Kendini Tanımak

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Bir insan nasıl olurda kendini tanımaz?, söyler söyler iş icraata gelince yapamaz, hayır yalan söylediğinden değil bilmediğinden yapamaz. Yapacağını sanıyordu. Öyleyse yaşamış geçirmiş olanlar kendilerini bilir çünkü neleri yapabileceklerini neleri yapamayacaklarını görmüşlerdir. İlla yaşamakmı lazım?, samimiyetsiz olanlar yaşamadan bilemezler...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

M3CSL

Üye
Kayıtlı Üye
Tüm insanlık içinde,tüm insanlar bilgili düşünerek hareket etse,kötülük azalır peki o zaman insanların tekamül etmesi nasıl olucak,kötülük olmadan iyiler nasıl gelişecek.Cahil cesareti olucakki tüm evrendeki tüm ahenk tamamlansın,Futbolda 11 kişi general olursa oluyormu.
Kendini bilmemek işte bu durumda gerekli, düşünerek hareket ettiğin zaman...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Delf Mabedi'nin girişinde yazan ve Sokrates'in de ifade ettiği "Kendini Bil" söylemi, ezoterik bir sır içerir yani mabetlerde uzun yıllar süren 'kendini bilme eğitimleri' yapılırdı ve bu eğitimin amacı; bağlı bulunduğun plan ile irtibat kurmak-yaşam amacını öğrenmeni sağlamaktı. Her insanın bir yaşam amacı vardır fakat dünyaya geldikten sonra...

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Tüm insanlık içinde,tüm insanlar bilgili düşünerek hareket etse,kötülük azalır peki o zaman insanların tekamül etmesi nasıl olucak,kötülük olmadan iyiler nasıl gelişecek.Cahil cesareti olucakki tüm evrendeki tüm ahenk tamamlansın,Futbolda 11 kişi general olursa oluyormu.
Kendini bilmemek işte bu...

karalüferböceği

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Belki zaman ve şartlar vardır sadece, şahıs yoktur. Eğer kendim için sınırlarımı bilmeye çalışsaydım eski yaşamımdaki bilgileri ve arzuları, tahmini duygu durumlarımı baz alırdım ve o olay gerçekleştiğinde beklentimden mutlaka bir fark oluşurdu. Vücudumdaki hormonların oranı beklenilen gibi olmayabilir, o zamana kadar öğrenilen bilgim artmış...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Belki zaman ve şartlar vardır sadece, şahıs yoktur. Eğer kendim için sınırlarımı bilmeye çalışsaydım eski yaşamımdaki bilgileri ve arzuları, tahmini duygu durumlarımı baz alırdım ve o olay gerçekleştiğinde beklentimden mutlaka bir fark oluşurdu. Vücudumdaki...

karalüferböceği

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Şahıs yoktur derken tam olarak ne demek istediğinizi açar mısınız?
Şahsın yokluğundan kastettiğim uzun bir zaman diliminde bulunmamam. Geçmişe dair anılarım ve deneyimlerim var ama bunlar bilgiden ibaret. Ben şimdideki benim. Yaşadığım süre boyunca sonsuz şimdi olduğu için benden belli bir...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Şahsın yokluğundan kastettiğim uzun bir zaman diliminde bulunmamam. Geçmişe dair anılarım ve deneyimlerim var ama bunlar bilgiden ibaret. Ben şimdideki benim. Yaşadığım süre boyunca sonsuz şimdi olduğu için benden belli bir tane yok.
Koşullar ve tecrübeler sebebi ile sürekli...

meyelan

Üye
Kayıtlı Üye
Kendimle tanıştık pek memnun olmadık,yani rastlantılar hariç görüşmeyiz de bence.Yani şurdan geçse arkamı dönerim selam vermem.

NuriKara

Üye
Kayıtlı Üye
Belki zaman ve şartlar vardır sadece, şahıs yoktur. Eğer kendim için sınırlarımı bilmeye çalışsaydım eski yaşamımdaki bilgileri ve arzuları, tahmini duygu durumlarımı baz alırdım ve o olay gerçekleştiğinde beklentimden mutlaka bir fark oluşurdu. Vücudumdaki hormonların oranı beklenilen gibi...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Bir insan nasıl olurda kendini tanımaz?, söyler söyler iş icraata gelince yapamaz, hayır yalan söylediğinden değil bilmediğinden yapamaz. Yapacağını sanıyordu. Öyleyse yaşamış geçirmiş olanlar kendilerini bilir çünkü neleri yapabileceklerini neleri yapamayacaklarını görmüşlerdir. İlla yaşamakmı...