Kitap Okumayı Seven Çocuk Postacıya Bir Soru Sordu ve Hayatı Değişti

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Neo tarafından oluşturulan Kitap Okumayı Seven Çocuk Postacıya Bir Soru Sordu ve Hayatı Değişti başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,193 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kitap Okumayı Seven Çocuk Postacıya Bir Soru Sordu ve Hayatı Değişti
Konbuyu başlatan Neo
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Neo

Yeni üye
Yeni Üye
J4k0XQ.png

12 yaşındaki Mathew, kitap almaya veya onu kütüphaneye götürmeye yetecek kadar parası olmadığı için bulduğu her şeyi okuyordu.
Ama geçtiğimiz cuma, Salt Lake City’de oturdukları mahallenin postacısına sorduğu tek bir soru hayatını değiştirdi. Postacıları Ron Lynch’e okuyabileceği herhangi bir istenmeyen fazla posta olup olmadığını sordu.

DR6QEv.png

Son derece ilginç bu soru karşısında şaşıran postacı Lynch, durumu anlayınca Mathew’a yardım etmeye karar verdi. Lynch, Facebook’taki arkadaşlarına çağrıda bulundu:

0kNY7B.png

“Facebook arkadaşlarım… Mathew Flores ile tanışın. Bugün ben onların apartmanına posta dağıtmak için gittiğim sırada o da reklam ilanlarını okuyordu. Daha sonra bana dönüp, okuyabileceği; istenmeyen fazladan herhangi bir posta olup olmadığını sordu. Aslında kitap okumak istediğini söyledi. Ona kütüphaneye gidebileceğini söylediğimde ise, arabasının olmadığını ve otobüse parasının yetmeyeceğini söyledi. Hadi bu 12 yaşındaki çocuğa yardım edelim! Ona kitaplar gönderelim. Onun yaşındaki çoğu çocuk elektronik aletler ister, ama o kitap istiyor. Hevesini ve isteğini görmek harika ve yardım edebileceğimi söylediğim zaman gözlerinin içindeki mutluluğu görmeliydiniz!”

Lynch, bu çağrıdan sonra 50 – 60 civarı kitap gönderileceğini düşünmüştü.
Ancak Lynch’in hesaplarını değiştiren muhteşem bir şey oldu: Yardım çağrısı tahmininden fazla insan ulaştı!
İngiltere’den Avustralya’ya kadar dünyanın her yerinden insanlar kitap göndermeye başladı. Şimdiye kadar Mathew’a yüzlerce kitap teslim edildi ve bir o kadarı da yolda olmalı diyen Lynch, insanların cömertliğine hayran kaldığını söyledi.

8b2Vbn.png

Kitaplar ilk gelmeye başladığında, Mathew gözlerine inanamadı. Ve herkese şu mesajı iletti

“Kitapların benim için olduğunu söyledikleri zaman, bir yanlışlık olduğunu düşünmüştüm. Ama gerçekten benim içinmiş! Gerçekten bu çağrıyı dikkate alıp, bir şeyler yapan sizler bu hikayenin asıl kahramanlarısınız. Tanrı sizi korusun ve hepinize sonsuz teşekkürler!”

Kitaplarını diğer çocuklarla paylaşmak için sabırsızlandığını söyleyen Mathew, her bir kitabı son cümlesine kadar okuyacağına söz verdi.

Okumak için bu kadar çabalayan bir çocuk bulun ve ona kitap alın.. Okuyan bir nesil yetiştirin. Çocuklara akıllı telefon ve/veya tabletin yanısıra yapraklarını çevirebiliecekleri kitaplar alın ..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kitap okumak ayrı bir zevktir, bunun farkında olan çocukların varolması sevindirici.

X

FAdmin
Onursal Üye
Bu ulkenin EN BUYUK SORUNU, maalesef okumuyoruz. Okutmuyoruzda..

ihaveanidea

Filozof
Yeni Üye
Çocuklarınızın bir eline şeker bir eline kitap verin.

Bir süre sonra iki eline de kitap vereceksiniz.

Alper

fadminfon
Onursal Üye
Tuhaf ama yazınızın üzerinde İncil Reklamı var.

Bir süredir yazılarımı Google ile işbirliği içerisinde yazıyorum.

Küçük bir kurnazlık yapmış haylazlar...

Google reklam kodları onlar:) google algoritmaları tarafından ve sitede altta olan botlar sayesinde başlıklarda ve içeriklerde ki kelimelere göre reklam çıkıyor.

Sakin olun! Daha illuminati üyeligimiz onaylanmadı!

esekherif

Filozof
Yeni Üye
Google reklam kodları onlar:) google algoritmaları tarafından ve sitede altta olan botlar sayesinde başlıklarda ve içeriklerde ki kelimelere göre reklam çıkıyor.

Sakin olun! Daha illuminati üyeligimiz onaylanmadı!

Hiyaaaaaaaaaa! Alper senin yazının üstünde de var. Sultanahmet meydanın da fotoğraf makinesini kaybetmiş koreli misyonerler gibisiniz !

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler konu güncel

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç