurmanın en iyi yöntem olduğunu düşündüm. Hala soru işaretleri var aklımda, belki de bu sorulara hiç bir zaman net bir cevap bulamayacağım, ama bu soru işaretleri ile yaşamayı öğrendim.

Şimdi ise, elimden geldiği kadar sorularıma cevap arıyorum, illa cevabını bulacağım diye birşey yok. Ömrüm yettikçe, gittiği yere kadar :)

Asıl soruma gelecek olursak:

Ben Osmanlı tarihi hakkında olduğunca tarafsız yazılmış bir kitap arıyorum. Elbette yüzde yüz tarafsız olmak bana göre olanaksızdır, ama bu işi olduğunca tarafsız yazabilen yazarlar vardır muhakkak.

Bu konuda önerebileceğiniz yayınevleri/kitaplar varsa çok sevinirim.

Osmanlı tarihini hem anlatan hem eleştirel bir bakış açısıyla değerlendiren, yani tamamen her türlü ideolojiden uzak, sırf bilim amacıyla yazılmıs kitap var mı?

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

saygılar sevgiler

ls2

Kahin
Onursal Üye
hoşgeldiniz..jean-paul roux'un türklerin tarihi kitabı tüm türk tarihini anlatıyor ama osmanlıyıda bayağı içeriyor..adam kesin konuşmaktan kaçıyor çok iddialı değil belki ama tarafsız olmaya çabalıyor gibi geldi bana..

türkoglu

Felsefe.net
Yeni Üye
önerin için teşekkür ederim donkişot. O kitap bende olması lazım galiba, bir bakmam lazım.

Ama benim aradığım Osmanlı Tarihini baştan sona kadar anlatan bir eser.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Halil İnalcık tarafsızlık bakımından övülen saygı duyulan adamlardan biri. kanuniden sonrası yok onda sanırım ama tarafsızlık bakımından ideal diyorlar ..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
History ''O nun tarihi'' demektir demişti bir büyüğüm .Yansız sunulabilen bir bilgiye inancım olmasa da az subjektif tarih konusunda ben de bakınıyordum.Bu önerileri değerlendireceğim donkişot.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç