karmaşığım...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sewal35 tarafından oluşturulan karmaşığım... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,818 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı karmaşığım...
Konbuyu başlatan sewal35
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

sewal35

Felsefe.net
Yeni Üye
bu aralar şu koskocaman dünya dar gelmeye başladı.ev okul her yerden sıkılıyorum sanki.kim ne diyorsa bana batıyor.arkadaşlarımda bu durumda rahatsızlar.bana neler oluyor bilmiyorum ama çok tuhaf geliyorum kendime.geceleri çok karmaşık rüyalar görüyorum ve uyandığımda hatırlamıyorum.geceleri uyanıyorum ve yutkunamıyorum.boğazıma bir şey takılıyor ve hemen gözyaşlarım akıyor.herkesden herşeyden uzakta olmak istiyorum.bazen kimseyle konuşmak bile istemiyorum... sizce bu durumumun nedeni ne?

sewal35

Felsefe.net
Yeni Üye
:) yani bilmiyorum ama sanırım pek değil yani sadece o değil sanki herşey... hani insanın kendisine kalması gerekn bazı düşünceleri vardır ya çevresindekilere karşı düşündükleri onları söyleyememk beni çok rahatsız ediyor çok doldum bir de son zamanlarda ailemle bir tartışmam oldu yani tam olarak bana ne oluyor bilmiyorum :S

volkan

Felsefe.net
Yeni Üye
Gerçek, karmaşada gizlenir..

Gerçeği istiyorsun bence... Ruhunun, içinde bulunduğumuz sistemin dışında, 'ihtiyacı olan bi parçası' gibi bişeyler olmalı... Belki onun yokluğudur bu... Ya da onu bilmemenin boşluğudur, bu. Cevaplanamamış soruların boşluğu... Cevaplayabilecek birilerinin yokluğu... Sistemden kurtulamamann zorluğu... ):

cogito

Üye
Yeni Üye
Sevgili Sewal ,bence bu durum depresyon başlangıcı. İnsan kendini ne ne kadar çok dinlerse yani etrafından soyutlarsa yaşamı da o kadar anlamsızlaşır. Geçici bi dönemdir. Bir şeyler olur ve şu dönem size sıkıcı gelen her şey yeniden eski anlamına kavuşur.

Aksiyom

Düşünür Üye
Yeni Üye
Cogito gibi düşünüyorum bu depresyon başlangıcı olabilir.Bunun için kendinizde önlemler almalısınız ,kendi içsel anlamlarınızı kurmadan bu anlamlarınızı arkadaş çevrenizin kurmasına kesinlikle izin vermeyin.Kendi varoluşunuzu belirleyin ve ona yönelik devam edin yeri gelirse uzman birinden yardım alın derim ve unutmayın varoluştur düşüncedir anlamdır asıl huzur ve mutluluk.Duygularınızın sizi esir etmesine izin vermeyin! Kendinize iyi bakmanız dileğiyle..

sewal35

Felsefe.net
Yeni Üye
çok teşekkür ederim... bu yazdıklarınızı okuduktan sonra bile içim rahatladı.şu son zamanlarda çevremdekilere kendimi daha iyi ifade edebildim.içimdekileri söyleyebildim ve çok daha iyi hissediyorum kendimi... sanırım içimde tuttuklarımdan dolayı böyle olmuştum...

hangigercek

Felsefe.net
Yeni Üye
maksadım yardımcı olmak değil sadece içimden gelenleri yazmak.. eğerki herkesi mutlu görüyorsan çevrende bilki herkes mutludur çünkü mutluluk mutsuz olmadan anlaşılamayacak bir olgudur ve genelde mutsuz insanlar mutluluğun değerini anlayabilirler er yada geç.. 7 yaşımda hayal meyal hatırladığım bir hayat dersimi paylaşmak istiyorum izninle. küçücüktüm ve köyde kalıyorduk yaz tatillerinde.herşey doğadandı ekmek su hava meyve sebze..yumurtayı kümesten sütü inekten domatesi tarladan bir hayat.. uzatmayayım.köye almanyadan bir araba geldi mercedes... film gibi bütün çocuklar etrafına üşüştü bende.. içinde benim yaşlarımda bir çocuk yumurta yiyordu pişmiş ve sadece yumurta işte.. hayatımda bir lezzeti(bildiğim halde) o kadar merak ettiğimi hatırlamıyorum.. koşarak eve gittim ve yumurta yedim:) dediğim gibi sadece yumurtaydı.. umarım anlatabilmişimdir..

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Olaya "depresyon" olarak yaklaşan arkadaşlara sesleniyorum, depresyon olabilmesi için 6 aylık sürecin aşılması gerekiyor. Olsa olsa herkesin yaşadığı küçük bir bulanımdır konusu geçen durum. Ne de olsa dünyada her 4 insandan 1'i hayatının belli döneminde ruhsal sıkıntılar yaşamaktadır.

fürü

Felsefe.net
Yeni Üye
Bir sürü yöne ayrılan yolun başlangıcında olmak gibi,
Şu an bulunduğun halinden memnun olmamak gibi,
Hiçbir şey yetmiyor, her şey eksikmiş gibi...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Bugünlerde hangimiz karmaşık değiliz ki?Birşeyler oluyor gölgeli puslu..Gözlerimizi iyice açıp bakıyoruz.Soruyoruz ne oluyor?
-Birşey yok, senin gözüne bişey kaçmıştır...diyorlar...Ben gözlerimi ovuşturup duruyorum "burnumun ucunu " görmek için.

husam95

Felsefe.net
Yeni Üye
ilginç bende karmakarışığım herkes bana karşı herkes benden bi soğuk düşüncelerimi dışlanmış hissediyorum...
fazla maneviyatçı olduğumdan garipseniyorum. Bu garipsenmeler beni bazen mutlu bazende karmakarışık yapıyor.

Nelibula

Felsefe.net
Yeni Üye
düpedüz depresyon.Hafife almamak gerek sebepleri ve sonuçları önemli olabilir.

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar