Karne günü dağıtılan zarflardan imam hatip reklamı çıktı

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Gündem (Dünya\/Türkiye) kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Karne günü dağıtılan zarflardan imam hatip reklamı çıktı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,728 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Gündem (Dünya\/Türkiye)
Konu Başlığı Karne günü dağıtılan zarflardan imam hatip reklamı çıktı
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
22561.jpg

17 milyon öğrencinin karne aldığı gün İstanbul’un Sacaktepe ilçesinde tüm ilk ve ortaokullarda öğrencilere imam hatip okullarının propagandası yapılan broşür dağıtıldı.

Tolga Alp TURGUT
İstanbul

İstanbul Sancaktepe’deki ilk ve orta okul öğrencilerine Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığın izni olmadan, imam hatip propagandası yapıldı. TÜRGEV ve ENSAR Vakfı’nın da içinde yer aldığı Sancaktepe İmam Hatip Okulları Platformu, okul müdürleri ve öğretmenler aracılığıyla öğrencilere zarflar dağıttı. Zarfın içinden çıkan formlarda “Devletin her kademesinde görev yapabilecek kapasite ve donanımda yetişir, mezun olmadan dahi pek çok maddi-manevi fırsat ile karşılaşır” ifadeleri dikkat çekti. Bu durum Yenidoğan, Kemal Türkler ve Sarıgazi Peyami Safa İlk 60. Yıl Sarıgazi ilk ve ortaokulları başta olmak üzere eğitimcilerin tepkisine yol açtı. Ahmet Keleşoğlu İlkokulu ve 60. Yıl Sarıgazi Ortaokulunda Eğitim Sen’li idareciler zarfların dağıtılmasını engelledi.

ÖĞRENCİLERE TEK TİP OKUL DAYATMASI
Durumu değerlendiren Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Hukuk Sekreteri Mehmet Aydoğdu, “Burada tüm öğrencileri tek tip okula yönlendiriyorlar” dedi. Aydoğdu, “Herhangi bir okul veya dernek, devlet okulunda başka bir okulun tanıtımını, propagandasını yapamaz. Ayrıca Milli Eğitimden, Kaymakamlıktan izin alınması gerekiyor. Ancak yasal bir izin, onay yok” dedi. ENSAR Vakfı’nın bütün imam hatip okullarının yemek ücretlerini karşıladığına dikkat çeken Aydoğdu, AKP İlçe Teşkilatı öncülüğünde yeni kaynak oluşturularak Sancaktepe İmam Hatip Okulları adı altında sistemli propaganda yapan bir platform yaratıldığını söyledi.

OKULUN İÇİNE İMAM HATİP SINIFI
Formda yer alan “Çocuğunuzun okuduğu ortaokulda imam hatip şubesi açılmasını ister misiniz? Çocuğunuzu bu sınıfa gönderir misiniz?” sorularının bulunduğuna dikkat çeken Aydoğdu, “Son 3 yılda insanları alıştırdılar. Toplum gözünde normal hale gelmeye başladı. Ancak bu durum kabul edilemez. Artık bütün okulları imam hatibe dönüştürdüler. Bunu özendiren bir tutum içerisindeler. İlkokulları da imam hatip yapmak istiyorlar. Yapılanlar bizim savunduğumuz bilimsel, demokratik ve laik eğitim ilkelerine tamemen aykırı” dedi.

ÖĞRENCİLERE YAPILAN VAATLER
Sancaktepe İmam Hatip Okulları Platformu’nun öğrencilere söylediği vaatler, imam hatip olmayan okullarda yetişen öğrencilerin eğitim ve geleceğini sorgulattı. Formda yer alan vaatler şöyle:

*Anne-baba ve büyüklerine saygılı, milli ve manevi şuuru yüksek, vatan-millet ve bayrak sevgisini yüreğinde hisseden, mukaddes değerlerine bağlı bir genç olarak hayata atılır.
*Katsayı sorununun kalkmasıyla tıptan mühendisliğe, hukuktan öğretmenliğe kadar tüm yükseköğretim programlarını hedefleyebilir.
*Devletin her kademesinde görev yapabilecek kapasitede ve donanımda yetişir.
*Diğer okullarda okutulan fen ve sosyal ilimlerin yanında dini ilimleri de öğrenir.
*Diğer okullarda okutulan İngilizce’nin yanında ikinci bir dil olarak Arapça’yı öğrenir.
*Okul içerisinde yapılan pek çok sosyal aktivite ve yarışma ile kendilerine olan özgüvenleri gelişir. Mezun olmadan dahi pek çok maddi ve manevi fırsat ile karşılaşır.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
İmam hatip dışında okul kalmayacak.

Keçiören’de okul müdürleri toplantısında Rauf Denktaş Lisesi ve İbni Sina Ortaokulunun imam hatibe çevrileceğinin söylenmesi tartışmalara neden oldu. Hemen dibinde imam hatip okulları bulunan bu okulların da dönüşümü ile semtte imam hatip dışında okul kalmayacağı belirtiliyor.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde Rauf Denktaş Lisesi ve İbni Sina Ortaokulu imam hatibe dönüştürülmek isteniyor. Okul müdürleri toplantısında konuşulanlara göre iki okulun da 15 gün sonra imam hatibe çevrilmesi ve önümüzdeki dönemde buna uygun öğrenci alımlarının yapılması planlanıyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın haberin duyulması öğretmen ve velileri de tedirgin etti.

20 yıllık köklü bir geçmişi olan Rauf Denktaş Lisesinde daha önce de binanın bir bloku imam hatibe dönüştürülmüştü. Öğretmenler, imam hatip dönüşümlerinin özellikle bu bölgede yoğunlaştığını ve bu dönüşüm ihtiyacının neye göre belirlendiğini bilmediklerini söylüyorlar.

İbni Sina Ortaokulunda da öğretmenler ve veliler okullarının imam hatibe dönüştürülmesini istemiyorlar. Öğretmenler, zaten neredeyse 100 metre yakınlarında bir imam hatip ortaokulu bulunduğunu ifade ediyorlar. Öte yandan olayın duyulmasının ardından veliler okula geldi. Okul bahçesinde toplanan veliler, okulların imam hatip olmasına tepki gösterdiler.

Konuya ilişkin gazetemize konuşan Ankara Eğitim Sen 3 No’lu Şube Başkanı Fevzi Yılmaz, “Bu uygulamalardan anlıyoruz ki neredeyse bölgede düz lise bırakılmıyor. Veliler çocuklarını imam hatibe göndermeye mahkum edilmek isteniyorlar. Yine öğretmenler de norm fazlası durumuna düşecek, uzak okullara gönderilecek. Yani öğrenci, veli, öğretmen mağdur olacak” diye konuştu. (Ankara/EVRENSEL)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
‘Abay Ortaokulu İmam Hatip olmasın’
12 Haziran 2015

Kazlıçeşme Abay Ortaokulu’nda öğrenciler ve veliler okullarının İmam Hatip’e çevrilmesini protesto etti

stanbul Zeytinburnu’nda Kazlıçeşme Abay Ortaokulu’nda öğrenciler ve veliler okullarının İmam Hatip’e çevrilmesini protesto etti. Bugün (12 Haziran) öğle arasında okul önünde bir araya gelen veliler ve öğrenciler basın açıklaması yaptı. Okuldan karnelerin dağıtıldığı sırada öğle arasında gerçekleşen eylemde “Okuluma dokunma” “Abay İmam Hatip olmasın” sloganları atıldı. Konuşmalar yapan veliler okulun İmam Hatip olmasını istemediğini belirtti. Gökalp Mahallesi Muhtarı Celal Ertuğrul da söz alarak okulun rant amaçlı olduğunu, bu okulun yapımında emeği geçen diğer veliler gibi mücadeleyi bırakmayacağını belirtti.

Konuşmaların ardından basın açıklamasını öğrenci velilerinden Aysun Berçin okudu. Açıklamada 4+4+4 sisteminin öğrencileri mağdur etmeye devam ettiği belirtilerek “Okulumuz İmam Hatip’e dönüştürülürse çocuklarımıza zarar vereceği gibi bilimsel ve nitelikli eğitim olanaklarının da elimizden alınacağını biliyoruz” dendi. İmam Hatip’e dönüştürülmesi durumunda ortaya çıkacak sorunları sıralayan veliler şunları belirtti:

Bizler, Kazlıçeşme Abay Ortaokulu velileri olarak, 4+4+4 ile yaratılan bu mağduriyetleri yaşamak istemiyoruz. Yoğun talepler sonucunda olmadığına inandığımız bu dönüşümün, siyasi amaçlar nedeniyle gerçekleşmesini istemiyoruz. Okullarımızın kapatılıp yerine imam hatipler, alışveriş merkezleri, oteller ve özel okullar yapılmasını istemiyoruz. Okulumuzun eski haliyle kalmasını istiyoruz. Çocuklarımızın parasız ve bilimsel eğitim hakkını sonuna kadar savunacağız.

Okulda öğrenci öğrencilerin karne töreninin yapılmasının ardından okul müdürü Gülsüm Çınar, Abay Ortaokulu’nun İmam Hatip’e dönüştürüldüğümü ve bundan sonra kayıtların bu şekilde alınacağını belirtti.

X

FAdmin
Onursal Üye
Vah vah vah , taslamak lazim bunlari..

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Haber Evrensel nickli üyeden geldiğine göre yalan olma ihtimali çok yüksek.

Ola ki, ihtimal yok ama doğru olmuş olduğunu var sayarsak, yorumsorularımızı yazalım.

İmam hatipler hangi terör örgütünün okulu?

Bu devlet neden kendi okullarının reklamını yapmıyor?
Milli eğitim ile ilişkisi olmayan bir okulun reklamı nasıl yapılabilir?
Matematik, Türkçe, Fen gibi çağ dışı derslerin yapıldığı okullar nasıl desteklenebilir?

Bu soruları özgün düşünebilen bir üyenin cevaplamasını çok isterim.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Haber Evrensel nickli üyeden geldiğine göre yalan olma ihtimali çok yüksek.

Ola ki, ihtimal yok ama doğru olmuş olduğunu var sayarsak, yorumsorularımızı yazalım.

Sana bireysel olarak yanit veriyorum.

Bir habere "yalan" demekle o haber yalan olmaz.

Bir haberi yalanlayabilecek belgelerin ve haberlerin olmasi ve bunlarin paylasilarak bir haberin yalan oldugunun ortaya konmasi gerekir.

Aksi sadece kendinin begenmedigin bir haber olarak o habere "iftira atma, onu karalama" anlami tasir ki bu da etik degildir.

İmam hatipler hangi terör örgütünün okulu?

Bu devlet neden kendi okullarının reklamını yapmıyor?
Milli eğitim ile ilişkisi olmayan bir okulun reklamı nasıl yapılabilir?
Matematik, Türkçe, Fen gibi çağ dışı derslerin yapıldığı okullar nasıl desteklenebilir?

Bu soruları özgün düşünebilen bir üyenin cevaplamasını çok isterim.

Burada konu imam hatip okullarinin egitim ve ogretim olarak tum toplumu kucaklamamasidir.

Imam hatipler din ve hatta mezhep temelli okullardir.

Devletin diyanet denilen bir kuruimu vardir.

Bu kurum bir bolgedeki arzve talebe gore ve de ihtiyaca gore din temelli bir okul acabilir, ustelik bu okul sadece tek bir mezhebi de icermez.

Alevi, yahudi, hristiyan v.s. temelli din okullarini da bolgenin arz ve talep ve de ihtiyacina gore acabilmelidir.

Devlet tum toplumdan ve onun farkli inanclarindan sorumludur ve tum toplumu kapsamalidir.

Bu acidan devlet= diyanette degildir, devletin dini ve mezhebi bir durusu da olamaz.

Devlet vatandaslarinin her turlu cagdas bilimsel ve ihtiyac temelindeki egitimini vermek zorundadir.

Din bir inasnc olarak bir secimdir.

Kimseyi devlet sadece imam hatip gibi okullara gitmeye zorlayamaz.

Normal cagdas ve bilimsel egitimin disindaki tum okullara isteyen gider, isteyen gitmez.

Oyuzden devletin her cesit okulu olmasi gerekir ve devlet okulunun egitiminin dini degil; cagdas ve bilimsel olmasi gerekir.

Her turlu dini ya da dil ogretimi temelli okullar gonulludur ve isteyen gider.

Senin ozgun dusunemeyen sorularina verilen ozgun yanitlardir, bunlar.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Veliler imam hatip istemiyor, idare her yolu deniyor
13 Haziran 2015

Velilerinin imam hatip olmasına itiraz ettiği Abay Ortaokulu’nda yönetim gerici imam hatip dernekleriyle anket yapıp öğrencilere hadisler yazdırdı.

bahcelievler-imam-hatip-1-e1434209552319.jpg

Okulların kapanmasına bir hafta kala Abay Ortaokulu’nun imam hatip yapılmak istenmesine karşı veliler, 12 Haziran’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe verdi. Velilerin itirazına rağmen okul yönetimi, gerici derneklerle işbirliği yaparak ikna etmeye çalışıyor. Çocuklara, dini içerikli hadisler yazdırarak, panolara astı. Ayrıca Zeytinburnu İmam Hatip Mezunları Derneği (ZİHMENDER) ile okulda bir anket yaparak “Çocuğunuzun okuduğu okulda imam hatip şubesi açılırsa kaydetmek ister misiniz?” diye sordu.

Anketin üzerinde imam hatip mezunu çocukların daha iyi birey olacağını iddia eden bir giriş kısmı bulunuyor. Bu bölümde “İmam hatip okullarından mezun olan öğrenci, anne-baba ve büyüklerine saygılı, milli-manevi şuuru yüksek, vatan-millet ve bayrak sevgisini yüreğinde hisseden, mukaddes değerlerine bağlı bir genç olarak hayata atılır” yazılmış. Ardından İmam Hatipler için katsayı sorununun kalktığı belirtilerek üniversitede istediği bölümü okuyabileceğine vurgu yapılıyor.

bahcelievler-imam-hatip-5-1024x614.jpg

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Yalan haberleri buraya taşıman yetmedi şimdide hakaret eden haberleri taşımaya başladın. Yazıklar olsun.

Sen şimdi bunun neresinde hakaret var dersin ama hakaretin ne olduğunu bilmediğin-öğretemediğim için sana bunu söylesem de bir işe yaramayacak. Artık yönetim gelir gerekli açıklamayı yapar yalan ve hakaret dolu haberi siler umarım.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Yalan haberleri buraya taşıman yetmedi şimdide hakaret eden haberleri taşımaya başladın. Yazıklar olsun.

Sen şimdi bunun neresinde hakaret var dersin ama hakaretin ne olduğunu bilmediğin-öğretemediğim için sana bunu söylesem de bir işe yaramayacak. Artık yönetim gelir gerekli açıklamayı yapar yalan ve hakaret dolu haberi siler umarım.

Sana daha once de soyledim. "Yalan" demek ile bir haber yalan olmaz. Sen iftira atacagina once bu haberin neden yalan oldugunu aciklaman gerekir.

Yalan soylemek politik cikar duygu somurusu ve su istismaridir.

Kimlerin yalan soyledigi de ortadadir.

Demekki sen de yalan soyluyorsun ki, herkesi kendin gibi zannediyorsun.

Iki meshur yalan ornegi;

Camide icki ictiler ve Basortulu bacima Kabatas' ta saldirdilar.

Benim alinti yaptigim yerlerde yalan olmaz.

Cunku yalan soylemek etik degildir ve bir yer yalan soyledigi ve bu aciga ciktigi zaman ona olan guven sarsilir.

O yuzden benim alinti yaptigim yerler, yalan soylemenin etik olmadigini gayet iyi bilirler.

Ama sen ve senin gibi bir haberi kabullenemeyenler, sadece iftira atarlar ve yalan soylerler.

Cunku etik olmanin ne oldugundan bihaberdirler.

Zannederlerki yalan soyleyerek, kitleyi kandirirlar.

O yuzden yalanlarini magduru oynamak, kendilerini acindirmak, v.s. uzerine kurarlar.

Ayni yukaridaki ornek ve daha bir cok yalanlari gibi.

Ayrica hakaret yalani atip yoneticilere oynamadan da vazgec.

Onlar senin yalanlarina kanacak degiller.

Gercekleri ve olmus olaylari hic bir zaman iftira ile bertaraf edemezsin.

Ayrica neden bir iftiraya basvurdugunu da once kendinde bir degerlendir.

"Camur at, izi kalsin" anlayisi tarihe karisti. Sen bunu bilmiyor musun?

Yani attigin camur iz birakmaz, ustune kalir.

Neden iftiraya ve yoneticiye oynamaya gerek duyuyorsun, bu kadar mi dustun?

Son düzenleme:

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Sen ne kadar saf bişeysin yaa. Beni bile zıvanadan çıkardın artık sana kimsenin neden tahammül edemediğine şaşırmıyorum. Sen sussan insanlığa büyük hizmet etmiş olacaksın.

Hiçbir yalanını hiçbir hakaretini ispatlamak zorunda değilim. İspatlasam ne olacak ki zaten. Daha öncekileri ispatladık da ne oldu.

Hakaret etme, hakaret eden ve yalan haberleri buraya taşıma sana asla mesaj yazmam. Bir tek cümlene dahi tahammül edemiyorum artık.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Sen ne kadar saf bişeysin yaa. Beni bile zıvanadan çıkardın artık sana kimsenin neden tahammül edemediğine şaşırmıyorum. Sen sussan insanlığa büyük hizmet etmiş olacaksın.

Hiçbir yalanını hiçbir hakaretini ispatlamak zorunda değilim. İspatlasam ne olacak ki zaten. Daha öncekileri ispatladık da ne oldu.

Hakaret etme, hakaret eden ve yalan haberleri buraya taşıma sana asla mesaj yazmam. Bir tek cümlene dahi tahammül edemiyorum artık.

Sen bir yalani ispatlayamazsan ben de senin itiraf attigini daimi desifre edecegim.

Hakaret eden yok.

Asilsen temelsiz iftiralarin ile hakaret ediyorsun.

Sen ne kadar gerisin oyle, bir yalan atacaksin ve bunu ispat edemeyeceksin.

Zannedeceksin ki senin attigin yalanlara da kanilacak.

Iste zaten aramizdaki caglar boyu etik olma farki da boylece ortaya cikiyor.

Asil senin gibi geri davranis gosterenlere kimsenin tahammul edemedigi ortada.

Ben sussam, senin gibiler insanliga zarar vermeye devam ederler.

O yuzden bizler daimi senin gibi insanliga zarar verenleri desifre edecegiz.

Cunku bizler insanliktan yanayiz.

X

FAdmin
Onursal Üye
Evrensel-insan senin bu yalan yanlis haberleri acmandaki maksadik nedir? Yaptigin terbiyesizlikten baska birsey degil. Insanlarin seni assagilamasindan hakaret etmesinden keyifmi aliyorsun? Eger oyle birsey varsa soyle bilelim, alengir cevirmene gerek yok yahu.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç