Kişisel İnanç, Değer, Duygu, Düşünce Sistemim Üzerine

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde "ictenlik" tarafından oluşturulan Kişisel İnanç, Değer, Duygu, Düşünce Sistemim Üzerine başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 284 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kişisel İnanç, Değer, Duygu, Düşünce Sistemim Üzerine
Konbuyu başlatan "ictenlik"
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Arkadaşlar burada bir başlık açtım ama konum oldukça dağıldı ve bir açıklama sunmak istedim.

Öncelikle ben her zaman belirttiğim gibi felsefi monoteizm (tektanrıcılık) dışında, başlamamış sonsuz varoluş kapsamında olmak üzere panteizm (tüm tanrıcılık) ,pandeizm (panteizmin deistik yorumu olarak yine tüm tanrıcılık) bunun dışında ölümlü ve sonlu- geçici- tanrılar anlamında politeizm (çoktanrıcılık) in kimi yorumlarına felsefi anlamda geçit veriyor ve sınırlı katılıyorum. Bir ölçü de sıcak bakıyorum. Bunlara tam ait ya da mensup olup olmadığım sorgulanabilir.

Bunun dışında bilişsel çelişki de ilk neden yerine ilk nasıl koyan bir Nasıl epistemi ve bağlı Nasıl/Nasılcılık dinini ürettim. Nasıl'a ve Nasılcılığa (bulunamayan ama diğer tüm nasıl ve nedenlerin ona bağlı olduğu ilk kayıp Nasıl'a) inanıyorum.

Bunun dışında ilk varlık olarak tanrı yerine bir tanrıça koyan bir ilk tanrıça dini ürettim. Tanrıça'ya inanıyorum. Tanrıça bizleri koşulsuz ve ayırmaksızın sever, korur, kollar ve bizlerle içten konuşur ve bizleri asla yakmaz ve cezalandırmaz. O kuantum bir kesinsizlik yaratıp herşeyi serbest bırakmış karma gibi bütünlemelerle bizi eşitleyip herşeyi sonsuz denkleyecek, ne bir eksik eksik ne bir fazla kimsenin hakkını kimse de komayacak ama kimseyi de yakmadan bunu yapacaktır.

Bunun dışında başlangıcın tanrısı yerine başlangıcın tanrı ve tanrıçasını ikili koyan bir tanrı ve tanrıça dini ürettim

Bunun dışında başlangıcın tanrısı yerine ilk kabileyi koyan bir ilk tanrı kabilesi dini ürettim ve tüm oluş ondan çoğalıyor.

Bu dinler daha .çok yeni dinler ve daha yayım aşamasındalar ve kitapları tam bitirilmedi ve benden başka inananı da az ama olsun ben gayretliyim eskinin putlarını ve yanlış inanç ve anlayışlarını yıkma ve toplumuma gösterme konusunda .

Bana ve tarafıma inançsız denmesinden aşırı derece de rahatsız oluyorum. Dinlerin ahlak tekeli olmasından rahatsızım. Hayatımda çalıp çırpmadım, kötü bir cürüm işlemedim ve kimsenin kalbini kırmam, işine karışmam, elimden geldiğinde herkese yardım eder, iyi söyler, dost olurum.

Yarın ülkeyi bana versen bıraksan üç gün üç gece eder gözüme uyku girmez uyuyamam ya bir yerde aç varsa açık varsa diye ve ne birini aç ne birini tok bırakamam yoksa uyuyamam

Tüm varoluşun ve tüm varolanların benle aynı bir olduğunu düşünürüm. Ha kaya benim ha en köşedeki vatandaş Hüsnü. Aynıyım bilirim. Kendimden zırnık zerre gayırmam ve de ayırmam. Elimde 10 okka yemek olsa ve on kişi yiyecek olsak 1 okkadan 1 gram fazla yiyeceğime kendime az bölerim. Benimle ömrüm geldi geçti hakkına hukukuna nizalı bir kişi var yok bilmiyorum ama sanmıyorum.

Birinin emeğini sömüremem, insanlara buyuramam, insan üzerinde tahakküm baskı egemenlik ve yönetim kuramam. Çalışma yaşamında bile çalışamadım.

Bana inançsız demeyin, inanç getirin eksiğim varsa koyun üstüne katın tamamlayın, siz doldurun, ekleyin...

Ne inanç yoksunu ne inanç fakiriyim. Yaşam boyu inanç ve umurla/umutla yaşadım (doldum taştım) .İnancı az olan, inancını az bulan varsa, inancı noksan olan varsa, inanç yoksunu varsa, inanç ister ise gelsin buyursun benden alsın bölüşürüm. Benim inancım benden taşar fazladır. İnsana inançtan ve bağdan, birliğe birleşmeye inançtan bir gün umut ,gayret, kesmedim.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç