Karışık

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Unutulmayan Replikler kategorisinde Furkan Topal tarafından oluşturulan Karışık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,329 kez görüntülenmiş, 16 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Unutulmayan Replikler
Konu Başlığı Karışık
Konbuyu başlatan Furkan Topal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ls2

Furkan Topal

Üye
Yeni Üye
# Bilinç, korkunç bir lanettir. Düsünürsün, hissedersin, acı çekersin...
Craig Schwartz "Being John Malkovich - John Malkovich Olmak"

# Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var...
Jeffrey Goines "Twelve Monkeys - 12 Maymun"

# Beni olduğum gibi kabul et. Ancak o zaman birbirimizi keşfedebiliriz...
Guido "8 1/2"

# Bizim neslimiz Büyük Depresyon'u ya da Büyük Savaş'ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız...
Tyler Durden "Fight Club - Dövüs Klubü"

# Şeytanla dans edersen şeytan değismez; seni
değistirir...
Max California "8 mm."

# "Ölüler tek bir şeyi bilirler: Hayatta olmak daha iyidir."
Er Joker "Full Metal Jacket"

# Frenleri kullanma; arabalar gitmek için yapılmıştır, durmak için degil!
Michel Poiccard "A Bout de Souffle-Serseri Asiklar"

# Yanında duruncaya kadar, hedefimden ne kadar uzakta durduğumdan emin olamamıştım... Vincent "Gattaca"

# Bilinç, korkunç bir lanettir. Düşünürsün, hissedersin, acı çekersin...
Craig Schwartz "Being John Malkovich
- John Malkovich Olmak"

# Hayatta yaptıklarımız, sonsuzlukta yankılanır...
Maximus "Gladiator - Gladyatör"

# Konu duygular oldugunda, büyük kahramanlar bile
aptalca davranabilirler...
Sir Te "Crouching Tiger Hidden Dragon - Kaplan ve Ejderha"

# O mükemmel değil. Sen de mükemmel degilsin. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız...
Sean "Good Will Hunting - Can Dostum"

# Kim ne derse desin, sözcükler ve düşünceler dünyayı değiştirebilir.
John Keating "Dead Poets Society -
Ölü Ozanlar Dernegi"

# Bir topluluğu kontrol etmek, bireyi kontrol etmekten kolaydir. Bir topluluğun ortak bir amacı vardır. Bireyin amaci ise her zaman için şaibelidir.
Dr. Murnau "Kafka"

# "Şeytan yalancıdır. Bizim aklımızı karıştırmak için yalan söyler; bize saldırmak içinse yalanları
gerçekle karıştırır. Saldırısı psikolojiktir ama
güçlüdür. O yüzden onu asla, ama asla dinleme..."
Peder Merrin "The Exorcist - Seytan"

# Bazen senle hiç tanışmamış olmayı diliyorum. Çünkü tanışmamış olsaydık, geceleri yatarken dünyada senin gibi biri olduğunu bilmeden uyuyabilirdim...
Lambeau "Good Will Hunting - Can Dostum"

# Hiçbir düş sadece bir düş değildir...
Dr. Bill Harford "Eyes Wide Shut - Gözü Tamamen Kapali"

# Biriyle tanıştığınızda ilk farklılıklarınızı önce görürsünüz ama zaman geçtikçe benzerlikleri farketmeye baslarsiniz. Sanırım tüm dostluklar böyle başlar.
Brian Kessler "Kalifornia"

# Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema
tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak
büyüdük, ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya
başlıyoruz...
Tyler Durden "Fight Club - Dövüş Kulübü"

# "Öldürmek, sigara içmeye benzemez. Onu bırakamazsın."
Catherine Tramell "Basic Instinct -Temel içgüdü"

Furkan Topal

Üye
Yeni Üye
# "İtalya'da 30 yıl boyunca Borjiyalar vardı. Yani savaş kıyım, cinayet... Ama Michelangelo, Leonardo ve Rönesans aynı dönemde var oldular. Oysa İsviçre'de kardeşlik, 500 yıllık demokrasi ve barış vardı. Ama ne yaratabildiler? Sadece guguklu saat!...
"Harry Lime "Üçüncü Adam"

# George: Senden korkmuyorlar, senin temsil ettiğin şeyden korkuyorlar. Billy: Ne temsili be moruk! Onların gözünde saçtan başka birşeyi temsil etmiyoruz. George: Yoo hayır. Onların gözünde, sen özgürlüğü temsil ediyorsun. Billy: Özgürlüğün ne mahsuru var birader? Bütün mevzu bu. George: Evet aynen öyle ama, söylemek başka, olmak başka.
George-Billy "Easy Rider"

# Neden aşkın başladığı anı bilemeyiz de bittiği zamanı mutlaka biliriz?
Harris K. Telemacher "L.A. Story"

# İnsan kalbinin içinde mantık arayan avanaktır.
Ulyssess Everett McGill "O Brother Where Art Thou
-Nerdesin Be Birader"

# "Karım beni içki içtiğim için mi terketti yoksa karim beni terkettiği için mi içmeye basladım
hatırlamıyorum..."
Ben Sanderson "Leaving Las Vegas -
Elveda Las Vegas"

# "Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu
yazar."
Calvero "Limelight"

# Bu hayatta önemli olan ne umduğunuz ya da ne
hakettiğiniz değil - önemli olan ne aldığınız... Frank T. J. Mackey "Magnolia - Manolya"

# Bu açiklanamaz, ama hissedersin. Hayatın boyunca
dünyayla ilgili bazi şeylerin yanlış olduğunu
hissetmişsindir. Ne olduğunu bilmezsin, ama o ordadır; beynine saplanmis bir kıymık parçası gibi... Seni deli eder...
Morpheus "The Matrix"

# Gözlerinizi kapattığınız zaman dünya yok olmuyor öyle degil mi?
Leonard Shelby "Memento - Akıl Defteri"

# Kendimize kim olduğumuzu hatırlatmak için hepimizin aynalara gereksinimi var...
Leonard Shelby "Memento - Akıl Defteri"

# Bir tarladaki mor renkli çiçeklerin yanından geçip de onlari farketmemek Tanrı'yi sinirlendirir. Shug "The Color Purple - Mor Yillar"

# Keaton bir keresinde "Tanrı'ya inanmam ama ondan
korkarım" demişti. Ben Tanrı'ya inaniyorum ve beni
korkutan tek sey Kayser Soze...
Verbal Kint "The Usual Suspects - Olagan Süpheliler"

# Her zaman, gerçek bir "hiçkimse" olmaktansa, sahte bile olsa "biri" olmanın daha iyi olacağını
düşünmüşümdür...
Tom Ripley "The Talented Mr. Ripley
- Yetenekli Bay Ripley"

# En heybetli düsünceler bile çok sık duyulduğunda
gülünç olurlar.
Pablo Neruda "Il Postino - Postaci"

# 23 yaşına geldiğinde olman gereken tek şey kendindir.
Troy "Reality Bites"

Furkan Topal

Üye
Yeni Üye
# "Kibir, benim en gözde günahımdır.
John Milton "Şeytanın Avukatı"

# Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin...
Jules Winnfield "Pulp Fiction - Ucuz Roman"

# Tanrı'yla konuşmak mı istiyorsun? O zaman beraber gidip onu görelim, yapacak daha iyi bir işim yok...
Indiana Jones "Raiders Of The Lost Ark - Kutsal Hazine Avcıları"

# Üzerinde durduğunuz kaya yuvarlanmaya başlarsa
atlayın. Yoksa siz de onunla birlikte yuvarlanıp
ezilirsiniz. Sadece aptallar kayanın üzerinde durmaya çalışırlar...
Kyoami "Ran"

# Ernest Hemingway, "Dünya güzel bir yer ve de uğruna savaşmaya değer" demiş. Ben cümlenin ikinci yarısına katılıyorum.
William Sommerset "Seven - Yedi"

# Belki bu dünyada kimse için huzur diye birşey yoktur. Ama biliyorum ki, yaşadığımız sürece kendimize dürüst davranmamız gerekiyor.
Spartacus "Spartacus"

# Korku, karanlık tarafa giden yoldur. Korku öfkeye; öfke nefrete; nefret ise acıya yol açar...
Yoda "Star Wars: Bölüm 1"

# Bize sunulan dünyanın gerçeğini kabulleniriz.
Christof "The Truman Show"

# Doğru ya da yanlış diye birşey yok, sadece popüler fikirler var...
Jeffrey Goines "Twelve Monkeys - 12 Maymun"

# Bugüne dair iyi bir plan, yarına dair mükemmel bir plandan iyidir...
Conrad "Connie" Brean "Wag The Dog - Başkanın Adamları"

# "Bir soru için 64 bin dolar mı? Umarım sana hayatın anlamını soruyorlardır..."
Mark Van Doren "Quiz Show"

# "Her sokak köşesinde, her evde, ölümcül bir günah görüyoruz ve hoş görüyoruz. Hoş görüyoruz çünkü sıradan, çünkü olağan. Sabah, öğle ve akşam hos görüyoruz. Hayır, artık olmaz. Ben örnek oluyorum ve yaptiğim şey şaşırtacak, incelenecek ve izlenecek... Sonsuza dek..."
John Doe (Seven - Yedi)

# Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür...
Anlatıcı "Fight Club - Dövüs Klubü"

nilüfer

Üye
Yeni Üye
Arizona Dream

Grace: -Bence iki yanlış bir doğru etmez.
Alex: -Ne demek istiyorsun?
Grace: -Bizi kastediyorum. Biz iki yanlışız.
Alex: -Ya biz ikimiz doğruysak ve herkes yanlışsa?
Grace: -Öyle bile olsa bunu mahvederiz.
Alex: - Ama birlikte mahvederiz.

” Bir rus yazar şöyle demiş: kitabın ilk yarısında bir silah görürsen;ikinci yarısında patlayacağından emin olabilirsin. ”

” Eğer birisinin ruhuna bakmak istersen,sana hayallerini göstermesini istemelisin.”

P

Pyramos

Ziyaretçi
Batman The Dark Knigtin kötü adamı Gordon, Gotham şehri borsasını basar ve içerdekileri tutsak alır.

+Borsa çalışanlarından biri; Ne istiyorsun burada çalacak birşey yok

-Gordon: Öyleyse, siz ne yapıyorsunuz burda !

:)

İyilik ve kötülüğün temsil edildiği Batman filmlerinde Batman bir süper kahraman (iyinin sembolü) ama onu diğer süper kahramanlardan farklı yapan İradesi ve yüreginden başka hiçbir doğaüstü gücünün olmaması normal insan olmasıdır, kısaca herkes Batman olabilir :)

İşte iradesinin zayıfladığı bir zamanda Gordonla döğüşen Batman çok pis dayak yiyor, kemerini kullanarak ortamdaki ışıkları kapatan karanlık şövalleye kötülügün sembolü Gordon şöyle diyor;

Karanlığı müttefiğin mi sanıyorsun ? Sen karanlığı benimsedin.Bense karanlıkta doğdum, karanlıkta büyüdüm.

The Dark Knigt Rises ,Senaryo ve replik olarak The Dark Knigtın yanında çok fakir kalmış ama genede izlemeye değer güzel bir film.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Burjuva süper kahraman Batman...Herkes Batman olamaz, Batman'i Batman yapan ekonomik gücüdür, yüreği değil cüzdanı ile Batman olmuştur..İstediği kadar yüreği olsun, Bruce beyin şirketlerinde çalışan hiçbir işçi Batman olamaz..Ancak yürekli yahut yüreksiz Bruce efendi süper kahraman olabilir..Zaten Batman olmadığı zamanlarda da Bruce bey bir süper kahramandır (esasında Batman olmadığı zamanlarda mücadele edilmesi gereken gerçek kötü adam kendisidir).Kendisi sıradan insanlara bir lütufta bulunup, onların hayatını kurtarmaktadır. Oysa okadar atraksiyona gireceğine, gelirin adaletli bölüşümü için çaba harcasa, kendi imparatorluğundan vazgeçebilse Gotham daha iyi bir yer olabilirdi..Gerçek kahramanlık Batman efendinin insanları pataklaması değil, Gotham'ın sıradan insanlarının o şehirde hayatta kalmak için verdiği mücadeledir..O kadar kahramansa vazgeçer o imparatorluğundan ve sıradan insanlarla beraber ve onlar için mücadele eder..

P

Pyramos

Ziyaretçi
Burjuva süper kahraman Batman...Herkes Batman olamaz, Batman'i Batman yapan ekonomik gücüdür, yüreği değil cüzdanı ile Batman olmuştur..İstediği kadar yüreği olsun, Bruce beyin şirketlerinde çalışan hiçbir işçi Batman olamaz..Ancak yürekli yahut yüreksiz Bruce efendi süper kahraman olabilir..Zaten Batman olmadığı zamanlarda da Bruce bey bir süper kahramandır (esasında Batman olmadığı zamanlarda mücadele edilmesi gereken gerçek kötü adam kendisidir).Kendisi sıradan insanlara bir lütufta bulunup, onların hayatını kurtarmaktadır. Oysa okadar atraksiyona gireceğine, gelirin adaletli bölüşümü için çaba harcasa, kendi imparatorluğundan vazgeçebilse Gotham daha iyi bir yer olabilirdi..Gerçek kahramanlık Batman efendinin insanları pataklaması değil, Gotham'ın sıradan insanlarının o şehirde hayatta kalmak için verdiği mücadeledir..O kadar kahramansa vazgeçer o imparatorluğundan ve sıradan insanlarla beraber ve onlar için mücadele eder..

Peki. O zaman sizin çizdiğiniz süper kahraman modeline göre soruyorum; Şirkette çalışan bir işçi neden süper kahraman olamıyor?

Onun da illaki hepimiz gibi biraz ihtiyacı dışı (gerçek ihtiyaç) parası vardır değil mi? evine plazma tv alacağına,ya da cep telefonunu değiştireceğine vs bu gerçek ihtiyacı dışı parasını neden kendinden daha kötü maddi koşullarda olan birilerine verip süper kahraman olamıyor?

işte bence gerçek problem bu. dürüst olmayan bu dünyada dürüst adamlar olabileceğimizi sanmamız ve yanılmamız genel anlamı ile bu. kapilatizmi yaratan ve yaşatan kim?

Sahip olduklarımız bize sahip oluyor. dövüş klübü. birde şöyle bir replik vardı aynı filmde; Sen gerçek değilsin, o silah senin elinde değil aslında benim elimde . evet burdan uyarlarsam gerçek olan kapitalizm mi? insan mı? o silah kimin elinde?:)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
işte, insan için asıl problem bu...: ''sahip oldukalaımız bize sahip oluyor''... sevgili don kişot, işin püf noktasını böylece ortaya koymuş oluyor... yani, özne ile nesne yer değiştiriyor, nesneler, yani para olarak ifade edilebilecek ticari mallar, sanki bir insanmışçasına, yapma, yaratma, eyleme, yönlendirme, yönetme, şekillendirme...vb. gücü kazanıyor ve aslında bu güçlerin taşıyıcısı olan insan, bu güçlerini kaybedip nesneleşiyor ve giderek gerçekte bir nesneden başka bir şey olmayan sermayenin elinde oyuncak oluyor; ister sarıya boya, ister kırmızıya...aslında bu süreçte ilginç olan, bizzat kapitalistin kendisinin de nesneleşmekten kurtulamamasıdır... kendisi de bir süre sonra, sahip olduğunu düşündüğü sermayeyi büyütme aracından, nesnesinden başka bir şey olamıyor... ve nesneleşmekten kurtulamıyor... ve belki bu nedenle yabancılaşma sorununun aşılması, yalnız proleterya için değil, burjuvazi için de tek kurtuluş yoludur... diye düşünüyorum...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Peki. O zaman sizin çizdiğiniz süper kahraman modeline göre soruyorum; Şirkette çalışan bir işçi neden süper kahraman olamıyor?

Onun da illaki hepimiz gibi biraz ihtiyacı dışı (gerçek ihtiyaç) parası vardır değil mi? evine plazma tv alacağına,ya da cep telefonunu değiştireceğine vs bu gerçek ihtiyacı dışı parasını neden kendinden daha kötü maddi koşullarda olan birilerine verip süper kahraman olamıyor?

işte bence gerçek problem bu. dürüst olmayan bu dünyada dürüst adamlar olabileceğimizi sanmamız ve yanılmamız genel anlamı ile bu. kapilatizmi yaratan ve yaşatan kim?

Sahip olduklarımız bize sahip oluyor. dövüş klübü. birde şöyle bir replik vardı aynı filmde; Sen gerçek değilsin, o silah senin elinde değil aslında benim elimde . evet burdan uyarlarsam gerçek olan kapitalizm mi? insan mı? o silah kimin elinde?:)

insan ne herşeyi yapabilecek kadar güçlü ne de hiç bir şeyi yapamayacak kadar güçsüzdür. Büyük şeyleri gerçekleştiren bireyler değil, o bireylerin içinden çıktığı toplumdur..Kapitalizmi şu ya da bu insan yaratmıyor ve devam ettirmiyor. Kapitalizm kendi kendine ortaya çıkıyor, ancak çıktıktan sonra ona bir ad veriliyor ve kapitalizm olarak anılıyor vs...Eğer bu şekilde düşünülecekse hepimiz ırz düşmanıyız çünkü tecavüze uğrayan insanlar var ve tecavüz olgusu gerçekliğini korumaya devam ediyor, eee o halde bizim yüzümüden..hepimiz katiliz çünkü cinayetin önüne geçemiyoruz, o da bizim yüzümüzden vs.İnsanlara bin yıldan fazladır verilen gaz sebebi ile, kimse ne yapıp ne yapamayacağını bilmiyor..İnsan hiç birşeydir ve insan herşeydir...

P

Pyramos

Ziyaretçi
insan ne herşeyi yapabilecek kadar güçlü ne de hiç bir şeyi yapamayacak kadar güçsüzdür. Büyük şeyleri gerçekleştiren bireyler değil, o bireylerin içinden çıktığı toplumdur..Kapitalizmi şu ya da bu insan yaratmıyor ve devam ettirmiyor. Kapitalizm kendi kendine ortaya çıkıyor, ancak çıktıktan sonra ona bir ad veriliyor ve kapitalizm olarak anılıyor vs...Eğer bu şekilde düşünülecekse hepimiz ırz düşmanıyız çünkü tecavüze uğrayan insanlar var ve tecavüz olgusu gerçekliğini korumaya devam ediyor, eee o halde bizim yüzümüden..hepimiz katiliz çünkü cinayetin önüne geçemiyoruz, o da bizim yüzümüzden vs.İnsanlara bin yıldan fazladır verilen gaz sebebi ile, kimse ne yapıp ne yapamayacağını bilmiyor..İnsan hiç birşeydir ve insan herşeydir...

Bundan öncekiler de dahil olmak üzere genel hatları ile söylediklerinize katılıyorum ancak diyorsunuz ya;Kapitalizm kendi kendine ortaya çıkıyor..peki kendi kendine sosyalizm neden ortaya çıkmıyor? benim söylemek istediğim/dikkat çekmek istediğimde genel hatları ile budur. oysaki çoğunluğa bakarsanız hepimiz sözde adaletten,haktan,eşitlikten vs yanayız değil mi? dürüst olmayan bu dünyada dürüst insanlar olamadık çünkü dürüst olmayan dünyayı zaten biz yarattık. gerçek bu. ...ve belkide biz zaten bu yüzden burdayız...

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Sosyalizm ortaya çıkmıştır ancak genelleşmemiştir.Herşeyin yeri ve zamanı olduğu gibi bu genelleşmenin de bir yeri ve zamanı vardır. Şu an kısıtlı bir alanda yaşanıyor olması, genelleşmeyeceği anlamını taşımaz. İnsanların büyük çoğunluğu kapitalizm içinde doğdular ve bu sistemin doğruluğuna değişmezliğine inanarak büyüdüler ve haliyle bu sosyalizm mevzusu insanların geneline bir hayal gibi geliyor..Ortaçağda yaşayan bir insanın televizyon denen bir aletin gerçek olabileceğine inanamaması gibi günümüzün insanları tabi bu kadar olmasa da sosyalizmin gerçekleşeceğine inanmıyorlar..ben sizin söylediğiniz biz yaptık mevzusuna katılmıyorum çünkü biz yapmadık..Biz bu durumu kontrol edemeyiz. şu yahut bu değişimin önünde duramazsınız ancak geciktirebilirsiniz ve nihayetinde su akacağı kanalı bulur..Ben doğduğumda kapitalist sistem benden daha önce dünya üzerinde hüküm sürmekteydi..Bizden öncekiler de kendilerinin seçmedikleri sistemlerin içerisine doğdular. Ve doğdukları o sistemin yetiştirmiş olduğu bireyler tarafından yine o sisteme uygun biçimde düşünmek için eğitildiler...Kısacası siz kendi yaratmadığınız koşulların içerisine doğdunuz tıpkı diğer insanlar gibi...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Ben ;Biz derken sadece şu an yaşayanları degil tüm insan soyunu/ insanlık tarihini kasdetmiştim. Kapitalizm insanın içindeki dürüst olmayan adamın/ kötünün, dürüst olan adama/iyiye karşı zaferidir. içimizdeki aç gözlü bencil kazandı ve kısaca hakkaniyet diyebilecegimiz sosyalizm sistemi kurulamadı. suyun akacağı kanal böyle mi olacaktı:)

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Şimdilik böyle akıyor evet ..Ayrıca Çin gibi bir ülke var neredeyse dünyanın yarısı bunu da göz ardı etmeyelim...
Elbetteki insanla ilgili birşeyde insanın göz ardı edilmesi söz konusu olamaz..Ancak insanlar bilinçli olarak (ki burada bilinçten kasıt kendi iradeleri dahilinde anlamındadır) şu yahut bu sistemi onaylayıp yaymazlar istisnalar hariç elbette..Toplumsal varlıklar oldukları için topluma uyum gösterme eğilimindedirler..İtalya'da doğmuş olsa idiniz büyük ihtimalle katolik bir hıristyan olacaktınız belki de İslam dininden hiç hazzetmeyecektiniz..Müslüman olmanızın sebebi İslam'ın mükemmelliği değil , doğmuş olduğunuz toplumsal ortamdır, tıpkı bir hıristiyanın doğmuş olduğu ortamdan ötürü hıristiyan olduğu gibi...Yani siz doğduğunuz ortamı değil o sizi belirliyor..Bu sebeple insanlar istedi gibi bir yaklaşım doğru değil..Diyelimki kişinin bir akrabası sübyancı ise örneğin atıyorum dayısı böyle bir insan ise, o kişiye hesap sormamız makulmüdür? "yahu sen ne biçim dayı seçmişsin kendine yazıklar olsun,allah belanı versin" diye..takdir edeceğiniz gibi makul değildir çünkü kınadığımız bu konu o kişinin iradesi dahilinde değildir...

sakal

Kahin
Yeni Üye
.İtalya'da doğmuş olsa idiniz büyük ihtimalle katolik bir hıristyan olacaktınız belki de İslam dininden hiç hazzetmeyecektiniz..Müslüman olmanızın sebebi İslam'ın mükemmelliği değil , doğmuş olduğunuz toplumsal ortamdır, tıpkı bir hıristiyanın doğmuş olduğu ortamdan ötürü hıristiyan olduğu gibi...Yani siz doğduğunuz ortamı değil o sizi belirliyor.

Buna da katılmak mümkün değil,siz ateist bir toplum içinde mi var oldunuz ki ateist oldunuz.?İnsan eğer düşünme yeteneği varsa okur araştırır en doğru (kendince)yolu bulur.Burada var olduğu toplumdaki belirleyicilik kişinin belli bir bilgi birikim sahibi olmasına kadardır.Daha sonra düşünceleri inançları değişebilir.Aksi koyun geldi koyun gider.Gittiği yol doğru bile olsa şuursuz olduğundan bence kendine de bir faydası yoktur.

Birde burada şu veya bu dinin yada dinsizliğin doğruluğunun kıstası nedir kim belirler hangi inanç sisteminin daha insanca olduğunu,ölçü nedir.?Kim demiş İslam mükemmel değil diye,yada hristiyanlık musevilik nedir ölçü.?Bir proje var ortada,insan gibi insanca yaşama projesi,eksik bilgilerle yorumladığınız ve uyguladığınız bu proje inşaa aşamasında bir yerlerde patlak veriyorsa yada bina yıkılıyorsa bu sizin eksikliğinizdir,projeyi doğru okuyamama yada uygulama aşamasındaki yanlışlarınızdan dolayı o projeyi kötüleyemezsiniz..

ls2

Kahin
Onursal Üye
+Aslında kim olduğunu bulmak her insanın kendi seferidir ama bunun cevabı bugünde yatar, geçmişte değil. Bu hepimiz için geçerli.

-Ama geçmiş bize kim olduğumuzu gösterir.

+Geçmiş sadece beyninin oluşturduğu bir yapıdır. Bizi kör eder bizi kandırıp kendine inandırır ama kalp bugünde yaşamak ister. Oraya bak cevabıni bulucaksın.

Gerçeğe Çağrı ( Total Recall )

ls2

Kahin
Onursal Üye
-Doğrusu, ilk extazi aldığımda acayip inanılmazdı. Sanki yaşadığım onca zaman
bir aldatmaca gibi gelmişti.

-Meleklerin ve şeytanların, hepsi içinde. Uyuşturucu sana bilinmeyen bir gerçeklik oluşturmaz.
Uyuşturucu sadece zaten orada var olan basit potensiyalizasyondur. İnsanlar uyuşturucu aldıklarında
olmak istedikleri şey olurlar. Asıl soru şu kendileri için en iyisini mi istiyorlar?

PARAİSOS ARTİFİCİAİS /YAPAY CENNET

Utanç insanlığı kurtaracak olan duygu.

SOLARİS

Tanrı ne buyurursa en iyisi için buyurur.

PATHER PANCHALİ

(replikler.net ... çok güzel bir replik sitesidir daha fazlası için bakabilirsiniz)

ls2

Kahin
Onursal Üye
BF_UjRCCMAE_pDI.jpg:large

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç