Kitap Onerileriniz Nelerdir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Yorumları kategorisinde evrenselbirey tarafından oluşturulan Kitap Onerileriniz Nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 480 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Yorumları
Konu Başlığı Kitap Onerileriniz Nelerdir?
Konbuyu başlatan evrenselbirey
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Deniz elek

evrenselbirey

Üye
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Epistemoloji
Ben mi goremedim bu konuda bir baslik, tekrar ettiyse ozur dilerim. Bu baslikta kitap onerilerini paylasalim, ne dersiniz? Okudugunuz ve"ben bu kitaptan pek cok sey ogrendim, sana da tavsiye ederim" dediginiz kitaplar nelerdir? Eger uygun duserse, simdilik ben oneride bulunmayayim, fakat bir kitabi sorayim. Okuyan varsa fikrini paylasmasini rica ederim.

İlber Ortaylı-Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Bu kitabi okuyaniniz var mi? Nasil bir kitaptir? Gunumuz Turkiye'sinde cok bilgili, saygin bir kisidir. Kendisini takip etmeye calisiyorum ara sira.

Daha sonra oneri kitaplarimi paylasacagim.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
@evrenselbirey , ilk aklıma gelen iki kitaptan birisini imzanıza eklemişsiniz.:)

1984

Gelişen teknoloji yüzünden kimsenin özeli pek kalmadı gibi. Bu nedenle George Orwell’in 1949(!) yılında piyasaya giren bu kitabını herkesin okumasını tavsiye ederim. Bu kitap, adeta geleceğe ilişkin bir kâbus senaryosunu andırıyor. Bireysellik yok edilmiş, herkesin kontrol edildiĝi totaliter bir dünya düzeninin resmi çiziliyor bu kitapta.

Gülün Adı
Umberto Eco´nun 1980´de yayınlanan bu kitabı bana bir bayan hediye etmişti ve çok beğenmiştim. Sanırım 5-6 kez okumuşumdur. Hatta yayınlandıktan kısa bir süre sonra beyaz perdeye de uyarlanmıştı. Başrolü meşhur Sean Connery üstlenmişti ki film de bir hayli başarılı idi.

Bir rahip gizemli bir manastırda işlenen cinayetleri aydınlatmak için görevlendirilir. Olaylar Orta Çağ İtalya´sında cerayan ettiği gibi, o devirdeki Kral ve Papa arasında yaşanan gerginlik ve çeşitli tarikatların düşmanlıkları akıcı ve başarılı bir üslupla yazıya dökülmüş.

Deniz elek

Felsefe.net
Yeni Üye
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
İdealizm
Sol ayağım kitabı beni çok etkilemişti herkesin en az bir kere okuması gerektiğini düşünüyorum

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar